[SRT Garaj 282] Hobi Garajı Uygulama Paylaşımları

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Mardin
ellerine sağlık. benim bir megane yaptığım 50:50 vardı fakat o temizlik içindi. yani üstüne daha koruyucu vs sürülmemişti :) ama senin işlerde gayet başarılı olmuş.

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Maşallah çok hızlısın , en son nerde kaldığımı hatırlamıyorum biraz geriden inceledim paylaşımları :D .
Faik hocam eyvallah, sadece iç çalıştığım için polisaja göre hızlı oluyor :)

ellerine sağlık. benim bir megane yaptığım 50:50 vardı fakat o temizlik içindi. yani üstüne daha koruyucu vs sürülmemişti :) ama senin işlerde gayet başarılı olmuş.
Koray abi buda temizlik için :D göğüs üstünde çok yağlı ve kirli bir tabaka vardı, mat olan kısım temizlenmiş kısım diğer kısım kirli kısım :mutlu:

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Arkadaşlar herkese iyi ve sağlıklı bir hafta dileyerek mesajıma başlayayım :)

@onurçiko abi dış uygulama seviyesini araç sahibinin aracında bulunan renklendirici cila diye Turtle Wax'ın sıvı cila olan bir ürünüyle bir tık daha ileri götürerek aracı teslim ettim.

Öncelikle fotoğrafını çekmeyi atladığım ürünler var kullanırken, artık GS ve VP yi yada Ersağ Halı Şampuanını yazmıyorum ezberledik hep birlikte :diill:

Camlarda, Amway L.O.C cam temizleyici, dressing olarak Koch Chemie TS, eşik ve paspaslarda Reinal Torpido Bakım, son koku olarak Bingo Soft Yıldız Çiçeği sulandırılmış yumuşatıcı :) Lastik parlatıcı ve davlumbazlara Divortex Red Shine.

İlk olarak aracın bagajını açtığımda karşıma çıkan şu iş ile uğraştım, bu aralık dikkatimi çekmişti, bir gariplik olduğu belli idi :dusun:

Bir de bagaj kapağını açarken inceden ağızda patlayan şekerlerin çıkardığı ses gibi sesler geliyordu, kapı üzerinde ki plastik parçayı söküp incelediğimde elime cam kırıkları geldi, kapı içi iskeletini iyice süpürdüm, ses azaldı ama kesilmedi. Bunun üzerine buraya giren cam nerelere girmemiştir dedim ve işe koyuldum. Stepneyi dışarı aldım ki ne göreyim, cam kırıkları tahmin ettiğim gibi buraya birikmişler. Önce süpürdüm sonra stepne dahil her yeri Asperox + Çin işi detay fırçası ile fırçaladım ve kumaş kısımları da fırçalayarak süpürdüm.

Daha önce ki paylaşımlarım dan hatırlayacağınız üzere tek ampul ile bir seyyar kullanıyordum iç aydınlatma için. UTD Channel Detailin kanalında gördüğüm bir sistem aklımı çeldi ve bunu nasıl yaparım diye düşünmeye başladım. Lambanın üzerine bir gergi sistemi takılarak iki kapı arasına aracı dış sac kısmından tutturularak takılan bir sistem. O gergi sistemini bulamayınca led'e 2 adet kroşe, kroşelere lastik (hareket payı ve esneklik için) lastiklerden geçirdiğim bir iple de tavandan araca bağlama suretiyle, sanki gündüzmüş gibi içeriyi aydınlatan bir sisteme hamd olsun kavuştum :) Zamanla bu sistemi daha ileri taşıyabilirim inşallah. Şu an benim için nirvana.

Bu cam kırıkları stepne altına kadar gittiğine göre koltukların altı kim bilir ne durumda diyerek arka koltuğu sökmek istedim ama baktım ki sökmeye gerek yokmuş, bir tutamaç var çekince rahatça geliyor. Altını görmek istemezsiniz ama görün :taraa:

Aracın içini süpürmeye devam :boxing: - Sadece aracın içini matkap ucuna taktığımız tuvalet fırçası ile 2 saatimi aldı arkadaşlar varın işin ne kadar vahim olduğunu siz hesap edin !

Paspasın altında kalan bu parça her arabada nasıl bu hale gelebiliyor ben anlamıyorum arkadaş ?

