Koruma sonrası boncuklar...

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Öne çıkan konu #481
Bağımlılık yaptı fotoğraf çekmeden yapamıyorum mereti. Meguiar’s HCW ilk yıkama sonrası boncukları;

Ekli dosyayı görüntüle 11155

Güncelleme yapmış olayım bir önceki sayfada yıkanmadan önceki hali vardı. Ayrıca dikkat ettiğim mevzu şu araç kirliyken de güzel boncuk yapıyordu. Sanırım çok etkilenmiyor çamurdan.
Bu hcw yi nasıl uygulamak lazım , arkadaşın arabasına mikrofiber pedle uyguladım çok bekletmeden 2 tur sildim. Wax gibi silmeden beklesem daha mı iyi olurdu acaba?

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Bu hcw yi nasıl uygulamak lazım , arkadaşın arabasına mikrofiber pedle uyguladım çok bekletmeden 2 tur sildim. Wax gibi silmeden beklesem daha mı iyi olurdu acaba?
Kürleşme süresi yazmıyor sanırım ürün üzerinde. Zaten üretici ıslak araca fırlayıp direkt durulama şeklinde tanıttı ürünü. Ve fakat ben o şekilde kullanmadım. Aracı kurulamadan ıslak microfiber beze 2 fıs sıkıp o şekilde uyguladım. Panel panel gidip beklemeden direkt sildim. Üzerinden de parlatma yaptım. Gayet memnunum şu an.

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Kürleşme süresi yazmıyor sanırım ürün üzerinde. Zaten üretici ıslak araca fırlayıp direkt durulama şeklinde tanıttı ürünü. Ve fakat ben o şekilde kullanmadım. Aracı kurulamadan ıslak microfiber beze 2 fıs sıkıp o şekilde uyguladım. Panel panel gidip beklemeden direkt sildim. Üzerinden de parlatma yaptım. Gayet memnunum şu an.
Çok teşekkür ederim , bende uyguladığım aracın durumunu takip edebilirsem bilgilendirme yapacağım. Ben kuru yüzeye uyguladım silerken birazcık zorladı. Islak uygulamada daha kolay siliniyordur sanırım.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Çok teşekkür ederim , bende uyguladığım aracın durumunu takip edebilirsem bilgilendirme yapacağım. Ben kuru yüzeye uyguladım silerken birazcık zorladı. Islak uygulamada daha kolay siliniyordur sanırım.
Rica ederim. Gözlemlediğim kadarıyla kuru yüzeyde ürün çabuk kuruyor ve silerken iz yapıyor. Zaten ürünün major problemi bu. Yazın kuruma riski hepten artar. Islak zeminde uygulama yapması dediğiniz gibi daha kolay ve homojen uygulama yapmayı da sağlıyor. Pedde biriken ürünü de camlara sürdüm ben orada da çalışıyor.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Rica ederim. Gözlemlediğim kadarıyla kuru yüzeyde ürün çabuk kuruyor ve silerken iz yapıyor. Zaten ürünün major problemi bu. Yazın kuruma riski hepten artar. Islak zeminde uygulama yapması dediğiniz gibi daha kolay ve homojen uygulama yapmayı da sağlıyor. Pedde biriken ürünü de camlara sürdüm ben orada da çalışıyor.
Ben Turkiye sartlarinda dayanimi cok merak ediyorum. Benim boncuklarin acisi bozulmalara basladi ama aradan bayagi zaman gecti normaldir diye dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ben Turkiye sartlarinda dayanimi cok merak ediyorum. Benim boncuklarin acisi bozulmalara basladi ama aradan bayagi zaman gecti normaldir diye dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Artık seninki bozulsun bi zahmet, nerdeyse 1 sene olacak:)

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Dün gece uyguladığım Meguiar’s HCW boncukları. Islak aracın üzerine ıslak microfiber pede her panele 2 fıs olacak şekilde kullandım. Sonra Çinli aqua ile kuruladım. Akabinde plush bezle parlattım. Evet uygulaması biraz zor ama fusso gibi boncuk veriyor. Şu ara favori ürünüm olabilir :D
Ekli dosyayı görüntüle 10904
Ekli dosyayı görüntüle 10905
Stok bekleyerek bir heves aldığım ve üzerinde yazan talimatlara göre bire bir uyguladığım HCW'den buna hiç yaklaşmayacak bir performans almıştım. Demek ki her uygulamayı şişesinde yazdığı gibi yapmak işe yaramıyor :) Bir çok video izlemiştim uygulamadan önce ve aynı titizlikle yapmama rağmen çok kötü gelmişti ürün bana. Bu nedenle bizler çaylak oluyoruz işte :)

HCW'yi üzerinde yazdığı gibi uyguladınız mı hiç? Benim yüzey ile ilgili bir sorun mu vardı acaba... Yoksa sadece uygulama farkı mı dersiniz?

