Üstadlardan ürün önerilerine ihtiyacım var

egenin1i

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Selamlar,

Uzun zamandır istediğim bir aracı sonunda aldım. Aracım kırmızı renk ve iki yanı boyalı. Boyayı begenmediğim için tekrar fırın boyaya verdim. Teslimat sonrası iyi bakmak istiyorum. İhtiyacım olan birkaç ürün var. Konuya biraz yabancıyım. Global 1-2 markanın birkaç ürünü haricinde bildiğim pek bir ürün yok. Tüm forumu taradım. Kimi ürünlerin yenisi çıkmış ve konuşulan ürünler güncel değil, kimi markayı bilmiyorum ama çok övülmüş vs.

Velhasıl aradığım malzemeler
1- Hızlı sprey cila
2-Uygulama pedi
3- Ped ile uygulayabileceğim sıvı cila
4- Lastik parlatıcı
5- Cila sonrası kullanım için bez
6- Ürünlerimi koyabileceğim bagaj çantası

Bütçe sorunu yok. Önerileriniz benim için çok değerli. Şimdiden teşekkür ederim.

mirafiori

Uzman Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hızlı cila için Polytop maximus tavsiye ederim yıkama sonrası ıslak şekilde sık durula yada durulama kurula şeklinde.
Araçta uygulama varsa sıvı ciladan ziyade katı wax bence daha verimli olur bir kaç ayda bir tazelerseniz ve hızlı cila ile desteklerseniz iş görür. Wax için cila süngerleri mevcut, meguiars ın sarı pedi iş görür. Yine bagaj çantası size kalmış bir çok alışveriş sitesinde var. Ben büyük boy şeffaf plastik kapaklı kutuda tutuyorum bagajda.

Fakat bunlardan ziyade doğru yıkama bu yapılanlar için önem arz eder. Yıkama eldiveni doğru şampuan v.b temin etmeniz daha sağlıklı olacaktır.
Tekrardan hoşgeldiniz

MagicofOz

Usta Detaycı
Üye
İl
Samsun
Y
Selamlar,

Uzun zamandır istediğim bir aracı sonunda aldım. Aracım kırmızı renk ve iki yanı boyalı. Boyayı begenmediğim için tekrar fırın boyaya verdim. Teslimat sonrası iyi bakmak istiyorum. İhtiyacım olan birkaç ürün var. Konuya biraz yabancıyım. Global 1-2 markanın birkaç ürünü haricinde bildiğim pek bir ürün yok. Tüm forumu taradım. Kimi ürünlerin yenisi çıkmış ve konuşulan ürünler güncel değil, kimi markayı bilmiyorum ama çok övülmüş vs.

1- Hızlı sprey cila
2-Uygulama pedi
4- Lastik parlatıcı

Bütçe sorunu yok. Önerileriniz benim için çok değerli. Şimdiden teşekkür ederim.
ln
Selamlar,

1- Hızlı sprey cila
2-Uygulama pedi
4- Lastik parlatıcı

yalnızca bahsettiklerinize ithafen yazıyorum.
1. Turtle wax Sealent, gyeon wet coat, tac system shinee wax
2, sonax veya meguiars
3.menzerna powerlock
4. Meguiars endurance
Benim tavsiyem ise yılda 2 kere soft99 fusso uygulayın (6 ay kadar ömrü var) üstüne de 2 ayda 1 bahsettiğim hızlı cilalardan kullanabilirsiniz. Menzerna powerlock da ortalama 3 ay gidiyor onu da hızlı cila ile destekleyebilirsinşz

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Size tavsiyem yeni boyanan kısımları bakım ürünleri ile kapatmayın. En az 1 ay çıplak kalsın. Şuan zaten boyanan kısımlar mat-puslu vs. dir. Bu süreçte biraz daha çizilecek. Sonra bir polisaj işlemi yapılıp devaminda doğru yıkama ve bakım ürünleri ile devam edersiniz. Bir çok ürün tavsiye edilmiş ekstra bir şey eklememe gerek yok zaten.

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Aracınız hayırlı olsun. Berkay beyin dediği gibi boyalı parçaya 1 ay koruma ürünü sürülmez. Sonrası için vakit/beklenti meselesi olarak değişir ben seramik kaplama öneririm, çizik direnci sağlar dayanımı 1-2 yıl gibi uzundur. Ama aracımı mıncıklarım sık sık wax, sealant vs atarım severim derseniz o da olur tabi:)
1) Tac system shinee wax, Carpro elixir
2) detay ürünleri satan sitede ne varsa olur:basx:
3) katı wax tercih ederdim(zymöl, auto finesse desire, bilt hamber, jayswax vs dolu wax var)
4) Gyeon tire express/ meg endurance
5) gyeon soft wipe
6) bende meg çanta var memnunum daha büyük isterseniz autobrite, work stuff çantalar da var

egenin1i

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
ooo evet berkay bey hiç bu açıdan düşünmemiştim, çok mantıklı. yeni boyadan çıkmış arabayı muhafaza edeyim kafasına girmiştim direkt ama sıcak-soğuk görüp bahar girişine doğru iyice kemikleşince uygulama yaptırmam çok daha sağlıklı olacak dediğiniz gibi. ben şimdilik önerdiğiniz ürünlerle bagaja bi çeyiz hazırlasam daha doğru olacak. çok teşekkür ederim önerileriniz için.

lampsy

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara
Selamlar,

1- Hızlı sprey cila
2-Uygulama pedi
4- Lastik parlatıcı

Arkadaşlar gayet güzel ürünler paylaşmış bekleme konusunu bilmiyorum fakat ürünler için ben elixir i öneririm hızlı cila olarak uzun süre dayanımı var. Wetcoat, hydro2lite gibi sulu uygulanan ürünler de güzel. Seramik yaptırmaz isen wax daga etkili olur fusso dan oldukça memnun insanlar var dayanımı çok diye.

Rmpolish

Acemi Detaycı
Üye
İl
Antalya
Selamlar,

1- Hızlı sprey cila
2-Uygulama pedi
4- Lastik parlatıcı

Merhabalar efendim detailforum trendyol sayfamız da ihtiyacınız olan ürünler mevcuttur ve şuanda da indirimli fiyatlar ile sahip olabilirsiniz dilerseniz antalya da olanlar mağazamıza da gelip alışveriş yapabilir trendyol fiyatları ile 0549 477 90 54 iletisim numaramizdir dilerseniz telefon ile de iletişime geçip bilgi ve ürün önerileri hakkında da bilgi verebiliriz

batikankodak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Hazır aracınız yeni boyanmış , yukarda @Berkay abimize katılıp benim bildiğim 3 ay boyunca beklemek hatta bikaç yerde düzgün polisaj ve seramik için 6 ay beklemek bile daha iyi olur diye duymuştum . Dolayısıyla bu kısımda düzgün yıkamak daha önemli.

Hem mümkün olduğunca eksik-gedikler tamamlanmış olur veyahut araç nasıl düzgün yıkanır onun pratiği olmuş olur.

Sonrasında aracı koruma altına aldıktan sonra devamını da getirirseniz daha iyi olacağını düşünüyorum