Wax testi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba.
Nano sio2 olayı artık wax karışımlarında da karşımıza çıkmakta carnabua+ sio2 olarak melez waxlar üretilmeye başlandı. Bende elimde olan bir kısım butik carnabua ve dogal yaglı waxlarla yeni nesil waxların parlaklık, uygulama, ve dayanım olarak bi test yapmak istedim. Geçelim testimize

Önce yüzeyi m600 tinerle sık sil şeklinde temizliyoruz. M600 tiner sprey başlıgı bozabiliyor kullanacagımız kadar şişeye alıp sonra tekrar şişesine boşaltıp spreyi su çektirip durulamak mantıklı.

Aktörlerimiz

Zymöl glasür

Obession wax christmas özel üretim carnabua+sio2 wax

Sonax premium carnabua

Autofiness ilizyon wax

Dodo hybrid nano sio2 wax

Zymöl titanyum wax

Uygulama

Zymöl glasür, içeriginde carnabua ve dogal yaglar bulunan aslında porsch arabalar için üretilen tüm boyalardada kullanılabilen daha öncede uyguladıgım parlaklık olarak üst düzey olan butik bir wax. Koruma olarak ph naturel şampuanlarla 3-5 ay gibi bir koruması var.
Glasürü elle uyguladım elle yayması kolay oldu 1-2 dk sonra sildim silmekte zorlamadı.koku olarak hindistan cevizi gibi hoş bir kokusu var.

Obession wax limited edition wax yılbaşı için 40 ad üretilmiş carnabua ve sio2 karışımı olan parlaklık ve uzun ömür vaad eden bir wax.koruma olarak 5-6 ay civarı ömür vaad eden bir wax.
Waxı yüzeye yayması çok kolay oldu 1 dk sonra sildim eger fazla beklenirse silmede zorlayacak gibi duruyor. Obession waxı soft 99 fusso dan çıkan pedle uyguladım. Çok sert bi pedöizmeye megilli kesinlikle tavsiye etmem.yüzeyde çizikler oluşturur.wax koku olarak sabun parfüm kokusu gibi yogun bir kokusu var.

Sonax premium class carnabu wax içeriginde %100 dogal carnabua olan birkaç yıldır kullandıgım bir wax. Koruma olarak 2-4 ay arası vaad eden bir wax.

Waxı yayması çok kolay oldu içerinden çıkan kendi pedini kullandım ped biraz küçük oldugu için yayması az uzun sürebiliyor. Silmeyide 2 dk sonra gibi yaptım silmesi kolay oldu.koku olarak hafiften baharat gibi kokuyor.

Autofiness ilizyon wax carnabua ve sentetik polimer karışım DW de adından bahsettirmiş bir wax. 2-3 ay gibi bir koruma vaat ediyor.
Waxı yayması kolay oldu 2-3 dk sonra sildim silmeside gayet kolay oldu. Koku olarak meyva ve sentetik karışık bi kokusu var.

Dodo hybrid nano sio2 wax
Eski versiyonu Dodo hybrit olan ve geçen yıl içerigine sio2 eklenip nano adıyla yeni sürüme geçmiş carnabua ve sio2 karışım, koruma süresi 4-6 ay arası ömür vaad eden bir melez wax.
Wax biraz katı yapılı oldugu için pede alması ve yayması en zor wax oldu silme olarak 2-3 dk sonra sildim silmede zorlamadı. Koku olarak sentetik bir kokusu var.

Zymöl titanium zymölün uzun yol için ürettigi carnabua ve dogal yaglardan üretilmiş zymöl waxlar içerisinde en uzun ömrü vaad eden bir wax.

Uygulamayı elle yaptım az bir miktar waxı elde eritip yaydım ürünün yayması kolay oldu 2-3 dk gibi sildim silmede zorlamadı. Ürünün kokusu hindistan cevizi gibi hoş bir kokusu var.silmeden önce resim çekmemişim herhalde silmeden önce aynı glasürdeki gibi bir görüntü vardı.

Boncuklanma

Glasür

Obession

Sonax

İlizyon

Dodo

Titanium

Boncuklanma olarak yıkama yapılmadıgı için ürünlerin tümünde boncuklar diri ama dodo ve zymöllerin boncuklanması biraz daha iyi gibi.

Bir kaç parlaklık resmi ve videosu koyalım.

Videoda yüklemede kalite düştü ama göründügünden çok daha parlak

Parlaklık

Parlaklık olarak tüm ürünlerin finalleri mükemmel seviye parlaklıkta ben kalite carnabuayım en iyi parlaklıgı veririm dedirten cinsten.

En iyi parlaklık

1. Zymöl glasür (titanyum ile çok çok yakın.
2. Titanium
3. Obession (sonax ile çok yakın) derin bir parlaklık veriyor.
4. Sonax carnabua
5. İlizyon
6. Dodo

İlerleyen günlerde Ürünleri dayanım süresi görsel ve video olarak bu konudan güncellerim.

Sent via my iphone 6 using Tapatalk from DENİZLİ

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Muthiş bilgilendirici bir karşılaştırma olmuş waxlar fısıldayan adam.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Kayseri
@patronnn deneme

Moderatör tarafında düzenlendi: