Skoda Octavia Abi-Kardeş Detaylı Yıkama

erenkrkl

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
İl
Trabzon
Forumdaki ilk konumdan herkese merhabalar. Kış aylarında epey uzak kaldım araçlardan, malum yağmurun memleketinde yaşadığımız için hergün yağışlı geçiyor.
İstanbuldan abim geldi @emrecants, havanın da güzel olmasıyla ve araç satılacağı için bir temizlik yapalım dedik. İki kişi olduğumuz için biraz çabuk ilerledik.
Bol fotoğraflı bir uygulama çıkarmaya çalıştık. 
Aslında yarışma için hataları ve eksikleri olan bir uygulama ama amatörlüğümüze verin :) İnşallah daha detaylısıyla da tekrar bir konu açarız. Şimdilik açılışı biz yapalım dedik :)
Yarışma formatı içinde eksik bir şeyler varsa uyarırsanız, bir dahakine hem biz hem arkadaşlar buna yönelik konular paylaşırlar.
Öncelikle araç 1 sene önce tokyogarage da uygulama gördü. Uygulamadan sonra fusso 12 month kullanılmıştı. Araç kapalı garaj arabası ve aynı zamanda şirket aracıda olduğu için nadir garajdan çıkan bir araba.
Belki soft bir kile ihtiyacı vardı ama wax vesaire atmayacağımız için gerekli görmedik. Satılacağı içinde demir tozu temizleyici heba etmek istemedim, altın gibi değerleniyor mübarek :)

Aracın tek kirli fotoğrafını da böcek kalıntılarına çekmişiz. Böcek kalıntıları için daha önce kendi aracımda uygulamasını yaptığım, yani o fotoğraflar eski ama Turtle Wax Perfect finis in ürününü kullandık.
Ürün bu şekilde köpüklü şekilde sıkılıyor. Sıkıp hiç müdahale etmedik. Üzerine ph neutralle devam ettik jantlarda görüldüğü gibi onu da en son duruladık resmini durulama kısmına ekleyeceğim.
En soldaki ürün.

Başlayalım fotoğraflara. Jantlar uzun yoldan geldiği için bolca demir tozu birikmişti. Önce TUGA Felgenreineger sıktık.

Ürün etkisini gösterdiğinde, müdahale etmeden tüm aracı Valet Pro Ph Neutral ile foamladık. Aslında combo2 tarzı sökücü bir şampuan düşündük ama maalesef elimde yoktu, pek kullanmadığım için.
Köpüklendikten sonra jantlara Karcherin car kitte ki fırçalı aparatıyla müdahale de bulundum. Ben normal jant fırçası ile kullanıyorum. Abim de dış detaylara müdahale etti.

Ardından durulamadan tekrar tüm aracı foamladık. Ve durulamaya geçtik. Dikkatimizi çeken, fusso 12 den sonra abim aracı 1 kere BSD lemiş yalnızca. Su iticilik mükemmel olmasa da devam ediyordu.
Buyrun kir sökmemiz ve su iticilik ve jantların kiri.
[video=youtube]https://youtu.be/sKFvAg4Ie_A[/video]
[video=youtube]https://youtu.be/TqIvQuAiCC4[/video]

[video=youtube]https://youtu.be/vDkwERd6W2w[/video]

Bu da böcek kalıntılarının müdahale edilmeden çıktığı kısmı, yine bazılarının altında kalıntısı oldu çift kova müdahalesi gerek ama bence fiyat performans görevini yerine getirdi.

Ardından geçtik çift kova yıkamaya. Zymöl mü Adams mı derken, madem koruyucu uygulamayacağız, cilalı olsun dedik Zymöl Auto Wash kullandık. Bu ürünün kokusuna bitiyorum :)
Ufs yün eldivenle tavandak başladık. Abim üst tarafları yıkarken ben de, etek altlarını ve kapı içlerini eski çinli yün eldivenimle yıkadım. Kapı içinde gördüğünüz turunculuk, geçen Türkiyeyi etkisi altına alan çamur yağmurlarından. Burda peşine normal bir yağmur yağdığı için de araçarın üzerine bir nebze temizlemişti :)

Tekrar kurulamanın ardından, geçtik yine iki kişi kurulamaya, birisi Superclean, diğeri de Auto Finesse kurulama havluları. Auto finessi ikinci kullanışım ve gayet başarılı buldum, fakat araç üstünde biraz zor kayıyor.
Kurulamanın ardından da BSD kullandık, abim önden sıkarak ve bir bezle yayarak ben de peşinden CG wax beziyle kalıntılarını temizleyerek kısa sürede hallettik.
Vaktimiz kısıtlı olduğu ve malum site fotoğrafları için güneşi kaçırmamak için içeride çok vakit kaybetmedik. Genel olarak temizdi ama biraz tozlanmıştı.
Ben favorim Nanolex Tire and Rubber Restorer ile jantları ve arka difüzörü parlatırken abim içerde direksiyonun parlaklığı galiba migrostan aldığı bir deri temizleyici ile almaya çalıştı, ürün başarılı gibi gözüktü ama bir kaç kez daha kullanmak gerekli yorum yapabilmek için, before afteri da var aşağıda.

Çift kova neden önemli.

Jantta biraz kirler kalmıştı ıslakken farketmediğimiz, onları daha sonra bezle sildik.

veee finish mutluluğu. Kışın ardından 'araba yıkamayı da özlemişim yahu' dedim :)

Bunlarda malum site ilanı için çektiğimiz resimlerden bazıları. S8 İle çekildi, biraz renk düzenleriyle oynadım.
Resimler Trabzonspor Akyazı Stadyumunun otoparkında çekildi, görevlilerden izin isteyince içeri aldılar zaten.

Sıkılmadan okuduysanız ne mutlu bana. Hatalarımız vardır affola, keyifli forumlar dilerim.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık oldukça güzel bir uygulama olmuş.
Konu linkini yarışma konusuna atman gerekiyor..

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Eline sağlık.
Detaylı temizlik - koruma uygulaman çok güzel ve dikkat çekici olmuş :)

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ellerinize sağlık, videolar baya iyi olmus..
Yikamaya ugrastiginiz kadar konuya da ugrasmissiniz..
Acaba yarışma icin böylesine detayli ve görseli bol bir konu gelir mi bilemedim..
Konu yarismaya kabul edildi..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Ellerinize sağlık güzel keyifli bir uygulama olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Motors

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Uygulama güzel olmuş. Canım çekmedi değil fakat sınava 2 ay kaldı, araba yıkamaya gidince vicdan azabı çekiyorum :D :D İçimi rahatlatın bende rahat rahat araba yıkayayım yaa

erenkrkl

Konu Sahibi ✔
Acemi Detaycı
Üye
İl
Trabzon
Herkese teşekkür ediyorum ayrı ayrı, resimleme iki kişi olunca biraz rahat oldu :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık detaylı ve çok güzel bir uygulama olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Moderatör tarafında düzenlendi: