Turtle Wax Waterless Wash / Susuz Temizlik Incelemesi

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Susuz temizlik yapan ürünleri her ne kadar kullanmayı sevmesemde belki yıkama sonrasında hızlı cila niyetine kullanırım düşüncesiyle uygun fiyata Turtle Wax görünce dayanamayıp aldım.
Açıkçası, daha önce susuz temizlik yapabilen Arexons ve The Solutions ürünlerini kullanmıştım ama yine mantık hızlı cila niyetine kullanmaktı. The Solutions beklentilerimin çok altında kalan bir üründü ama Arexons hakikaten zemini cila yapılmış gibi çok kaygan hale getirebiliyordu ve özellikle de motor temizliği için (bence) biçilmiş kaftandı.

Neyse, Turtle Wax'ın janjanlı ambalajı zihnimde bu üründe herhalde arexons gibi beklentilerimin üstünde performans sergileyecek diye kurguladım ama kazın ayağı öyle çıkmadı. Hakkını vermek lazım, ürün az kirli veya tozlu yüzeylerde gerçektende işe yarıyor ama yüzeyde geç kuruyor ve bezin kuru ve temiz kısmı ile tekrar silinmez ise yüzeyde sanki yağlı bir tabaka kalıyor.

Kokusu yok gibi, fiyatı uygun (halen 10-15 TL arasında satılıyor, hepsiburada.com gibi adreslerden de temin edilebilir.) Cila etkisi de 1 hafta sürüyor. Cila etkisi namına da çok büyük beklentiye girmemek lazım.
[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CHwgBSXLw0A[/video]

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Abi bunlar aracın üstündeki wax veya seramiğe zarar veriyor mu ? Birde sürekli kullanımda tozu aşağı doğru sürekli ittiği için sanki kılcal çizer gibime geliyor.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Şu kadar yıllık detail geçmişimde sadece bir çeşit ürünüm hiç olmadı, herhalde hiç de olmaz.Bu waterless ürünler.Ben biraz tozlu bile olsa arabaya bunu sıkıp silip geçemem, bünyem almaz.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
İnceleme için teşekkürler bende öncelerden chemical guys bu tür bi ürününü denemiştim tozlu araca uygulama korkutmuştu hızlı cila olarak kullanmıştım.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Şahsen bende bu tip ürünleri gözüm gibi baktığım otomobilde yüzey tozluyken kullanmam. Kesin çiziyordur diye düşünüyorum.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Şimdiye kadar almak için hiç incelemediğim ürün gurubundan olur kendileri :)

Ancak merak da etmiyor değilim şöyle kirli bir arabayı ne kadar temizliyor ve ne kadar çizik bırakıyor?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
İzlediğim videolarda bu tür ürünleri dairesel hareketlerle değilde hep yukardan aşagıdaki doğru tek bir hareketle siliyorlar.Kiri öncelikle bu şekilde alıp daha sonra parlatırken oval hareketlerle siliyorlar.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
onurçiko' Alıntı:
İzlediğim videolarda bu tür ürünleri dairesel hareketlerle değilde hep yukardan aşagıdaki doğru tek bir hareketle siliyorlar.Kiri öncelikle bu şekilde alıp daha sonra parlatırken oval hareketlerle siliyorlar.
Aynen öyle ama o hareket bile bence çizik olmasını engelleyecek bir hareket değil :(