Teneke süpürge

Sercan20

Usta Detaycı
Üye
Selamlar

Hadi biraz vakit geçirelim

Wd2,3,4,5,6 yok bosch easyvac yok macallister aman dur ikinci el bakayım derken kendim ben vakum makinesi yaparım dedim ve giriştim

Turşu bidonunu bir kapağından birde tam göbeğinden deldim

Malzemeciden aldığım fantom başlıklarını sıkı geçme şeklinde oturttum

Sadece başlık değil hortumları, gaga ve ördek başlığıda aldım

Epoksinin tam tutunabilmesi için zımpara yaptım

Dış kısmına plastik kelepçeledikten sonra sıcak silikon ile sağlamlaştırdım üst kapağın altına sünger ayarladım

İlk etapta sutaş için hazırlık yapmıştım ama :cicek:

Yukardaki çiçekten tahmin edeceğiniz üzere sonuç tam bir hüsran. Sutaşın tuşuna bastım ilk başta birşey yoktu güzel çalıştı. Ama bunun çekişi nasıl diye elimi ördek başlığa tutunca oluşan vakum gücünden kova dayanamadı ve Patttt kova poşet gibi küçücük kaldı ve çatladı

Bildiğiniz sonuç hüsran olduğundan rrsim falan çekemedim

Neyse bir iki gün geçtikten sonra sakinleştim ve teneke kova buldum daha güçlü olduğu için sağlam olmalıydı

Bu kovamızın içine 6adet sıkı geçme şeklinde tahta kestirdim ve suya daha dayanıklı olsun diye bir gece sıvı yağın içinde yatırdım

İçine suyu ayırıcı vazifesi olsun diye icetea şişesinden seperatör yaptım

Kapaktaki deliğe yine bir sünger operesyonu

Parçaları birleştirme zamanı

Araya bir seperatör daha

Teste hazırız

Su testi

Ve bingo tertemiz bir ıslak kovam oldu ve çoğu süpürgeyle kullanılabilir. ;)

Tipi biraz kayık ama idare edecez belki zımpara boya ve sticker ile henry süpürgeler gibi yapabilirim

Kovada içindeki desteklerle beraber esneme bile hiç yoktu önceki plastik kovaya göre bu efsane oldu:D

Bile bile eskimiş bir süpürgeyle denedimki belki çok güçlü oluyordur diye bu vaziyette gayet güzel oldu

1litre suyu 1-2 sn de çekiyor:D:of:

Aradaki seperatör ve makineye giden hortum hiç ıslanmamış biraz daha zorlayayım dedim

Yaklaşık 1snde 1litre temiz suyu çekiyor maşrapadan ama zorlamak istedim hala arge aşamasındayken 45-50 dk test amaçlı evin kullanılmayan odasındaki halıyı 1:20 baby plus konsantre temizleyici sıkıp fırçalamadan sildim ve inanılmaz şekilde hala kupkuruydular.

Toplam 4 litre vakum yapabiliyorum. Emişi normal süpürgeden çok farklı değil gibi. Stabilize, tasarım ve performans hususunda eksiğimiz olmasına rağmen çok iyi oldu. Kayınpederlerde cleanmax var onunla kıyaslayacm yakında bakalım ne kadar iyi

Şu günlerde iyi moral oldu bana total masraf 45₺

Selametle
Abi ellerine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Evde dura dura sizde mucit olmuşsunuz.:)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Selamlar

Wd2,3,4,5,6 yok bosch easyvac yok macallister aman dur ikinci el bakayım derken kendim ben vakum makinesi yaparım dedim ve giriştim

Dış kısmına plastik kelepçeledikten sonra sıcak silikon ile sağlamlaştırdım üst kapağın altına sünger ayarladım

Yukardaki çiçekten tahmin edeceğiniz üzere sonuç tam bir hüsran. Sutaşın tuşuna bastım ilk başta birşey yoktu güzel çalıştı. Ama bunun çekişi nasıl diye elimi ördek başlığa tutunca oluşan vakum gücünden kova dayanamadı ve Patttt kova poşet gibi küçücük kaldı ve çatladı

Neyse bir iki gün geçtikten sonra sakinleştim ve teneke kova buldum daha güçlü olduğu için sağlam olmalıydı

Bu kovamızın içine 6adet sıkı geçme şeklinde tahta kestirdim ve suya daha dayanıklı olsun diye bir gece sıvı yağın içinde yatırdım

Araya bir seperatör daha

Teste hazırız

Su testi

Tipi biraz kayık ama idare edecez belki zımpara boya ve sticker ile henry süpürgeler gibi yapabilirim

Kovada içindeki desteklerle beraber esneme bile hiç yoktu önceki plastik kovaya göre bu efsane oldu:D

Bile bile eskimiş bir süpürgeyle denedimki belki çok güçlü oluyordur diye bu vaziyette gayet güzel oldu

Aradaki seperatör ve makineye giden hortum hiç ıslanmamış biraz daha zorlayayım dedim

Yaklaşık 1snde 1litre temiz suyu çekiyor maşrapadan ama zorlamak istedim hala arge aşamasındayken 45-50 dk test amaçlı evin kullanılmayan odasındaki halıyı 1:20 baby plus konsantre temizleyici sıkıp fırçalamadan sildim ve inanılmaz şekilde hala kupkuruydular.

Toplam 4 litre vakum yapabiliyorum. Emişi normal süpürgeden çok farklı değil gibi. Stabilize, tasarım ve performans hususunda eksiğimiz olmasına rağmen çok iyi oldu. Kayınpederlerde cleanmax var onunla kıyaslayacm yakında bakalım ne kadar iyi

Selametle
Mükemmelsin gerçekten helal olsun. Ellerine sağlık. Anlattığına bakarsak çok iyi iş yapıyor makine. :alkis::alkis:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Üye
Abi ellerine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Evde dura dura sizde mucit olmuşsunuz.:)
:tesekkurr: sorma ortalığı batırdım amerikayı yeniden keşfedicez diye:D

D.I.Y (kendin yap) felsefesi yeniden şekilleniyor :)

Çok güzel değil efsane olmuş, eline koluna bunu düşünen zihnine sağlık.
:tesekkurr: uğraştık biraz yine. Baya bir emek verdim bir yerlerine bişi olmaz umarım yoksa 6 bin verip bende cleanmax alıcam

Mükemmelsin gerçekten helal olsun. Ellerine sağlık. Anlattığına bakarsak çok iyi iş yapıyor makine. :alkis::alkis:
:tesekkurr:teşekkürler üstad videosunu izleyebilirsin yapışıyor resmen

Mugzy

Tecrübeli Detaycı
Üye
Bravo valla :alkis: bu gidişle ev yapımı cyclone süpürge falan çıkartırsınız yakında :D

Respect3578

Usta Detaycı
Üye
Selamlar

Araya bir seperatör daha

Teste hazırız

Su testi

Selametle
Ya sen durup dururken neden icat cikartion harika bir icat olmuş güle güle kullan aradaki yerleri tam anlamadım ama akşam PC den bakacağım tamamiyle.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dr HCD

Usta Detaycı
Üye
Karantinanın faydalarından biri olsa gerek:)
Detaycı adamı eve tıkarsan olacağı bu:D
Şahane olmuş Mühendislik Harikası:alkis:

Nobran

Tecrübeli Detaycı
Üye
Halı yıkama makinesi almasaydım kesinlikle böyle bir şey yapacaktım çok güzel olmuş elinize sağlık görüntüye takılmıyorum kimse de takılmasın, işini iyi yapsın yeter :D

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Üye
Bravo valla :alkis: bu gidişle ev yapımı cyclone süpürge falan çıkartırsınız yakında :D
:tesekkurr: dysona saygımız büyük şimdilik rakibim fantom:D

Helal olsun size :alkis::alkis:sadece alkışlanır.
:tesekkurr: detaycılık kanımıza işlemiş

Abi emeğine sağlık :alkis:bu tip D.I.Y projelere her zaman ayrı bir saygı duyuyorum.
:tesekkurr:bu diy işlerinin zevki yaparken ayrı kullanırken ayrı;)

Ya sen durup dururken neden icat cikartion harika bir icat olmuş güle güle kullan aradaki yerleri tam anlamadım ama akşam PC den bakacağım tamamiyle.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
:tesekkurr:çok güzel oldu be valla bozulmazsa masraftan kurtardı beni

Hocam ellerine, emeğine ve düşüncene sağlık. Şu kendin yap uygulamaları çok güzel oluyor. Hemde işe yarıyorsa daha bir keyifli.
:tesekkurr:kesinlikle katılıyorum. İşe yarasın diye yaptım bakalım nazlanıp su koyvermezse şimdilik iyi. İçine de bir tur bsd geçtim paslanmasın diye:D

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Üye
Valla helal olsun abi ellerine sağlık, çok iyi olmuş. :alkis:
:tesekkurr:şimdi senin kolların ağrırken bu konu hiç iyi olmadı:p

Karantinanın faydalarından biri olsa gerek:)
Detaycı adamı eve tıkarsan olacağı bu:D
Şahane olmuş Mühendislik Harikası:alkis:
:tesekkurr: okullar uzamış yeniden daha evde neler yapacağız dur bakalım:confused:
Rabbim Ümmeti Muhammed'i esirgesin

Helal olsun şahane bir diy projesi olmuş. Yakından takipteyim zira böyle bir ürüne ihtiyacım var :D muazzam su çekiyor gerçekten
:tesekkurr:dostum takibe takip biliyorsun çok defa kullanacağım bu arkadaşı. İzim bile koyarım elin henrysinden georgesinden nesi eksik:D

@Mentalfeed, Tebrikler. Daha ne olduğunu ne işe yaradağını bilmediğim birşey icat etmişsiniz :) . Çok güzel birşey.
:tesekkurr: :D:D güldürdün beni yahu ıslak kuru süpürge örneği

Cok iyi bir calisma olmus tebrikler:)
:tesekkurr: teşekkürler zor bir iş oldu

Halı yıkama makinesi almasaydım kesinlikle böyle bir şey yapacaktım çok güzel olmuş elinize sağlık görüntüye takılmıyorum kimse de takılmasın, işini iyi yapsın yeter :D
:tesekkurr:abi senin izinden gidiyoruz senin yaptıkların yanında oyuncak kalır. Bende çok bakındım süpürgeye ama bütçe el vermedi birde buhar makinesi çıkarttık bundan devam edeceğim. Bu tenekelerin daha iyi olanlar vardır sen bilirsin;)onlardan edineyim

İnsanın kendi üretimi bir teçizatı kullanması kadar keyif veren bir şey yoktur. Çok güzel bir proje olmuş tebrikler.
:tesekkurr:sonuna kadar katılıyorum kendim yaptığım malzemeleri kullanmayı çok seviyorum. Detay fırçası, dirt guard, süpürge, daha neler neler:D