Soft99 Glass Refresh Uygulama

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Merhaba arkadaşlar bugün Soft99'un cam temizliği için üretmiş olduğu Glass Refresh isimli ürünü uyguladım, ve ardından da Glaco QuickType ve Aynalara Glaco Mirror Coat Zero uyguladım.

IMG_20181013_114923.jpg

Camlar Çamur yağmurlarından dolayı berbat haldeydi ,:yazik:

IMG_20181013_115010.jpg

Camların kaba kirlerini suyla temizledikten sonra Detaylı temizlik işini Glass Refresh'e bıraktım.Ürünü yanında gelen uygulama takozuna 3-4 küçük damla damlatıyoruz, ve başlıyoruz her yere eşit şekilde nüfuz edecek şekilde uygulamaya.

IMG_20181013_115619.jpg
IMG_20181013_120835.jpg

Ürün yüzeyde kurumaya başlayınca camı suyla yıkayıp ürünü yüzeyden temizliyoruz ve Eski yağmur kaydırıcıdan eser yok :saskin:

IMG_20181013_121342.jpg

Camları kuruluyoruz ve parlak sıfır görünümlü bir cam yüzeyi elde ediyoruz:foto:;)

IMG_20181013_121601.jpg
IMG_20181013_121614.jpg

Ürün kuru yüzeye uygulanıyor fakat kuru yüzeyde ürün çok çabuk kuruyor ve fazla ürün sarfiyatına neden oluyor bu yüzden yan camlara uygularken uygulama takozunu hafif nemlendirip o şekilde uygulama yaptım. Yan camlarda rüzgarlık altında kalan taşlaşmış kireç lekeleri mevcuttu ve bu lekeler üzerinde 3d Eraser , Gyeon Waterspot , Koch Fse denemiştim fakat Glass Refresh kadar hiç biri iş yapmadı.

Uygulama öncesi Yan camdaki kireç lekeleri

IMG_20181013_123255.jpg

50/50 Sonrası durum

IMG_20181013_124505.jpg

IMG_20181013_131657.jpg

Ürünü camdaki inatçı kireç lekelerini temizlemek ve eski korumayı tamamen kaldırıp yeni koruma yüzeyine temiz bir yüzey hazırlamak için kullanabilirsiniz, tavsiye ederim..

Ekli dosyalar

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Boşuna başka ürünlerle uğraşmışız dedirtti 50/50 farkı görünce,elinize sağlık hocam :utandim: çeyize eklenmeli

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Ürün hem ekonomik hem de efektif. Yalnız aynı firmanın aşağı yukarı aynı işi yapan bildiğim 3 ürünü var. Keşke farklarını tam olarak anlatsalar.

Soft99 cam işine epey kafa yoruyor ve güzel ürünler çıkartıyor gerçekten. Silecekleri bile var;

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Eline sağlık @Pro gerçekten güzel ürünmüş.Listeye ekleyelim.Test için teşekkürler.
@Paian'' garakuoypa'' diye diye yedi ömrümü adam:of: Güzel siecekmiş ama.:)
Asdfghjklşlkjhgfdsasdfghjklç :kop:. Ben bu adamların videolarının sesini kısıp izliyorum hep. Kafa götürmüyor başka türlü.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık Ahmet. yağmur damlalarını güle güle attır. :) Glass Refresh ürününde seryum oksit içerik var gibi geldi.

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Elimde olan bir ürün ama şimdiye kadar kullanmadıydım denemekte fayda varmış.
Daha fazla geç kalmadan dene bence Özgür, ürün süper şiddetle tavsiye ederim.:fisilti:

Boşuna başka ürünlerle uğraşmışız dedirtti 50/50 farkı görünce,elinize sağlık hocam :utandim: çeyize eklenmeli
Teşekkürler, diğer kireç temizleyicilerle fln boşa uğraşmaya gerek yok , hepsini denedim bu kadar iş yapan olmamıştı bile.. Çeyizde olmali kesinlikle.

Ürün hem ekonomik hem de efektif. Yalnız aynı firmanın aşağı yukarı aynı işi yapan bildiğim 3 ürünü var. Keşke farklarını tam olarak anlatsalar.

Soft99 cam işine epey kafa yoruyor ve güzel ürünler çıkartıyor gerçekten. Silecekleri bile var;
Ne varsa japonda var, gelde sevme..

Eline sağlık @Pro gerçekten güzel ürünmüş.Listeye ekleyelim.Test için teşekkürler.
@Paian'' garakuoypa'' diye diye yedi ömrümü adam:of: Güzel siecekmiş ama.
Teşekkür ederim abi, çeyize al bir tane, Bsd yağmur kaydırıcı öncesi bir test et bakalım sende seveceksin kesin.:)

Ellerine sağlık Ahmet. yağmur damlalarını güle güle attır. :) Glass Refresh ürününde seryum oksit içerik var gibi geldi.
Teşekkürler abi, içeriğini araştırmadim ama isminin hakkini verdi:alkis:

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Admin ellerine sağlık güzel bir uygulama olmuş. Bu üründen ne zamandır bemde de var ama sıra gelmedi camlar biraz kil görsün temizlensin ondan sonra uygularım diyince kaldı. Esas amacım benim de kireç temizliği yapmak; yağmur kaydırıcı Dubai şartları için fantastik kaldı ki burada silecek çalıştırılmıyor ön cam hariç camlara wax geçiyorum araca uygularken. Ürünün geçer not almış olması iyi oldu. Kimyasaladamlarda 6 ay önce 20TL gibi bir fiyatı vardı şimdi hala satılıyor sanırım 2 katından fazla oldu fşyatı. Bir de z conpound vardı bi tık daha iyi gibi duruyordu. Benim sorum acaba spot ped ile f5; 2500 gibi orta aşındırıcı pasta aynı temizliği yapar mı kireç lekelerini alır mı rotary ve sünger spot ped

