İnceleme Scangrip Karşılaştırması

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Herkese selamlar, bildiğiniz gibi polisaj ve detaylı temizlik yaparken olmazsa olmaz ışıktır. Çizikleri, kirleri görmeden ne yaparsanız yapın %100 sonuç alamazsınız. Bizim işimiz icin en uygun olan ürün scangrip ve turevleridir, cri sertifikalı ürünler boyahaneler icin üretilmiş olsa da detailing’de de müthiş sonuçlar vermektedir. Sizlere bu yazımda scangrip markasından sahip olduğum urunlerin olumlu ve olumsuz yanlarını göstereceğim lafı fazla uzatmadan ürünleri tanıyalım.

Giriş seviyesi olarak bizi Scangrip Headlite A modeli karşılıyor. Kutu içeriğinde kafa bandı, kullanma kılavuzu ve 3 adet aaa pil var.

Ürünün kullanımı rahat basınızda ağırlığını hissetmiyorsunuz aydınlatması ic detay yaparken yeterli çoğu zaman %100 modunda çalıştırmadım. Led aydınlatmasını %10 ila %100 aydınlatma modunda calistirabiliyorsunuz üzerindeki düğme dimmer şeklinde çalışıyor. Aynı zamanda sensörüne elinizi götürdüğünüz zaman aç kapa olarak işlev görüyor.

Artıları: Hafif kompakt, kullanımı rahat, aydınlatma yeterli
Eksileri: pilli, renk sıcaklığı seçimi yok

Profesyonel serinin bas üstü aydınlatmadı olan scangrip I-match 2 bizi kutusunda şarj adaptörü, şarj kablosu, kullanma kılavuzu ve kafa bandı ile karşılamakta.

Headlite a’ya göre elinize aldığınız zaman kesinlikle üst seviye bir ürün olduğu bariz şekilde göze çarpıyor. Kullanımı rahat basınızda ağırlığını hissetmiyorsunuz ancak Headlite a göre daha ağır. İki farklı aydınlatma şiddeti ve iki farklı renk sıcaklığında çalışma imkanı var. Ben hic bir zaman max modunda aydınlatma kullanmadım gözünüzü alıyor çizik hare vb göremiyorsunuz. Polisaj yaparken çalışmak kesinlikle cok zaman kazandırıyor.

Artıları: premium kalite hissi, hafif, cok güçlü aydınlatma, renk sıcaklığı seçimi, şarjlı
Eksileri: uzun kullanımda ısınma

Scangrip minimatch Profesyonel serinin en alt ürünü kutu içerinde bizleri şarj cihazı, şarj kablosu kullanma kılavuzu ile karşılıyor

Kullanımı cok rahat elinizde ağırlığı yok denecek kadar hafif bir ürün polisaj yaparken tek tuşa basarak tüm çizikleri yakalayabiliyorsunuz iki farklı isik siddeti iki farklı renk sıcaklığı var batarya ömrü ortalama sürekli çalıştırmaya uygun degil bence. Mıknatıs ile istediğiniz metal yüzeylere tutturabiliyorsunuz.

Artıları: cok hafif, şarjlı, 2 farklı isik siddeti ve renk sıcaklığı
Eksileri: malzeme kalitesi dusuk, premium his yok ancak kalitesiz degil

Gelelim scangrip’in en meşhur ürününe Sunmatch 3

Kutu içeriği olarak zengin diyebiliriz kullanma kılavuzu, şarj istasyonu, şarj aleti, şarj kablosu, istasyonu duvara tutturmak icin 2 adet vida. Cok kaliteli bir ürün elinize alınca minimatch’in neden “mini” ibaresini anlıyorsunuz. 5 farklı renk sıcaklığı modu var 2 farklı isik siddeti modu var üstünde spot olarak adlandırdıkları ikinci isik kaynağı var bununla birlikte toplam 6 farklı renk sıcaklığı ve 3 farklı isik siddeti oluyor. Pil ömrü iyi uzun süreli kullanım icin uygun ısınma vb gibi sorunlar yok. İs kalitesini arttırdığını rahatlıkla söyleyebilirim. Mıknatıs sayesinde metal yüzeylere tutturabiliyorsunuz.

Artılar: kaliteli, aydınlatması üst seviye, 6 farklı renk sıcaklığı 3 farklı isik siddeti
Eksileri: sadece şarj istasyonunda şarj edilebiliyor

Gelelim Multimatch R’a ilk aldığım scangrip modeli yeri bende ayrı :) 10 saatlik pil ömrü ile diger modellerden kendini one çıkarıyor

Bu model sürekli çalışması üzere tasarlanmış 5 farklı renk sıcaklığı 5 farklı isik siddeti ile istediğiniz aydınlatmayı sağlıyor. Tripod ile kullanıyorum genelde istediğim yere boyunu ayarlayıp koyuyorum. Ürün metal diger tüm scangrip modelleri plastikti. Suya dayanıklılık sertifikası var daha önce alt yıkama yaparken test etme imkanım oldu arkasında USB girişi var powerbank olarak kullanılabiliyor.

Artıları: 10 saat pil ömrü, metal gövde, kaliteli hissiyat, üstün aydınlatma
Eksileri: ağır elde tutmak icin uygun degil

Tüm ürünleri görelim

Urunlerin birbirleri ile kıyaslaması

Sunmatch 3 ile minimatch

Headlite a ve I-match 2

Sunmatch3 multimatch r minimatch soguk renk modunda

Sunmatch3 multimatch R minimatch sıcak renk modunda

Genel bir özet geçmek gerekirse görmediğiniz çiziği alamazsınız görmediğiniz kiri temizleyemezsiniz. Bunca zaman profesyonel aydınlatma olmadan çalıştım bu urunlere sahip olduktan sonra is kalitemin arttığını düşünüyorum. Polisaj yapan herkesin mutlaka spot olarak kullanabileceği bir scangrip sahibi olmasını gerektiğini düşünüyorum :)

Zaman ayırdığınız icin teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi​

Detail 35

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Emeğine sağlık kutas merak edenler için iyi bir referans konu olmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi