Şeffaf Kaplama Üzerine Wax Olur mu?

exorcist26

Çaylak Detaycı
Üye
Aracımda şeffaf kaplama mevcut. Kaplamanın üzerine wax atılabilir mi acaba? Ayrıca wax olursa wax öncesi temizlikte ipa ve kil kullanılabilir mi? Bu konuda bilgisi olan deneyimi olan arkadaşlar fikir belirtirse çok sevinirim.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Aracımda şeffaf kaplama mevcut. Kaplamanın üzerine wax atılabilir mi acaba? Ayrıca wax olursa wax öncesi temizlikte ipa ve kil kullanılabilir mi? Bu konuda bilgisi olan deneyimi olan arkadaşlar fikir belirtirse çok sevinirim.
Şeffaf kaplama üzerine wax, quick detailer, quick wax vb. ürünler uygulanabilir. Kil de yapılabilir ancak kaplama üzerinde çokça çizik bırakacaktır. Onun yerine autoglym srp (super resin polish), radiant wax polish çok işinize yarayacaktır.

Kendi aracımda da şeffaf kaput korumada kullanıyorum. Çok memnunum.

Bunlar elimde yok başka bir şey olur mu derseniz eğer, hafif bir aşındırıcı ile de temizleyebilirsiniz şeffaf kaplamayı. Daha sonra da üzerine wax sürebilirsiniz.

Hatta ve hatta polisaj makineniz var ise hafif bir aşındırı ve hafif bir baskı ile polisaj bile yapabilirsiniz.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Can abinin dediğine ek olarak manzerna 3800 e benzer ürünler ile yapılabilir çok ısıtmadan yoksa şişebilir.
Seramik, wax, herhangi bir yüzey koruyucu kullanılabilir

Son düzenleme:

exorcist26

Çaylak Detaycı
Üye
Gerekli cevapları aldım herkese çok teşekkür ederim ☺️

derossi

Amatör Detaycı
Üye
İl
Çankaya
Can abinin dediğine ek olarak manzerna 3800 e benzer ürünler ile yapılabilir çok ısıtmadan yoksa şişebilir.
Seramik, wax, herhangi bir yüzey koruyucu kullanılabilir
Benim aracin kaputta yarim kaput koruma var kis icin cinli seramik dusunuyorum kaut koruma uzerine uygulanabilirmi?