Special Works Nasıl Kuruldu ?

s-Works

Konu Sahibi ✔
Firma Yetkilisi
Üye
Bu konuda dükkanlaşma sürecimi anlatacağım. Diğer mecralarda gün gün paylaşım yapmıştım. Burada tek seferde paylaşım olacak.

Son çalıştığım yerdeki şartlar beni dükkan açma yoluna soktu.Dükkan açmaya karar verdiğimde bir amatörde bulunabilecek malzemelerim vardı.

Devalt ,rupes mark2,Karcher K5,Karcher Puropuzzi ,birkaç ped,biraz pasta grubundan malzeme,m600,ıpa,şampuan,parlatıcı,kurulama eldiveni-havlusu vs. ve kenarımdaki 6 000 TL param :)

Tabi birde arkamda destekcim olan babam.

Dükkan babama ait. Sağolsun hibe etti. Kira almıyor :)

Gelelim konumuza.

Bu konuda gördüğünüz tüm işler babam ve tarafımca yapılmış olup, dükkana hiçbir ustanın eli değmemitir

Dükkanımız 8,4x 19 metre ölçülerinde. Toplam tadilat uzun süreceği için 4x10 metre bölerek bir yandan bekleyen işlerimizi yapmak için dükkanı faal hale getirmek istedim.

İlk önce eski garajı yıkarak işe başladık.

Tamam, biraz üşümüş olabiliriz :) Şimdi ısınırız duvarları yıkarken...

Bu resimden tadilatın tamamı bitince kullanacağımız alanı görüyoruz. Aracın bulunduğu yer çalışma alanımız olacak. Lift alınacak (Hala alamadım. 2020 İlk 6 aylık yapılacaklar listemde) ve tezgah yapılacak Sağ taraftaki en köşeye ofisimizi yerleştireceğiz. Bu alanların tadilatı yavaş yavaş yapılıyor. Onları da ilerleyen zamanlarda paylaşacağım.

Yıkım işlemlerimiz 1 gün sürdü. Daha sonrasında çuvallanıp Moloz atım alanına atıldı.

Molozlardan kurtulduk. Şimdi malzemelerimizi alıp bölme vakti

Araç yıkarken su teması olacağı için kalekim ile sıva yapmayı tercih ettim . Malumunuz alçı suyu sevmiyor.

Köşebent ile yamuk olan köşeleri düzelttik...

Aydınlatma olarak led lamba döşedim. Çalışırken seyyar projektör kullanıyorum. Yukarıda bahsettiğim arka bölüm de tavana sabitlenmiş yaklaşık 16 adet projektör olacak.

Eldeki malzemeler ile ufak bir raf yaptık ...

Amele yanığı mı ? O daha bir şey değil. Bisiklet kullananlar iyi bilir ;)

Malzemelerimiz yerini aldı. Dolap yetti mi ? Yetmedi. Arka taraf bitene kadar idare edeceğim artık .

Zemin şuan için yapılmayacak. Tüm dükkanın zemini yapılacağı için 2 sefer uğraşmak istemiyorum.

Toplam çalışmamız 4 gün sürdü. Babam olmasa altından kalkamazdım ...

[/url][/IMG
]

Arka bölümde çalışmaya devam ediyorum . Raflarımız şekillenmeye başladı ...

Aradan biraz zaman geçti. Tabi buraya konuyu açarken tek seferde açtığım için zaman algısı olmayacak. Arka tarafı toparladıktan sonra ön taraftaki tek araçlık bölüm yıkıldı. Yıkım işleminden sonra Yıkama alanı ve Uygulama alanı olarak dükkan tekrardan 2 ye bölündü.

Kapıyı monte ettik . Önde 2 araçlık park ve yıkama alanı olacak . Arkada 1 çalışma ve 2 araçlık park yerimiz oldu .

Zemine şap attım (yıkama alanı )

Iyice kuruyup nemini çektikten sonra zemine epoksi yapacağım .
//uploads.tapatalk-cdn.com/20171214/0d8f8d48983eac1f1f48e47daedac345.jpg[/IMG
]

Kapı üzerinde kalan alan Folyo ile kaplandı. [IMG][URL='//uploads.tapatalk-cdn.com/20171221/79ab0809593042a22a61a306824cdd1d.jpg%5b/IMG']//uploads.tapatalk-cdn.com/20171221/79ab0809593042a22a61a306824cdd1d.jpg[/IMG[/URL]]

Kapandıkça güzelleşiyor ;)[IMG][URL='//uploads.tapatalk-cdn.com/20171221/ec2a8508d90a84043cc9e8236bbeaba1.jpg%5b/IMG']//uploads.tapatalk-cdn.com/20171221/ec2a8508d90a84043cc9e8236bbeaba1.jpg[/IMG[/URL]]

Uzunca bir süre duvarlar beyaz kaldı. Kafamda daha ilk günden siyaha boyamak vardı ancak babamı ve çevremdekileri ikna etmem uzun sürdü.Sonunda siyaha boyadım. Kolonları ve kirişleride Turuncu ile renklendirdim.

İlk zamanlar tavanda sadece projektör kullanıyordum. Final fotoğraflarında sıkıntılar yaşadım. Bu sıkıntılardan kurtulmak için tavana led florasanlar döşendi.

An itibari ile dükkana yapmayı planladıklarım.

Yıkama bölümü renklendirilecek.

Uygulama bölümü tavanı siyah yapılacak. Duvarların rengini biraz açabilirim

Uygulama bölümü zeminine yeniden epoksi yapılacak. (Renk konusunda kararsızım.)

Uygulama ve yıkama bölümündeki ışıklar yetersiz geliyor. Takviye yapılacak.

Lift alınacak (Hedef 2020 Haziran’a kadar )

Ofisin zemini yapılacak.

Ofis boyanabilir.

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
@s-Works elinize emeğinize sağlık. @omrslhmms abimizinde dediği gibi bize ilham ve rehber olacak bir konu olacak. Babanızın hibe etmesi hakikaten muntazam bir olay kıymet bilin.

@Shirb13 için ve @alicankaradag için de ilham olacak bir proje, harika :)

Babanızın da sizin de elinize kolunuza sağlık. Maşallah :nazar:
Hocam konuyu okurken şahsım adına aklınıza gelmiş olmak ve bahsetmeniz gerçekten foruma karşı olan samimi duygularımı perçinledi ve beni gerçekten duygulandırdı, teşekkür ederim. Ben mesajınızı okurken mutlu oldum, Allah'ta sizi mutlu etsin :)

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
@s-Works elinize emeğinize sağlık. @omrslhmms abimizinde dediği gibi bize ilham ve rehber olacak bir konu olacak. Babanızın hibe etmesi hakikaten muntazam bir olay kıymet bilin.

Hocam konuyu okurken şahsım adına aklınıza gelmiş olmak ve bahsetmeniz gerçekten foruma karşı olan samimi duygularımı perçinledi ve beni gerçekten duygulandırdı, teşekkür ederim. Ben mesajınızı okurken mutlu oldum, Allah'ta sizi mutlu etsin :)
Estağfirullah ne demek, hepimizin gönlüne göre versin inşallah. Sizin de fazlasıyla hevesli ve gayretli oluşunuzu görmek forum ve şahsım adına bizi de sevindiriyor.

alicankaradag

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
@Shirb13 için ve @alicankaradag için de ilham olacak bir proje, harika :)

Babanızın da sizin de elinize kolunuza sağlık. Maşallah :nazar:
Ömer abi vallahi gördükçe içim kabarıyor bırakacam işi gücü sonunda :) Kadir İnanır bir filminde diyor ya “atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun” ben de ceketimi alıp bilişime de bilgisayar mühendisliğine de lanet olsun diyip çıkacam o olacak :)

cabay

Uzman Detaycı
Üye
Emeksiz yemek olmazmış. Allah gönlünüze göre versin, son halini de görelim inşallah. Kim bilir belki bnir gün de butik bir uygulama için kapınızı çalarız :)

Başarılar dilerim, yolunuz açık olsun.

s-Works

Konu Sahibi ✔
Firma Yetkilisi
Üye
Babanızın da sizin de elinize kolunuza sağlık. Maşallah :nazar:[/QUOTE]
Teşekkür ederim :)
İşlerinizde başarılar dilerim
Teşekkür ederim
Teşekkür ederim.
Elinize sağlık emek ve heves ile yapilmayacak birşey yok
Teşekkür ederim. Emek Heves Zaman Ve para ... Çıkan sonuç bu :) Hala yatırım istiyor. Hayallerımdeki yer için sanırım bi 30 40 bin daha lazım :)
Başarılarınız devamını diliyorum
Teşekkür ederim.
Sağolsun her zaman destekliyor. Zaten kira ödüyor olsam kapatmıştım dükkanı :)

Ömer abi vallahi gördükçe içim kabarıyor bırakacam işi gücü sonunda :) Kadir İnanır bir filminde diyor ya “atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun” ben de ceketimi alıp bilişime de bilgisayar mühendisliğine de lanet olsun diyip çıkacam o olacak :)
Aman hocam. Dikkatli ve sağlam adım atmak lazım. Kötü seneryolar çizerek bugünlere geldim. Güzel olan senaryo ,'' 2 000 liradan 10 araba yapsam ,yarısı malzeme olsa ?? oooo ayda 10 000 Temiz :) '' iç yüzü öyle değil.
Hayırlı ve bereketli işler dilerim.
Teşekkür ederim.
Emeksiz yemek olmazmış. Allah gönlünüze göre versin, son halini de görelim inşallah. Kim bilir belki bnir gün de butik bir uygulama için kapınızı çalarız :)
Dediğiniz gibi emeksiz olmuyor. Bütçe olmayınca ,elimizden de iş gelince ortaya bu çıktı. Hani derler ya tırnaklarımla kazıyarak geldim diye. Tam olarak öyle.Uygulama yapmamız şart değil. Her daim kahvem hazır.Beklerim.

Başarılar dilerim, yolunuz açık olsun.
Teşekkür ederim
Maşallah Allah hayırlı işler bol kazançlar versin :)
Teşekkür ederim.
ay ben şok :deli: muntazam olmuş.
Daha değil. Daha eksiğimiz çoook.

HocaDeler

Amatör Detaycı
Üye
Yeni fotoğraflarınızı simdi gördüm usta mekanın önceki halini düşündümde şimdiki haliçok süper olmuş

alicankaradag

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
@s-Works Üstad bizimkisi laf-ı güzaf :) binanın altında giriş kat 80 m2 dükkanımız var. Meslek olarak değil de hobi atölyesi gibi tasarlamak istiyorum zamanla. Hem de bana kapalı garaj olur :) sorunum şu ki asfalttan dükkanın girişine kadar toplam 60-65 cm yükselti var (kaldırım 15 cm + dükkan yükseltisi 45 cm kadar). Bu yükselti olmasa çoktan yapmıştım

s-Works

Konu Sahibi ✔
Firma Yetkilisi
Üye
@s-Works Üstad bizimkisi laf-ı güzaf :) binanın altında giriş kat 80 m2 dükkanımız var. Meslek olarak değil de hobi atölyesi gibi tasarlamak istiyorum zamanla. Hem de bana kapalı garaj olur :) sorunum şu ki asfalttan dükkanın girişine kadar toplam 60-65 cm yükselti var (kaldırım 15 cm + dükkan yükseltisi 45 cm kadar). Bu yükselti olmasa çoktan yapmıştım
Seyyar metalden bi rampa yapılabilir . biraz maliyetli olur ancak iş görür

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi