Hızlı Soru - Cevap

ibrahimd

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kayseri

hilti57

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
karcher k5 145 bar ve bosch aquatak 160 arasinda kaldim bosch aquatak 160 fiyatina gore ozellikkleri ustun gibi yaklasik 2 bin lira da daha uygun varmi kullanan oneresi bilgisi olan

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Bu lastik parlatıcı aplikatöründen epey süredir edinmek istiyodum. Umarım el kirlenmesine veda ettirir :D
Yıllarca leflef sünger kullandıktan sonra bende bu şekilde fırçaya geçtim. Fireball janus ve sonax jel lastik parlatıcıda kullandım. Sürmesi falan daha rahat gerçekten. Ama sanki süngerle sürünce ürün ömrü daha uzun oluyor gibi geldi. Bu sebeple son 2 seferdir süngere geri döndüm. Siz de gözlemler misiniz, böyle bir şey var mı acaba gerçekten?

Onre

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Yıllarca leflef sünger kullandıktan sonra bende bu şekilde fırçaya geçtim. Fireball janus ve sonax jel lastik parlatıcıda kullandım. Sürmesi falan daha rahat gerçekten. Ama sanki süngerle sürünce ürün ömrü daha uzun oluyor gibi geldi. Bu sebeple son 2 seferdir süngere geri döndüm. Siz de gözlemler misiniz, böyle bir şey var mı acaba gerçekten?
Tabii memnuniyetle. Dediğiniz gibi bi durum olsa dahi yinede o süngerle sürerken her yerin batmasından iyidir düşünüyorum:D

emirhaneness

Usta Detaycı
Üye
İl
Gebze
Abi hem elinin kirlenmesini istemiyorsan hemde sunger arıyorsan bundan alabilirsin çinden kargo vergi dahil 90 küsüre geldi henüz denemedim nasipse bugün yarın deneyeceğim ama kullanışlı bişeye benziyor

batikankodak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Flowey R10 sulandırılmalı mı saf mı kullanılmalı? Aracım 1 yıldan fazladır korumasız. Autoglym SRP & EGP öncesi demirtozu ve kil uygulamayı düşünüyorum ama R10’u nasıl kullanmalıyım?
r10 zaten kullandığım en soft demirtozu sökücü ürünlerden biri. uzun zamandır yapmadıysanız sulandırıp etkiyi düşürmek yerine 400 ml ürün 75 ml su ile atımı kolaylaştırıp yüzeye ürünü sıkarak eldivenle yaymak suretiyle en verimli tercihlerimdem biridir.

çoğu ürün suyla sulandırıp etkisini azaltmak yerine en verimli kullanmak daha mantıklı. Zaten etkisi az ürünün iyice etkisi azalıyor diye düşünüyorum. Bu arada demirtozunu sulandırma işini yurt dışında diğer kullanıcı veya detay dükkanlarında hiç duymadım.Sadece bizim ülkede görüyorum

yunusaktas91

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
r10 zaten kullandığım en soft demirtozu sökücü ürünlerden biri. uzun zamandır yapmadıysanız sulandırıp etkiyi düşürmek yerine 400 ml ürün 75 ml su ile atımı kolaylaştırıp yüzeye ürünü sıkarak eldivenle yaymak suretiyle en verimli tercihlerimdem biridir.

çoğu ürün suyla sulandırıp etkisini azaltmak yerine en verimli kullanmak daha mantıklı. Zaten etkisi az ürünün iyice etkisi azalıyor diye düşünüyorum. Bu arada demirtozunu sulandırma işini yurt dışında diğer kullanıcı veya detay dükkanlarında hiç duymadım.Sadece bizim ülkede görüyorum
Bu da mantıklı bir çözüm. Alalı 1 seneden fazla oluyordur, ortak alımla 1 litre almıştım. İki tane yarım litrelik su şişesinde duruyor hiç açmadım belki etkisini kaybetmiş bile olabilir. Atım kolaylığına göre azar azar sulandırayım o halde. :begenixx:

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Tabii memnuniyetle. Dediğiniz gibi bi durum olsa dahi yinede o süngerle sürerken her yerin batmasından iyidir düşünüyorum:D
Aynen öyle, lastik parlatıcı işi pis iş :D
Hem sürdüğün yer yapış yapış oluyor hem eller simsiyah oluyor.
Bu tarz fırçalı tutacaklı ürün kullanırken de mecbur eldiven kullanıyorum. Çünkü işim bitince poşete sarıyorum fırçayı, ister istemez tuttuğum yere de ürün geliyor. Fırçanın başka bir iyi yanı lastik deseni içindeki yerlere daha çok ürün ulaşmasını sağlıyor.
Abi hem elinin kirlenmesini istemiyorsan hemde sunger arıyorsan bundan alabilirsin çinden kargo vergi dahil 90 küsüre geldi henüz denemedim nasipse bugün yarın deneyeceğim ama kullanışlı bişeye benziyor
Teşekkür ederim önerin için, kullanım sonrası görüşlerini de paylaşır mısın? Bu tarz böyle tutacaklı değişik aplikatörler kullandım ama en verimli bulduğum şu meşhur makyaj fırçası gibi olandı. Forumda bir dönem aplikatör yapılmıştı, ucuna cırt cırtla wax pedi vs takmak için. Onunla bile denedim ama lastik parlatıcıda kıvrak ürün lazım :D
Aslında ille de sünger veya fırça diye bir ısrarım yoktu. Geçen aylarda bu fırça işi meşhur olunca alıp deneyelim dedim :D ilk zamanlar lastikte kullanmaya kıyamadım, dashbordda ufak tefek toz almaya kullandım, sonra emekli edip lastiğe devrettim :D

Leflef diye bahsettiğim süngeri kullanma sebebim normal sünger gibi kumaşımsı yapıda değil de kauçuk yapıda olması. Haliyle ürünü içine emmiyor, yüzeyinde tutuyor, lastiğe sürünce de sünger içine ürün emilmeden max verimle lastiğe yayılıyor. Bundan çok memnundum ama eldivenle falan kullanmak şart, eller mahvoluyor haliyle.

Sendeki gibi bi tutacak içine bu leflef süngerin monte edilmesi süper olur :D
Ya tutacakla el kirlenmesin diyip verimi gözardı etmek lazım, ya da el kirlensin ama verimli olsun denilecek :)