Teneke süpürge final versiyon

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
MaşaAllah ya gerçekten çok güzel olmuş senin su pompası ile bunu halı yıkamaya çevirebilirsin Hurşit olabilir mi acaba bi an aklıma geldi olursa çok güzel olur bedava bir rakama gelir imkanı olmayan elindeki imkanlarla böyle iş gören ürüne kavuşacak vesile oldun çok sağolasın işin gücün rast gele

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
MaşaAllah ya gerçekten çok güzel olmuş senin su pompası ile bunu halı yıkamaya çevirebilirsin Hurşit olabilir mi acaba bi an aklıma geldi olursa çok güzel olur bedava bir rakama gelir imkanı olmayan elindeki imkanlarla böyle iş gören ürüne kavuşacak vesile oldun çok sağolasın işin gücün rast gele
:tesekkurr:dostum işin gücün seninde rastgelsin ben silecek motorunu düşündüm ama o zmn ortalık çok kalabalık olacak buna razıyım aslında. Şimdi bissel little greeni düşününce insan herşeyden bir anda soğuyor:D

Çok mantıklı ve süper bir sonuç çıkmış elinize sağlık abi :)
:tesekkurr:bu bence wd1 niyetine hk1 oldu:taraa:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık bu konularda sana hayranım maaşallah elinden her iş geliyor. Gelde benim şu kaliperleri bi boya valla ya,

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Eline sağlık bu konularda sana hayranım maaşallah elinden her iş geliyor. Gelde benim şu kaliperleri bi boya valla ya,
:tesekkurr:abi inşallah aklımda kayınpederin sideye tayin işleri var olursa sürekli başında biterim:D
Tabiki boyarım onurçikonun kaliper boyacısı namım yürür:taraa:

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Selamlar

Hadi biraz vakit geçirelim

Wd2,3,4,5,6 yok bosch easyvac yok macallister aman dur ikinci el bakayım derken kendim ben vakum makinesi yaparım dedim ve giriştim

Turşu bidonunu bir kapağından birde tam göbeğinden deldim

Malzemeciden aldığım fantom başlıklarını sıkı geçme şeklinde oturttum

Sadece başlık değil hortumları, gaga ve ördek başlığıda aldım

Epoksinin tam tutunabilmesi için zımpara yaptım

Dış kısmına plastik kelepçeledikten sonra sıcak silikon ile sağlamlaştırdım üst kapağın altına sünger ayarladım

İlk etapta sutaş için hazırlık yapmıştım ama :cicek:

Yukardaki çiçekten tahmin edeceğiniz üzere sonuç tam bir hüsran. Sutaşın tuşuna bastım ilk başta birşey yoktu güzel çalıştı. Ama bunun çekişi nasıl diye elimi ördek başlığa tutunca oluşan vakum gücünden kova dayanamadı ve Patttt kova poşet gibi küçücük kaldı ve çatladı

Bildiğiniz sonuç hüsran olduğundan rrsim falan çekemedim

Neyse bir iki gün geçtikten sonra sakinleştim ve teneke kova buldum daha güçlü olduğu için sağlam olmalıydı

Bu kovamızın içine 6adet sıkı geçme şeklinde tahta kestirdim ve suya daha dayanıklı olsun diye bir gece sıvı yağın içinde yatırdım

İçine suyu ayırıcı vazifesi olsun diye icetea şişesinden seperatör yaptım

Kapaktaki deliğe yine bir sünger operesyonu

Parçaları birleştirme zamanı

Araya bir seperatör daha

Teste hazırız

Su testi

Ve bingo tertemiz bir ıslak kovam oldu ve çoğu süpürgeyle kullanılabilir. ;)

Tipi biraz kayık ama idare edecez belki zımpara boya ve sticker ile henry süpürgeler gibi yapabilirim

Kovada içindeki desteklerle beraber esneme bile hiç yoktu önceki plastik kovaya göre bu efsane oldu:D

Bile bile eskimiş bir süpürgeyle denedimki belki çok güçlü oluyordur diye bu vaziyette gayet güzel oldu

1litre suyu 1-2 sn de çekiyor:D:of:

Aradaki seperatör ve makineye giden hortum hiç ıslanmamış biraz daha zorlayayım dedim

Yaklaşık 1snde 1litre temiz suyu çekiyor maşrapadan ama zorlamak istedim hala arge aşamasındayken 45-50 dk test amaçlı evin kullanılmayan odasındaki halıyı 1:20 baby plus konsantre temizleyici sıkıp fırçalamadan sildim ve inanılmaz şekilde hala kupkuruydular.

Toplam 4 litre vakum yapabiliyorum. Emişi normal süpürgeden çok farklı değil gibi. Stabilize, tasarım ve performans hususunda eksiğimiz olmasına rağmen çok iyi oldu. Kayınpederlerde cleanmax var onunla kıyaslayacm yakında bakalım ne kadar iyi

Şu günlerde iyi moral oldu bana total masraf 45₺

Selametle
Kaninda muhendislik akarken yanlis meslek secmissin be hocam :)

Masallah ellerine saglik her bir noktasi emek kokuyor, projelendirmesi ayri guzel sonucu ayri guzel tebrikler muthis bir adamsin :)

Bu arada jantlar da harika olmus!

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık Hurşit çok mantıklı bir icat hemde neredeyse sıfır maliyet. Güzel bir mat boyayla mükemmel olur. Bununla taş toprak en pis yüzeyleride süpürebilirsin. Biz merkezi sistem süpürgeyi aldığımızda buna benzer karcher şömine külü çekme aparatını vermişlerdi fiyata dahildi ama 450-500 tl bir fiyatı vardı.

DENİZLİ

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Kaninda muhendislik akarken yanlis meslek secmissin be hocam :)

Masallah ellerine saglik her bir noktasi emek kokuyor, projelendirmesi ayri guzel sonucu ayri guzel tebrikler muthis bir adamsin :)

Bu arada jantlar da harika olmus!

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
:tesekkurr:hacım matematik yok diye almadılar:D

Ellerine sağlık Hurşit çok mantıklı bir icat hemde neredeyse sıfır maliyet. Güzel bir mat boyayla mükemmel olur. Bununla taş toprak en pis yüzeyleride süpürebilirsin. Biz merkezi sistem süpürgeyi aldığımızda buna benzer karcher şömine külü çekme aparatını vermişlerdi fiyata dahildi ama 450-500 tl bir fiyatı vardı.

DENİZLİ
:tesekkurr:evet abi onları görmüştüm. Ne yapalım işte vakit geçsin karantina bitsin:D

carking58

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul/Kayseri
Karantinanın faydaları olmuş tam:) Kimimiz evde detay işine giriştik, kimimiz DIY mantığıyla yeni yeni icatlar üretmeye başladık, bu karantina detay alemine bambaşka bir boyut kazandırdı :D

Ortaya çıkan ürün şahane görünüyor, üstelik maliyeti neredeyse kaliteli bir püskürtücü şişe kadar; düşüncene, ellerine sağlık.

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Karantinanın faydaları olmuş tam:) Kimimiz evde detay işine giriştik, kimimiz DIY mantığıyla yeni yeni icatlar üretmeye başladık, bu karantina detay alemine bambaşka bir boyut kazandırdı :D

Ortaya çıkan ürün şahane görünüyor, üstelik maliyeti neredeyse kaliteli bir püskürtücü şişe kadar; düşüncene, ellerine sağlık.
:tesekkurr:bakın gaza getiriyorsunuz bunu da boyayacam sonra:D

Hurşit ellerine sağlık. Karantina sana yaramış:komik:
:tesekkurr:hepimize hayırlar getirsin inşallah bu süreç

40 yıl düşünsem bunu yapmak aklıma gelmez helal olsun valla. Elerine sağlık :)
:tesekkurr:ne yaptın yahu basit birşeydi yaptım kendimce bir şeyler:p

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri