Seat leon sport coupe uygulamalarım

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Merhaba iyi forumlar ;

Bundan sonra yaptığım ve yapacağım uygulamalarımı kendi konu başlığım altında sizlerle paylaşmak istediğimden yeni bir konu başlığı açtım :)

Geçirdiğim talihsiz bir kaza yüzünden audi a3 marka aracımı satıp seat leon sport coupe modelini tercihen yeni bir araç aldım .

Ve uygulamalara başladım... Aracı ilk sahibinden 27 bin km de iken aldım. Nazaren bakımları yapılmış ama detaycı olmayan birinden aldım alırken motor sanzıman kaporta olarak ve km olarak araç seçerim kirliliği temizliği zaten bizim işimiz :) kendime göre adam etme çabalarıma koyuldum. Uygulamalara girişmeden heves çok olduğundan ve başlanıp bir an önce bitirilme merakı geliştiğinden fotolara çok dikkat edemedim ama bundan sonraki uygulamalarımda fotoğraf paylaşımım daha çok olacak. Sonuç olarak detaya girişince insan fotoğraf olayını aksatıyor bunu hepimiz iyi biliyoruz :))

En kirli olan motor bölümünden işe başladım. Forumdan süleyman abinin tavsiyesi ile aldıgım auto finesse verso apc ile 1/4 oranında sulandırarak yine forumdan aldıgım murat plastik şişeleri ile motora ilk önce bir tur su geçtim kir tabakasınj yumuşattım. Üzerinden verso ve valet pro detaylı temizlik fırçası ile geçtim . En son olarak ta süleyman abinin
uygulamalarından örnek alarak aldıgım valet pro classic protectant ı 1/4 oranında seyreltıp plastık yuzeylerı fabrıkasyon gorunume kavusturdum.

Geldik kaporta bölümüne araç üzerinde çok kılcal çizik mevcuttu. Sarı ışık altında bazı kılcal çizikleri göremediğimizden beyaz ışık altında bir arkadaşımın sobalı dükkanında işe başladık. İlk önce aracı zaten üzerinde bir koruma bulunmadığından tüm kiri söksün diye verdik kostikli şampuanı ön yıkama kiri yordu. Kiri söktük akıttık. Üzerine kimyasal adamlardan aldığım zymöl auto wash ile çift kova yöntemiyle bir tur daha yıkadık kurumaya bırakmadan cok önceleri elimde bulunan evotech marka demir tozu sökücü ile araç üzerindeki demir tozlarını
akıtıp tazyikli su geçtim. Kil kaydırıcım olmadıgından kovadaki kalan sampuan ile soft99 un kili ile biraz soba üzernde ısıtıp yogurdum. Biraz maya olarak valet pronun kiline göre daha sert kıvamda . Sogukta cok cabuk sertleşiyor ama bence işini yapıyor yorgun bi kil çıktı. Boya yüzeyini polish işleminden önce pürüzsüzlüğe yumuşatmaya ve temizliğe kavuşturdum. En son sobalı bölümde araç boyasını würth güderi bez ile sildim bezin ulasamayacagı yerleri tazyikli hava ile polish yüzeyini bozmaması için hava geçtim çıta vs plastik aksam yüzeylerini bozmaması için bant ile kapladım. Boya yüzeyinin sobalı ortamda biraz ısınmasını bekledikten sonra menzerna 400 würth mavi aralıklı süngeri ile cutting işlemini yaptım. 3800 ile üzerindeki hareleri ve polish izlerini giderdim.

En son olarak yine kimyasaladamlardan temin ettiğim soft 99 12 monts beyaz araçlar için olan waxı boya yüzeyine yedirip bi 15 dakika bekledikten sonra sildim. Silerken cok yordu hiç bitmeyecek sandım.titanium kadar parlaklıgı yok ancak su iticiliği ve kalıcılıgı bakımından cok güzel uygulamaları yapalı 2.5 3 ay kadar oluyor halen devam etmekte tabikide araç kapalı otoparkta muhafaza ediliyor ve bsd ninde etkisi var yoksa Türkiye sartlarında 12 ay koruyucu olacagını zannetmiyorum. En son üzerine sonax bsd yayarak forumdaki bir arkadaşın tavsiye videosu üzerine camlarada uyguladım bir nevi yagmur kaydırıcı olsun diye . Lastiklere arkadasın tavsiyesi üzerine markasız bir oto yıkamacı lastik parlatıcısı sürdüm sonucu beni cok sasırttı parlaklıgı cok güzel yaglı bir gorunum yok kalıcılıgı 10 üzerinden 6 . Bir murat plastik şişesi istedim sağolsun verdi. Plakalıklarıda beğenmedim çıkarttım reklam vardı yeni plakalık siparişi verdim.

Akşam evin önüne koyup baktıgımda soguktan üşümüs bir kedi arabamın üzerinde idi çizer korkusu geldi ilk aklıma sonradanda gülümsedim kıyamadım kovalamadım bir kaç pozda ondan aldım :) çizerse çizssin bidaha yaparsın dedim :)

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Saygılarım ile iyi forumlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Maşallah elinize sağlık. En son kedi olayında ise sizi tebrik ederim. Detaycı ince düşünen insandır. Çok ince bir düşünce. Sizin gibi ince düşünen insanların sayısının artması dilegiyle.

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Eraycan' Alıntı:
Maşallah elinize sağlık. En son kedi olayında ise sizi tebrik ederim. Detaycı ince düşünen insandır. Çok ince bir düşünce. Sizin gibi ince düşünen insanların sayısının artması dilegiyle.

Teşekkürler bir üşümüş can motor bölümü sıcak diye orada ısınıyodu hiç ellemedim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Eline sağlık hocam.Kedideki ince düşünceni keşke çoğu insan yapsa

Mrtbsl

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Hocam eline saglik guzel uygulama olmus. Ben de mk3 leon sahibiyim okurken sanki benim arabaya uygulama yapmissin gibi hissettim

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Detail Guy' Alıntı:
Eline sağlık hocam.Kedideki ince düşünceni keşke çoğu insan yapsa

Teşekkürler . Hayvanlarda Allahın sessiz kullarıdır iyi davranmak lazım :))

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Mrtbsl' Alıntı:
Hocam eline saglik guzel uygulama olmus. Ben de mk3 leon sahibiyim okurken sanki benim arabaya uygulama yapmissin gibi hissettim

Teşekkür ederim :)) sizinkide beyaz olunca tabi :))

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Maşallah elinize sağlık. Araç çok güzel görünüyor bu arada.

Önceki aracınız için ise üzüldüm. Allah bir daha göstermesin.

Son olarak kedi için gösterdiğiniz örnek davranıştan dolayı sizi tebrik ediyorum. Tekme atarak hayvanların öldürüldüğü bir ortamda, saatlerce emek verilmiş bir boyanın tekrardan çizilebileceği ihtimalini göze alarak bu durumu fotoğraflayabildiğiniz için..

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
_CaN_' Alıntı:
Maşallah elinize sağlık. Araç çok güzel görünüyor bu arada.

Önceki aracınız için ise üzüldüm. Allah bir daha göstermesin.

Son olarak kedi için gösterdiğiniz örnek davranıştan dolayı sizi tebrik ediyorum. Tekme atarak hayvanların öldürüldüğü bir ortamda, saatlerce emek verilmiş bir boyanın tekrardan çizilebileceği ihtimalini göze alarak bu durumu fotoğraflayabildiğiniz için..

Teşekkür ederim amin cümlemize göstermesin inşallah. Onun canı sağolsun çizilsin yeterki arabadır kirlenecekte temizlenecekte bizede meşgale çıkacak :))

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
@Okan48

Maşallah elinize sağlık, tekerinize taş değmesin.
Kedi konusunda tebrik ederim :)

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
aLmera41' Alıntı:
@Okan48

Maşallah elinize sağlık, tekerinize taş değmesin.
Kedi konusunda tebrik ederim :)

Cümlemizinkine inşallah :)

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Maşallah güzel uygulama kedi konusunda da tebrik ederim. Gerçi fusso sürünce kedi tutunamıyor diyorlardı, bu kedi tutunabilmiş :)

Bu arada detaycı olmak ile b*kunu çıkarmak arasında ince bir çizgi var, o dengeyi iyi kurmak gerekiyor. Detaycı adam kediye saldırmaz arabasının üstünde diye, detaycı adam arabasına inip binerken kapı eşiklerine ayağı değen yolcuları azarlamaz... Bu liste uzar gider. Hassasiyetiniz için ayrıca tebrik ederim.

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
umrdmr' Alıntı:
Maşallah güzel uygulama kedi konusunda da tebrik ederim. Gerçi fusso sürünce kedi tutunamıyor diyorlardı, bu kedi tutunabilmiş :)

Bu arada detaycı olmak ile b*kunu çıkarmak arasında ince bir çizgi var, o dengeyi iyi kurmak gerekiyor. Detaycı adam kediye saldırmaz arabasının üstünde diye, detaycı adam arabasına inip binerken kapı eşiklerine ayağı değen yolcuları azarlamaz... Bu liste uzar gider. Hassasiyetiniz için ayrıca tebrik ederim.

Teşekkürler , bu kedi tutunabilmiş :))

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
@Okan48 Uygulamalar süper,ellerine sağlık... Konu ilgili bölüme taşındı.

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Pro' Alıntı:
@Okan48 Uygulamalar süper,ellerine sağlık... Konu ilgili bölüme taşındı.

Konuyu açtım birde baktım yanlış yere açmışım admin beyden yardım istedim sağolsun çok ilgili taşıdı bizim konuyu teşekkürler :))

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık çok güzel uygulama olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Okan48

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Dragstar' Alıntı:
Ellerine saglık çok güzel uygulama olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Teşekkürler süleyman abi

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Eline sağlık güzel uygulama olmuş
Motoru yıkarken herhangi bir koruma onlemi aldınmı? Suyu motora verirken tazyikli su mu kullandın ne mesafeden tuttun biter bitmez çalıştırıp kurumaya mı bıraktın bunları öğrenmek isterim senden