Skoda Octavia | Detaylı İç Temizlik | ATC Detailing

TalhaCelik

Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
- Herkese Merhabalar tekrardan
ATC Detailing'in bu seferki konuğu Skoda Octavia
Aracın detaylı iç temizliğini yapılacak.

- Genel olarak uygulamaya gelen bütün araçlara ilk olarak detaylı yıkama işlemi yapılmakta.
Bu aracımız da detaylı olarak yıkandıktan sonra içeri bölüme alıyoruz.
Kurulama işlemi bittikten sonra başlıyoruz iç taraflarına.

- Detaylı iç temizlik yapılan araçlarda ön koltukları sökmekten yanayım böylece koltuk araları vs. kısımlar daha rahat temizleniyor ve
daha sağlıklı bir temizlik işlemi yapılmış oluyor.
Aracın ilk hali bu şekilde
IMG_4736.JPG

IMG_4737.JPG
IMG_4738.JPG
IMG_4739.JPG
IMG_4740.JPG
IMG_4741.JPG
IMG_4742.JPG

- Yeni model vag grubu araçların koltuklarını sökmek için yıldız başlı 10 numara lokma kullanılıyor.
Kızakların başlarında toplamda 4 adet civata bulunmakta bunları söktükten sonra koltuk raylarla birlikte direk geliyor.
Koltuk da elektriksel fonksiyon yani elektrikli koltuk hafıza vs gibi fonksiyonlar bulunmayanlarda genelde sadece bir adet airbag'e giden kablo bulunuyor.
Ben soketinden ayırmak istemedim ayırdığınız zaman araç airbag uyarısı verebiliyor. Bu sistem yeni nesil vag grubu araçlarının çoğunda aynı oluyor genelde.

- Koltukları söktükten sonra aracın zemin halısını kuru bir şekilde kabasını süpürdüm. Ardından orta sert fırça ile fırçaladım ve tekrar süpürdüm ve kaba pisliği temizledim.
Koltukları saklama gözlerini detaylı olarak süpürdüm.
- Sonrasında 1:6 Valet Pro carpet cleaner'ı zemin halısına püskürttüm.
Polisaj makinasının ucuna taktığım fırça yardımıyla zemin halısını kolaylıkla fırçaladım.
Ardından saf su ve vakum makinesi ile vakumladım ve duruladım.
IMG_4743.JPG

IMG_4744.JPG
IMG_4747.JPG
IMG_4748.JPG

IMG_4750.JPG
IMG_4752.JPG
- Koltukları da aynı şekilde temizledim sonra tavana geçtim.
Tavan hassas olduğu için Carpet Cleaner püskürttüm ve yumuşak bir döşeme fırçası yardımıyla fırçaladım. Ardından nemli bir bez ile kuruladım.
Tavanı çok ıslatmamak gerekiyor fazla ıslatıldığı taktirde sarkma yapması muhtemel.
Araç sahibinin isteği üzerine bagaj bölümüne dokunulmadı.

- Plastik aksamları kapıların iç döşemeleri ve torpido kısmı çok kirli olmadığından Auto Finesse Verso ile temizlendi.
Verso iç temizlik konusunda gayet güzel bir apc seçeneği köpürmesi ve temizlemesi gayet iyi.

IMG_4757.JPG
- Direksiyon ise Colourlock Hafif deri temizleyici ile temizlendi ve deri kalkanı uygulandı.

IMG_4760.JPG
IMG_4772.JPG
- Plastik kısımlara son olarak Auto Finesse Spritz ile uyguladık.

Final Fotoğrafları :)

IMG_4761.JPG
IMG_4762.JPG
IMG_4763.JPG
IMG_4764.JPG
IMG_4766.JPG
IMG_4767.JPG
IMG_4770.JPG
IMG_4773.JPG
IMG_4775.JPG
IMG_4777.JPG

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

ttopak

Amatör Detaycı
Üye
İl
Adana
- Herkese Merhabalar tekrardan
ATC Detailing'in bu seferki konuğu Skoda Octavia
Aracın detaylı iç temizliğini yapılacak.

- Genel olarak uygulamaya gelen bütün araçlara ilk olarak detaylı yıkama işlemi yapılmakta.
Bu aracımız da detaylı olarak yıkandıktan sonra içeri bölüme alıyoruz.
Kurulama işlemi bittikten sonra başlıyoruz iç taraflarına.

- Detaylı iç temizlik yapılan araçlarda ön koltukları sökmekten yanayım böylece koltuk araları vs. kısımlar daha rahat temizleniyor ve
daha sağlıklı bir temizlik işlemi yapılmış oluyor.
Aracın ilk hali bu şekilde
Ekli dosyayı görüntüle 8323

Ekli dosyayı görüntüle 8324
Ekli dosyayı görüntüle 8325
Ekli dosyayı görüntüle 8326
Ekli dosyayı görüntüle 8327
Ekli dosyayı görüntüle 8328
Ekli dosyayı görüntüle 8329

- Yeni model vag grubu araçların koltuklarını sökmek için yıldız başlı 10 numara lokma kullanılıyor.
Kızakların başlarında toplamda 4 adet civata bulunmakta bunları söktükten sonra koltuk raylarla birlikte direk geliyor.
Koltuk da elektriksel fonksiyon yani elektrikli koltuk hafıza vs gibi fonksiyonlar bulunmayanlarda genelde sadece bir adet airbag'e giden kablo bulunuyor.
Ben soketinden ayırmak istemedim ayırdığınız zaman araç airbag uyarısı verebiliyor. Bu sistem yeni nesil vag grubu araçlarının çoğunda aynı oluyor genelde.

- Koltukları söktükten sonra aracın zemin halısını kuru bir şekilde kabasını süpürdüm. Ardından orta sert fırça ile fırçaladım ve tekrar süpürdüm ve kaba pisliği temizledim.
Koltukları saklama gözlerini detaylı olarak süpürdüm.
- Sonrasında 1:6 Valet Pro carpet cleaner'ı zemin halısına püskürttüm.
Polisaj makinasının ucuna taktığım fırça yardımıyla zemin halısını kolaylıkla fırçaladım.
Ardından saf su ve vakum makinesi ile vakumladım ve duruladım.
Ekli dosyayı görüntüle 8330

Ekli dosyayı görüntüle 8331
Ekli dosyayı görüntüle 8332
Ekli dosyayı görüntüle 8349

Ekli dosyayı görüntüle 8334
Ekli dosyayı görüntüle 8335
- Koltukları da aynı şekilde temizledim sonra tavana geçtim.
Tavan hassas olduğu için Carpet Cleaner püskürttüm ve yumuşak bir döşeme fırçası yardımıyla fırçaladım. Ardından nemli bir bez ile kuruladım.
Tavanı çok ıslatmamak gerekiyor fazla ıslatıldığı taktirde sarkma yapması muhtemel.
Araç sahibinin isteği üzerine bagaj bölümüne dokunulmadı.

- Plastik aksamları kapıların iç döşemeleri ve torpido kısmı çok kirli olmadığından Auto Finesse Verso ile temizlendi.
Verso iç temizlik konusunda gayet güzel bir apc seçeneği köpürmesi ve temizlemesi gayet iyi.

Ekli dosyayı görüntüle 8336
- Direksiyon ise Colourlock Hafif deri temizleyici ile temizlendi ve deri kalkanı uygulandı.

Ekli dosyayı görüntüle 8337
Ekli dosyayı görüntüle 8338
- Plastik kısımlara son olarak Auto Finesse Spritz ile uyguladık.

Final Fotoğrafları :)

Ekli dosyayı görüntüle 8339
Ekli dosyayı görüntüle 8340
Ekli dosyayı görüntüle 8341
Ekli dosyayı görüntüle 8342
Ekli dosyayı görüntüle 8343
Ekli dosyayı görüntüle 8344
Ekli dosyayı görüntüle 8345
Ekli dosyayı görüntüle 8346
Ekli dosyayı görüntüle 8347
Ekli dosyayı görüntüle 8348
Eline sağlık güzel temizlik olmuş. Sahibi de güle güle binsin.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
elinize sağlık, yaptığınız detay kadar anlatımınız ve resimlerde çok güzel olmuş. Tertemiz olmuş,yenisinden farkı kalmamış.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik guzel uygulama olmus. Ic kisim yine super durumdaymis ama ustesinden gelmissiniz. Fotograflar cok guzel tesekkurler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

smtcglr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü
Elinize sağlık tertemiz olmuş içi, bende hep niyetleniyorum şu koltuğu sökmeye sonra bişey olur diye tırsıyorum :confused: sökemediğim için kızak aralarına süpürge ulaşmıyor :yazik:

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Yine mükemmel bir uygulama olmuş ellerine sağlık bayiden cıktıgında bu kadar temiz değildir o iç kısım iddia ediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ömer88

Tecrübeli Detaycı
Üye
Octi olsun çamurdan olsun:) güzel temizlik olmuş elinize sağlık, koltuklar aracın içindeyken zor olmuştur yinede.

TalhaCelik

Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
Teşekkürler Herkese :)

Elinize sağlık tertemiz olmuş içi, bende hep niyetleniyorum şu koltuğu sökmeye sonra bişey olur diye tırsıyorum :confused: sökemediğim için kızak aralarına süpürge ulaşmıyor :yazik:
Hocam çok basit aslında civataları iyice sıktıktan sonra öncekinden bir farkı olmuyor civataları sıkmadan önce rayları önceki gibi zemine oturtmak için kılavuz dişler var onlar oturduktan sonra civatalar rahatlık yerine giriyor :)

Octi olsun çamurdan olsun:) güzel temizlik olmuş elinize sağlık, koltuklar aracın içindeyken zor olmuştur yinede.
Koltukları en geriye alıp sırtlığı en öne doğru yatırınca olabildiğince küçük oluyor zaten öne arkaya yatırarak alt taraflarını temizledim çok zorlamadı açıkcası :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerinize sağlık. Yapılan detay ve anlatım çok hoşuma gitti. Bu işten hiç anlamayan biri burayı okuyarak neyi nasıl yapacağını az çok anlayabilir. :alkis:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık çok güzel temizlik olmuş. final görüntüsü tamda sevdiğim türden matt ve doğal..