VW Golf7 | Tac System Quartz Shine | ATC Detailing

TalhaCelik

Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
- Herkese Merhabalar tekrardan
ATC Detailing'in bu seferki konuğu VW Golf 7, kısaca araçtan bahsedeyim;
Araç tavan ve bagaj kapağı hariç komple boyalı diyebiliriz yer yer lokal boyalarda mevcut. 124 bin km olan konuğumuz son derece yorulmuş.

- İlk olarak ön yıkama ile başlıyoruz. Ön yıkama şampuanımız Valet Pro Combo 2. Yoğun ve kostikli olduğu için ilk olarak bunu kullanıyorum.

- Ardından Koch Chemie FB ile demir tozu temizliği yaptık.

- Demir tozu temizliğinden sonra Valet Pro mavi kil ile kil temizliği ardından Marflo kil eldiveni ile bir tur daha temizledim.

- Klin Kore havlu ve blower ile iyice kuruladık aracı. Maskeleme işlemlerine başladık.

- Paneller boyalı olduğu için çalışması zor oluyor. Orjinal boya gibi değil tabi boyayı yakma riskiniz de oldukça fazla.
Polisaj aşamasında Menzerna 400 yeşil seri Ufs ve 3d nin yün pedleri ile çizikleri aldık.
Bazı panellerde boyanın kötü yapılmasından dolayı keçe çok fazla çizik bıraktı. Normalde aklımdaki plan Menzerna 400 üzeri Refinish 3 idi.
Fakat Refinish 3 keçenin çiziklerini kısmen alamadı bundan dolayı keçe ile 400 attıkdan sonra hare süngeri ile 400 geçtim. Yüzey çiziksiz ve oldukça haresiz bir hale geldi parlatmak ve son kat olarak da Refinish 3 ile bitirdim.

- Polisaj aşaması bittikden sonra aracı tekrar Combo 2 ile yıkadım pasta kalıntılarını temizledim.

- M600 tiner ile 2 tur komple sildim aracı.

- İyice kurumasını bekledikten sonra ilk defa uygulayacağım Tac System Quartz Shine'ı açtım.
Ürünün uygulaması çok basit yaklaşık olarak 10 dk silme süresi veriyor.
Uygulamasını şu şekilde yaptım öncelikle kaput 2 çamurluk farlar ve tampona tek seferde sürdüm ardından silmeye başladım.
Silme için zamanınız olduğundan rahat rahat uygulayabiliyorsunuz.
Ürün çok yoğun böyle olması hem uygulamayı kolaylaştırıyor hemde sarfiyatı inanılmaz derecede düşürüyor.
10 dk bekledikten sonra yüzey gökkuşağı tarzında renklenmeye başlıyor. Bu da ürünün silmeye hazır hale geldiğinin göstergesi.
Videoda tam belli olmuyor ama fikir verebilir en azından.

- Seramiği komple uyguladıktan sonra her paneli 10 dk infrared ısıtıcı ile ısıttım ve ardından Tac System Quartz Max uyguladım.
Bu ürün seramiği güçlenmesine fayda sağlıyor ve tam kürleşme aşamasında yüzeye uygulamanız gerekiyor.
- Araç sahibinin acelesi olmadığından araç yaklaşık 36 saat boyunca kürleşti.
- Kürleşme aşamasından sonra dış plastikler Valet Pro Black to the Future, camlara AutoHdm Dry Glass uyguladım.
Lastiklere ve davlumbazlara 3D Magic Dressing uygulandı.

Ve final fotoğrafları...

Son düzenleme:

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Uygulama çok güzel ama renk nankör demeden edemedim. Emeğine sağlık. Çok güzel olmuş. Sonradan boyanan panelde çalışmak hem riskli hem kolay :) çizik almak daha basit oluyor. Tabi boya sertliği daha yumusak olunca risk de artıyor.

Devamını bekleriz

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bende yarın quartz shine uygulaması yapmayı planlıyorum. İyi denk geldi 1 gün önceden fikir oldu. 10 dk bekledikten sonra silinebiliyor olması şaşırttı beni. Diğer seramiklerde gök kuşağı gibi olana kadar bekleyince yüzeyden iz bırakmadan silebilmek imkansız oluyor.
Aracın finalleri iyi olmuş. Koyu renk olsa daha da belli ederdi kendini. Ellerinize sağlık. :)

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Elinize sağlık
Sonuç gerçekten tatmin edici
:alkis:
Ama o siyah jantlar maalesef benim için hayal kırıklığı
Bir türlü sevemedim siyah jantları :(

TalhaCelik

Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
Bende yarın quartz shine uygulaması yapmayı planlıyorum. İyi denk geldi 1 gün önceden fikir oldu. 10 dk bekledikten sonra silinebiliyor olması şaşırttı beni. Diğer seramiklerde gök kuşağı gibi olana kadar bekleyince yüzeyden iz bırakmadan silebilmek imkansız oluyor.
Aracın finalleri iyi olmuş. Koyu renk olsa daha da belli ederdi kendini. Ellerinize sağlık. :)
Yarin uygulama yapicaksaniz bir kac noktadan daha bahsedeyim hocam
Mutlaka cift bez kullanin seramigi silerken
Ben ilk bez olarak bimdeki mr.green ile kabasini aldim ardindan kutunun icinden cikan bezle de parlattim boyle yaptiginiz zaman cok daha kolay oluyor.
Diger bir husus ise seramigi surdukten sonra bekleyin yani diger seramikler gibi 1-2 dk sonra silmenize gerek yok ben yaklasik 8-9 dk beklemisimdir. Beklediginiz zaman yuzeydeki fazla tabak ucuyor ve daha kolay siliniyor. Ama surdukten kisa zaman sonra silerseniz silmesi zor oluyor urun yagli ve yogun oldugu icin.
Seramigi uyguladiktan sonra sarfiyatina cok sasiracaksiniz :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TalhaCelik

Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
Elinize sağlık
Sonuç gerçekten tatmin edici
:alkis:
Ama o siyah jantlar maalesef benim için hayal kırıklığı
Bir türlü sevemedim siyah jantları :(
Tesekkurler hocam
Jantlarin siyah olmasi biraz bogmus tabi
Ben koyu gri gun metal tercih ederdim acikcasi :)

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Yarin uygulama yapicaksaniz bir kac noktadan daha bahsedeyim hocam
Mutlaka cift bez kullanin seramigi silerken
Ben ilk bez olarak bimdeki mr.green ile kabasini aldim ardindan kutunun icinden cikan bezle de parlattim boyle yaptiginiz zaman cok daha kolay oluyor.
Diger bir husus ise seramigi surdukten sonra bekleyin yani diger seramikler gibi 1-2 dk sonra silmenize gerek yok ben yaklasik 8-9 dk beklemisimdir. Beklediginiz zaman yuzeydeki fazla tabak ucuyor ve daha kolay siliniyor. Ama surdukten kisa zaman sonra silerseniz silmesi zor oluyor urun yagli ve yogun oldugu icin.
Seramigi uyguladiktan sonra sarfiyatina cok sasiracaksiniz :)

Teşekkür ederim hocam dediklerinize dikkat edicem. Kalanını da plastiklere vs sürerim artık

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerinize sağlık. Zevkle okudum konuyu. Sonradan boyanan panellerin sizi bu derece zorlaması ve sıkıntı çıkarması ayrı bir husus tabii. Üstesinden geldiğinize göre helal olsun diyelim. :alkis:

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Talha eline sağlık , hem uygulama hem püf noktaları keyifli hale getirmiş konuyu :) seve seve takip ediyoruz :mutlu:

TalhaCelik

Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
Elinize sağlık güzel parlamış bende jantları beğendim işin ters yani :rolleyes:
Teşekkürler hocam uygulamadan sonra eibach ın 3.5 luk yaylarını taktırdık cok daha tatlı oldu araç tek eksiği spacer şuanlık :)

Elinize sağlık yine çok güzel bir uygulama olmuş.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler hocam :)

Ellerinize sağlık. Zevkle okudum konuyu. Sonradan boyanan panellerin sizi bu derece zorlaması ve sıkıntı çıkarması ayrı bir husus tabii. Üstesinden geldiğinize göre helal olsun diyelim. :alkis:
Teşekkürler hocam beyaz olmasına rağmen uğraştırdı tabi ama sonuç tatminkardı :)

Talha eline sağlık , hem uygulama hem püf noktaları keyifli hale getirmiş konuyu :) seve seve takip ediyoruz :mutlu:
Teşekkürler elimizden geldiğince anlatmaya çalışıyoruz :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık yine güzel bir uygulama geldi, sabır gerektiren bir araç. Emeğinize sağlık. Havalar ısınıyor artık wax uygulamaları gelsin diye bekliyorum. Uyhulama yapacak arkadaşlarada yol gösterici olmuş. Tebrikler tekrar.

TalhaCelik

Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
Eline sağlık yine güzel bir uygulama geldi, sabır gerektiren bir araç. Emeğinize sağlık. Havalar ısınıyor artık wax uygulamaları gelsin diye bekliyorum. Uyhulama yapacak arkadaşlarada yol gösterici olmuş. Tebrikler tekrar.
teşekkürler hocam elimizden geldiğince yardımcı olmaya calısıyoruz :)
wax demişken kiwami waxımın son halini göstereyim sizlere bu hale gelmesi de çok değişik bir şekilde oldu.
Arkadaşların aracına wax atmıştık kutusunu da arka tamponun üzerinde unutmuşuz garaj dan çıkana kadar düşmemiş ana yola çıkarken düşmüş
bulduğumda bu haldeydi :(

Neyseki içinde çok fazla kalmamıştı kalanları da başka bir kutuya aldım

berkayesilyurtt

Acemi Detaycı
Üye
Elinize sağlık çok güzel uygulama ve de paylaşım olmuş.
Jantlar hakkında diyeceğim her şey söylenmiş ben de gun metal tercih ederdim kesinlikle :) sol stop fotoğrafından da güzel bir wallpaper oldu telefonuma sağolun :D

TalhaCelik

Amatör Detaycı
Üye
İl
İst
Elinize sağlık çok güzel uygulama ve de paylaşım olmuş.
Jantlar hakkında diyeceğim her şey söylenmiş ben de gun metal tercih ederdim kesinlikle :) sol stop fotoğrafından da güzel bir wallpaper oldu telefonuma sağolun :D

Tesekkurler hocam begenmenize sevindim :)