Ege's Garage ( Ege'nin Garajı)

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Ön cam için şöyle bir anımı paylaşayım. Normalde çinli seramik ve fusso ön cama uygulanmaz diye belirtmiyor ama acemilik zamanlarımda ben koruma olsun diyerek uyguladım. Sonuç rezalet. Kullanım esnasında ortalık boncuk manyağı oluyor, silecek üstünden geçtiğinde yağlıymış gibi pus bırakıyor baya sökmek için emek harcamışlığım var bunla alakalı bir durum olabilir. Şuda ayrı bir muamma köpük yaparak kullanılan bir malzeme illeaki durulama falan filan esnasında istenmeyen yerlere sıçrar, temas eder bunu nasıl egale edeceğiz. Tekrar temizleyiciyle silmek hammallık

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Sen iste kapatayın sen iste üstüne yapayım sen iste yeter ki. Senden kıymetli mi!!!
Vay be, teşekkür etmekten başka birşey diyemem
Ön cam için şöyle bir anımı paylaşayım. Normalde çinli seramik ve fusso ön cama uygulanmaz diye belirtmiyor ama acemilik zamanlarımda ben koruma olsun diyerek uyguladım. Sonuç rezalet. Kullanım esnasında ortalık boncuk manyağı oluyor, silecek üstünden geçtiğinde yağlıymış gibi pus bırakıyor baya sökmek için emek harcamışlığım var bunla alakalı bir durum olabilir. Şuda ayrı bir muamma köpük yaparak kullanılan bir malzeme illeaki durulama falan filan esnasında istenmeyen yerlere sıçrar, temas eder bunu nasıl egale edeceğiz. Tekrar temizleyiciyle silmek hammallık
Polar seal'ı direkt olarak ön cama uygulamayın diyor; sıçrarsa ki illa sıçrayacak o zaman da silmek lazım :(

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
tam adı "Turtle wax ice seal n shine" ürünüyle aynı mı bu ürün?
Merhaba @tmac61 bey. Öyle oldugunu tahmin ediyoruz. Avrupa pazarına bu ambalajlarla geldiğini düşünmekteyim ama tabi bu bir tahmin gerçek bilgiyi abd verir. İsterseniz mail yoluyla sorabilirsiniz.
Şahsen ben üzerinde durmadım. Ayrı bi ürün yapacaklarını sanmamakla beraber. Yaptılarsada diyecek birşey yok.
İyi detaylar

tmac61

Tecrübeli Detaycı
Üye
Merhaba @tmac61 bey. Öyle oldugunu tahmin ediyoruz. Avrupa pazarına bu ambalajlarla geldiğini düşünmekteyim ama tabi bu bir tahmin gerçek bilgiyi abd verir. İsterseniz mail yoluyla sorabilirsiniz.
Şahsen ben üzerinde durmadım. Ayrı bi ürün yapacaklarını sanmamakla beraber. Yaptılarsada diyecek birşey yok.
İyi detaylar
Teşekkürler,

Amerikadan getirtmiştim ve çok memnun kaldım, eğer aynıysa ulaşmak kolay olacak.

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
İyi detaylar
Aynı değil Avrupa standartları gereği içinde kullanılmaması gereken maddeler değiştirilmiş. Öyle olunca da isim de değişmiş. Xaronfr de ben öyle okudum

ege

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Üstad @onurçiko, teşekkürederim.
Ürünü begendim bir kaç dikkat edilmesi gereken husus var.
İçerik olarak carnauba muhteviyatı dan dolayı iyi çalkalanmalı aynı sebepten dolayı soguk havada uygulamada biraz dikkat istegi doguyor. Yoksa gölvelenmeler ve ince pus yapıyor. (sonax sarı gibi bilirsin) ben microfiber ped kullandım. Ürün çok akışkan ve su gibi sürümden bir süre sonra polimerler bag kuruyor. O aşamaya kadar yüzey taraması yapmak daha iyi tutunmayı saglar. Panal panel çalıştım. Yapısı gereği bezle silimde çok emme yapar ve sarfiyatı artar. Ayrıca buff yapak şart. Yapılmazsa tam high yüksek parlaklığa ulaşılamıyor. İkinci bir kuru bez sonuç çok degiştiriyorlar. Parlaklığını ve kayganlıgını begendim. Ama alt kısımda ince bir takılmada Yok degil.
Buda kirli araç üzerine yagışta kiri hapsetmeye sebebiyet veriyor.
Bahsetmedin geçmeyeyim. Islak yüzeye uygulamasında carnauba sayesinde oldukça başarılı ve zevkli oluyor. Tek sıkım tazelemelerde kafi gelecek düzeyde.
Aynı değil Avrupa standartları gereği içinde kullanılmaması gereken maddeler değiştirilmiş. Öyle olunca da isim de değişmiş. Xaronfr de ben öyle okudum
Çok saçmaymış. Açıkçası hiç araştırmadım. Bi ara sorarım abd Turtlewax'a. Gerçi önemlide degil benim için. Gün be gün ürün çıkıyor bunun testini yaptım kendimce. İşim bitti. Yeni ürünlere yelken açılmalı şahsım adına. Teşekkürler ayrıca bilgi iletimi için @Tonyukuk07, bey.

erdal.t

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Üstad @onurçiko, teşekkürederim.
Ürünü begendim bir kaç dikkat edilmesi gereken husus var.
İçerik olarak carnauba muhteviyatı dan dolayı iyi çalkalanmalı aynı sebepten dolayı soguk havada uygulamada biraz dikkat istegi doguyor. Yoksa gölvelenmeler ve ince pus yapıyor. (sonax sarı gibi bilirsin) ben microfiber ped kullandım. Ürün çok akışkan ve su gibi sürümden bir süre sonra polimerler bag kuruyor. O aşamaya kadar yüzey taraması yapmak daha iyi tutunmayı saglar. Panal panel çalıştım. Yapısı gereği bezle silimde çok emme yapar ve sarfiyatı artar. Ayrıca buff yapak şart. Yapılmazsa tam high yüksek parlaklığa ulaşılamıyor. İkinci bir kuru bez sonuç çok degiştiriyorlar. Parlaklığını ve kayganlıgını begendim. Ama alt kısımda ince bir takılmada Yok degil.
Buda kirli araç üzerine yagışta kiri hapsetmeye sebebiyet veriyor.
Bahsetmedin geçmeyeyim. Islak yüzeye uygulamasında carnauba sayesinde oldukça başarılı ve zevkli oluyor. Tek sıkım tazelemelerde kafi gelecek düzeyde.

Çok saçmaymış. Açıkçası hiç araştırmadım. Bi ara sorarım abd Turtlewax'a. Gerçi önemlide degil benim için. Gün be gün ürün çıkıyor bunun testini yaptım kendimce. İşim bitti. Yeni ürünlere yelken açılmalı şahsım adına. Teşekkürler ayrıca bilgi iletimi için @Tonyukuk07, bey.
Ellerine emeklerine sağlık kardeşim

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Ege eline sağlık :) Geçen hafta bende hybrid sülalesinden susuz temizlik yapanı denedim. Dediğin gibi soğuk havada biraz uygulama zorluğu çıkarıyor. Ben yıkama sonrası kullandım. Yüzeydeki kayganlık fena değildi ama beklentimin de altında kaldı desem yeridir. Hoş bir kokusu var, ıslak zemine de uygulanabiliyor. Birkaç saatlik kireç lekelerini de zahmetsizce temizleyebiliyor.
Uygulama sornası yüzeyde yaptığım su testi beni mutlu etmemişti ama ilginç şekilde 2 gün sonra yağışlı havada otomobili kullandığımda üzerinde çok çok az kir birikmesi olduğunu gözlemledim. İlginç şekilde, yağışlı havada boncuklanma ve su iticilik özellikle 80km/h sonrası hipnotize edecek kıvamdaydı :D
Bakalım ömrü ne kadar olacak :)

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Detay dünyasının yeni gözbebegi bizimde garajımıza girdi. Uygulama zati biliniyor. Sonuç videosu şimdi yayında. İyi seyirler.
Abi ellerine sağlık mal yanıyor, Allah esirgesin. Boncukları bekledim bende parlaklık şahane. Benimkide gelsin canlı canlı deneyeyim:mutlu: