Vw yetkili servis km Bilgi hatası

Toyota Cressida

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
09/04/2019 yanı dün 2. El 126 bin km de olan passat 1.4 TSİ passat araçi gerekli kontrolleri yaptıktan sonra satın aldım.. Bugun İstanbul’da vw yetkili servisinde aracın 2016 yılında 141 bin km de servise girdiğini duyunca bi anda kafam durdu Bi müddet sonra kafam yerine geldiğinde aracın 91 bin km servise gittiğini 1 ay sonra 141 bin de servis kaydının olduğunu oldugunu yanı 1 ayda araç 50 bin km yapmış gibi gözüküyor olmasının saçma olduğunu anladım.. araç İzmir vosmerde servis görmüş direk vosmerle irtibata geçip durumu izah ettim kendileri bunun bi hata olduğunu 34..... yerine 35 yazıldığını bize gerekli satış evrakları ve kimliğinizi gönderirseniz hatayı düzelteceklerini söylediler bende istenenleri gönderdim çok hızlı bi şekilde hatayı düzeltip bana maille bildirdiler
DE683A9E-A64E-4A9B-A7E5-F6967E8A8A2C.jpeg 535DD5BE-CF5F-4265-838E-0979A0168099.png

Son düzenleme:

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
@Toyota Cressida

Hocam merhaba, ilk olarak hayırlısı olsun. Tekeri düz bassın kazasız belasız inşallah. Bende de golf var hocam. İkinci golfümü 2018 haziranda aldım (ilki 2016 modeldi) ve aynı plakayı rica ile aldım. Bundan 2 ay önce arıyorlar aracınızı yenilemek istermisiniz diye :) nasıl dedim anlamadım :) onlar kayıtlarında hala ilk aracımı görüyorlarmış plaka aynı olduğu için :)

Toyota Cressida

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Toyota Cressida

Hocam merhaba, ilk olarak hayırlısı olsun. Tekeri düz bassın kazasız belasız inşallah. Bende de golf var hocam. İkinci golfümü 2018 haziranda aldım (ilki 2016 modeldi) ve aynı plakayı rica ile aldım. Bundan 2 ay önce arıyorlar aracınızı yenilemek istermisiniz diye :) nasıl dedim anlamadım :) onlar kayıtlarında hala ilk aracımı görüyorlarmış plaka aynı olduğu için :)
Normal şartlarda vw sistemden Bilgi silmezmiş kolay kolayda silinmiyormuş sadece kendileri hata yaptıklarının farkına varınca siliyorlarmış

DMR

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
2. el bir volkswagen alıcakken servis geçmişine nasıl bakabiliyoruz? Bu arada hatalarının farkına varılıp düzeltilmeside iyi olmuş :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Hata pek affedilir gibi durmasa da sonrasında telafiyi hızlı yapmaları güzel olmuş.
Aracinizi da iyi günlerde kullanın Allah kaza bela vermesin.

Toyota Cressida

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
2. el bir volkswagen alıcakken servis geçmişine nasıl bakabiliyoruz? Bu arada hatalarının farkına varılıp düzeltilmeside iyi olmuş :)
Normalde dışarıyla paylaşmıyorlar vw çalışan arkadaşın varsa kimden aldığını söylememen şartıyla servis geçmişine ulaşabilirsiniz..
Birde servise gittiğinde servis elamanını kafalarsan senle paylaşabilir