Astra J Temizlik Serüveni

UrTR

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Herkese selam,

dün güneşli havayı fırsat bilip 11.11 de aracıma almış olduğum paspasları yerleştirmek, yine 11.11 de aldığım würth motor temizleyici denemek ve basınçlı yıkama makinesi + mjjc aldığımdan beri hayalim olan bulaşık deterjanı fışfışlamak için harekete geçtim. öncelikle şunu belirtmeliyim ki sonuç hayal kırıklığı çünkü bulaşık deterjanı aracın kirini zerre sökmedi. fairy firmasından davacıyım :imp:

maksadım fairy fışfışlamak olduğundan öyle ahım şahım bir uğraşım olmadı ama 3.5 saat zaman harcadım :grinning:

Öncelikle aracın kirli görüntüleriyle başlayalım;

Kirliler bu kadar. gelelim temizlikle ilgili görsellere;

lastik ve jant temizliği için 100ml 3d apc + 100ml 3d wash&wax şampuan 500ml su olacak şekilde bir karışım yaptım ve kwazar şişeyle ateş ettim.

kwazar çok işe yarıyor yav elim yorulmadan o kadar ateş ettim :laughing:

lastikleri temizlemek için temizlik malzemeleri satan yerlerde satılan halı vs temizlemekte kullanılan sert kıllı fırçalardan temin ettim. Her yıkamada lastikleri badana fırçasıyla temizlediğimi sanıyordum ama meğersem temizleyemiyormuşum :sweat: kendimden utandım :innocent: jantların dış yüzeylerine valet pro mavi gıllıyla giriştim. jant aralarına da geçen sene almış olduğum ve şimdiye kadar sürekli kullandığım dandik fırçayla giriştim.

video biraz sarsıntılı lütfen kusura bakmayın...

Jantlarla işim bittikten sonra hemen mjjc ye sarıldım ve tabancamın ucuna taktım. fairy bulaşık deterjanı 100ml kullandım ama köpük olarak pek bir şey elde edemedim. Çok akışkan bir köpük oldu ve patır patır indi beklediğimi elde edemediğim için pek fotoğrafla uğraşmadım. çektiğim videoları youtube amcaya yükledim buyrun bulaşık deterjanı performansı...

Gelelim motor kısmına, normalde apc ile girişecektim fakat 11.11 de denemek için aldığım würth motor temizleyicisi kullanmak istedim. hem youtube amcaya farklı bir video içeriği çıksın hemde bi bakalım videolarda söylendiği kadar maharetli miymiş diyerek würth e saldırdım.

motorun temizlenmeden önceki hali:

sonraki hali:

bugün bir daha uğraşacağım diye lastiklere vs bir şey sürmedim fakat bugün de hava kapattı ve ara ara yağmur atıyor...

Bunlarda bitiş görselleri:

Biraz uzun oldu galiba kusura bakmayın

UrTR

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Herkese tekrardan selam.

geçen uygulamayı paylaştığımda konu açsan daha iyiydi diye yazanlar olmuştu bu sefer ayrı konu açtım. umarım yıkamayı beğenirsiniz.

İlk mesaj 23.01.2019 da yaptığım uygulamadır, bu konuda da bulunsun istedim. Bugün yaptığım paylaşımda Geçtiğimiz cuma günü ve bugün yaptığım uygulamaları ufaktan paylaşmak istedim.