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Admin ellerine sağlık güzel bir uygulama olmuş. Bu üründen ne zamandır bemde de var ama sıra gelmedi camlar biraz kil görsün temizlensin ondan sonra uygularım diyince kaldı. Esas amacım benim de kireç temizliği yapmak; yağmur kaydırıcı Dubai şartları için fantastik kaldı ki burada silecek çalıştırılmıyor ön cam hariç camlara wax geçiyorum araca uygularken. Ürünün geçer not almış olması iyi oldu. Kimyasaladamlarda 6 ay önce 20TL gibi bir fiyatı vardı şimdi hala satılıyor sanırım 2 katından fazla oldu fşyatı. Bir de z conpound vardı bi tık daha iyi gibi duruyordu. Benim sorum acaba spot ped ile f5; 2500 gibi orta aşındırıcı pasta aynı temizliği yapar mı kireç lekelerini alır mı rotary ve sünger spot ped
Teşekkürler ,Spot ped f5 ve 2500 de ayni işi yapabilir fakat makine ile uygulamak bu kadar pratik olmayacaktır. Hazır Çeyizde bu ürün varken bir spot ped f5 uygulaması ile karşılaştırma fena olmaz hocam:)

emrecanoran22

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
tekirdağ çorlu
Elinize sağlık güzel uygulama olmuş . Bende genelde Nano içerikli yağmur kaydırıcilari sökmekte sorun yaşıyorum . 80 ml ürün ortalama kaç uygulama çıkarır peki sarfiyat biraz fazla demissiniz ama.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Teşekkürler ,Spot ped f5 ve 2500 de ayni işi yapabilir fakat makine ile uygulamak bu kadar pratik olmayacaktır. Hazır Çeyizde bu ürün varken bir spot ped f5 uygulaması ile karşılaştırma fena olmaz hocam:)
Adminim denerim senin için. Yapılacak çok iş var denenecek çok ürün var havalar da artık kavurucu olmayacak kadar sıcak burada tam zamanı ama vakit bu aralar büyük sıkıntı. Aklımda ama merak etme. Polisaj için yün spot ped mi sünger mi tavsiye edersin? Pasta menzerna 400 mü 2500 mü? ;)

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Elinize sağlık güzel uygulama olmuş . Bende genelde Nano içerikli yağmur kaydırıcilari sökmekte sorun yaşıyorum . 80 ml ürün ortalama kaç uygulama çıkarır peki sarfiyat biraz fazla demissiniz ama.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tesekkurler,Uygularken pedi hafif nemlendirip uygularsaniz sarfiyat azalıyor. minimum 5-6 uygulama daha yapar bence .Uygulama sonrası ürünü tartmadim ama belkide daha fazla bile yapılabilir...

Adminim denerim senin için. Yapılacak çok iş var denenecek çok ürün var havalar da artık kavurucu olmayacak kadar sıcak burada tam zamanı ama vakit bu aralar büyük sıkıntı. Aklımda ama merak etme. Polisaj için yün spot ped mi sünger mi tavsiye edersin? Pasta menzerna 400 mü 2500 mü? ;)
Sonucu merak ettim şuan, 2500 spot iş yapar diye tahmin ediyorum. Takipteyim.:)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Ahmet hocam refreshi konuştukta hep bu glacoların performansı,kürleşme konusunda vs bilgi verebilir misiniz ?
Halihazırda G5 kullanıyorum şimdilik sıkıntı yok fakat başka ürünlerle kıyaslanırsa aquapapel,g5,dr.beasley glass iq giibi kullandıklarınız varsa nasıl bir durumda olur :)

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ahmet hocam refreshi konuştukta hep bu glacoların performansı,kürleşme konusunda vs bilgi verebilir misiniz ?
Halihazırda G5 kullanıyorum şimdilik sıkıntı yok fakat başka ürünlerle kıyaslanırsa aquapapel,g5,dr.beasley glass iq giibi kullandıklarınız varsa nasıl bir durumda olur :)
Daha önce glass guard kullanmıştım son zamanlarda ise glaco quick type kullanıyorum.. Glaco 50-60 kmden sonra su itmeye başlıyor ve 2 ay gibi bir süre dayanım sağlıyor, kürlesme süresi 5 dk civarında..

Ellerine sağlık adminim. Güzel iş çıkarmışsın :alkis:
Teşekkürler Can:)

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ahmet eline sağlık soft99 genel olarak iyi ürünler ortaya çıkarıyor. Benim eski araç için cam tavan kaplaması vardı, iki aşamalı uygulanıyordu. Onun 1. aşamasında yer alan temizlik ürünü de buna benzer yapıda bir şeydi ve oldukça iyi temizlik yapıyordu.

Çok ağır kireç lekeleri için bence de cutting pad ile güzel sonuç verir gibi.

Benim bu yeni araçta da silecek lekesi var ben de yakında cutting pad ile uygulamaya girişeyim.

Burnkology

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Çok güzel bir uygulama olmuş şuan bu ürünü bulamıyorum hiçbir yerde var mı bildiğiniz alabileceğimiz bir yer ?