Yeni Kamyonumuzla Birlikte Araç Yıkama ve Süpürme Makinası Tavsiyesi

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhabalar, uzun zamandır forumda paylaşım yapamıyorum vakit olmuyor ::) Yeni aldığımız Mercedes Actros aracımız ve diğer araçlarımız için bir basınçlı yıkama makinası ve süpürgesi almayı düşünüyoruz. Bu kamyon olayına özel bir Youtube kanalı açacağım ilk aldığımız günden itibaren uygulamaları vs. paylaşacağım. Kamyonun içinde göre döşeme vs. yaptıracağız hepsini çekerek paylaşacağım. Biliyorsunuz kamyoncuların evi kamyonlarıdır. Güzel bir paylaşım projesi olacak inşallah yardımlarınızla.
Yıkama Makinası Kriterlerim:
  • Güçlü ve sessiz olması.
  • Kovadan su çekebilmesi.
  • Elektrik harcama işi nasıl oluyo pek bilmiyorum. Varsa eğer az elektirik harcayanından olsun http://www.detailforum.net/styles/default/xenforo/clear.png
Elektiriği kamyonun kendi prizinden temin edeceğim.

Süpürge İçin Kriterlerim:
  • Güçlü olsun. Aracı güzelce süpürecek kadar güçlü olsun yeterli.
  • Sessiz olsun mümkünse.
  • Elektriği kamyondan çekeceğim için, şarjlı olanı varsa o da olur.
Sizlerin değerli yorumlarını bekliyorum. Haftaya kamyonun fotoğraflarını detaylarıyla paylaşacağım. Sonrasında ise güzel bir video hazırlayacağım.

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Valla cok guzel duruyor resimleri sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Bende merak ettim bekliyoruz

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Yıkama işi için pro makina gerekebilir, karcher k7 bile olsa zayıf kalabilir. Belki hd serisi ama emin değilim.

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ozgur_gs_91' Alıntı:
Yıkama işi için pro makina gerekebilir, karcher k7 bile olsa zayıf kalabilir. Belki hd serisi ama emin değilim.
Abi çok sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum ya. Benzinliktekiler gibi taziği varsa sorun olmaz. Çok yoğun kirlerle vs. cebelleşmez yani ürün. Standart yola gider gelir yıkanır araç. Siz genede olmaz derseniz başka birşey düşünürüm

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Konuyu görünce heyecanlandım açıkçası :) Süpürge olarak klasik makineler işini görecektir bence. Mesela suya çeken makineler araç içini süpürmek için idealdir.

Tazyikli makinelere gelince trifaze kullanabilseydiniz çok kuvvetli makineler kullanabilirdiniz.

Ancak şebeke elektriğimiz için düşünecek olursak eğer karcher hd serileri işinize yarayabilir ya da bütçeye göre benzinli motorlar çok güzel ve özgürce kullanılabilir.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
_CaN_' Alıntı:
Konuyu görünce heyecanlandım açıkçası :) Süpürge olarak klasik makineler işini görecektir bence. Mesela suya çeken makineler araç içini süpürmek için idealdir.

Tazyikli makinelere gelince trifaze kullanabilseydiniz çok kuvvetli makineler kullanabilirdiniz.

Ancak şebeke elektriğimiz için düşünecek olursak eğer karcher hd serileri işinize yarayabilir ya da bütçeye göre benzinli motorlar çok güzel ve özgürce kullanılabilir.

Teşekkür ederim. İnşallah güzel olacak ::) Kamyon yıkayacaz diye sıfır kamyonun boyasını sökmeyelimde :D

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
@Motors sen yinede terme/sakarlidan gecerken dikkatli ol. Kamyon canavar gibi duruyor. Yol arkadas adayin cok olur :D :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
MuratYARDIM' Alıntı:
@Motors  sen yinede terme/sakarlidan gecerken dikkatli ol. Kamyon canavar gibi duruyor. Yol arkadas adayin cok olur :D :D
Ahahahah aman abi :D

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hayırlı olsun, senin işini en azından bir hd çözer bence.Makinanın maaşallahı var.Allah kaza bela vermesin.
Merakla bekliyoruz.

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
onurçiko' Alıntı:
Hayırlı olsun, senin işini en azından bir hd çözer bence.Makinanın maaşallahı var.Allah kaza bela vermesin.
Merakla bekliyoruz.
Amin abi sağol. HD çok pahalı ya Karcher'ın basıncı çokmu düşükki? Ben yeterli diye düşünmüştüm Karcher K5.

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Bende Hd var bazen yetmediği durumlar olabiliyor ki K5 büyük ihtimal yetmeyecektir @Motors

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Detail Guy' Alıntı:
Bende Hd var bazen yetmediği durumlar olabiliyor ki K5 büyük ihtimal yetmeyecektir @Motors
Ne gibi yetmiyor mesela

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Motors' Alıntı:
_CaN_' Alıntı:

Teşekkür ederim. İnşallah güzel olacak ::) Kamyon yıkayacaz diye sıfır kamyonun boyasını sökmeyelimde :D
Bir şey olmaz kamyonun boyasına ;)