Tavana geçiyoruz yavaş yavaş, bu zıkkım her ney ise, Koch Chemie GS tek başına çıkaramadı, VP kattım az etkisi oldu. En son ipa ile GS karışıp verdim fırçaladım, buhar vererek sildim ve bu sonucu ancak elde edebildim.

İç temizlikte sona geldiğimizin göstergesi :)

Artık misafirimizi dış yıkama alanına alabiliriz, dış yıkamada flowey b33 ve Gojo makarna eldiven kullandım, her panelde kova da eldiveni duruladım. Jant kolarının arası dar olması hasebi ile tchibo jant fırçasını Koch Chemie FB ile kullandım. Davlumbazlara tabii ki ! yeni gözdem Mothers Davlumbaz Fırçası :cool:

Buralara nasıl bir toz biriktiyse artık balçık olmuş, fırçaladım tazyikli su tuttum belli bir seviye de gittiler ama istediğim gibi olmadı (sonrası fotoğrafı yok) Stopları sökmem gerekiyordu ancak araç sahibi dış parça sökmemi istemeyebilir diye ellemedim.

Bu parça iyice solmuş, Puntolar'da bu kronikmiş. Anladığım kadarıyla kullanılan plastik hammadde UV dayanımlı değil. Başta PSS denedim. Hiç bir faydası olmadı PSS koruyunca eski haline geldi. Bu görüntü 3D Magic Dressing'e ait. Final fotolarında göreceğiniz üzere durumunu koruyor.

Geçelim renkli Turtle Wax sıvı cilaya, pedimi bezlerimi mahvetti ama sonuca değdi :)

Son düzenleme:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Arkadaşlar herkese iyi ve sağlıklı bir hafta dileyerek mesajıma başlayayım :)

@onurçiko abi dış uygulama seviyesini araç sahibinin aracında bulunan renklendirici cila diye Turtle Wax'ın sıvı cila olan bir ürünüyle bir tık daha ileri götürerek aracı teslim ettim.

Öncelikle fotoğrafını çekmeyi atladığım ürünler var kullanırken, artık GS ve VP yi yada Ersağ Halı Şampuanını yazmıyorum ezberledik hep birlikte :diill:

Camlarda, Amway L.O.C cam temizleyici, dressing olarak Koch Chemie TS, eşik ve paspaslarda Reinal Torpido Bakım, son koku olarak Bingo Soft Yıldız Çiçeği sulandırılmış yumuşatıcı :) Lastik parlatıcı ve davlumbazlara Divortex Red Shine.

İlk olarak aracın bagajını açtığımda karşıma çıkan şu iş ile uğraştım, bu aralık dikkatimi çekmişti, bir gariplik olduğu belli idi :dusun:

Bir de bagaj kapağını açarken inceden ağızda patlayan şekerlerin çıkardığı ses gibi sesler geliyordu, kapı üzerinde ki plastik parçayı söküp incelediğimde elime cam kırıkları geldi, kapı içi iskeletini iyice süpürdüm, ses azaldı ama kesilmedi. Bunun üzerine buraya giren cam nerelere girmemiştir dedim ve işe koyuldum. Stepneyi dışarı aldım ki ne göreyim, cam kırıkları tahmin ettiğim gibi buraya birikmişler. Önce süpürdüm sonra stepne dahil her yeri Asperox + Çin işi detay fırçası ile fırçaladım ve kumaş kısımları da fırçalayarak süpürdüm.

Daha önce ki paylaşımlarım dan hatırlayacağınız üzere tek ampul ile bir seyyar kullanıyordum iç aydınlatma için. UTD Channel Detailin kanalında gördüğüm bir sistem aklımı çeldi ve bunu nasıl yaparım diye düşünmeye başladım. Lambanın üzerine bir gergi sistemi takılarak iki kapı arasına aracı dış sac kısmından tutturularak takılan bir sistem. O gergi sistemini bulamayınca led'e 2 adet kroşe, kroşelere lastik (hareket payı ve esneklik için) lastiklerden geçirdiğim bir iple de tavandan araca bağlama suretiyle, sanki gündüzmüş gibi içeriyi aydınlatan bir sisteme hamd olsun kavuştum :) Zamanla bu sistemi daha ileri taşıyabilirim inşallah. Şu an benim için nirvana.

Bu cam kırıkları stepne altına kadar gittiğine göre koltukların altı kim bilir ne durumda diyerek arka koltuğu sökmek istedim ama baktım ki sökmeye gerek yokmuş, bir tutamaç var çekince rahatça geliyor. Altını görmek istemezsiniz ama görün :taraa:

Aracın içini süpürmeye devam :boxing: - Sadece aracın içini matkap ucuna taktığımız tuvalet fırçası ile 2 saatimi aldı arkadaşlar varın işin ne kadar vahim olduğunu siz hesap edin !

Paspasın altında kalan bu parça her arabada nasıl bu hale gelebiliyor ben anlamıyorum arkadaş ?

Tavana geçiyoruz yavaş yavaş, bu zıkkım her ney ise, Koch Chemie GS tek başına çıkaramadı, VP kattım az etkisi oldu. En son ipa ile GS karışıp verdim fırçaladım, buhar vererek sildim ve bu sonucu ancak elde edebildim.

İç temizlikte sona geldiğimizin göstergesi :)

Artık misafirimizi dış yıkama alanına alabiliriz, dış yıkamada flowey b33 ve Gojo makarna eldiven kullandım, her panelde kova da eldiveni duruladım. Jant kolarının arası dar olması hasebi ile tchibo jant fırçasını Koch Chemie FB ile kullandım. Davlumbazlara tabii ki ! yeni gözdem Mothers Davlumbaz Fırçası :cool:

Buralara nasıl bir toz biriktiyse artık balçık olmuş, fırçaladım tazyikli su tuttum belli bir seviye de gittiler ama istediğim gibi olmadı (sonrası fotoğrafı yok) Stopları sökmem gerekiyordu ancak araç sahibi dış parça sökmemi istemeyebilir diye ellemedim.

Bu parça iyice solmuş, Puntolar'da bu kronikmiş. Anladığım kadarıyla kullanılan plastik hammadde UV dayanımlı değil. Başta PSS denedim. Hiç bir faydası olmadı PSS koruyunca eski haline geldi. Bu görüntü 3D Magic Dressing'e ait. Final fotolarında göreceğiniz üzere durumunu koruyor.

Geçelim renkli Turtle Wax sıvı cilaya, pedimi bezlerimi mahvetti ama sonuca değdi :)

Güzel olmuş hayat bulmuş yeniden araba. Benim ibizayı ilk aldığımda fanı ön cama bir açtım çıtır çıtır sesler geldi akabinde üstüme bişiler düşmeye başladı. Kırılan camlar havalandırma ızgaralarına dolmuş hasılı 1-2 sefer kullanınca kesti. Aklıma o geldi camları görünce:D

Mugzy

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Eline koluna sağlık. Streçle sarmalık bir çalışma olmuş yine. Arabayı bu hale getirmeyi nasıl başarıyorlar anlamıyorum ekstra çaba sarfetmek lazım. Koltuk altından çıkan mandalinaya selam. :halay:

KILIÇARSLAN

Tecrübeli Detaycı
Üye
Sonuçlar çok güzel. Tavan aydınlatma düşüncen çok güzel. Bende düşünüyorum bir ara.

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Güzel olmuş hayat bulmuş yeniden araba. Benim ibizayı ilk aldığımda fanı ön cama bir açtım çıtır çıtır sesler geldi akabinde üstüme bişiler düşmeye başladı. Kırılan camlar havalandırma ızgaralarına dolmuş hasılı 1-2 sefer kullanınca kesti. Aklıma o geldi camları görünce:D
Hurşit, eyvallah hacım sağolasın :)

Eline koluna sağlık. Streçle sarmalık bir çalışma olmuş yine. Arabayı bu hale getirmeyi nasıl başarıyorlar anlamıyorum ekstra çaba sarfetmek lazım. Koltuk altından çıkan mandalinaya selam. :halay:
Ardacım teşekkür ederim bro. Streçle sarmak deyince paylaşayım dedim, yakında teslimat kalitemi arttırmak için naylon servis kılıfı düşünüyorum koltuklara aracı teslim ederken kullanmak için yada teslim almaya gelecek kişi ilk kendi oturacak dokunacak şekilde teslim etmek istiyorum.

Sonuçlar çok güzel. Tavan aydınlatma düşüncen çok güzel. Bende düşünüyorum bir ara.
Eyvallah Güner hocam, detayları nasıl yapacağını anlatabilirim, çok basit zaten.

