Uygun Fiyatlı Polisaj Makinesi Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PassionateDetailing

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Herkese merhaba uzun zamandır polisaj işlerini yaparken makine kiralıyordum ve artık kendime uygun fiyatlı bir makine almaya karar verdim ayda 2 araba en az yapacak ve bayılma güç kaybı yaşamayacağım makineler arıyorum aşağıya birkaç link bırakacağım sizde marka önerisi vs yapabilirsiniz veya benim attığım linklerdeki ürünlerle ilgili tecrübesi olanlar artılarını eksilerini yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler..

Catpower 6680 Polisaj Makinesi 180 Mm 1200 Watt - n11.com

Polisaj Makinesi 1200W

Swazer 2800 Watt Devir Ayarlı Polisaj Makinası Zımpara Makinesi

Polisaj Makinesi S1M GW180

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ayda en az 2 araba yapacaksanız belli bir ücret karşılığı dışarıya yapacaksınız demektir yanlış anlamıyorsam. Eğer öyle ise bu makineler sizi istediğiniz noktaya götürmez biraz daha yatırım yapıp iyi bir makine almanızı tavsiye ederim en azından Bosch GPO gibi tercihen de Flex. Ha eğer ücret almayacaksanız uygulamalardan gene yukarıda dediğim makinelere bütçeniz yetene kadar beklemenizi tavsiye ederim ki yaptığınız işten zevk alabilme şansınız olsun yoksa gerçekten bir eziyete dönüşecektir. Eğer ki bu uygulamalar ücret karşılığı ise bir de orbital makine alırsanız hem zevk ile iş yapar hem de güzel iş çıkartma şansınız artar. Yok illa bu bütçede kalacam derseniz de forumda satılık Stanley vardı kaçırmayın derim iyi bir tabla ped seti ile işinizi görür o fiyata.

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Ayda en az 2 araba yapacaksanız belli bir ücret karşılığı dışarıya yapacaksınız demektir yanlış anlamıyorsam. Eğer öyle ise bu makineler sizi istediğiniz noktaya götürmez biraz daha yatırım yapıp iyi bir makine almanızı tavsiye ederim en azından Bosch GPO gibi tercihen de Flex. Ha eğer ücret almayacaksanız uygulamalardan gene yukarıda dediğim makinelere bütçeniz yetene kadar beklemenizi tavsiye ederim ki yaptığınız işten zevk alabilme şansınız olsun yoksa gerçekten bir eziyete dönüşecektir. Eğer ki bu uygulamalar ücret karşılığı ise bir de orbital makine alırsanız hem zevk ile iş yapar hem de güzel iş çıkartma şansınız artar. Yok illa bu bütçede kalacam derseniz de forumda satılık Stanley vardı kaçırmayın derim iyi bir tabla ped seti ile işinizi görür o fiyata.
Hocam bu makinalarda ucuz ile pahalı arasındaki iş farkı tam olarak nedir? Bayılma nedir mesela?

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
iyi makine ile zevk alırsın kötü makine ile eziyet çekersin. Kullanma şekliniz zevkiniz kullanım alanı sıklığınız diğer kriterler olmakla beraber kişisel tercihtir elbet. Bütçe belirleyicidir bu işte o yüzden tavsiyelerde bulundum almış olmak için almayın diye. Bayılma denilen şey makineye baskı uyguladığınızda çizik almak için makinenin yavaşlaması bu baskıyı kaldıramaması diye açıklanabilir basitçe.

cabay

Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Hocam selamlar,

Orbital makineler ile çizik almak çok zor diyen var, mümkün değil diyen var. Ben ayda yılda bir uygulama yapacağım fakat iyi bir alet olsun istediğimden rupes orbitalleri düşünüyorum. Pasta işlemlerinde orbitaller ile çalışmakta sıkıntı var mı? Yoksa bu iş için çiziklere rotary makine ile girip akabinde hare vs için orbital mi kullanmak lazım?

peşinen teşekkürler

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Hocam selamlar,

Orbital makineler ile çizik almak çok zor diyen var, mümkün değil diyen var. Ben ayda yılda bir uygulama yapacağım fakat iyi bir alet olsun istediğimden rupes orbitalleri düşünüyorum. Pasta işlemlerinde orbitaller ile çalışmakta sıkıntı var mı? Yoksa bu iş için çiziklere rotary makine ile girip akabinde hare vs için orbital mi kullanmak lazım?

peşinen teşekkürler
Forumda çok daha bilgili tecrübe sahibi arkadaşlar var onlar daha doğru tespitlerde bulunabilirler. Ben tekrar söylüyorum detay işi belli bir matematiği olmasına rağmen neticede kişisel tercihlere dayanır. Sorunuza cevap olarak benim düşüncem orbital makine ile çizik alınabilir eskisi gibi değil teknoloji fakat makineye pede pastaya kullanıma araca çiziğin durumuna bağlı elbet. naçizane fikrim amatör ya da profesyonel bu işi yapacaksanız 2 makineden de elinizde olması. rotary ile cut orbital ile hare gideme ve finish ideali. Ayda yılda bir uygulama yapacaksanız Rupes oldukça lüx olacaktır bence ama tabiki tartışmasız bir makine. o bütçelere çıkıp tek makine alacaksanız Flex öneririm Rupes gibi ped pasta seçmez daha ekonomik olur o bakımdan ve kısıtlamaz sizi ve kalite olarak geri kalmaz. Hangi makineyi alırsanız alın pişman olmazsınız Rupes ya da Flex.

PassionateDetailing

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Dışarıya değilde kendi arabalarımı yapacağım bu aralar araba ihtiyacı kalmayınca alım-satım yapıp hem bir kâr elde edip hem de kendimi bu işlere odaklayacağım araç başu 500 tl ayırsam ayda 2 araç desek 2000 tl yapar ama mac gibi makineler iş görebilecekse neden olmasın.Bakalım olmazsa bosch almaya calışırım.Bu zamana kadar hep makita ile yaptım makine benim olmayınca ama artık bir makine almaya karar verdim bosch alalım o zaman

PassionateDetailing

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Hocam selamlar,

peşinen teşekkürler
Orbital makine ile derin çizik yani zamanla artık oluşan kılcal çizikleri menzerna 400 gibi ürünlerle alınacak çizikleri zor alırsınız,rotary ve orbital tercih edilebilir ama eğer bayağı bir çizik alacaksanız rotary alın derim buraktığı ufak tefek hologramlar göze çarpmıyor bile diyebilirim

PassionateDetailing

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Hocam bu makinalarda ucuz ile pahalı arasındaki iş farkı tam olarak nedir? Bayılma nedir mesela?
Bayılma şu devir arttıkça hafiften baskıda artar ama makine zaten boya yüzeyinde zor döndüğü için baskı anında da LPG li aracın yokuş çıkmasına dönüyor

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Orbital makine ile derin çizik yani zamanla artık oluşan kılcal çizikleri menzerna 400 gibi ürünlerle alınacak çizikleri zor alırsınız,rotary ve orbital tercih edilebilir ama eğer bayağı bir çizik alacaksanız rotary alın derim buraktığı ufak tefek hologramlar göze çarpmıyor bile diyebilirim
iyi bir rotary ya da iyi bir polisajcı rotary ile hologram bırakmaz zaten alır bıraktığı makine izini de hologram da hareyi de ha bunu 2 aşamada yapar ha 3 aşamada yapar araca ve kullanıcıya bağlı. Rotary ile hologramsız parlaklık sağlanmaz orbital ile çizik alınmaz çok klişe sözlerdir durumlara göre değişir kaldı ki bahsettiğimiz konu kendi aracına uygulama yapmak. Seçim sizin bütçe sizin

PassionateDetailing

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
iyi bir rotary ya da iyi bir polisajcı rotary ile hologram bırakmaz zaten alır bıraktığı makine izini de hologram da hareyi de ha bunu 2 aşamada yapar ha 3 aşamada yapar araca ve kullanıcıya bağlı. Rotary ile hologramsız parlaklık sağlanmaz orbital ile çizik alınmaz çok klişe sözlerdir durumlara göre değişir kaldı ki bahsettiğimiz konu kendi aracına uygulama yapmak. Seçim sizin bütçe sizin
Tabi ki arabanın durumuna göre değişen bir durum kesin birşey diyemem benim tanıdığım bazı detaycılar var orbital ile derin çizikte alabiliyor ama bir rotary e göre benim tecrübe ettiğim derin çizik alımında yoruyor ben şahsen rotary alacağım şuanda zaten piyasada bazı detaycılar var isim vermem sadece rotary çalışıyor.Ben makita ile yapardım 3800 e kadar hologram bırakmadım hiçbir zaman..

edward

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Max Extra MX6165 180mm Polisaj Makinesi Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Performance Power Polisaj Makinesi S1M GW180 Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

max extra mx6115 311 TL performance power ise 398 TL geliyor.Hangisi daha mantıklı.Performance power satıcı koctaş üretim ve işçilik hatalarına karşı 5 yıl garanti var. Koçtaş kendi sitesinde bu ürün 419 TL. Max extra hakkında video/yorum pek bulamadım ama performance power forumda kullanan var. Amatör olarak kullanacagım senede 1 iişim anca düşer bir de tanıdık arabaları belki.Bütçe 400TL altı.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Max Extra MX6165 180mm Polisaj Makinesi Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Performance Power Polisaj Makinesi S1M GW180 Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

max extra mx6115 311 TL performance power ise 398 TL geliyor.Hangisi daha mantıklı.Performance power satıcı koctaş üretim ve işçilik hatalarına karşı 5 yıl garanti var. Koçtaş kendi sitesinde bu ürün 419 TL. Max extra hakkında video/yorum pek bulamadım ama performance power forumda kullanan var. Amatör olarak kullanacagım senede 1 iişim anca düşer bir de tanıdık arabaları belki.Bütçe 400TL altı.
Performans power daha ergonomik gibi hangisi hafifse onu alırdım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...