Sıfır KM Yeni Octavia PPF ve Seramik Kaplama

ThatsMyRoad

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhaba İyi Forumlar,

Geçtiğimiz hafta dükkanımda yeni octavia'yı misafir ettim. Öncelikle araç tanıdık vesilesiyle ulaştığı için önceki tecrübelerime dayanarak müşterime bayide aracınıza hiçbirşey yapılmasın diyerek tembiledim. Perşembe günü aracımızı gidip teslim aldım. 40 km 'de iken.

Öncelikle ön yıkamasını yapıp demirtozu temizliği yaptım.Kil yapmaya gerek duymadım çünkü araç beklememiş zeminde hiçbir pütür yoktu iyice ovaladım :D Ardından güzelce kurutarak içeri aldım. Her yerini kontrol ederek hataları tespit edip 3d orbital ile koch chemie f6'yla çizikleri tamamen kaldırdım. Ve araca komple orbital ile koch chemie m3 geçtim. Ve ipa ile temizledim. Sonrasında aracın kumandası bile dahil olmak üzere Nasiol ZR53 ile koruma altına aldım. Ardından 1 gece geçtikten sonra cuma sabahı @s-wo Bayram abinin yanına gidip kaput far ve piano black'leri ppf ile koruma altına aldık. Cumadan sonra aracı tekrar dükkana getirip içerdeki tüm deri aksamlara colourlock deri kalkanı uyguladım. Sonrasıda app plakalarını takıp lastikleri sarp ile davlumbazları ile ada tedariğin lastik parlatıcısı ile parlatıp uygulamayı tamamladım ve akşam teslimat gerçekleştirdim.

Aynı gün içinde tabelamda montajlandı çok şükür :)

hakan34

Çaylak Detaycı
Üye
Merhaba İyi Forumlar,

Geçtiğimiz hafta dükkanımda yeni octavia'yı misafir ettim. Öncelikle araç tanıdık vesilesiyle ulaştığı için önceki tecrübelerime dayanarak müşterime bayide aracınıza hiçbirşey yapılmasın diyerek tembiledim. Perşembe günü aracımızı gidip teslim aldım. 40 km 'de iken.

Öncelikle ön yıkamasını yapıp demirtozu temizliği yaptım.Kil yapmaya gerek duymadım çünkü araç beklememiş zeminde hiçbir pütür yoktu iyice ovaladım :D Ardından güzelce kurutarak içeri aldım. Her yerini kontrol ederek hataları tespit edip 3d orbital ile koch chemie f6'yla çizikleri tamamen kaldırdım. Ve araca komple orbital ile koch chemie m3 geçtim. Ve ipa ile temizledim. Sonrasında aracın kumandası bile dahil olmak üzere Nasiol ZR53 ile koruma altına aldım. Ardından 1 gece geçtikten sonra cuma sabahı @s-wo Bayram abinin yanına gidip kaput far ve piano black'leri ppf ile koruma altına aldık. Cumadan sonra aracı tekrar dükkana getirip içerdeki tüm deri aksamlara colourlock deri kalkanı uyguladım. Sonrasıda app plakalarını takıp lastikleri sarp ile davlumbazları ile ada tedariğin lastik parlatıcısı ile parlatıp uygulamayı tamamladım ve akşam teslimat gerçekleştirdim.

Aynı gün içinde tabelamda montajlandı çok şükür :)
neden genelde seramikte nasiol zr53'ü kullanıyorsunuz müşteri isteği mi anlaşmanız mı o yönde sadece merak :)

overlockcu

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Maşallah güzel olmuş elinize sağlık. Yakından inceleme fırsatı bulmuşken, yeni kasa için yorumlarınız nedir ?

ThatsMyRoad

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
neden genelde seramikte nasiol zr53'ü kullanıyorsunuz müşteri isteği mi anlaşmanız mı o yönde sadece merak :)
Araç sahibi tanıdığımız olduğu için tamamen bana bıraktı işlemleri o nedenle ben zr53'ü gerçekten çok beğeniyorum sadece uygulaması zor ve profesyonel o nedenle zr53'ü tercih ettim. Birde artık gerçekten türk mallarını destekleme yönündeyim elimden geldiğince yerli malı ile çalışmaya çalışıyorum ama öncelikle ürünleri kendi aracımda test edip ona göre müşterilerime uyguluyorum. 6 aydır nasiol kullanıyorum dönüşler gerçekten mükemmel

Güzel bir çalışma olmuş. Ppf ne marka kullandınız?
Clif Designs kullandık hocam.

Maşallah güzel olmuş elinize sağlık. Yakından inceleme fırsatı bulmuşken, yeni kasa için yorumlarınız nedir ?
hocam ben golfe biniyorum çok şükür aracım dolu fakat kime göre :D Octavia tamamen bir aile arası yani müşterim dolunun boşunu almış araçta sunroof bile yok bir çuval para verip hiçbişey kullanamamak kötü bence. Onun dışında yol tutuş berbat araç çok yüksek konfor orta düzeyde, ses yalıtımı harika, sürüş modu var güzel bişey, en güzeli ise arabada marş sesi yok :D yarı hybrid direk çalışıyor start stobu hissetmiyosunuz. Ama ben pek beğenmedim açıkçası, yeni corolla bile daha keyifli geldi

Celal

Usta Detaycı
Üye
Tabelanız çok şık olmuş,bol kazançlar dilerim.octavianın direksiyonu biraz değişik ama genel olarak araba hiç fena değil sanki

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Emeğinize sağlık güzel uygulama olmuş. zr53 yüzeye tutkal gibi yapışır sağlam korumadır.

DENİZLİ

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Herşeyi geçtim rengi çok iyi :).. Uygulama için de elinize sağlık..Herkes inşallah bilinçlenir 0 km araç alımlarında sizin arkadaşınız gibi..