Yeni garaj ve Grand cherokee yıkama konusu.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba

Yaklaşık 2.5 yıldır uğraştığımız yeni evimiz yeni garajımıza taşınmış bulunmaktayız. Geçen hafta detay malzemelerini getirdim yerleştik.

Bu hafta retro metal levhalar ve tablo almıştım onları asacağım. Yıkama kurulama yaptığım bölümlere sprey ve paspas asmak için Krom askı boruları aldım onların montajını yapacağım.

Dün akşamda ilk yıkamamı yaptım.

Araç bu işlerden dolayı neredeyse 3 aydır yıkama vs yapılmadı. Hiç bu kadar kirlendiğini hatırlamıyorum şantiye arabası gibi oldu.

Önce iç kısımlardan başladım iç kısımları merkezi bina süpürgesi ile süpürdüm çekiş gücü çok sağlammış.

İç kısımları süpürdükten sonra toz püskülüyle iç kısımların tozunu aldım.

Geçiyoruz dış kısımlara önce jantlara soft99 iron terminator kullandım.

Dış kısımlara hava kompresörüm henüz taşınmadığı için pre wash yıkama yapamadım ve foam lance içerisine kuvvetli bir ön yıkama gerekiyordu bunun için 100 ml flowey b33 boost ve az ceviz koydum köpük efsane oldu kir sökücülük olarakta beğendim. Korumaya etkisini araçta koruma zaten çok zayıf kaldığı için göZlemleyemedim.

Basınçlı suyumuzu geçtim. Farklı bir ortam oldu

Geçiyoruz çift kova yıkamaya yıkamada uzun - kısa tüylü yıkama eldiveni kullandım. Çift kova altına eski süpürge altlarından araba yapmıştım onu getirmemişim yokluğunu aradım.

Çift kova yıkamadan sonra geçiyoruz kurulamaya kurulamada klin duo havlu ve ıslak araca zymöl detailer sıkıp kuruladım.

Kurulamadan sonra tekrar iç kısma geçiyoruz.iç kısımlarda test için gelen flowey cockpit krem kullandım ürün koruma ürünü gibi uygulanıyor yüzeye canlılık veriyor yarı parlak bir finali var.

Lastiklere gyeon tire uyguladım davlumbaza meguiars hd uyguladım ve bitirdim

Bu arada geçen aracın radyatör değişmişti radyatör için ön taraf tamamen sökülüyormuş bu arada tamirci araba ile yakın temasa geçmiş final polisaj zamanımız gelmiş.

Final resimleri

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Abi mükemmel olmuş garajın kaldı eksik panamera, ağız tadıyla kullan güzel günlerde kullan kesene bereket emeğine sağlık:alkis::alkis: hayırlı olsun

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Harika omuş abi ellerinize emeğinize sağlık. Keyifli detailingler dilerim ortam harika olmuş renkler malzeme seçimleri çok güzel. Türkiyede imkansızlıklardan dolayı göremiyorduk böyle yerler sizin adınıza çok sevindim

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Yikama ve detay her zamanki gibi muhtesem ama bence bu seferki paylasimin yildizi garaj olmus. Gule gule kullanin, bence her detailing meraklisinin dibinin dusecegi bir garaj yaratmissiniz. Boyle bir yere sahip olunca kesin insani daha cok detailinge de tesvik eder, yaz kis demeden uygulama imkani saglar. Araca da ayrica masallah!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Muratcan

Usta Detaycı
Üye
İl
Antalya
Hayırlı olsun abi. Yeni evinizde güle güle oturun ve o güzel garajdan çıkacak uygulamaları sabırsızlıkla bekliyor olacağım :)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Hayırlı olsun :alkis:. Yeni evin sağlık, huzur ve mutluluk ile dolmasını dilerim.

Giallorosso

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Garaj çok güzel olmuş hayırlı olsun. Bu garaja metro vac air force master blaster yakışır artık :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Rabbim ağız tadıyla oturmayı nasip etsin diğer hayallerinde inş kısa zamanda gerçekleşir maşaAllah çok harika olmuş garaj

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
süleyman usta RABBİM yeni evinizde güle güle oturmayı nasip etsin garaj pro detay garajlarından daha şekilli güzel iki küçük eksigi var deri koltuk vede panemera

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dati_bubu

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Abi çok güzel olmuş garajın maşallah, Güzel günlerde kullanman dileğiyle Koca oğlana laf yok zaten yanıyor yine

Fatih Şahin

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
Hayirli olsun cok guzel olmus Allah guzel gunlerde uygulamalar yapmayi nasip etsin

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Agzim acik kaldi...herseyile mükemmel bir ortam yaratmisin. Yeni evinde saglikli mutlu ve huzurlu oturmak nasip eylesin. Kizilderi tekrar parlamis.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Maaşallah
Mekan efsane olmuş
o_O
Yeni evinde sevdiklerinle sağlık,mutluluk ve huzurlu bir hayat geçirmeni dilerim :)