İnceleme Dancingboar Snow Foam Lance

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Dancingboar Snow Foam Lance (Kar Köpüğü Yapıcı)

Detaylı temizlikte ciddi pratiklik ve zaman tasarrufu avantajı sağlayan en önemli ürünlerden biri şüphesiz snow foam lance yani dilimize göre “kar köpüğü yapıcılar”dır. Araçların boyasının zarar görmemesi için uygulanan temassız ön yıkama aşamasında kısaca foam lance dediğimiz bu ürünleri kullanırız. Basınçlı yıkama makineleri ile çalışan bu ürünlerin köpük battaniyesi gibi ya da daha meşhur tabirle traş köpüğü kıvamında yoğun köpük yapması biz detaycıları çok mutlu eder. İşte son zamanların f/p foam lance’si diyebileceğimiz ürün Dancinboar markasıyla satılan ve forumumuzda epey tavsiye edilen bu ürün:

https://www.amazon.com.tr/DANCINGBOAR-Geliştirilmiş-Tabancası-Bağlantılı-Ayarlanabilir/dp/B0BGXTD5FB/ref=sr_1_2?dib=eyJ2IjoiMSJ9.8zLhtjY4ZR_6XArd2IAPiLamRhJP2l0aTVPPmlMrd-p4Kwr_mKVk2vGAIS8FQWvu.Nvg33KCpaCxKenTBbUcv4MoWKtEIcFpSpj38XHcRMO8&dib_tag=se&qid=1713613238&refinements=p_4:DANCINGBOAR&s=garden&sr=1-2

Ürün güzel bir kutuda 12 günde sağlam bir şekilde elime ulaştı. Kutudan ürünün yanında birer adet yedek nozül ve köpük yapıcı metal da çıkıyor. Bu güzel bir şey:

Benim gibi kısa tetikle kullanacaklar ya da elinde 1/4 hızlı bağlantı eki olanlar direk yukarıdaki linkteki ürünü, Karcher basınçlı yıkama makinesine sahip olup elinde 1/4 hızlı bağlantı aparatı olmayanlar da çok ufak bir farkla (30 tl) Karcher bağlantı aparatıyla birlikte satılan versiyonunu tercih edebilirler.

Evet ben de ürün elime ulaşır ulaşmaz denemek istedim ve sizler için kısa bir video çektim. (İlk defa kullandığım için biraz acemice oldu, kusura bakmayın. Ancak yine de yeterli bir fikir vereceği kanaatindeyim.)

Snow Foam şampuanı olarak bu denememde Adbl markasının aktif bileşenli Yeti ürününü 1/10 oranında (yani videoda görebileceğiniz üzere 900 ml suya 100 ml Yeti şeklinde) seyrelterek kullandım. Ürünün kokusu hoşuma gitti. Temizleyiciliği de yaz kirleri, tozlanmaları için yeterli. Ancak kışın oluşacak trafik filmini tek başına sökecek kabiliyette değil.

Dancingboar foam lanceye dönecek olursak köpük yapma performansı benim çok hoşuma gitti. Elbette gönül Mjjc almak ister ama gördüğüm kadarıyla Dancinboar’dan 3 misli pahalı. Kısaca devir tasarruf devri diyerek bu ürünü tercih ettim ve pişman olmadım. Zaten forumda aynı ürünü satın alan epey arkadaş var, onlar da olumlu ya da olumsuz yorumlarını belirteceklerdir diye tahmin ediyorum. Ayrıca hızlı bağlantı sayesinde kısa tetikle birlikte kullanmak çok pratik ve zevkli.

Videonun sonunda kamu spotu niteliğinde tüm foam lancelerde uygulanması gereken duru suyla temizlik aşamasını eklemeyi de ihmal etmedim :)

Çok uzattığımın farkındayım, çünkü video kısa :terlisırıtan: Herkese sağlıklı, sıhhatli, huzurlu ve detaylı günler diliyorum…

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hayırlı olsun çok keyifli bir video olmuş bende sipariş verdim bakalım gelince test edicez
Teşekkürler, sizin ürününüz de umarım sağlam bir şekilde elinize ulaşır, sağlıklı ve keyifli şekilde kullanırsınız. Geldiğinizde yorumlarınızı bekleriz.

Emeğine ve paylaşımına sağlık :) Ben şahsen çok beğendim. Alsam mı acaba bir tane diye düşünmedim değil. :)
Güzel yorumunuz için çok teşekkürler hocam. Sizde foam lance illa vardır diye tahmin ediyorum, ancak 2. yada 3. olarak alacaksanız bir şey diyemem. Ama yok bozuldu ettiyse illa alın ve sağlıklı günlerde kullanın :)

emirhaneness

Usta Detaycı
Üye
İl
Gebze
Dancing boar almayı dusunuyordum zaten aklımda adbl yeti şampuanıda vardı ikisi aynı anda cok iyi denk geldi . Korumaya zararı varmı fark edebildinizmi acaba

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Teşekkürler, sizin ürününüz de umarım sağlam bir şekilde elinize ulaşır, sağlıklı ve keyifli şekilde kullanırsınız. Geldiğinizde yorumlarınızı bekleriz.

