Uygulama paylaşımlarım

afkazankayaa

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Ellerinize sağlık şahane olmuş. Benimde direksiyonumda bu tarz problemler oluşmaya başladı. Kılıf mı diktirsem boya ile mi uğraşsam. Kafamda deli sorular :heyecan:
Hocam kılıflar emanet oluyor. Benim şahsi düşüncem asaletini bozuyor direksiyonun. Ha itibar ettiğiniz bir yer varsa onarımını yaptırabilirsiniz. Hatta İstanbul’da iseniz kendileri de yapıyorlar çok güzel ben oraya gitme şansı bulamıyorum. Ama bu şekilde ben çok beğendim direksiyon sıfır oldu. İnşallah dayanımı da uzun süreli olur. Şöyle bir detay daha var. Deri boyası yapıldıktan sonra hafif deri temizleyiciler ile temizlemek gerekiyor. Solvent içerikli güçlü temizleyiciler boyayı çok az da olsa alıyormuş.

Mrt

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Elinize sağlık. Harika gözüküyor. Güle güle kullanın.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
uygulama süper olmuş elinize sağlık :) 204 kasalarda yaşı gereği tüm araçlarda çokca parlama mevcut benim son temizliğimde de yeterince mat olmamıştı direksiyon bu konuyu kendime klavuz olarak görebilirim :)

afkazankayaa

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Elinize sağlık. Harika gözüküyor. Güle güle kullanın.
Çok teşekkür ederim çok sağ olun :)
uygulama süper olmuş elinize sağlık :) 204 kasalarda yaşı gereği tüm araçlarda çokca parlama mevcut benim son temizliğimde de yeterince mat olmamıştı direksiyon bu konuyu kendime klavuz olarak görebilirim :)
Haklısınız hocam artık temizliklerde derinin rengi gelmeye başlamıştı. Estağfurullah Siz çok daha güzel yaparsınız inşallah yapar da paylaşırsınız ben de eksikliklerimi görmüş olurum :)

Muratcan

Usta Detaycı
Üye
İl
Antalya
Hocam kılıflar emanet oluyor. Benim şahsi düşüncem asaletini bozuyor direksiyonun. Ha itibar ettiğiniz bir yer varsa onarımını yaptırabilirsiniz. Hatta İstanbul’da iseniz kendileri de yapıyorlar çok güzel ben oraya gitme şansı bulamıyorum. Ama bu şekilde ben çok beğendim direksiyon sıfır oldu. İnşallah dayanımı da uzun süreli olur. Şöyle bir detay daha var. Deri boyası yapıldıktan sonra hafif deri temizleyiciler ile temizlemek gerekiyor. Solvent içerikli güçlü temizleyiciler boyayı çok az da olsa alıyormuş.
Kılıftan ziyade aracın direksiyonunu söküp direksiyonun boyutlarına göre kendileri deri dikimini yapıyorlar. Hatta isterseniz alkantara, delikli deri vs yapabiliyorlar parça parça. Ama direksiyonun sökülmesi gerekiyor bunun için. Airbag falan korkutuyor insanı.

afkazankayaa

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Kılıftan ziyade aracın direksiyonunu söküp direksiyonun boyutlarına göre kendileri deri dikimini yapıyorlar. Hatta isterseniz alkantara, delikli deri vs yapabiliyorlar parça parça. Ama direksiyonun sökülmesi gerekiyor bunun için. Airbag falan korkutuyor insanı.
Bahsettiğim işlem tam da buydu. Derikliniğin yaptığı işlem. Kaplamadan kastınız buysa işinin ehli güvendiğiniz bir yerde yeni deri dikimi yaptırmanız daha iyi olur. Kasap bir yer hem hizmet hem de hizmet sırasında sökün vs işlemlerde sıkıntı yaratabilir tabi hocam. Ama bu işte profesyonelleşmiş yerlerde yaptırabilirsiniz.

Hem konu, hem de anlatım şahane olmuş. Ellerinize sağlık.
Çok teşekkür ederim hocam :)

afkazankayaa

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Küçük bir uptade yapalım. Bir saat önce kalkan sürmek için arabaya indim. Vites topuzuna 2 kat boya sürmüştüm ve finali hoşuma gittiği için zımparasız bırakmıştım. O kalkanı güzelce yedi. Ancak direksiyon yemiyordu. İz bırakıyordu sanırım zımpara işi buna engel oldu. Deri koruyucu denedim onda da durum aydı. Ben de madem öyle ya Allah diyip bir kere daha güçlü temizleyici ile temizledikten sonra bit zımpara daha vurdum ve kalan son spirit damlaları ile temizledim. Üzerine yine tampon yaparak 1-2 kat boya uyguladım. Fazla kat yapamadım çünkü kurutma makinesi bağlamıyorum ev önündeyken. Fotoğrafları şimdi çektim. Hem hissiyat harika hem de renk uyumunu bozmamış oldum. Renk de tam olduğu için bu hali daha çok içime sindi. Dün akşam keşke yapmasaydım diyordum ancak şimdi keyfim yerinde sonuçtan tam anlamıyla memnunum.
Bazı bölgeler tam kurumadığı için ton farkları var gibi duruyor ancak dünkü tecrübelerime dayanarak kuruyunca eşitlenecektir. Son fotoğraflarımız bunlar;

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerinize sağlık. Harika görünüyor direksiyonun son hali. sonuç olarak da mat ve güzel bir yüzey elde etmişsiniz. :alkis:

afkazankayaa

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kırşehir
Helal olsun hocam, bu gidişle siz torpidoya göğüslüğe de el atarsınız. :terlisırıtan:
Oraların kondisyonu maşallah ilk günkü gibi oralara güzel bakabildik de direksiyona bakamadık :) beni detailinge başlatan bir yıkamacı vardı sağ olsun bundan yıllar önce multimedia ekranımı ne ile sildiyse ekranı kazımışlardı. Şimdi aklımda ekranın panelini değiştirmek var bir de tam multimedia ekranının önündeki panel soyuldu üzerinde araç kokusu bırakmıştık güneş kavlamış 20 dakkada. Oraları da tamamlarsak iç kozmetik tamamdır :) Bakalım Düğün işlerinden bir şeyler ayırabilirsek bir kaç iç dokunuş yapacağım inşallah :)

Son düzenleme:

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Küçük bir uptade yapalım. Bir saat önce kalkan sürmek için arabaya indim. Vites topuzuna 2 kat boya sürmüştüm ve finali hoşuma gittiği için zımparasız bırakmıştım. O kalkanı güzelce yedi. Ancak direksiyon yemiyordu. İz bırakıyordu sanırım zımpara işi buna engel oldu. Deri koruyucu denedim onda da durum aydı. Ben de madem öyle ya Allah diyip bir kere daha güçlü temizleyici ile temizledikten sonra bit zımpara daha vurdum ve kalan son spirit damlaları ile temizledim. Üzerine yine tampon yaparak 1-2 kat boya uyguladım. Fazla kat yapamadım çünkü kurutma makinesi bağlamıyorum ev önündeyken. Fotoğrafları şimdi çektim. Hem hissiyat harika hem de renk uyumunu bozmamış oldum. Renk de tam olduğu için bu hali daha çok içime sindi. Dün akşam keşke yapmasaydım diyordum ancak şimdi keyfim yerinde sonuçtan tam anlamıyla memnunum.
Bazı bölgeler tam kurumadığı için ton farkları var gibi duruyor ancak dünkü tecrübelerime dayanarak kuruyunca eşitlenecektir. Son fotoğraflarımız bunlar;
o zaman bizim matlaştırma işi iptal :)