Seat İbiza Detaylı İç Temizlik

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhaba,
Seat İbiza detaylı temizlik yaptım. Araç 2 yıl detaylı temizlik görmedi. Sadece yıkamadan yıkamaya nemli bezle toz alındı.
Koltuklar önceden yıkanıp vakumlandı. Kapı içi kumaş kısımlar ve taban halısı temizlendi. Ahtapot kurutucuyla kurutuldu.
Kumaş işleri bittikten sonra ön göğüsten temizliğe başladım.

Auto Finesse Verso (1:10) ve fırçayla temizlendi
kokpit temizleme.jpg

Kapı içleri auto finesse verso
kapı temizleme.jpg

Hava menfezleri temizlendi
kokpit temizleme (2).jpg

Detay fırçasının ulaşamadığı noktaları pamuklu çubuğa apc fıslayıp temizledim
kokpit temizleme (3).jpg
kokpit temizleme (4).jpg

Yıkamacıların temizlemeyi asla beceremediği küllük yuvası tertemiz oldu
IMAG2738.jpg

Rezalet haldeki koltuk kızaklarını hayata döndürme çabası :)
alt temizleme.jpg

pedal temizleme.jpg

Deri temizliğine geçiyorum. Direksiyon derisinin kirli hali
Gördüğünüz üzere kir ve yağlardan dolayı parıl parıl parlıyor. Yüzeyi aşınmış ve eski gibi gözüküyor.

direksiyon kirli.jpg
Direksiyon kirli (2).jpg

Derileri Apc ile temizlemiyoruz. Deri gözenekli bir yapıdadır ve standart apc (genel temizleyici) yüzeysel temizlik yapmanın yanında periyodik kullanımı sonucu kalan kalıntılar derinin yapısına zarar verir. Ben Valet Pro Leather Soap kullanıyorum.
Valet Pro Leather Soap deri temizleyici; deriyi yumuşatarak gözeneklerdeki kirleri kaldırır, derinlemesine temizlik sağlar ve apc den daha güvenlidir.

Detay fırçası yardımıyla birkaç dakika deriyi fırçalıyorum
direksion leather soap.jpg

Vites ve el frenini de temizliyorum.
Vites leather soap.jpg
Vites silme.jpg

Peki temizlik bitti. Yeterli mi ?
Cildimizin Ph derecesi 5.5 tir. Yani asidik. Asit deriyi yıpratır. Elimizdeki kirler ve yağlar da yıpranmasına sebep olur.
Bu durumda temizlediğimiz deriyi besleyip koruma altına almamız gerekiyor.
Hakiki derinin kondüsyonunu korumak için besleyici ürün kullanmak çok önemli. Hakiki derinin neme ihtiyacı vardır. Besleyici ürünler nemi dengeler.
İmitasyon derilerde besleyici şart olmasa da dış ortam ısı değişikliğinden minimum düzeyde etkilenmesi, daha doygun bir görüntü ve ipeksi dokunma hissi açısından deri besleyici ürün kullanılmalıdır. Benim tercihim Auto Finesse Hide. Mükemmel bir dokunma hissi var ve yeterli düzeyde nem sağlıyor.

Direksiyon hide.jpg

IMAG2723.jpg

Vites hide.jpg

Deri besleyici uyguladıktan sonra yarım saat ürünün oturmasını bekliyorum.
Ardından geç kirlenme sağlaması için deri koruyucu ürün kullanıyorum.

Gtechniq L1 Leather Guard Antibacterial kirlenmeyi geciktirir. Uygulandığı yerde BioCote antimikrobik teknolojisi sayesinde bakterilerin %99 unu öldürür ve bakteri oluşumunu engeller.
Uygulama kullanıma bağlı olarak 4 ayda bir yenilenmeli. Kendi aracımda direksiyon gibi sık temas edilen yerlerde 2 ayda bir uygulamayı tekrarlıyorum.
Not:Uygulamadan sonra takriben yarım saat temas edilmemelidir.

Direksiyon L1.jpg

Ürünü mümkün olduğunca homojen yaydıktan sonra temiz kuru bir mikrofiber bezle siliyorum.
Direksiyon L1 2.jpg

Vites ve el frenine aynı şekilde uyguluyorum
vites l1.jpg

el freni L1.jpg

Sonuç Fotoğraflar

Temizlik Öncesi deri durumu
direksiyon öncesi.jpg

Sonrası
direksiyon final.jpg

el freni final.jpg

vites final.jpg

kapı final.jpg

koltuk final.jpg

IMAG2768.jpg

kokpit final.jpg

kokpit final 2.jpg

kokpit final komple.jpg

Bol detaylı günler dilerim :)

Son düzenleme:

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık, güzel temizlik olmuş.
VW grubu araçların deri direksiyonunda parlama olayı çok çabuk meydana gelior. L1 bu durumu ne kadar geciktirecek bakalım...

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Elinize sağlık
Başarılı bir temizlik olmuş
:alkis:
Güzel anlatımınızla beraber birçok kişiye rehber olacak bir konu olmuş
Teşekkürler
:tesekkurr:

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik detay cok guzel. Yeni baslayanlar icin bile katalog niyetine olmus bol resimli severiz. Bir tavsiye ben deri temizleyici ne olursa olsun ustunden nemli bezle geciyorum cunku temizleyicinin kalintisi olabiliyor. Ama bu urunu kullanmadim o yuzden sadece fikir olsun diye buraya birakayim Paylasim icin tesekkurler yeniden.

Sent from my iPhone using Tapatalk

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Severim böyle bol resimli anlatimlari…….birde böyle kusursuz olunca dahada.:alkis:
Daha iyi anlatamazdim. Sadece Verso ben 1 : 15 olarak kullanirdim.
GtECHNIC Leather Guard merak ettim.Sadece UV koruma ve antibakteriyelmi , yoksa kire karsi korumasida varmi??
Ellerine emegine saglik :tesekkurr:

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize saglik detay cok guzel. Yeni baslayanlar icin bile katalog niyetine olmus bol resimli severiz. Bir tavsiye ben deri temizleyici ne olursa olsun ustunden nemli bezle geciyorum cunku temizleyicinin kalintisi olabiliyor. Ama bu urunu kullanmadim o yuzden sadece fikir olsun diye buraya birakayim Paylasim icin tesekkurler yeniden.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bende fırçayla temizledikten sonra nemli bezle iyice siliyorum da yazmamış olabilirim onu :) Kesinlikle daha iyi oluyor dediğiniz gibi. Ben teşekkür ederim

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Severim böyle bol resimli anlatimlari…….birde böyle kusursuz olunca dahada.:alkis:
Daha iyi anlatamazdim. Sadece Verso ben 1 : 15 olarak kullanirdim.
GtECHNIC Leather Guard merak ettim.Sadece UV koruma ve antibakteriyelmi , yoksa kire karsi korumasida varmi??
Ellerine emegine saglik :tesekkurr:
Kirlenmeyi geciktiriyor. Daha iyi ürünler var mesela gyeon leather coat ama L1 i antibakteriyel olduğu için kullanıyorum. Bide sonraki rutin temizliklerde nemli bezle silmek yeterli oluyor hiçbir temizlik ürünü kullanmaya gerek kalmıyor.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık detaylı güzel temizlik olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul

MoonDance

Uzman Detaycı
Üye
Hocam emeğinize sağlık güzel temizlik olmuş. Sizde cevizlibağ po yu kullanıyorsunuz. İsterseniz bir gün belirleyip beraber yıkama yapalım. Ben gece gidip sabahlıyorum genelde.

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam emeğinize sağlık güzel temizlik olmuş. Sizde cevizlibağ po yu kullanıyorsunuz. İsterseniz bir gün belirleyip beraber yıkama yapalım. Ben gece gidip sabahlıyorum genelde.
Ben genellikle haftaiçi boş zaman denk geldiğinde gidiyorum geceye kalmadan bitiriyorum :) Anca yazın denk getirebiliriz hocam yazın gece gidip saatlerce arabayla uğraşıyorum ben de