Cuma günkü uygulamada amacım ( böyle saçma sapan şeyleri merak ediyorum n'apim =) ) normal yıkama şampuanıyla köpük elde edip edemeyeceğimi görmekti. Gördüm ki ( boyumun ölçüsünü aldım ) köpük zayıf kalıyor. Şampuan miktarını arttırırsak normal köpük şampuanlarını belki yakalayabiliriz. ha bu arada gittim 3d şampuanın köpük performansını görmek için aracı yıkadım sonra tamda onun performansını gösteren videoyu sildim yanlışlıkla. çok kısa bir yerde var onu izletcez artık :)

cuma günü çok fazla fotoğraf çekemedim ama neredeyse 90 dakikalık video kaydı almıştım. videoları izlerken farkettim mi kimi zaman frikik vermişim =( kimi zaman telefonum netleme sorunu yaşamış. çok fazla videoda paylaşamayacağım galiba :(

Öncelikle farklı bir konuda araç temizlik malzemeleri üreten firmayla ilgili bir güncelleme paylaşmıştım ve dragon'un hammaddesinin TÜRKİYE'de bulunamamasından dolayı üretiminin neredeyse imkansız olduğunu belirtmiştim. Bahsi geçen firmanın kendi jant temizleyicisi olan üründen numune istemiştim. Bugün numune geldi fakat sadece 1litre göndermişler :) Ben forumdaki isteyenlere dağıtabilmek için büyük ambalaj istemiştim, dağıtıp gönderecektim fakat sadece 1litre gönderdikleri için maalesef bu mümkün olmayacak.

Cuma günkü uygulamada yaptığım işlemler sırasıyla,
1-Camın Normal Temizlenmesi
2-Camın İPA ile temizlenmesi
3-Cama kil ( çakma 3m ) Uygulanması
4-Camın Würth Cam Temizleme Spreyi ile Temizlenmesi
5-Cama AutoGlym Glass Polish Uygulanması

6-Camın İPA ile temizlenmesi
7-Cama Auto Hdm Dry Glass Uygulaması ve Denemeleri

8-Köpük aparatı ve 3d wash&wax ile köpük yapmaya çalışmak =)
9-Tek Kova Yıkama

Würth videosundan önceki kısımların olduğu videoyu adobe premiere programı ses dosyası olarak görüyor. O sorunu çözebilirsem onlarıda ilave ederim...

UrTR

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Auto glym in yağmur kaydırıcısı iyi sanki. Daha fazla deney bekliyoruz :D
Evet iyi gibi duruyor fakat videoda da dediğim gibi asıl yağmurda test etmek lazım. Daha önce Nasiol 'ün ürününü kullanmıştım ve gerçekten memnundum.

Daha fazla video tabiki gelecek elimde çok ürün var denenmeyi bekleyen fakat benimde sizlerden ricam kanala abone olmanız ve videoları izleyip beğeni + yorum yapmanız

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaangiu

Çaylak Detaycı
Üye
3d apc orangemi kullanıyorsunuz yoksa yeşil olan apcsinimi memnunmusunuz?

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
elinize saglik……..yanliz bulasik deterjani aracinizin üstündeki tüm waxi kaldirir bilginiz olsun.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ellerine sağlık Uğur. Güzel denemeler olmuş can sıkıntısından. Eksik bırakma bu başlık altında paylaş bol bol.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
elinize saglik……..yanliz bulasik deterjani aracinizin üstündeki tüm waxi kaldirir bilginiz olsun.
Tüm waxı sökmeyebilir ama ciddi manada zarar verir elbet. Wax sökmek için olsun derin temizlik için olsun deneme için olsun ne olursa olsun bence aracınızda başka amaçla üretilmiş ürünler kullanmayın. Aracınızda illa kullanmak isterseniz sulandırıp cam silebilirsiniz ki en iyi alternatif de bu değildir.

UrTR

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
3d apc orangemi kullanıyorsunuz yoksa yeşil olan apcsinimi memnunmusunuz?
Apc olarak 3d nin orange olanını kullanıyorum. Çeyizi ilk dizmeye başladığımda fiyat uygun diye almıştım

İhtiyaç doğduğunda bu sefer koch gs alacağım. Herkes methediyor

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UrTR

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
çok teşekkür ederim.

araca en son geçen sene fusso12 kullanmıştım kışa girerken =) koruma namına hiçbir şey kalmamıştır eminim :deli:

Ellerine sağlık Uğur. Güzel denemeler olmuş can sıkıntısından. Eksik bırakma bu başlık altında paylaş bol bol.
abi can sıkıntısından böyle şeylerle uğraşıyorum n'apim :dusun:

elimden geldiğinde böyle uygulamalar yapıp paylaşacağım. Adım evin delisine çıktı bir de forumun delisi olalım :kop:

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Elinize saglık. İncelemeler için teşekkürler.

