Würth - %100 Güderi Kullanımı Hakkında

mert_er7

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Gelibolu
Selamlar Arkadaşlar,
Bugun meraktan Würth markasının %100 koyun güderi bezini sipariş geçtim.Fiyatı biraz tuzlu ama bir üst kuşağın ahhh gerçek güderilerin yerını bırsey tutmaz soylenımlerıne ıstınaden denemek ıstedım http://www.detailforum.net/styles/default/xenforo/clear.png
Uber blue vs baya bır bezım var ama ılk kez guderı kullanıcagımdan bunun kullanımı nasıldır? ılk yıkama yapıp bekletmek gerekırmı? Kullanım sonrası nasıl temızlık ve saklama koşulu olması lazım bılen üstadlar aydınlatabılır mı acaba http://www.detailforum.net/styles/default/xenforo/clear.png

Sizce hatamı yaptık acep http://www.detailforum.net/styles/default/xenforo/clear.png:)

Ekli dosyalar

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Uber Blue vs. bahsettiğinize göre kurulamak için kullanacaksınız. Daha önceden muhtelif ortamlarda yazılıp çizildiği üzere güderi ile kurulama yapmak riskli. Kurulama metodu olarak mikrofiber bezlerdeki gibi ser çek olmuyor. Yüzeye seriyorsunuz ve panelde kaydırıyorsunuz. Güderi suyun bir kısmını çektikten sonra yüzeye yapışarak kalan suyu panelden ittiriyor. İşte yüzeyde toz kaldığında ise (ki illaki ıslak panellere küçük/büyük toz yapışır) çiziyor. Yine kış aylarında kullanımı da pek kolay değil. Ben de aliexpressten almıştım camlarda kullanmak için. O konuda ise gayet iyi.

Edit: Şu Linki inceleyebilirsiniz;
Chamois vs Microfiber Towels

Son düzenleme:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Güderiyi araç boyasında kullanmanızı pek tavsiye etmem açıkçası. Çünkü yapısı gereği hem çok su emen bir yapısı yok dolayısı ile panelde çok fazla dolaştırmanız hem de mikrofiber gibi yumuşak bir yapısı yok.

Camlarda ise güzel iş çıkardığına şahit oldum. Sadece cam için alınır mı derseniz ? Bilemedim... :yazik:

erenkrkl

Acemi Detaycı
Üye
İl
Trabzon
Konuyu takipteyim ben detay olmasa da kamera lensi, gözlük camı gibi yerlerde kullanma düşüncesindeydim.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Güderi ve benzeri bezlere oldum olası elim varmamıştır. Yüzeyi çizeceğini düşünüyorum. :(

mert_er7

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Gelibolu
Sanırım en ıyı yorumu bır kac kullanımda gozlemlıyerek anlayacagız aşamaları buradanda paylaşırım :)
Yalnız bazı yerlerde once 3 gun suda bekletın falan dıyenler vardı sızce oyle bırsey gerekırmı yada kullanmadan once ılk yıkama vs. Urun % koyun guderı

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Açıkçası ben güderi kullanmam, tavsiyede etmem. Yüksek ihtimal cizecektir.

Mydyingwish

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Bursa
Eğer kurulama amaçlı kullanacak iseniz su emiciliği mikrofibere oranla az olduğu için zorlanırsınız ama Eğer kullanacağınız yüzeyde toz vs yok ise güderi mikrofibere göre daha az çizer boyanızı
Ancak yukarıdaki mesajda da belirtildiği üzere eğer toz vs var ise içine hapsedecek yapıya da sahip olmadığından kullanım riski oluşturur
Camlarda ise bende güzel iş çıkardığına şahit oldum

farukakgun

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Benim yıkamacım tüm yıkadığı araçlarda (benim aracım hariç) güderi kullanıyor, avuç kadar bezin su emme performansına hayranım ama bende çizer diye kullanmıyorum.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Güderi yüzeyde uçuşan toz olursa daha sert düz yapısıyla tozu sürükler ve yüzeyi çizer.