Sonax, Valet pro, Nigrin, Koch chemie Demir Tozu sökücü karşılaştırması

Ozgur_gs_91

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Kışlık jantlar üzerinde bu 4 ürünü karşılaştırdım ve etkilerini gördüm.​

Jantlarımızda üstlerinde bulunanları uyguladım kısacası, her birini bir jant üzerinde test etmiş oldum. Aslında divortex ve autofinesse, 3d bdx test edicektim ancak bunları daha uygun buldum ve divortexin daha önceki denemelerde iyi olmaması nedeniyle hiç uğraşmadım tekrardan testine.​

Ürünleri uyguladım. En hızlı reaksiyon gösteren ürün bu arada koch chemie sonrasında sonax sonrasında dragon ve nigrin geliyor. Sadece kızarma anlamında baktım bu arada.​

SONAX

DRAGONS

KOCH CHEMİE

NİGRİN

Hepsini daha sonrasında yıkadım. Sadece sık ve durula halidir bu herhangi bir müdahale yapılmamıştır.

Hepsi iyi iş görüyor. Temizlik olarak sırasıyla:

Dragons>Sonax>Nigrin>Koch chemie

Bu arada ikinci tur demir tozu sökücü sıktığımda en çok nigrinden tekrardan demir tozu çıktı bu konuda diğerlerinden geride.
Bir diğer konu temizlikten sonra koch chemie bekletirseniz yıkamadan kendi izlerini bırakıyor ayrıca fazla bekleyince çamur gibi bir hal alıyor ama temizleniyor.
Gördüğüm kadarıyla dragons iyi iş görsede yıkaması diğerlerine nazaran zor daha fazla su tutmanız gerekiyor, sonax en kolay durulama yapılanı onu söyleyebilirim. Koch ve Nigrinde durularken köpürüyor. Ama bir Dragons kadar değiller. Benim gördüklerm bu kadar.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Eksik gördüklerinizide paylaşırsanız bir dahaki testte daha dikkatli olurum.​

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Test süper olmuş Özgür eline sağlık.

Bu arada testte ürünlerin jant üzerindeki performansı karşılaştırılmış. Kaporta üzerindeki demir tozlarını çözme işin içine girerse, Nigrin ve Dragons çuvallayabilir. İkisi de çok yoğun ve zor yayılan ürünler.

Tekrardan teşekkürler.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
ellerine saglık özgür, test ve yorum için ayrıca teşekkürler.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Elinize sağlık. Koch Chemie alıyor herkes bu aralar ben de merak ediyordum ancak çok da iyi sonuç vermemiş. Görünüşte temizlik açısından pek fark yok gibi ama bir dahaki sefere peçeteyle jantların üzerinden bir geçebilirseniz temizlik güçleri konusunda da net fikir verir.

Bir de aracı genelde yüksüz kullanıyorsanız fren güç dağılımı sistemi (EBD) sebebiyle ön jantlar daha fazla kirleniyor. Bilahare ön jantlar üzerinden jantı ikiye bölerek test yapabilirseniz sonucun değişip değimeyeceğini merak ettim.

Ozgur_gs_91

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Paian' Alıntı:
Elinize sağlık. Koch Chemie alıyor herkes bu aralar ben de merak ediyordum ancak çok da iyi sonuç vermemiş. Görünüşte temizlik açısından pek fark yok gibi ama bir dahaki sefere peçeteyle jantların üzerinden bir geçebilirseniz temizlik güçleri konusunda da net fikir verir.

Bir de aracı genelde yüksüz kullanıyorsanız fren güç dağılımı sistemi (EBD) sebebiyle ön jantlar daha fazla kirleniyor. Bilahare ön jantlar üzerinden jantı ikiye bölerek test yapabilirseniz sonucun değişip değimeyeceğini merak ettim.
Bmw nin %50/50 ağırlık dağılımı olduğundan iki jant arasında kirlenmede çokta bir fark olmuyor. Çok az bir fark var o da çok birşeyi değiltiriceğini sanmıyorum ama test ederim o şekilde de.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Ozgur_gs_91' Alıntı:
Paian' Alıntı:

