Soft99 3 Month QW Uygulama ve Test.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Yağmurlu bir Antalya gününde bir süredir aklımda olan fakat uygulama yapmak için korumasız araç aradığım soft 99 un 3 ay ömür vaadettiği qw ını test ettim.Testi komşunun fiestasına yaptım.
Dünden beri yağmur yağan Antalya'da araba hafif kirliydi.Hemen bir ön yıkama ve snow foam geçip kuruladım.Arabada koruma namına en ufak birşey yok.Arabayı kurularken yağmurda çok az çişelemeye başlamıştı.Vakit kaybetmeden hemen uygulamaya geçelim.Sık sil tazında bir ürün.Kullanımı oldukça basit ve kolay.Silmeside aynı oranda kolay ve praatik bir ürün olmuş.

DSC_0002.jpg

Dayanımı takip edeceğim.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
koruma süresi önemli tabi ama parlaklık nasıl? luxuryle karşılaştırmalı
Parlaklığı yazacaktım, atlamışım .Teşekkürler sorduğunuz için.Bir qw için hiç fena değil parlaklığı.Uygulamayı beyaz bir arabaya yapmama rağmen araçta parlaklık gözle görülür bir şekilde arttı.

gecceanduana

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Parlaklığı yazacaktım, atlamışım .Teşekkürler sorduğunuz için.Bir qw için hiç fena değil parlaklığı.Uygulamayı beyaz bir arabaya yapmama rağmen araçta parlaklık gözle görülür bir şekilde arttı.
soft99 ''ben nasılsa fusso waxımla dayanıklılığı yakalamışım, birazda parlaklığa yöneleyim'' demiş olacakki bende luxurynin parlaklığına hastayım ama dayanıklılığını bilemem çünkü her yıkamada uyguluyorum. bu ürünün vaadedilen dayanıklılık süreside güzel.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Onur test için teşekkürler, söyledigin gibi uygulama olarak çok kolay bir ürün dayanımı merakla bekliyoruz. daha önce test eden olmazsa bende 6 ay koruma vaat edenini test edeyim.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
İnceleme için teşekkürler
Parlaklık artışı izlerken bile fark ediliyor
Ama tabiki esas merak edilen 3 ay meselesi
Bakalım ne kadar tutacak
Aslında ben de 6 aylık olanını test edicem ama olur da vaadinin yarısı bile tutsa bu bütün yaz arabayı ellememek demek
O da pek işime gelmedi
Yaz sonu gibi düşünüyorum
:dusun:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
İnceleme için teşekkürler
Parlaklık artışı izlerken bile fark ediliyor
Ama tabiki esas merak edilen 3 ay meselesi
Bakalım ne kadar tutacak
Aslında ben de 6 aylık olanını test edicem ama olur da vaadinin yarısı bile tutsa bu bütün yaz arabayı ellememek demek
O da pek işime gelmedi
Yaz sonu gibi düşünüyorum
:dusun:
Ben o yüzden kendi arabama yapmıyorum bu tür testleri.Ellemeden duramam ben:heyecan:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
İnceleme için teşekkürler. Geçenlerde ben de denedim bu ürünü ama bu aralar elim yoğun olunca konu açamadım. Neyse ürünün uygulaması vs. güzel ancak doğal wax içeriğinden ötürü toz çekme sorunu quick sealantlara göre yüksek. Ayrıca 3 haftalık açık otopark+yağmur/çamur+700 km kombosundan sonra bıraktı kendini. Gerçi yüzeyde wax temizliği yapmadığım için onun da dayanım konusunda negatif etkisi olmuştur ama yine de yağmurun olduğu dönemlerde 3 ay dayanacağını sanmıyorum.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Evet ama bu sefer de yanlış yıkamalar yüzünden yanlış sonuçlara ulaşılamaz mı?
Bence normal insanların arabalarında yapılan testler daha sağlıklı.Onlar normal marjinal olan bizleriz.Türkiye'de kaç kişi bizim gibi araba yıkıyor.Bu şartlara dayanabilen bir ürünse zaten bizde uçar:sicak::halay:

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Bence normal insanların arabalarında yapılan testler daha sağlıklı.Onlar normal marjinal olan bizleriz.Türkiye'de kaç kişi bizim gibi araba yıkıyor.Bu şartlara dayanabilen bir ürünse zaten bizde uçar:sicak::halay:
Orası öyle de üreticiler vaatlerini optimum şartlara göre belirliyor
Yani vaatlerin tutup tutmadığına karar verebilmek için sonrasında da optimum şartları sağlamak lazım diye düşünüyorum
Çok mu düşünüyorum ne :dusun:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Orası öyle de üreticiler vaatlerini optimum şartlara göre belirliyor
Yani vaatlerin tutup tutmadığına karar verebilmek için sonrasında da optimum şartları sağlamak lazım diye düşünüyorum
Çok mu düşünüyorum ne :dusun:
Yok aslında sen doğru düşünüyorsun fakat işte imkanlar kısıtlı.