Mugzy

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ardacım teşekkür ederim bro. Streçle sarmak deyince paylaşayım dedim, yakında teslimat kalitemi arttırmak için naylon servis kılıfı düşünüyorum koltuklara aracı teslim ederken kullanmak için yada teslim almaya gelecek kişi ilk kendi oturacak dokunacak şekilde teslim etmek istiyorum.
.
Ooo yakışır. Maliyeti çok değiştirir mi acaba?

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
İbrahim abi ellerine sağlık, öncesi-sonrası fotoğraflarına bayıldım ne kir çıkmış. :)
Sert plastikle uğraşmak bana daha zevkli geliyor ya :D

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Ooo yakışır. Maliyeti çok değiştirir mi acaba?
Araba başına 2,5 ₺ gibi bir maliyeti var ama havası, bırakacağı intiba kıyas dahi edilemez.

İbrahim abi ellerine sağlık, öncesi-sonrası fotoğraflarına bayıldım ne kir çıkmış. :)
Sert plastikle uğraşmak bana daha zevkli geliyor ya :D
Kardeşim biraz abartarak anlatayım, arabayı teslim etmeye giderken araba hafiflemiş gibi hissettim, çıkan kiri düşün artık. Bence aracın her yeri ile uğraşmak ayrı keyif veriyor :)

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Mardin
şuan benim çalıştığım yerde kapalı garaj ve detaylı temizlik yaparken karanlık çok bazen koltuklarda leke kalıyor göremiyorum senin bu aydınlatma işi iyi olmuş. Eline sağlık araçta gene bize her zaman gelenler gibi enkaz üstüne enkaz. tavanda yürümeyi becermişlermi bi soraydın :heyecan:

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Eline sağlık kardeşim, yavan aydınlatması iyi olmuş. Rahat rahat çalışırsın.
Araç kendine gelmiş, kabuk değiştirmiş, maaşallah.
Onur abi teşekkür ederim, sorma şarjlıyı da değiştirdikten sonra, muntazam bir rahatlama oldu, ne ışıkla ne şarjla uğraşmıyorum ve daha az bölündüğüm için daha iyi odaklanıyorum ve çalışırken zevk alıyorum. Allah nazardan saklasın hem ışıktan hem yeni şarjlının şarj yeterliliğinden memnunum.

şuan benim çalıştığım yerde kapalı garaj ve detaylı temizlik yaparken karanlık çok bazen koltuklarda leke kalıyor göremiyorum senin bu aydınlatma işi iyi olmuş. Eline sağlık araçta gene bize her zaman gelenler gibi enkaz üstüne enkaz. tavanda yürümeyi becermişlermi bi soraydın :heyecan:
Yok abi soramadım, arkadaş arabayı yeni almış o da baya sövüyordu :D

Aydınlatma konusunda benzerini yapmayı düşünen arkadaşlar olursa işin bitimine yakın mevzuyu daha iyi bir hale getirdim abi şöyle anlatayım; sol ön kapıdan sağ arka kapıya çapraş şekilde bağlayınca her yeri eşit ve daha iyi aydınlatıyor.

Ellerine sağlık on numara temizlik olmuş.
Abi teşekkür ediyorum, gördüğün eksikler varsa lütfen paylaş. Eksiklerimizi kapatalım :)

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Arkadaşlar herkese tekrar selamlar,

Buluşmanın hemen ertesi günü sabah 7 de başladığım uygulamamı sizlerle paylaşmak istedim. Üzüleyim sevineyim mi bilemiyorum; bu kez gelen araç diğer gelenlerle karşılaştırdığımda cidden temizdi içi airwick mango kokuyordu, stepne havuzu temizdi çektiğim fotoğraflarda hangisi önce sonra tarih ve saatine bakarak anlayabildim:deli: çok dramatik değişimler elde ettiğim yerlerin sayısı çok azdı. Leon sever olarak bu hafta sonu bolca Leon'a maruz kaldım ancak yine de doymadım, bu iki Leon'un kelimelerin gerçek anlamıyla aracına bakan kişilerin elinde olmasına ayrıca sevindim.

En son çektiğim fotoğrafı ilk paylaşarak konuma devam etmek istiyorum, bu kadar laftan sonra artık sadede gelelim.

Bu araçta ne yaptım ve ne kullandım ?

Önce tavandan başladım ve Würth Aktif Temizleme Köpüğü'nü kullandım, sıkıp 3-5 dk bekledikten sonra buhar makinesi ile tavan sildim. Daha sonra Sunroof perdesi baya kirli idi ona geçtim. ona ne Würth ne Valet Pro CC fayda etti bende direk Koch Chemie GS ile meseleyi çözdük, matkap ucuna takılan fırça ile fırçalamak gerekti.

Aracın deri ve plastik aksamlarında temizleyici olarak Koch Chemie Pol Star koruyucu olarak da Koch Chemie Top Star kullandım. Siperliklere ve fitillere, paspaslara temizlik sonrası Reinal Torpido Bakım Ürünü kullandım, kokusu ve finişi hoşuma gidiyor. Ürünü başka arkadaşlarıma da biraz verdim onlarda memnun kaldılar. Paspasları yine Asperox ile kullandım. Koch Chemie GS'ye de kapıların fitil içleri, pedallar ve bazı zorlu bölgelerde müracaat ettim, olmazsa olmazım :D Aracın temizliği sırasında kimyasal temasından sonra alacağı hali görmek için geçişlerde durulayıp sadece "Birleşim Kimya Yerli Detay Fırça"sını kullandım.

Aracın dışına numune olarak gelen Flovey X50'yi denedim ve kokusuna BİTTİM ! Gerek araç sahibi gerek dış yıkama esnasında etraftan geçenler ne sıktın ne yaptın sen bu arabaya diyorlardı :)

Alkantara döşemelerde @Toyota Cressida halı yıkama makinası olmadan nasıl koltuk temizlenir mesajından etkilenerek kendimce daha önce denemediğim bir yöntem denedim.

Önce @omrslhmms sağ olsun getirdiği 5 litre yarı modifiye İlposan pompa ile 5 litre suya 50 ml hazırladığım Valet Pro Carpet Cleaner'ı alkantaralara sıktım, en yumuşak fırçam ile fırçaladım sonra hemen arkasına buhar makinesi ile sildim. Süpürge ucu benzeri bir ucu var altına bez takıyoruz ve o şekilde siliyoruz, fotoğraflarda var. Sonrasında aynı koltuğu iyice nemini aldığımdan emin olacak şekilde el ile kontrol ederek kuruluk hissini alana kadar kuru spark bez ile sildim. Yaptığım işlemden emin olmak için su ile koltuğu ıslattım ve halı yıkama ile çektirdim. Gelen sadece su idi :hava: Böyle olunca diğer koltuklarda halı yıkama makinasını sürmedim dahi vakitten de tasarruf etmiş oldum.

Yorumlarımın devamı fotoğraf aralarında >>

Klasik mekandayız pozu :dangeer:

Bu da temizlediğimi benim bile anlamadığım stepne havuzu

Direksiyon önce ve 50/50

Torpidonun sonrasını çekmemişim :(

Bahsettiğim sunroof perdesi ve tavan operasyonu, en son buhar makinesinin mikrofiber pedindeki durumu göreceksiniz.

Koltuklara geçelim, vag grubu opsiyonel döşemelerin dikiş yerleri çok toz tutuyor arkadaşlar !

Baldır kısmı 50:50 ve LS !

Koltuk yanları ve emniyet kemeri temizliğimiz :)

Bu fırça halı yıkamaya ait, ama nerede nasıl kullanacağımı bilemiyordum, süpürgeye uydurdum bir şekilde artık göğüsü ve bu rayları bu şekilde süpürüyorum, detay fırçası ile fırçalamaya gerek kalmıyor. Ray temizliği işini zevkli ve pratik hale getirdi diyebilirim.

Kolçak 50/50 ve arka havalandırma.

Arka koltuklar önce ve sonra

Bu iki fotoğraf aynı koltuğun sonrasına ait

Koltuklardan buhar makinesi ile yaptığım temizlik esnasında çıkan kir.

Paspaslar ve pedallar

İç kısımda sona geldiğimizin nişanesi :)

Arka koltuk sırtlığının arkasında kalan kısım;

Geçiyoruz dış yıkamaya, yerimizi aldık;

Yeni gelen ürünlerimizden R10 ile jantlarda demir tozu temizliğini yaptım, sonrasında lastiklere çift kat Sarp Deri Vinyl Koruyucu davlumbazlara Divortex Red Shine Lastik Parlatıcı ve jantlara parlak ve temiz durmaları için 3D Final Touch sık sil şeklinde uyguladım.

Kapı içlerinde flowey ev11 ve camlarda LE Streak Buster ile Klin kullandım, @omrslhmms sen seversin :D @ccibb İbrahim Abi EV11 için tekrar teşekkür ederim.

Teslimat öncesi foto çekimi için güneş altına geçtim, arabanın rengi kırmızıydı turuncuya çalmaya başladı :D

Teslimat noktasına aracı çektim ve sahibini beklemeye başladık :)

Ayrılık öncesi son bakış

Araç sahibinden hediye bir kare :)

Son düzenleme:

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
@Shirb13 srt garaj yine konuşmuş :) clin şişesi benim de hoşuma gidiyor :) ev11 konusunda ben de yorumu merak ediyorum :) boncuk durumu zayıf sanırım, parlaklık yüksek. x50 ye göre bir karşılaştırma rica etsem :) x50'nin kokusu hakkında şöyle de bir dipnot düşeyim, bahçede hızlı cila sıktığımda x50'nin kokusu misafirlere "çiçekler de ne güzel koktu ya rüzgar esince." dedirtiyor :komik::komik:

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
İbrahim abi ellerine sağlık, garajdan gittikçe güzel uygulamalar ve kaliteli işçilikler çıkıyor. :) He bide kullandığın ürünlerin ve kullandığın ekipmanları anlatma şekline aşırı derece bayıldım. :D EV11'in çalışma mantığını çok güzel yansıtmışsın abi, kapı aralarına pek pahalı şeyler sıkmaya gerek duymadığımızı hatırlatmış olmuşsun. :)

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Ellerine sağlık, renk kendini göstermiş. Ev11 için yorum rica edebilir miyiz? :)
@Shirb13 srt garaj yine konuşmuş :) clin şişesi benim de hoşuma gidiyor :) ev11 konusunda ben de yorumu merak ediyorum :) boncuk durumu zayıf sanırım, parlaklık yüksek. x50 ye göre bir karşılaştırma rica etsem :) x50'nin kokusu hakkında şöyle de bir dipnot düşeyim, bahçede hızlı cila sıktığımda x50'nin kokusu misafirlere "çiçekler de ne güzel koktu ya rüzgar esince." dedirtiyor :komik::komik:
İbrahim abi ellerine sağlık, garajdan gittikçe güzel uygulamalar ve kaliteli işçilikler çıkıyor. :) He bide kullandığın ürünlerin ve kullandığın ekipmanları anlatma şekline aşırı derece bayıldım. :D EV11'in çalışma mantığını çok güzel yansıtmışsın abi, kapı aralarına pek pahalı şeyler sıkmaya gerek duymadığımızı hatırlatmış olmuşsun. :)

Arkadaşlar öncelikle güzel sözler için teşekkür ederim :) açıkçası elimde ev11 ile x50 karşılaştırması yapacak kadar ürün yok ancak @ccibb İbrahim abi paylaşır sanırım o dün sanırım aracında kullanmış. @emrecanoran22 kapı içlerine kullandığından bahsetmişti, bende 30-40 ml civarı bir ürünü İbrahim abiden alıp 1.5 litre suya karıştırdım ve fısfısa koydum. Onu kapı aralarında kullanıyorum. Final touchtan da ucuza geliyor, bana uzunca bir süre gider. x50'de elimde az olduğu için karşılaştırma yapmak şu an benim için zor :) Belki tek bir panel üzerinde x50 ve Pw karşılaştırması olabilir :dusun:

@Sercan20 teşekkürler, yazdıklarımız faydalı olsun yazmış olmak için yazmak istemiyorum. Beğeniliyorsa ne mutlu :) Kullanma kısmı için bende öğrendiklerimi uyguluyorum aslında Sercan. Forumun ve forum vesilesiyle tanıdığım insanların katkısı çok büyük bende, işçiliğin yada detay seviyesinin ilerlemesinde vs. Mesela ilk zamanlar davlumbaz ve stepne havuzuna bakmazdım, burada gördüm oralara da girildiğini. Dedim neden ben de yapmıyorum ? Öyle öyle gelişti işte :D

Bu vesileyle faydası dokunan dokunmayan herkese tekrar teşekkür ederim :cicek: