Hızlı Soru - Cevap

Cycl3s

Acemi Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Öne çıkan konu #21,341
Ben yanlış biliyormuşum hocam, sayende şimdi bakınca gördüm, içinde cila varmış..o yüzden kayganlık durumu oluyor demek..

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sağolasın hocam kimi kaynaklar var diyor kimisi yok diyor anlayamadım bir türlü ama bir kayganlık bariz hissettim iki yıkamamamla da önceden kullandığım wax vs etkisi değil eminim

Onre

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ben Eryamandayım, burası baya yoğun oluyor herşeyi geçtim, makine alıp foam lance, kısa tetik vs alıp kendim yıkamaya o kadar cok özeniyorum ki bu hayattaki en önemli hayallerimden biri diyebilirim. :)
Eryamanda ayaş yolunda yeni açılan büyük gimsanın karşısında petrol ofisinin içinde senelerdir gittiğimiz büyük yıkama alanı var. Hafta içi resmi tatil olmazsa çoğunlukla sakin oluyor ama Hafta sonu aşırı kalabalık oluyor tavsiye etmem

ibrahimd

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Merhabalar iyi akşamlar, Aracımın üstünde camlarda çok fazla kuşluk pisliği ön tarafta da börtü böcek mevcut on yıkama olarak Valet Pro Combo 2 veya Magifoam kullanıyorum. Bunlar tek başına bu pislikleri çıkarmaya yeterli olur mu ?

kaptik_virusu

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ben yanlış biliyormuşum hocam, sayende şimdi bakınca gördüm, içinde cila varmış..o yüzden kayganlık durumu oluyor demek..

Çift kova imkanı olmuyorsa tek kova çoklu eldiven tekniğini de deneyebilirsiniz..

Koch chemie’nin kendi sitesinde herhangi bir wax içeriğinden bahsetmiyor. Bu arada wax içermeyip kaygan olan çokça şampuan var, carpro reset örneğin.

escaba_tr

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Düzce
Koch chemie’nin kendi sitesinde herhangi bir wax içeriğinden bahsetmiyor. Bu arada wax içermeyip kaygan olan çokça şampuan var, carpro reset örneğin.
Koch chemie nin Türkiye Distribütörü Bek kimya ürün açıklamasında, hatta ürün başlığında boya koruyuculu ve cilalı şampuan olarak belirtmiş..

eav3030

Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara

Merhabalar, aracımın kaputunda bu boya yanığı, yada iz gibi birşey var yıkayınca cıkmadı ne kullanırsam çıkar acaba

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhabalar iyi akşamlar, Aracımın üstünde camlarda çok fazla kuşluk pisliği ön tarafta da börtü böcek mevcut on yıkama olarak Valet Pro Combo 2 veya Magifoam kullanıyorum. Bunlar tek başına bu pislikleri çıkarmaya yeterli olur mu ?
Maalesef ikisi de yeterli gelmiyor. Yaz mevsimi gelmesiyle bug remover tarzı ürünler kullanmak şart oluyor. Motor da sıcak olunca iyice kuruyor.

yalin

Çaylak Detaycı
Üye
Magifoam yeterli olmuyor ama ben genelde r1 jant temizleyicisi ve magifoam sıkıyorum birkaç dakka sonra duruluyorum o zaman güzel iş çıkarıyor boya korumayi elliyor ancak... Baskada zarari varmi bilmiyorum bilenlerden ayrica yorum bekliyorum.

ibrahimd

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Maalesef ikisi de yeterli gelmiyor. Yaz mevsimi gelmesiyle bug remover tarzı ürünler kullanmak şart oluyor. Motor da sıcak olunca iyice kuruyor.
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Bir kanalda sanırım Koch GS Sıkarak temizlemesini yapıyordu bu işe yarar mı acaba?

lampsy

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara
Böcek kalıntılarını genellikle şampuanlar sokemiyor, ben K2 Nuta anti insect almıştım birkaç kez kullandım memnun kaldım. Kuş pislikleri için ise quick detailer tarzı ürünler ya da gaz yağı en etkili yöntem.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Bir kanalda sanırım Koch GS Sıkarak temizlemesini yapıyordu bu işe yarar mı acaba?
Apc ile sökemeyebilir hocam. Böcek söken malzemeler de korumayı mahvediyor. Kaputta sık sık yeniliyorum bu sebeple. Shiny garage plastik-lastik temizleyicisini mecbur kalıp sıkmıştım, o iş görmüştü.
Ama tabi en güzeli böcek temizleyici alıp sıkıp bir miktar bekledikten sonra ön yıkama yapmak

BahadirA.

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
kocaeli
merhaba.detailing malzemelerini doldurup götürmek için böyle bir çanta düşündüm.ancak Large mi medium mu kararsızım.
ayrıca başka önerisi olan varsa memnun olurum.
https://www.amazon.com.tr/Bosch-Profesyonel-Alet-Çantası-1600A003BK/dp/B00NC1WZ84/ref=cm_cr_arp_d_pdt_img_top?ie=UTF8&th=1

merhaba, ben de aynı çantasın 3 boyunu da takip edip yorumları okuyorum birkaç gündür ve L boyun büyük M boyun ideal olduğu kanısına vardım. linkini de ekliyorum.

https://www.hepsiburada.com/bosch-t...t-cantasi-m-beden-1600a003bj-p-HBCV00000CM4ZG

berkesennturk

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmir-Bursa
Merhaba forumda yeniyim benim bir sorum olacak iki ürün arasında kaldım
Polytop Hybrid Sealer Maximus (625TL) ve
Koch Chemie PW (953TL) her iki ürün içinde forumda ayrı başlıklar açılmış fakat iki ürün kıyaslandığında hangisi daha performanslı ? hangisini almalıyım ? ikiside konsantre ürün ve ikiside 1:100 gibi oranlı bana minimum 1-2 sene gideceği için iyi olanı seçemeye çalışıyorum :))

onurkarabulut

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Valla hocam bizim buralar boş az evel Shell in onunden geçtim 7 peronlu hic kimse yok gece de acik aydinlatmasi felan da var ona ragmen kimse olmuyor buralarda birde Samsun yolu uzeri oldugu icin her 200 metre de bir petrol var.
Hocam Merhabalar, bende Altındağ güneşevlerdeyim, genelde siteler samsun yolunda aygazda yıkıyorum başka önerebileceğiniz bu civarlarda yıkama varmıdır ?

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Hocam Merhabalar, bende Altındağ güneşevlerdeyim, genelde siteler samsun yolunda aygazda yıkıyorum başka önerebileceğiniz bu civarlarda yıkama varmıdır ?
Hocam az asagisinda 1011 Kavsaginin ordaki Shell veya onun hemen gerisindeki Petrol ofisi gayet iyi ve sakin Arac kurulamak icin alanda var.

Sugosu

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul

BahadirA.

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
kocaeli
ik foam pro pompa
6-7 çeşit kimyasal sıvı kutusu
Havlular
Eldiven
İk foam proya takacağım bosch pompa
Sünger
Fırçalar

tüm bunlara M beden uyar mı acaba..
Bence sigar,en garanti yolu tum dediginiz malzemeleri istifleyip en boy olcmek. Cantanin olculeri aciklamalarda var

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burakkcbyk

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Mardin
Kuş pisliği çıkarma konusunda benim bugune kadar demediklerimden en iyisi nanolex insect remover. Çok güzel başarılı bir ürün.