Seramik Kaplama Hakkında

Hangi Marka ?

• Kullanılan toplam oy
    8
  • Anket kapatılmış .

akko

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Herkese merhaba;
Aracıma seramik yaptırmayı düşünüyorum.
Aracım beyaz, kaputta ppf mevcut. Her marka ürünü kötüleyen arkadaşlar oldukça mevcut ve iyice kafam karıştı.
Bu durumu üstadlara sormak istedim, yoksa gidip 6-7 bin verip komple ppf yapacağım :) Hangi marka/model ürünü tavsiye edersiniz?
Konuya ankette açtım. Hikari için sadece pro olarak açtım.
Yardımlarınızı beklerim..

Passat

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Herkese merhaba;
Aracıma seramik yaptırmayı düşünüyorum.
Aracım beyaz, kaputta ppf mevcut. Her marka ürünü kötüleyen arkadaşlar oldukça mevcut ve iyice kafam karıştı.
Bu durumu üstadlara sormak istedim, yoksa gidip 6-7 bin verip komple ppf yapacağım :) Hangi marka/model ürünü tavsiye edersiniz?
Konuya ankette açtım. Hikari için sadece pro olarak açtım.
Yardımlarınızı beklerim..
Eski aracım beyaz da hikari pro kullanmıştım bence rakipsiz hala üstünde ilk günkü gibi ancak çok iyi baktım tabi :)

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet55

Usta Detaycı
Üye
Eski aracım beyaz da hikari pro kullanmıştım bence rakipsiz hala üstünde ilk günkü gibi ancak çok iyi baktım tabi :)

Hikari pro fıyattada rakipsiz sanırım bızım samsunda baya para istiyorlardı en son:) ama malzeme kendini gösteriyor

Passat

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hikari pro fıyattada rakipsiz sanırım bızım samsunda baya para istiyorlardı en son:) ama malzeme kendini gösteriyor
Evet uygulama merkezleri ciddi fiyatlı maalesef gerçi dolar Euro da aldı başını gitti 2018 Ocak ta ben 260₺ ye almıştım (Bursa'da ki bir arkadaşım aracılığı ile) çünkü uygulama merkezleri dışında yoktu o zaman şuan ne durumda bilmiyorum

Mehmet55

Usta Detaycı
Üye
Evet uygulama merkezleri ciddi fiyatlı maalesef gerçi dolar Euro da aldı başını gitti 2018 Ocak ta ben 260₺ ye almıştım (Bursa'da ki bir arkadaşım aracılığı ile) çünkü uygulama merkezleri dışında yoktu o zaman şuan ne durumda bilmiyorum

Valla samsunda 4-5 arası değişiyor uygulama fiyatı:)

Passat

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Valla samsunda 4-5 arası değişiyor uygulama fiyatı:)
Maşallah ppf kaplat dynosteak o parayı gözden çıkardıysan :) ben malzememi alıyorum arızalı bir arkadaşım var götürüyorum ve gerekeni yapıyor ki yıkama dışında ya kendim yada ona götürüyorum yoksa pis pis geziyorum :))

akko

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşlar, bu konuyu eski aracım için açmıştım :)

şuan yeni aracıma, GTECHNİQ SERUM ULTRA yaptırtım.

Emin olun, hikari pro vs. bunun yanında sönük kalıyor, :) bütçe varsa başka tavsiye etmem.

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir

Emin olun, hikari pro vs. bunun yanında sönük kalıyor, :) bütçe varsa başka tavsiye etmem.
Konu açında gözümüz gönlümüz şenlensin :nazar: :D Serum ultrayı sadece yetkili uygulama merkezleri uygulayabiliyor diye biliyorum, Ömür olarak 7 yıl mı veriyorlardı ben mi yanlış hatırlıyorum. :D

akko

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Konu açında gözümüz gönlümüz şenlensin :nazar::D Serum ultrayı sadece yetkili uygulama merkezleri uygulayabiliyor diye biliyorum, Ömür olarak 7 yıl mı veriyorlardı ben mi yanlış hatırlıyorum. :D
evet doğru biliyorsunuz, ben İstanbul Avrupa Bölgesi ilk yetkilisi olan F&F Detailing te yaptırdım.
serum ultra da 9 yıl vaad ediliyor..
abi, kırmızının nazarı çok olur derler korkuyorum :D arabayı teslim almaya gittiğim de almaktan vazgeçmiştim, kalsın dedim bu burada :D

Passat

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Hikari pro f/p ürünü kaldı hayırlı olsun güle güle kullanın

Nobran

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
Ankara

Aracınızı en azından bildiğim kadarıyla asma ağacı altına bırakmanızı tavsiye etmem, geçmişte bunu aracına uygulayan bir beyaz Citroën C5' in üzerine, asma ağacı özünün damlaması sonucu araç verniği bozulmuştu. Kimyasallara ve reçinelere karşı koruma vaadettiği için araç sahibi konuyu başka bir foruma taşıdı ancak ürünün Türkiye temsilcisi konuyu ivedilikle kaldırıp kişiyi de forumdan uzaklaştırmıştı, hatırlayanlar o konuyu çok iyi bilirler @Dragstar :)

Passat

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Aracınızı en azından bildiğim kadarıyla asma ağacı altına bırakmanızı tavsiye etmem, geçmişte bunu aracına uygulayan bir beyaz Citroën C5' in üzerine, asma ağacı özünün damlaması sonucu araç verniği bozulmuştu. Kimyasallara ve reçinelere karşı koruma vaadettiği için araç sahibi konuyu başka bir foruma taşıdı ancak ürünün Türkiye temsilcisi konuyu ivedilikle kaldırıp kişiyi de forumdan uzaklaştırmıştı, hatırlayanlar o konuyu çok iyi bilirler @Dragstar :)
Aslına bakarsanız Türkiye de maalesef garanti adı altında söylenen yazılan herşey pazarlama taktiği!

Kaldı ki yaptımız seramikler de bence hiç bir faydası yok kolay yıkama, parlaklık ve su iticiliği dışında... :(

Yeni aracıma bende seramik yaptım ama korumasız halen ilerleyen zamanlarda inşallah üstüne dynosteak düşünüyorum...

Pandemi dolayısıyla yazlıkta kalma kararı aldık ve İst da uzaktan en fazla seramik ve cam film işini halledebildim. Bu işler düzene girince Bora ya gitmeyi düşünüyorum.

İkiside Hikari Pro kaplamalı ve düzenli olarak 2 yıkamada bir seramiği de beslediği için Kenotek Showroom Shine Hızlı cila kullanıyorum.

Beyaz 2018 Ocak çıkışlı resmin çekildiği tarih Eylül 2020

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
:komik:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Hatırladım o konuyu. C2v3 içinde 6 ay koruma vadediliyordu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

akko

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
arkadaşlar selamlar herkese.
ben her aracıma farklı farklı seramik markaları kullandım. sadece size Gtechniq' in Ultra değil bir alt versiyonu olan Serum un testini aşağıya bırakıyorum. ben yine 9 yıl vaad inanmıyorum tabiki ama çoğu markaya göre testini incelerseniz biraz daha aydınlanırsınız.

Gtechniq Crystal Serum seramik kaplama test

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Konuyu geç gördüm hikari pro derim ama siz uygulama yaptırmışsınız artık sağlık olsun.
Bende gtechninq markasının bir çok ürününü kullanıp ürünlerinden bir türlü vaad edilen süre ve koruma kalitesini alamayanlardanım. O sebeple markanın yüksek vaad edip beklentileri karşılayamamasından dolayı markayı pek sevmem.
Atmış olduğunuz linkteki Ürünün testini yapanda ürün tedarikçi firmamın reklamını yapan yandaş bir uygulama merkezidir. Geçmiş konularda 2-3 yıkama süresi kadar giden c2v3 için 7-8 ay dayanım sağlar diyen bir arkadaşımızdır.
@Nobran muzafferin dediği gibi markayı türkiyeye getiren tedarikçi firmada ürünün arkasında durmak yerine ürünlerden şikayetler geldikçe o şikayet konularını sponsor olduğu forum sitesinden sildirmeyi üye banlattırmayı tercih ederdi.
İnşallah kullanılan üründen memnun kalırsınız.
Ürünün 5-6 ay ve sonrası kireç, su lekesi reçine vs dayanımını gözlemlerseniz memnun oluruz.

DENİZLİ

Son düzenleme:

Nobran

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
Ankara
arkadaşlar selamlar herkese.
ben her aracıma farklı farklı seramik markaları kullandım. sadece size Gtechniq' in Ultra değil bir alt versiyonu olan Serum un testini aşağıya bırakıyorum. ben yine 9 yıl vaad inanmıyorum tabiki ama çoğu markaya göre testini incelerseniz biraz daha aydınlanırsınız.

Gtechniq Crystal Serum seramik kaplama test
Yaptırdığınız seramik hayırlı olsun öncelikle umarım memnun kalırsınız ancak sertifika işine pek itimat etmeyin derim o sertifika işinin arka planında farklı şeyler var. Hem iş yerini hem de müşteriyi bağlamak için. Sertifika almak için güya eğitim falan veriliyor ve bunun için iş yerleri para ödüyor. Çoğumuz o distribütörün perakende sattığı malzemeleri geçmişte kullandık ama memnuniyetsizliğimizi dile getirince uygulamayı yanlış yapıyorsunuz denildi, doğrusunu göster doğru yapalım o zaman dedik, yıllar geçti üzerinden... Şimdi perakende satışta bu tutumundan dolayı o kadar güçlü değil. Nasıl bir eğitim veriyor firmalara o konu da muamma. Şimdi ise, biz gibi bireysel kullanıcılar kullanıp kötülemesin diyerek bu malzemeyi perakende satmıyor sadece sertifika verdiği yerler uygulayabilir diyor kimse de para verip aldığı sertifika yüzünden bu ürün kötü demiyor. Hikari bile yeri gelip eleştiriliyor ancak bunu uygulayan yerler mecburen en iyisi bu demek zorunda kalıyor para verdiği için :)

onurolgun

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Aracim 0 km seat leon kirmizi renk.istanbul icinde kim bana yardimci olabilir hikari pro seramik uygulamasi yaptirmam icin