Bmw nin %50/50 ağırlık dağılımı olduğundan iki jant arasında kirlenmede çokta bir fark olmuyor. Çok az bir fark var o da çok birşeyi değiltiriceğini sanmıyorum ama test ederim o şekilde de.
Mesajı yazdıktan sonra geldi aklıma da değiştirmedim artık. Belki tam tersine bagajı yüklü kullanıyorsunuzdur  :)  Neyse maksat test olsun  :)

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Özgür eline sağlık çok güzel bir test olmuş

ozeba

Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
Eline saglik guzel test olmus. Benim izlenimim firca ile girisince cok daha iyi calisiyor bu demir tozu temizleyiciler.

Ozgur_gs_91

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
ozeba' Alıntı:
Eline saglik guzel test olmus. Benim izlenimim firca ile girisince cok daha iyi calisiyor bu demir tozu temizleyiciler.
Fırça işin içine girince olaylar değişiyor. Ama gerek duyup uğraştırması var bu konuda.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline emeğine ve de kesene sağlık Özgür.Çok başarılı bir test olmuş gerçekten.Ürünler arasında bir uçurum yok gibi.Araya belki divirtex i koysan belki uçurumu görürdük:)Hangisi fiyat olarak iyiyse o alınıp kullanılır.Heleki biraz fırça deyiriyor iseniz hepsi aynı.Dragon evet hepsinden iyi fakat aradaki fiyat farkı çok fazla.

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Süper test Özgür hocam. Eline sağlık, kesene kuvvet :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bugrahongul

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
İskenderun
Benim merak ettiğim bi konu var ön jantlar ile arka jantların balata tozu bir olmuyor acaba geç kızaranlar arka jantlarmıydı malum fren dağılımı ile önler çok daha bazlı görüp daha çok toz oluyor

Ozgur_gs_91

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
bugrahongul' Alıntı:
Benim merak ettiğim bi konu var ön jantlar ile arka jantların balata tozu bir olmuyor acaba geç kızaranlar arka jantlarmıydı malum fren dağılımı ile önler çok daha bazlı görüp daha çok toz oluyor
Ben çok fak etmedim öyle bir durumu, misal arka balataları 2 kez değiştirdim ön balataları 1 kez, ikisde bitiyor tozlanma ikisindede çok farklı gelmiyor bana. Önler çok az farkla daha fazla tozlanıyor gibi ama misal önler kap kara olurken arkalar beyaz kalmıyor onlarda kaplara oluyor.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme için teşekkürler @Ozgur_gs_91

Demir tozu sökücü konusunda master yaptın artık :D

Ozgur_gs_91

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
_CaN_' Alıntı:
İnceleme için teşekkürler @Ozgur_gs_91

Demir tozu sökücü konusunda master yaptın artık :D
Hepsi forum için :D

Galapagos

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Demir tozu temizleyici derneği kuralım başkan ol Özgür :) Koch F/P olarak bence çok iyi.İnceleme için teşekkür ederim.

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Gecen sene beyaza yakın bir kot pantlonumda çamaşır askisindan kaynaklanan pas lekesi olmuştu ne yaptiysam çıkartamamıştım. Şimdi aklıma geldi acaba demirtozu temizleyici söker miydi :)

Ozgur_gs_91

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Galapagos' Alıntı:
Demir tozu temizleyici derneği kuralım başkan ol Özgür :) Koch F/P olarak bence çok iyi.İnceleme için teşekkür ederim.
:D :D oldu oldu yeter bu kadar test. Başkanlık bana höre değil

Eraycan' Alıntı:
Gecen sene beyaza yakın bir kot pantlonumda çamaşır askisindan kaynaklanan pas lekesi olmuştu ne yaptiysam çıkartamamıştım. Şimdi aklıma geldi acaba demirtozu temizleyici söker miydi :)
Eray abi bizde paslı ölçüm aleti vardı biraz bekletince pasın hepsini almıştı denemek lazım onuda :D

Eraycan' Alıntı:
Eray abi bizde paslı ölçüm aleti vardı biraz bekletince pasın hepsini almıştı denemek lazım onuda :D