[SRT Garaj 282] Hobi Garajı Uygulama Paylaşımları

KILIÇARSLAN

Tecrübeli Detaycı
Üye
Arkadaşlar herkese tekrar selamlar,

Buluşmanın hemen ertesi günü sabah 7 de başladığım uygulamamı sizlerle paylaşmak istedim. Üzüleyim sevineyim mi bilemiyorum; bu kez gelen araç diğer gelenlerle karşılaştırdığımda cidden temizdi içi airwick mango kokuyordu, stepne havuzu temizdi çektiğim fotoğraflarda hangisi önce sonra tarih ve saatine bakarak anlayabildim:deli: çok dramatik değişimler elde ettiğim yerlerin sayısı çok azdı. Leon sever olarak bu hafta sonu bolca Leon'a maruz kaldım ancak yine de doymadım, bu iki Leon'un kelimelerin gerçek anlamıyla aracına bakan kişilerin elinde olmasına ayrıca sevindim.

En son çektiğim fotoğrafı ilk paylaşarak konuma devam etmek istiyorum, bu kadar laftan sonra artık sadede gelelim.

Bu araçta ne yaptım ve ne kullandım ?

Önce tavandan başladım ve Würth Aktif Temizleme Köpüğü'nü kullandım, sıkıp 3-5 dk bekledikten sonra buhar makinesi ile tavan sildim. Daha sonra Sunroof perdesi baya kirli idi ona geçtim. ona ne Würth ne Valet Pro CC fayda etti bende direk Koch Chemie GS ile meseleyi çözdük, matkap ucuna takılan fırça ile fırçalamak gerekti.

Aracın deri ve plastik aksamlarında temizleyici olarak Koch Chemie Pol Star koruyucu olarak da Koch Chemie Top Star kullandım. Siperliklere ve fitillere, paspaslara temizlik sonrası Reinal Torpido Bakım Ürünü kullandım, kokusu ve finişi hoşuma gidiyor. Ürünü başka arkadaşlarıma da biraz verdim onlarda memnun kaldılar. Paspasları yine Asperox ile kullandım. Koch Chemie GS'ye de kapıların fitil içleri, pedallar ve bazı zorlu bölgelerde müracaat ettim, olmazsa olmazım :D Aracın temizliği sırasında kimyasal temasından sonra alacağı hali görmek için geçişlerde durulayıp sadece "Birleşim Kimya Yerli Detay Fırça"sını kullandım.

Aracın dışına numune olarak gelen Flovey X50'yi denedim ve kokusuna BİTTİM ! Gerek araç sahibi gerek dış yıkama esnasında etraftan geçenler ne sıktın ne yaptın sen bu arabaya diyorlardı :)

Alkantara döşemelerde @Toyota Cressida halı yıkama makinası olmadan nasıl koltuk temizlenir mesajından etkilenerek kendimce daha önce denemediğim bir yöntem denedim.

Önce @omrslhmms sağ olsun getirdiği 5 litre yarı modifiye İlposan pompa ile 5 litre suya 50 ml hazırladığım Valet Pro Carpet Cleaner'ı alkantaralara sıktım, en yumuşak fırçam ile fırçaladım sonra hemen arkasına buhar makinesi ile sildim. Süpürge ucu benzeri bir ucu var altına bez takıyoruz ve o şekilde siliyoruz, fotoğraflarda var. Sonrasında aynı koltuğu iyice nemini aldığımdan emin olacak şekilde el ile kontrol ederek kuruluk hissini alana kadar kuru spark bez ile sildim. Yaptığım işlemden emin olmak için su ile koltuğu ıslattım ve halı yıkama ile çektirdim. Gelen sadece su idi :hava: Böyle olunca diğer koltuklarda halı yıkama makinasını sürmedim dahi vakitten de tasarruf etmiş oldum.

Yorumlarımın devamı fotoğraf aralarında >>

Klasik mekandayız pozu :dangeer:

Bu da temizlediğimi benim bile anlamadığım stepne havuzu

Direksiyon önce ve 50/50

Torpidonun sonrasını çekmemişim :(

Bahsettiğim sunroof perdesi ve tavan operasyonu, en son buhar makinesinin mikrofiber pedindeki durumu göreceksiniz.

Koltuklara geçelim, vag grubu opsiyonel döşemelerin dikiş yerleri çok toz tutuyor arkadaşlar !

Baldır kısmı 50:50 ve LS !

Koltuk yanları ve emniyet kemeri temizliğimiz :)

Bu fırça halı yıkamaya ait, ama nerede nasıl kullanacağımı bilemiyordum, süpürgeye uydurdum bir şekilde artık göğüsü ve bu rayları bu şekilde süpürüyorum, detay fırçası ile fırçalamaya gerek kalmıyor. Ray temizliği işini zevkli ve pratik hale getirdi diyebilirim.

Kolçak 50/50 ve arka havalandırma.

Arka koltuklar önce ve sonra

Bu iki fotoğraf aynı koltuğun sonrasına ait

Koltuklardan buhar makinesi ile yaptığım temizlik esnasında çıkan kir.

Paspaslar ve pedallar

İç kısımda sona geldiğimizin nişanesi :)

Arka koltuk sırtlığının arkasında kalan kısım;

Geçiyoruz dış yıkamaya, yerimizi aldık;

Yeni gelen ürünlerimizden R10 ile jantlarda demir tozu temizliğini yaptım, sonrasında lastiklere çift kat Sarp Deri Vinyl Koruyucu davlumbazlara Divortex Red Shine Lastik Parlatıcı ve jantlara parlak ve temiz durmaları için 3D Final Touch sık sil şeklinde uyguladım.

Kapı içlerinde flowey ev11 ve camlarda LE Streak Buster ile Klin kullandım, @omrslhmms sen seversin :D @ccibb İbrahim Abi EV11 için tekrar teşekkür ederim.

Teslimat öncesi foto çekimi için güneş altına geçtim, arabanın rengi kırmızıydı turuncuya çalmaya başladı :D

Teslimat noktasına aracı çektim ve sahibini beklemeye başladık :)

Ayrılık öncesi son bakış

Araç sahibinden hediye bir kare :)

Eline sağlık. İstediği kadar temiz olsun. Sadece sunroof perdesinin temizliği bile mest etmeye yetmiştir sahibine. Buharı sadece süngersiz tavanlarda mı kullanıyorsun

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muratcan

Usta Detaycı
Üye
İl
Antalya
Bro ellerine sağlık çok güzel olmuş. Aracın maşallahı var. Rengine bayıldım. x50 efsane kokuyor ve parlaklığını çok seviyorum bende :)

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Eline sağlık. İstediği kadar temiz olsun. Sadece sunroof perdesinin temizliği bile mest etmeye yetmiştir sahibine. Buharı sadece süngersiz tavanlarda mı kullanıyorsun

Güner hocam tavanda benim bir yöntemim var onun dışında süngerli süngersiz eski yeni dikkat etmiyorum ne yalan söyleyim, tavana parmağınla orta baskında bir çizgi çek o çizgi geri kendini topluyorsa devam toplamıyorsa uzak dur.

Buharı tavanda bu uygulamada würth aktiv cleanin tek başına yetmeyeceğini düşündüğüm ve sinmiş sigara dumanı ihtimaline karşı kullandım. Sigara dumanı kokusu sıcağı görmeden gitmiyor, benim tecrübeme göre.

Bro ellerine sağlık çok güzel olmuş. Aracın maşallahı var. Rengine bayıldım. x50 efsane kokuyor ve parlaklığını çok seviyorum bende :)
Bro teşekkürler sağ olasın. Sorma bende bayıldım, sahibine de hadi nazarım değmeden git bir an önce dedim :D

Parlaklığı ilk uygulamaya göre bana da iyi geldi. PW gibi ard arda uygulayınca destekliyor mu birbirini acaba ?

KILIÇARSLAN

Tecrübeli Detaycı
Üye
Güner hocam tavanda benim bir yöntemim var onun dışında süngerli süngersiz eski yeni dikkat etmiyorum ne yalan söyleyim, tavana parmağınla orta baskında bir çizgi çek o çizgi geri kendini topluyorsa devam toplamıyorsa uzak dur.

Buharı tavanda bu uygulamada würth aktiv cleanin tek başına yetmeyeceğini düşündüğüm ve sinmiş sigara dumanı ihtimaline karşı kullandım. Sigara dumanı kokusu sıcağı görmeden gitmiyor, benim tecrübeme göre.

Bro teşekkürler sağ olasın. Sorma bende bayıldım, sahibine de hadi nazarım değmeden git bir an önce dedim :D

Parlaklığı ilk uygulamaya göre bana da iyi geldi. PW gibi ard arda uygulayınca destekliyor mu birbirini acaba ?
Senin yöntemi biliyorum. Aktive Clean ile temizlediğim hiçbir tavanda sıkıntı da olmadı. Leke koku da kalmadı bilgin olsun.

Respect3578

Uzman Detaycı
Üye
İl
Mardin
eline sağlık gene detayın dibine vurmuşsun :) bu arada ben artık izmire gidiyorum hafta sonuna ordayım işallah

Mugzy

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Arkadaşlar herkese tekrar selamlar,

Buluşmanın hemen ertesi günü sabah 7 de başladığım uygulamamı sizlerle paylaşmak istedim. Üzüleyim sevineyim mi bilemiyorum; bu kez gelen araç diğer gelenlerle karşılaştırdığımda cidden temizdi içi airwick mango kokuyordu, stepne havuzu temizdi çektiğim fotoğraflarda hangisi önce sonra tarih ve saatine bakarak anlayabildim:deli: çok dramatik değişimler elde ettiğim yerlerin sayısı çok azdı. Leon sever olarak bu hafta sonu bolca Leon'a maruz kaldım ancak yine de doymadım, bu iki Leon'un kelimelerin gerçek anlamıyla aracına bakan kişilerin elinde olmasına ayrıca sevindim.

En son çektiğim fotoğrafı ilk paylaşarak konuma devam etmek istiyorum, bu kadar laftan sonra artık sadede gelelim.

Bu araçta ne yaptım ve ne kullandım ?

Önce tavandan başladım ve Würth Aktif Temizleme Köpüğü'nü kullandım, sıkıp 3-5 dk bekledikten sonra buhar makinesi ile tavan sildim. Daha sonra Sunroof perdesi baya kirli idi ona geçtim. ona ne Würth ne Valet Pro CC fayda etti bende direk Koch Chemie GS ile meseleyi çözdük, matkap ucuna takılan fırça ile fırçalamak gerekti.

Aracın deri ve plastik aksamlarında temizleyici olarak Koch Chemie Pol Star koruyucu olarak da Koch Chemie Top Star kullandım. Siperliklere ve fitillere, paspaslara temizlik sonrası Reinal Torpido Bakım Ürünü kullandım, kokusu ve finişi hoşuma gidiyor. Ürünü başka arkadaşlarıma da biraz verdim onlarda memnun kaldılar. Paspasları yine Asperox ile kullandım. Koch Chemie GS'ye de kapıların fitil içleri, pedallar ve bazı zorlu bölgelerde müracaat ettim, olmazsa olmazım :D Aracın temizliği sırasında kimyasal temasından sonra alacağı hali görmek için geçişlerde durulayıp sadece "Birleşim Kimya Yerli Detay Fırça"sını kullandım.

Aracın dışına numune olarak gelen Flovey X50'yi denedim ve kokusuna BİTTİM ! Gerek araç sahibi gerek dış yıkama esnasında etraftan geçenler ne sıktın ne yaptın sen bu arabaya diyorlardı :)

Alkantara döşemelerde @Toyota Cressida halı yıkama makinası olmadan nasıl koltuk temizlenir mesajından etkilenerek kendimce daha önce denemediğim bir yöntem denedim.