Güzel yorumunuz için çok teşekkürler hocam. Sizde foam lance illa vardır diye tahmin ediyorum, ancak 2. yada 3. olarak alacaksanız bir şey diyemem. Ama yok bozuldu ettiyse illa alın ve sağlıklı günlerde kullanın :)
Bendeki foam lance 14 yıllık ve açıp komple temizlemem lazım. Düzeleceği konusunda da bir ümidim yok, o nedenle de yeni bir foam lance alsam iyi olacak :)

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Dancing boar almayı dusunuyordum zaten aklımda adbl yeti şampuanıda vardı ikisi aynı anda cok iyi denk geldi . Korumaya zararı varmı fark edebildinizmi acaba
Aşağıda @Sefa46 hocamın da dediği gibi korumaya herhangi bir zararını görmedim kardeşim. Ön kaputun yarısında 4 Şubatta uyguladığım Adbl Sentetik Wax, diğer yarısında da Meg Xpress Wax var, maşallah hala hidrofobi ve boncuklanma devam ediyor :)

Şans eseri bende Dün bende sipariş verdim hayırlısıyla gelsin hemen deneyeceğim
Şimdiden hayırlı olsun.

Bendeki foam lance 14 yıllık ve açıp komple temizlemem lazım. Düzeleceği konusunda da bir ümidim yok, o nedenle de yeni bir foam lance alsam iyi olacak :)
O zaman tavsiye edilir hocam :)

Eline Emegine saglik hocam tesekkurler.

*ADBL Yeti Korumaya zarar vermiyor Denendi. :)

Eyvallah hocam :) Ürünü tavsiye ettiğiniz için ben teşekkür ederim.
Yeti güzelmiş, ben de memnun kaldım hocam. Güzel de köpük yaptı Dancingboar'da...

burakkcbyk

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Mardin
Arkadaşlar bu ürünün autobrite, sams detailing ve mjjy göre kıyaslarsak bu üçünün % kaçı eder diyebiliriz kabaca, farazi olarak.

Hem köpük hem sağlamlık sorunsuzluk olarak.
Bunu almakla diğerlerinden birini almak arasındayım. Sorun yaşamayı seven biri değilim. Kimse sevmez gerçi.

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul

BahadirA.

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
kocaeli
bunu da güzel günler de kullanın hocam. ben de geçen yaz yine amazon üzerinden kullanıcı yorum puanları yüksek olan şişesi uzun modellerden almıştım ama aklım sizinki gibi kısa geniş modellerde. yorumlarınızı takip edeceğim.

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
bunu da güzel günler de kullanın hocam. ben de geçen yaz yine amazon üzerinden kullanıcı yorum puanları yüksek olan şişesi uzun modellerden almıştım ama aklım sizinki gibi kısa geniş modellerde. yorumlarınızı takip edeceğim.
Teşekkürler hocam, daha iyileri size nasip olsun :)

Enes_10

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşlar bu ürünün autobrite, sams detailing ve mjjy göre kıyaslarsak bu üçünün % kaçı eder diyebiliriz kabaca, farazi olarak.

Hem köpük hem sağlamlık sorunsuzluk olarak.
Bunu almakla diğerlerinden birini almak arasındayım. Sorun yaşamayı seven biri değilim. Kimse sevmez gerçi.
Sorunuza sağlıklı cevap verebilmek için bahsettiğiniz ürünleri deneyimlemiş olmak lazım. Ama fiyat sorununuz yoksa Mjjc bu işin nirvanası diye biliyorum. Yine de tecrübeli arkadaşlar daha detaylı yardımcı olabilir.

burakkcbyk

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Mardin
Sorunuza sağlıklı cevap verebilmek için bahsettiğiniz ürünleri deneyimlemiş olmak lazım. Ama fiyat sorununuz yoksa Mjjc bu işin nirvanası diye biliyorum. Yine de tecrübeli arkadaşlar daha detaylı yardımcı olabilir.
Sams detailing foam edindim hocam. Üzmeyeceğini düşünüyorum.

ibrahimd

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Üstadım selamlar günaydın, Benimde elime bugün ulaştı çok şükür sıkıntı yok. yoğun köpük atımı için kırmızı sağ döndürdüğümüzde ön kısım açılıyor doğru şekli bu mudur? Birde eğer ki oldu köpük yapiciyi değiştirmek istersek bu siyah kırmızı olan yer nasıl çıkıyor biliyor musunuz uğraştım ancak nasıl çıktığını çözemedim . Teşekkürler

Son düzenleme:

ecy

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Turkey
Ürümü bende amazondan satın aldım. En son kargo hareketliliği 22 Nisanda oldu. Paket taşınıyor. Paketi taşıyan uçak varış noktasına ulaştı. şeklinde kaldı. Gümrükte yoğunluk mu var bilgisi olan var mı?

emirhaneness

Usta Detaycı
Üye
İl
Gebze
Ürümü bende amazondan satın aldım. En son kargo hareketliliği 22 Nisanda oldu. Paket taşınıyor. Paketi taşıyan uçak varış noktasına ulaştı. şeklinde kaldı. Gümrükte yoğunluk mu var bilgisi olan var mı?
Benim sipariş geçtipim kovada aynı şekilde birkaç gün sonra toplu güncelleniyor bende beklemedeyim