Yeni Aldığım Skoda Superb ve Aklıma Takılanlar

Motors

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhaba, ne zamandır forumda aktif olamıyorum. :) Bu karmaşanın içinde Fluence'i Arefe günü sattım ve bayram biter bitmez yeni bir Skoda Superb aldım.

Aracım 2014 model, 1.6 TDi ve DSG'dir. 47500KM'de. Tek kelimeyle çok memnunum.

Fakat aracın çakmaklık girişleri çalışmıyor acaba neden? Birde 130-135km/h'ı geçince araçta bir titreme oluyor. Nedeni ne olabilir bunun? Rot yaptırmama rağmen devam ediyor. 4 lastiğide yeni aldım. Ama titreme rahatsız ediyor beni.

erdal.t

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Merhaba, ne zamandır forumda aktif olamıyorum. :) Bu karmaşanın içinde Fluence'i Arefe günü sattım ve bayram biter bitmez yeni bir Skoda Superb aldım.

Fakat aracın çakmaklıkları çalışmıyor acaba neden? Birde 130-135km/h'ı geçince araçta bir titreme oluyor. Nedeni ne olabilir bunun? Rot yaptırmama rağmen devam ediyor. 4 lastiğide yeni aldım. Ama titreme rahatsız ediyor beni.
bende superb sahibiyim ve oldukça memnunum:)jantların eğri olması ihtimali var bence.

erdal.t

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Öyle bir şey olsaydı lastikçi söylemez miydi? Jantlar eğri ise bunun tamiri oluyordu değil mi bildiğim kadarıyla
tabii olur.tornaya bağlanıp düzeltilir.jantlarda ki eğriliği en iyi tekerler arabada iken(sökülmeden üzerinde)balans yaptırarak belli olur.

Motors

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
tabii olur.tornaya bağlanıp düzeltilir.jantlarda ki eğriliği en iyi tekerler arabada iken(sökülmeden üzerinde)balans yaptırarak belli olur.
Şimdi ben yeni lastik aldım geçen hafta. 4 lastiğide yenilettim. hepsi takıldıktan sonra balans yapıldı. usta herhangi bir sorundan bahsetmedi, sadece aracın rotu bozuk diğer lastiklerin köşelerini yemiş dedi.

Allah Allah çok kafam karıştı. Peki jant dışında başka bir şeyden ötürü kaynaklanabilir mi?

erdal.t

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Şimdi ben yeni lastik aldım geçen hafta. 4 lastiğide yenilettim. hepsi takıldıktan sonra balans yapıldı. usta herhangi bir sorundan bahsetmedi, sadece aracın rotu bozuk diğer lastiklerin köşelerini yemiş dedi.

Allah Allah çok kafam karıştı. Peki jant dışında başka bir şeyden ötürü kaynaklanabilir mi?
lastikcilerde jantları söküp balans yapıyorlar.eğriliği anlamaları pek mümkün değil.dediğim gibi en iyisi üzerinde balans yaptırmak

dati_bubu

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kocaeli

Fakat aracın çakmaklık girişleri çalışmıyor acaba neden? Birde 130-135km/h'ı geçince araçta bir titreme oluyor. Nedeni ne olabilir bunun? Rot yaptırmama rağmen devam ediyor. 4 lastiğide yeni aldım. Ama titreme rahatsız ediyor beni.
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin Cakmaklik için arabayı bilgisayara baglat orda sorun gözükür. Titreme sorunu da büyük ihtimalle jantlarin yamuktur,benim Megan 2 de başıma gelmisti duzelttirmistim.

Fatih Şahin

muratyz

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Dardanel
Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın

Çakmaklıkla ilgili sigortalarda bi sıkıntı olabilir

130-135 li hızlarda görülen imbalans genelde replika jantların sorunu.jantlarınız orjinalse jantların birinde yamukluk,porya/teker bilyalarının birinde bozukluk yüzünden yapar.işinin ehli bi rot balansçı kolayca tespit eder

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tonyukuk07

Uzman Detaycı
Üye
Balans ayarı gerekebilir,
Uğultu varsa rulmanlardan olabilir,
Lastik yeni olma bile tel atması varsa o da ciddi titreme yapar, lastikte baloncuk da keza aynı sorunu yapabilir. Uğultu yoksa akslardan da olabilir.
Deneme yapmadan anlaşılması pek mümkün değil işe öncelikle lastiklerin yerlerini değiştirtip başlayabilirsiniz

Motors

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Herkese teşekkür ederim.

Jantlar orjinal 17inc Superb jantıdır. Ben dediğiniz gibi yapacağım pazartesi günü sabahtan iyi bir rotçuya gidip kontrol yaptıracağım

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Herkese teşekkür ederim.

Jantlar orjinal 17inc Superb jantıdır. Ben dediğiniz gibi yapacağım pazartesi günü sabahtan iyi bir rotçuya gidip kontrol yaptıracağım
Rıdvan hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin kardeşim müsait vakit bi deneyelim passattan sonraki almak istediğim araçlar araçlar arasında superb bu arada şaşmaz dayı rot balans senin ilacın

Motors

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Rıdvan hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin kardeşim müsait vakit bi deneyelim passattan sonraki almak istediğim araçlar araçlar arasında superb bu arada şaşmaz dayı rot balans senin ilacın
Amin teşekkür ederim :) Olur kesinlikle buluşalım hem tanışmış oluruz hem de Superb hakkında fikriniz olur. Alırken çok tereddütle yaklaştım, comfortline passat var bununla aynı fiyatta, herkes bana passat almamı söyledi. Gözümü kararttım, bu arabayı aldım. Şimdi bana passat al diyenler, bu arabaya binince fikirlerini tamamen değiştirdiler ve geçen gün Skoda'dan test sürüşü alanlar olduğu gibi B7 Highline 1.4 TSI Passat almayı düşünen biri ise 1.6 TDI Superb alacak :D

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Amin teşekkür ederim :) Olur kesinlikle buluşalım hem tanışmış oluruz hem de Superb hakkında fikriniz olur. Alırken çok tereddütle yaklaştım, comfortline passat var bununla aynı fiyatta, herkes bana passat almamı söyledi. Gözümü kararttım, bu arabayı aldım. Şimdi bana passat al diyenler, bu arabaya binince fikirlerini tamamen değiştirdiler ve geçen gün Skoda'dan test sürüşü alanlar olduğu gibi B7 Highline 1.4 TSI Passat almayı düşünen biri ise 1.6 TDI Superb alacak :D
Bende şuan b6 passat var bundan öncede b5.passat vardı yine süperb arasında gitgel çok yaşadım tek sıkıntı manuel fazla olmayışı ve 1.6 tdi motorun pasif kalışı onuda senin arabada test edelim inş dikmene gelince yazarım buluşuruz inş ama dediğim gibi şaşmaza git dayı rot balans senin ilacın işin ehli kaliteli insanlar

Motors

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Bende şuan b6 passat var bundan öncede b5.passat vardı yine süperb arasında gitgel çok yaşadım tek sıkıntı manuel fazla olmayışı ve 1.6 tdi motorun pasif kalışı onuda senin arabada test edelim inş dikmene gelince yazarım buluşuruz inş ama dediğim gibi şaşmaza git dayı rot balans senin ilacın işin ehli kaliteli insanlar
Şöyle diyeyim, abimde Jetta var aynı 1.6TDI 105HP motora sahip. Abim bu arabanın gidişini, kalkışını vs. daha çok sevdi.

Şaşmaz Dayı Rot Balans diyosun, tamamdır :) Pazartesi oradayım

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Şöyle diyeyim, abimde Jetta var aynı 1.6TDI 105HP motora sahip. Abim bu arabanın gidişini, kalkışını vs. daha çok sevdi.

Şaşmaz Dayı Rot Balans diyosun, tamamdır :) Pazartesi oradayım
Dur yav aklımı çelme zaten borçlardan yeni kurtuldum biraz rahat durayım şimdilik kaşıntı tutacak yoksa :D

onur2015

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Hayırlı olsun. Benim de tavsiyem iyi bir yerde balans yaptırmanız olacaktır. Bende de aynı problem vardı, 120 gibi titriyordu, sonra daha iyi bir yerde, yeniden yaptırdım titreme geçti.