UrTR

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
ben hepinize teşekkür ederim. forum kullanıcılarından olumlu yorum almak mutlu ediyor beni :tesekkurr:

@ege abi İzmir deki büyüğümüz olarak bir organizasyon düzenlesen de tanışsak fena olmazdı hani :utan:
Yanlız koboy olmak en güzeli. Sanaldan öte köy yok. Beni katmayın.
WESTERN-1.jpg

UrTR

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Sıra geldi evvelki gün yaptığım uygulamaya,

+Gelsun mi kirliler?
-Gelsun gelsun;

parlatanadamlardan birkaç ay önce almış olduğum fakat hiç kullanmadığım cg böcek ve zift temizleyiciyi de denemek istedim. böcek yoktur ama zift belki gözüme takılmayan vardır diye fışfışladım. neyse ki araçta zift yokmuş :)

Jantlara "Araç kimyasalları üreten firma hk." konusunda bahsettiğim firmadan gelen jant temizleme ürünüyle giriştim. Kokusu baya keskin ama bi nigrin değil, ölmüş insanların bedenlerinden üretilmiş gibi kokmuyor yani. jantı mavi kıllı valet proyla fırçalarken soluduğumda ciğerleri açtığını hissettim :) Bence temizlik ideal seviyede ( daha önce hiç sadece jant temizleme ürünü kullanmamış birisi olarak söylüyorum :). Ben jant temizlerken hangi ürünü kullanırsam kullanayım fırçayla girişiyorum o yüzden bana yeterli gelmiş olabilir. fırça kullanmadan denemem yönünde bir yorum gelmişti bir sonraki araç yıkamada onuda deneyeceğim. ha bi de geçen sefer @ege abi kullandığım dandik fırçaya kızmıştı ( abi şakasına diyorum alınma :) ) bu yüzden bu sefer oraları hiç karıştırmadım videoda =) kısmetse cg fırça bir haftaya falan elimde olacak. o zaman gururla fırçalayacağım jantları :(

buyrun numune jant temizleyicinin videosu:

Bu yıkamada mjjc ile birlikte kullandığım şampuan Sonax konsantre ( turuncu ) şampuan. 3d w&w ye göre daha iyi köpürdü ama yine bir sf şampuanı gibi değil. Elimdeki normal şampuanlar bitti ne yazık ki. fairy bulaşık deterjanı ile 3d ve sonax ın çift kova şampuanlarını denemiş oldum içimde kalmadı

Buyrun sonax videosu:

Buyrun bunlarda bitiş fotoğrafları:

bazı fotoğrafları aracı kurulamadan, bazılarını da kuruladıktan sonra çekmiştim ama hangisi ıslak hangisi kuru hatırlamıyorum idare ediverin artıkın :)

bu kadeh senin şerefine emmoğlu pozları :)

Not: bu video kesme biçme vs işleri ne kadar zormuş yav. özellikle de eski pc ile render ve çıktı alma işleri ölümden beter :)

sizlere izbanda satış yapan abilerin kullandığı kalıplaşmış o sözcüklerle şimdilik veda ediyorum:

Abilerim, ablalarım, kardeşlerim;

yanlış anlamayın dilenci değilim. kendi çapımda amatör olarak detaylı temizlik ürünleri uygulayıp YouTube sitesine yüklediğim bir kanalım var. Sizlerden ufak bir destek bekliyorum...

kanala abone olursanız, videoları izlerseniz, yorum yaparsanız, beğenide bulunursanız çok sevinirim.

Son düzenleme: