Sandero'ma detaylı iç temizlik

mirafiori

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Geçtiğiniz haftalarda, hazır yeni vakum makinesi almışken, güzel bir girişeyim dedim Sandero'ya. İşe koltukları sökmekle başladım, hızlı kuruması için koltuklardan başladım, K2 Pro Velor tercih ettim kumaş bölümlerde ve gayet memnun kaldım, Fakir buhar makinesi ile kirleri iyice yumuşattım ve Kärcher Kwd1 ile güzelce vakumladım, koltuklar, arka panzot ve bagaj halısını kurumaya bıraktım ve aracın içine geçtim tavanı Velor yardımı ile sadece sildim, daha sonra apc ile tüm plastik aksam giriştim, son olarak taban halısını koltuklardaki yolu izleyerek yıkadım. Kapı içleri, fitilleri apc ile güzelce temizledim. Plastik bölgeleri K2 Pro Satina ile koruma altına aldım. Son olarak camları K2 Pro Nuta ve karbon cam bezi ile kirlerden arındırdım. Koltuk montajını tamamladım ve araç içini süpürerek temizliği sonlandırdım.
Fazla sıkıcı olmadan, anlaşılır ve akıcı bir video yapmaya çalıştım, yaklaşık 4 saatlik kayıttan bu içerik çıktı..

İyi seyirler.

Son düzenleme:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Araba zaten temizmiş te öyle müstakil bir mekan bulsam heralde ben jantlara kadar söker önünü arkasını bile temizlerdim :D
Otomobili ne zaman lifte alsalar şu davlumbazları yıkasam ne güzel olur diye düşünüyorum ama olmuyor. Evde tork anahtarı da yok. Jantları söksem, bijonlar öksüz kalacak, tork anahtarı lazım.
Off, yapmak istediğim çok şey var ama mekan, zaman, imkan kıtlığı var.