Ürün bittikten sonra bir kaç videoda daha sizin uygulama tarzınız ile uygulandığını görmüş ve pişman olmuştum.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Stok bekleyerek bir heves aldığım ve üzerinde yazan talimatlara göre bire bir uyguladığım HCW'den buna hiç yaklaşmayacak bir performans almıştım. Demek ki her uygulamayı şişesinde yazdığı gibi yapmak işe yaramıyor :) Bir çok video izlemiştim uygulamadan önce ve aynı titizlikle yapmama rağmen çok kötü gelmişti ürün bana. Bu nedenle bizler çaylak oluyoruz işte :)

HCW'yi üzerinde yazdığı gibi uyguladınız mı hiç? Benim yüzey ile ilgili bir sorun mu vardı acaba... Yoksa sadece uygulama farkı mı dersiniz?

Ürün bittikten sonra bir kaç videoda daha sizin uygulama tarzınız ile uygulandığını görmüş ve pişman olmuştum.
Estağfurullah detay işi derya deniz. Biraz araştırma ile kısa sürede dünya kadar bilgi edinirsiniz :).

Şimdi bu ürün Türkiye'ye gelmeden önce @Cangp2 incelemişti sağ olsun. Oradan tecrübeliydik nasıl çalıp çalışmayacağı konusunda. Dolayısıyla ben doğrudan bu şekilde uyguladım. Ürünün üzerinde yazan "spray on rinse off" tarzı kullanım ise daha önceden altına uygulama yaptıysanız işe yarıyor tazelemek babında. Ama yine de ürün sarfiyatı artacağı için müteakip uygulamaları da microfiber pad ile yapın derim.

Yüzey ile ilgili sorunuza gelirsek; ürünün carnauba üzerine tutunumu çok iyi değil. Sentetik ürünlerle ise iyi anlaşıyor. Dolayısıyla şayet altta carnauba varsa oradan kaynaklı bir problem olmuştur değilse pad ile uygularsanız memnun olacağınızı tahmin ediyorum.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

Yüzey durumu kötü ise ürün dayanımı falan çok farkeder. Kullanmadan önce demirtozu ve kil temizliği yapılmalı en azından. Yüzeydeki partiküller ürünün tutunumunu en aza indirmede etkendir.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Yüzey durumu kötü ise ürün dayanımı falan çok farkeder. Kullanmadan önce demirtozu ve kil temizliği yapılmalı en azından. Yüzeydeki partiküller ürünün tutunumunu en aza indirmede etkendir.

Araç üzerinde hiçbir koruma ürünü yoktu öncesinde (şimdi de yok gerçi), boya daha doğrusu vernik durumu da gözle bakıldığında sırıtmıyordu, araç da yeniydi o zamanlar, Ama ben bu konuda çok cahilim, galeriden çıkan araçlarda bile kil ile neler temizlendiğini videolardan gördüm çokça. Demirtozu temizliğini yapmıştım ama henüz kil ile reçine harici genel bir temizlik yapmadım. Dolayısıyla dediğiniz gibi tutunmada zorluk yaşamış olabilir ürün, benim görmediğim temizleyemediğim kusurlar vardır mutlaka. Ama yine de nacizane bu kadar zahmet istediğini tahmin etmediğim bir üründü. Zahmet etmek istemememden değil de reklamlardaki gibi olmayışından sitemim :) Daha KC PW tarzı bir ürün sanmıştım alırken (uygulama kolaylığı açısından).

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Araç üzerinde hiçbir koruma ürünü yoktu öncesinde (şimdi de yok gerçi), boya daha doğrusu vernik durumu da gözle bakıldığında sırıtmıyordu, araç da yeniydi o zamanlar, Ama ben bu konuda çok cahilim, galeriden çıkan araçlarda bile kil ile neler temizlendiğini videolardan gördüm çokça. Demirtozu temizliğini yapmıştım ama henüz kil ile reçine harici genel bir temizlik yapmadım. Dolayısıyla dediğiniz gibi tutunmada zorluk yaşamış olabilir ürün, benim görmediğim temizleyemediğim kusurlar vardır mutlaka. Ama yine de nacizane bu kadar zahmet istediğini tahmin etmediğim bir üründü. Zahmet etmek istemememden değil de reklamlardaki gibi olmayışından sitemim :) Daha KC PW tarzı bir ürün sanmıştım alırken (uygulama kolaylığı açısından).
Reklamlar o işe yarıyor işte :) Pazarlayacaklar ki satacaklar.

burakaydemir

Çaylak Detaycı
Üye
Geçen hafta kaputa AutoGlym SRP + Soft99 King of Gloss, geri kalan panellere de Mothers CMX uygulamıştım.

Mothers boncukları beklediğimden iyi çıktı diyebilirim.

AutoGlym SRP + Soft99 King of Gloss

Mothers CMX

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Noter

Çaylak Detaycı
Üye
Arkadaşlar ben aracı sıfır aldım yaklaşık 1 ay önce dün akşam üstü araç bu şekilde idi, sizce bi koruma varmı araçta. Ben herhangi bir işlem yaptırmadım.

5C8BA065-984E-4612-96C5-F8B8D8A3B238.jpeg

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya