Yeni Nissan LEAF, En iyi İnovasyon Ödülünü Kazandı.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Admin
Site Kurucusu
Katılım
27 Eki 2017
Mesajlar
2,882
Beğeniler
6,641
Yaş
40
İl
Ankara
#1
Tüketici Teknolojisi Derneği, CES (Tüketici Elektroniği Fuarı) kapsamında her yıl gerçekleştirilen CES Ödül Töreni çerçevesinde yeni Nissan LEAF’i ‘CES 2018 En iyi İnovasyon’ ödülü ile onurlandırdı.Teknoloji endüstrisinin önde gelen isimlerini New York’ta bir araya getiren CES 2018 kapsamında açıklanan ‘CES 2018 En İyini İnovasyon’ ödülü ile sıfır emisyonlu Nissan LEAF ilk uluslararası ödülünü kazandı.

Nissan’ın inovasyon vizyonunun yansıması niteliğinde olan ProPILOT ve e-Pedal teknolojileri ile Nissan LEAF; Araç zekâsı ve otonom sürüş alanında “CES En iyi İnovasyon” ve “Daha İyi bir Dünya için Teknoloji CES Onur Ödülü” olmak üzere iki ödül birden aldı. Yeni Nissan LEAF, daha önce satışa sunulan elektrikli araçlara kıyasla çok daha geniş bir kitleye günlük kullanıma uygun inovasyon ve teknolojiler sunuyor. Nissan LEAF,araçtan-eve ve araçtan-şebekeye entegrasyon gibi ilave özellikleriyle tasarruf ve geri kazanım avantajları da sunuyor.

Japonya’da satışa sunulan yeni Nissan LEAF önümüzdeki aylarda ABD, Kanada ve Batı Avrupa pazarlarında da satışa sunulmaya başlayacak. Nissan Türkiye ise “Türkiye’deki Şarj İstasyonu sayısı yeterli olmadığı için Yeni Leaf’in ülkemizde satışı konusunda beklemedeyiz” açıklamasını yaptı. Electric Hybrid Cars Dergisi Yayın Yönetmeni Berkan Bayram; “ Ülkemizde halka açık alanlarda yaklaşık 400 şarj noktası, konutlar ve özel kullanım dahil olarak ise tüm Türkiye’de 1500 adete yakın Şarj Noktası bulunmaktadır. Nissan Türkiye maalesef talihsiz bir açıklamada bulunarak, Türk tüketicisinin böylesine başarılı bir araç ile buluşmasını engellemektedir. Bu kabul edilir bir durum değildir. Nissan Türkiye üst yönetimini en kısa sürede Elektrikli bir otomobil ile Türkiye turuna çıkmaya davet ediyorum. Ülkemizde araç sayısına oranla yeterli sayıda Şarj Noktası bulunmaktadır. ” dedi.
 

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Katılım
27 Eki 2017
Mesajlar
7,740
Beğeniler
19,770
Yaş
41
İl
antalya
#2
Şu elektrikli ve hibrit araçlar yaygınlaşan artık ülkemizde de benzin mazot çilesinden kurtulsak.
 

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Katılım
27 Eki 2017
Mesajlar
4,877
Beğeniler
9,928
Yaş
43
İl
Denizli
#3
onurçiko' Alıntı:
Şu elektrikli ve hibrit araçlar yaygınlaşan artık ülkemizde de benzin mazot çilesinden kurtulsak.

Yaygınlaşsada vergi dilimini yüksek tutup motorin benzin masrafını buldururlar gibime geliyor.


Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