Önce @omrslhmms sağ olsun getirdiği 5 litre yarı modifiye İlposan pompa ile 5 litre suya 50 ml hazırladığım Valet Pro Carpet Cleaner'ı alkantaralara sıktım, en yumuşak fırçam ile fırçaladım sonra hemen arkasına buhar makinesi ile sildim. Süpürge ucu benzeri bir ucu var altına bez takıyoruz ve o şekilde siliyoruz, fotoğraflarda var. Sonrasında aynı koltuğu iyice nemini aldığımdan emin olacak şekilde el ile kontrol ederek kuruluk hissini alana kadar kuru spark bez ile sildim. Yaptığım işlemden emin olmak için su ile koltuğu ıslattım ve halı yıkama ile çektirdim. Gelen sadece su idi :hava: Böyle olunca diğer koltuklarda halı yıkama makinasını sürmedim dahi vakitten de tasarruf etmiş oldum.

Yorumlarımın devamı fotoğraf aralarında >>

Klasik mekandayız pozu :dangeer:

Bu da temizlediğimi benim bile anlamadığım stepne havuzu

Direksiyon önce ve 50/50

Torpidonun sonrasını çekmemişim :(

Bahsettiğim sunroof perdesi ve tavan operasyonu, en son buhar makinesinin mikrofiber pedindeki durumu göreceksiniz.

Koltuklara geçelim, vag grubu opsiyonel döşemelerin dikiş yerleri çok toz tutuyor arkadaşlar !

Baldır kısmı 50:50 ve LS !

Koltuk yanları ve emniyet kemeri temizliğimiz :)

Bu fırça halı yıkamaya ait, ama nerede nasıl kullanacağımı bilemiyordum, süpürgeye uydurdum bir şekilde artık göğüsü ve bu rayları bu şekilde süpürüyorum, detay fırçası ile fırçalamaya gerek kalmıyor. Ray temizliği işini zevkli ve pratik hale getirdi diyebilirim.

Kolçak 50/50 ve arka havalandırma.

Arka koltuklar önce ve sonra

Bu iki fotoğraf aynı koltuğun sonrasına ait

Koltuklardan buhar makinesi ile yaptığım temizlik esnasında çıkan kir.

Paspaslar ve pedallar

İç kısımda sona geldiğimizin nişanesi :)

Arka koltuk sırtlığının arkasında kalan kısım;

Geçiyoruz dış yıkamaya, yerimizi aldık;

Yeni gelen ürünlerimizden R10 ile jantlarda demir tozu temizliğini yaptım, sonrasında lastiklere çift kat Sarp Deri Vinyl Koruyucu davlumbazlara Divortex Red Shine Lastik Parlatıcı ve jantlara parlak ve temiz durmaları için 3D Final Touch sık sil şeklinde uyguladım.

Kapı içlerinde flowey ev11 ve camlarda LE Streak Buster ile Klin kullandım, @omrslhmms sen seversin :D @ccibb İbrahim Abi EV11 için tekrar teşekkür ederim.

Teslimat öncesi foto çekimi için güneş altına geçtim, arabanın rengi kırmızıydı turuncuya çalmaya başladı :D

Teslimat noktasına aracı çektim ve sahibini beklemeye başladık :)

Ayrılık öncesi son bakış

Araç sahibinden hediye bir kare :)

Ellerine sağlık İbrahim. Bakılan araç demişsin ama yine epey işi varmış. :super: Stepne havuzu eyvallah ama direksiyon, koçlak ve koltuklarda uygulama kendini belli etmiş. Sunroof perdesi temizliği ilgi çekici.:alkis:

Arabanın rengine ve jantlara tutuldum. Bu koltuklar da güzelmiş.

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
İnan hiç dikkat edip gözlemlemedim bu konuyu :D Her yıkamadan sonra ıslak araca sıkar tekrar durular geçerdim :D
Bro gelecek yıkamalarında bir gözlemleyebilir misin ? Ben de dikkat etmedim ama trakya toplantımızda konuşulan konulardan biride her yıkama sonrasında PW uygulandığında daha önceki PW kalıntılarını yeni uygulanan besleyip araca iyice yerleşiyormuş.

eline sağlık gene detayın dibine vurmuşsun :) bu arada ben artık izmire gidiyorum hafta sonuna ordayım işallah
Koray abi teşekkür ederim, taşınma işi inşallah senin için hayırlara vesile olur. İzmir de en azından malzeme temini konusunda daha rahat olursun. İzmir ekibine fayda sağlayacağın aşikar. Kazasız belasız yolculuklar.

Ellerine sağlık İbrahim. Bakılan araç demişsin ama yine epey işi varmış. :super: Stepne havuzu eyvallah ama direksiyon, koçlak ve koltuklarda uygulama kendini belli etmiş. Sunroof perdesi temizliği ilgi çekici.:alkis:

Arabanın rengine ve jantlara tutuldum. Bu koltuklar da güzelmiş.
Arda eyvallah abi o konuda araç sahibinin hakkını yiyemem bizler kadar değildi evet, en azından araba güzel kokuyordu.

Değişim kaçınılmaz ama punto da ki gibi dramatik değişimler her alanda olmadı, bahsettiğim oydu.

Sunroof perdesini görünce araç sahibi ikna oldu benim içinde farklı bir tecrübe idi.

Desire red normalde hoşuma gitmiyordu ama madrid jant ile uyumlu olmuş, güneşte turuncuya çalması ise ayrıca efso. Çayı al karşısına geç.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık kardeşim, o küçük fırçayı buharla bende raylara be pedallara kullanıyorum. Çok güzel iş yapıyor.

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Arkadaşlar herkese iyi haftalar ve selam aleyküm,

Bu hafta sonu son leonu teslim ettikten sonra anlaşmıştık, araç sahibi sağ olsun sözleştiğimiz vakitte aracı boş bir şekilde getirdi. Aracı boşaltmakla yada geri yüklemekle vakit harcamadım, bu işten arta kalan süreyi nereyi daha iyi yaparım diye düşünerek ve düşündüklerimi uygulayarak geçirdim.

Araç sahibinin rötuş ricası vardı be bende elimden geldiği kadarıyla yardımcı olabileceğimi söyledim. kulak çöpü, kürdan ve maskeleme bandı ile elimden geleni yapmaya çalıştım, bazı yerler tam dolmadı haftaya tekrar üzerinden geçeceğiz.

Golf 7 lerde sanırım bir sıkıntı var @golf @CemPektaş @Mugzy siz yaşadınız mı arkadaşlar; stepne havuzu aşırı yağmurlu havalarda içeri su alıyormuş. Sahiden de öyleydi stepne havuzunda ki kaplama vıcık vıcıktı ve içeride koku yapmış hemen komple dışarı aldım ne var ne yok güneşe serdim kurudu.

Sonrasında würth temizleyici köpük ile tavana girdim ve yetersiz kaldığı yerlerde Koch Chemie Pol Star ile destekledim gayet güzel oldu.

Köpük Star ile direksiyon ve kolçak temizliğini yaptım ve sonax lederpfleger ile son olarak üzerinden geçtim.

Green Star ile pedal ve ayak altı plastiklerinin temizliği:

Kolçak içinini ve vites topuzu etrafını da fırçalayarak temizledikten sonra piano black kısımları bim makyaj fırçası ile fırçalayıp kuruladıktan sonra AD Pink Sheen ile üzerinden geçtim. Bence gayet güzel bir doygunluk ve parlaklık verdi.

koltuk indirme kaldırma şeysi acayip kir tutmuş !?!

Koltuklara geçelim mi ? Ne kullandım Valet Pro Carpet Cleaner tabiisi :)

içte sona geldiğimizin nişanesi :)

koltuklardan çıkan su

Jantlarda R1 halı ve plastik davlumbazlarda ise 1:1 ceviz kullandım.

m700 ile aracın yüzeyinde ki ziftleri temizledim.

ev 11 ile kapı içlerini geçtim.

Final fotoğraflarımız;

camları amway loc ve LE streak buster ile geçtim son zamanlarda rosmandan sonra favorim haline geldi, @omrslhmms etkisi altında kaldığımı hissediyorum :p

Teslimat alanımızda müşterimizi beklemeye başladık :)

Son düzenleme:

CemPektaş

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
@Shirb13 İbrahim ellerine sağlık, özellikle koltuklar kötü haldeymiş. Çok güzel temizlik olmuş.
Bagaj konusunda benim şimdiye dek öyle bir şikayetim olmadı, kötü koku da hiç almadım. Stepneyi çıkarıp içini süpürmüşlüğüm var, kaplamada ıslaklık yoktu ama altına hiç bakmadım.

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Shirb13 Ellerine sağlık çok güzel bir uygulama olmuş, fitillere her arabada böyle özen göstermen çok iyi bence. Bu işi ticari yapan çoğu detailingci es geçiyor. Bu arada pianoblackde bidaha pink sheen kullanmayasın :) Üstündeki boyayı bile bozar o tür malzemeler. Silikon bazlı galiba pink sheen aman dikkat.

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Ellerine sağlık ibrahim, evet golf 7 lerde stepne bagaj havuzuna su girmesi kronik. Suyun girdiği yer arka havalandırma çerçevelerinin kenarları. Zamanla gevşeyerek yoğun yağmurlarda iç kısıma, oradan da stepne havuzuna su doluyor. Foto da gösterdiğim hava tahliye ızgaraları. Etrafını temizleyip siyah silikon uygulanırsa sorun çözülür.

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
@Shirb13 İbrahim ellerine sağlık, özellikle koltuklar kötü haldeymiş. Çok güzel temizlik olmuş.
Bagaj konusunda benim şimdiye dek öyle bir şikayetim olmadı, kötü koku da hiç almadım. Stepneyi çıkarıp içini süpürmüşlüğüm var, kaplamada ıslaklık yoktu ama altına hiç bakmadım.
Cem teşekkür ederim, beğendiğine sevindim. Senin motora ne zaman giriyoruz ? :)

Ellerine sağlık hacım. Yine hayat öpücüğü verilmiş bir 59plaka :D
Hacım teşekkür ederim, sürekli iç paylaşımları sıkmıyor umarım, görsel tatmin dış uygulama kadar olmuyor ancak yaşam alanı kalitesi artıyor tabi :)

@Shirb13 Ellerine sağlık çok güzel bir uygulama olmuş, fitillere her arabada böyle özen göstermen çok iyi bence. Bu işi ticari yapan çoğu detailingci es geçiyor. Bu arada pianoblackde bidaha pink sheen kullanmayasın :) Üstündeki boyayı bile bozar o tür malzemeler. Silikon bazlı galiba pink sheen aman dikkat.
Teşekkür ederim Berkay :) umarım bu farkımı sürekli koruyabilir hatta seviyeyi arttırabilirim. Sanırım bu da insanlar tarafından dikkat çekiyor ki artık arkadaş tayfasına iş yapmaktan çıktı iş :) Pink Sheen'in silikonluymuş evet Emre'ye sordum. Öyle olduğunu bilmiyordum, bir daha kullanmam, uyarı için sağ ol :) Yalnız dikkatimi şu çekti peki silikonlu olması göğüse falan da kullanıyoruz ya göğüste kapılarda sıkıntı olmaz mı ?

Aleyküm selam İbrahim abi, emeklerine sağlık. :) Nasıl abi Ev11 iş görüyor mu? Bide abi img yükleden yüklediysen artık yükleme abi, bende de aynı sorun var fotoğraflar geç yükleniyor.
Kardeşim bu yavaş yüklenme meselesi beni de çileden çıkartıyor. Nasıl yüklemem lazım ? Yeni sistem hızlı yükleme işi çözüyor mu ?

EV11 hakkında sorunu daha net sorarsan bir sonraki kullanımım da ona göre gözlemleyip yanıt verebilirim. Kapı içlerine güzel bir parlaklık veriyor ama aracın sonraki halini görmediğim için ne desem boş şu an. Kendi aracımı yağmurlu bir günde kullanırsam kapı içlerine giren suların durumunu gözlemleyerek kirlenmeyi geciktiriyor mu sorusunun cevabını da söyleyebilirim :)

Ellerine sağlık ibrahim, evet golf 7 lerde stepne bagaj havuzuna su girmesi kronik. Suyun girdiği yer arka havalandırma çerçevelerinin kenarları. Zamanla gevşeyerek yoğun yağmurlarda iç kısıma, oradan da stepne havuzuna su doluyor. Foto da gösterdiğim hava tahliye ızgaraları. Etrafını temizleyip siyah silikon uygulanırsa sorun çözülür.

Abi teşekkür ederim, bilgilendirme için ayrıca sağ ol :)

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Cem teşekkür ederim, beğendiğine sevindim. Senin motora ne zaman giriyoruz ? :)

Hacım teşekkür ederim, sürekli iç paylaşımları sıkmıyor umarım, görsel tatmin dış uygulama kadar olmuyor ancak yaşam alanı kalitesi artıyor tabi :)

Teşekkür ederim Berkay :) umarım bu farkımı sürekli koruyabilir hatta seviyeyi arttırabilirim. Sanırım bu da insanlar tarafından dikkat çekiyor ki artık arkadaş tayfasına iş yapmaktan çıktı iş :) Pink Sheen'in silikonluymuş evet Emre'ye sordum. Öyle olduğunu bilmiyordum, bir daha kullanmam, uyarı için sağ ol :) Yalnız dikkatimi şu çekti peki silikonlu olması göğüse falan da kullanıyoruz ya göğüste kapılarda sıkıntı olmaz mı ?

Kardeşim bu yavaş yüklenme meselesi beni de çileden çıkartıyor. Nasıl yüklemem lazım ? Yeni sistem hızlı yükleme işi çözüyor mu ?

EV11 hakkında sorunu daha net sorarsan bir sonraki kullanımım da ona göre gözlemleyip yanıt verebilirim. Kapı içlerine güzel bir parlaklık veriyor ama aracın sonraki halini görmediğim için ne desem boş şu an. Kendi aracımı yağmurlu bir günde kullanırsam kapı içlerine giren suların durumunu gözlemleyerek kirlenmeyi geciktiriyor mu sorusunun cevabını da söyleyebilirim :)

Abi teşekkür ederim, bilgilendirme için ayrıca sağ ol :)
Rica ederim abi, sıkıntı olur mu olmaz mı o konuda net yorum yapamam ama pianoblack gibi boyalı parçalarda sıkıntı olacağı kesin :)

Shirb13

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Arkadaşlar günaydın tekrar, dün kıramayacağım birinden ekspres bir talep geldi, sadece koltukları istedi öyle olunca bende tamam dedim, ama tabi iş koltuklarla kalmadı :) Bir de alüminyum çitalar almış onları takabilir misin dedi ? Dedim takarım, hem bana da tecrübe olur, kolay gibi görünüyor ama sıkıntılı mevzu arkadaşlar. Öyle rica üzerine yapılacak iş falan değil 2 saatimi aldı.

Koltuklara Valet Pro Carpet Cleaner ile giriştim ve durulayarak çektim. elim değmişken ayak dayama kapı eşikleri ve kolçağın göze batan tozlu kısmına da el atıp arabanın geri kalanını iyice süpürdüm. Son olarak göğüs ve vites çevresine Koch Chemie TS uyguladım. Kapıların plastik kısımları ve siperlik diye tabir ettiğimiz eşik kısımlarına Reinal Torpido bakım ürünü uyguladım.