Turtle Wax Headlight Cleaner & Sealant İncelemesi

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Web sitesinde ve ürünün üzerinde yazılana göre ürün sararmış farları temizliyor ve yüzeyde cilalı/koruyucu bir tabaka oluşturuyor. Yani, adamların fardaki çizikler gider gibi bir iddiası, vaadi yok.
Ben, ürünü elle uyguladım ama herkesin evinde olan imkan ile yani mf bez ile uyguladım. Aynı şekilde acaba fardaki dairesel çizikleri de elle ve mf bez ile giderbilir mi diye de uygulama yaptım ve onu da videonun sonuna ekledim.
Ürün elle uygulamaya göre bence hızlı çalışıyor ve sararmış farı eski haline getirebiliyor ama dairesel çizikleri mf bez ile ve elle uygulama ile gideremiyor. Ben iyi bir temizlik için birkaç kez uyguladım ve açıkçası istediğim sonuca da kısa sürede ulaşabildim :)
Yazı kısmını çok uzatmak istemiyorum, sizleri biraz rüzgar gürültüsü olan (pek yakında harici mikrofon alacağım :) ) video ile başbaşa bırakıyorum :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@SubaruOutback, hakan ellerine saglık. izleme begeni tamam.
ürün güzel temizlik yapıyor. vakti zamanında eski serisini kullanmıştım hayli eski bir fara güzel temizlik yapmıştı lakin çok hızlı geri dönme gözlemlemiştimde.
o koruyucu katmanı aldın mı ön fardan ne yapsan kar etmiyor.
belki yeni seri farklıdır. çizik işi zaten başlı başına ayrı bir konu. test için teşekkürler.

iyi detaylar.

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
@SubaruOutback, Elinize sağlık ben ürünün performansını oldukça beğendim, özellikle sadece mf bez ile test ettiğinizi düşünürsek.
Piyasada 80tl gibi bir rakama satılıyor, bence parasının hakkını vermiş .El uygulama pedi ile daha iyi sonuç alanına bilir gibi duruyor.
Uygun zamanınızda makine ile de test ederseniz çok seviniriz.
Teşekkürler

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Hakan Hocam Eline Saglik Bence elle uygulama ya gore gayet guzel yani far in icindeki cizikleri zaten polisajsiz almak mumkun degildir.
Açıkçası bu ürünün polisaj ile de çizikleri alabileceğini sanmıyorum dedim ya kesin alır :D
Benimki beyhude bir çabaydı ama amacım böyle bir özelliği de var ise eldeki imkan ile olup olmayacağı yönündeydi. :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@SubaruOutback, Elinize sağlık ben ürünün performansını oldukça beğendim, özellikle sadece mf bez ile test ettiğinizi düşünürsek.
Piyasada 80tl gibi bir rakama satılıyor, bence parasının hakkını vermiş .El uygulama pedi ile daha iyi sonuç alanına bilir gibi duruyor.
Uygun zamanınızda makine ile de test ederseniz çok seviniriz.
Teşekkürler
Desteğiniz için teşekkür derim :) Fiyatı fena sayılmaz, ben daha uygun bir fiyata aldığımı hatırlıyorum. Yani en azından bir 10 TL daha indirseler fena olmaz :)
En kısa sürede makina ve el pedi ile uygulamayı da yapıp paylaşacağım. :) Zira elime makinayı aldığımda başka bir ürünü de kaporta üzerinde denemek niyetindeyim :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@SubaruOutback, hakan ellerine saglık. izleme begeni tamam.
ürün güzel temizlik yapıyor. vakti zamanında eski serisini kullanmıştım hayli eski bir fara güzel temizlik yapmıştı lakin çok hızlı geri dönme gözlemlemiştimde.
o koruyucu katmanı aldın mı ön fardan ne yapsan kar etmiyor.
belki yeni seri farklıdır. çizik işi zaten başlı başına ayrı bir konu. test için teşekkürler.

iyi detaylar.
Değerli destekçim, mesajın ve izlemen için çok teşekkür ederim :) Dediğinde çok haklısın, fara bir kere zımpara veya pasta değdi mi bir daha iflah olmuyor. O incecik koruyucu katman sizlere ömür olunca çaresi o katmanı suni olarak yaratabileck bir ürün kullanmakta yatıyor. Coating sınıfında yer alan ürünler en azından farın daha geç sararıp solmasını sağlayabilir.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ben beğendim ürünü, elle uygulamaya göre oldukça iyi, Tamam çizik alma performansı sıfır ama böyle bir iddiaları da yok zaten. Makina ile daha başarılı performans alınır. Eline sağlık, test için teşekkürler.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Ben beğendim ürünü, elle uygulamaya göre oldukça iyi, Tamam çizik alma performansı sıfır ama böyle bir iddiaları da yok zaten. Makina ile daha başarılı performans alınır. Eline sağlık, test için teşekkürler.
Sağolasın Onur'cum :)
Bakalım ilk fırsatta, arayı açmadan makina ile de deneme yapacağım :) Belki validenin otomobile de denerim. Hızımı alamayıp komşunun otomobiline de salça olurum :D :D

DropX

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
73
Eline sağlık abi :) uygulamaların çoğu hep spontane gibi böyle bir uygulama yapılması gerekiyordu, aracımı kontrol ettim baktım malzeme var hemen uyguladım gibi :) :) Hocam artık sizin konuları görünce detailing’ci ayağınıza geldi diye geçiriyorum içimden :) :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Eline sağlık abi :) uygulamaların çoğu hep spontane gibi böyle bir uygulama yapılması gerekiyordu, aracımı kontrol ettim baktım malzeme var hemen uyguladım gibi :):) Hocam artık sizin konuları görünce detailing’ci ayağınıza geldi diye geçiriyorum içimden :):)
Hahaha, detailingci geldiiiii. Farlariniz 5dkda eski haline getirilir :)

ugurus

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir-Antalya
@SubaruOutback, Teşekkürler paylaşım İçin , tamda bugün kuzenim ile bu konuyu konuşmuştuk . Önünde bi 10 yıllık focus var Farlar sararmış .

farları bu hale getirmemek için güneş dışında nelere dikkat etmeliyiz acaba .
Ben camsil sıkmıyorum mesela . Sprey cila var elimde onlardan sürmüşümdür. Belki onlarda da zarar veren vardır

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Emeklerine sağlık abi, bu markadan ve bu üründen bu kadar şey beklemiyordum açıkçası. Videoyu öylesine açıp izlemeye başladım ve sonunda çok şaşırdım. :D :D

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@SubaruOutback, Teşekkürler paylaşım İçin , tamda bugün kuzenim ile bu konuyu konuşmuştuk . Önünde bi 10 yıllık focus var Farlar sararmış .

farları bu hale getirmemek için güneş dışında nelere dikkat etmeliyiz acaba .
Ben camsil sıkmıyorum mesela . Sprey cila var elimde onlardan sürmüşümdür. Belki onlarda da zarar veren vardır
Otomobil sürekli güneşe maruz kalıyor ise ve kapalı otopark imkanı yok ise, o zaman bütün günü gölge geçiren bir yer veya iyi havalarda örtü kullanmak da bir nebze destekleyebilir. Tabi birde far ile uyumlu wax, sealant kullanmak da destekleyecektir. Veya imkan var ise coating sınıfında bir ürün uzun süre kafa dinlemeye destek olacaktır :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Emeklerine sağlık abi, bu markadan ve bu üründen bu kadar şey beklemiyordum açıkçası. Videoyu öylesine açıp izlemeye başladım ve sonunda çok şaşırdım. :D:D
Aha özürü kabahatinden beter. Öylesine açtım baktım ne demek yahu. Vallahi , üzüldüm :( Şaka yahu, isteyen izler, istemeyen izlemez birşey diyemem ve yapamam :)
Bende açıkçası bez ve bu ürün ile o farda hiçbir değişiklik olmaz diye içimden düşünüyordum ki beni de şaşırttı :)

ugurus

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir-Antalya
@SubaruOutback,

Bu resim hazır var diye bunu ekledim . Bide cam temizleyiciler var.
Meguiars cam temizleyici Şöyle bi uyarıda bulunmuş .
“•Şeffaf plastik (far gibi), boyalı yüzey veya LCD ekranlarında kullanıma uygun değildir.”

cam temizleyici için böyle bi uyarı varsa. Diğer ürünlerde kim bilir ne zarar görür farlar . Ben genelde birşey sürmüyorum . Sadece kuruluyorum .
Ama merak ediyorum. Elimdekilerin hangisini hiç kullanmamalıyım. Hangilerini kullanabilirim diye .

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@SubaruOutback,

Bu resim hazır var diye bunu ekledim . Bide cam temizleyiciler var.
Meguiars cam temizleyici Şöyle bi uyarıda bulunmuş .
“•Şeffaf plastik (far gibi), boyalı yüzey veya LCD ekranlarında kullanıma uygun değildir.”

cam temizleyici için böyle bi uyarı varsa. Diğer ürünlerde kim bilir ne zarar görür farlar . Ben genelde birşey sürmüyorum . Sadece kuruluyorum .
Ama merak ediyorum. Elimdekilerin hangisini hiç kullanmamalıyım. Hangilerini kullanabilirim diye .
Fotoğraftaki gruptan BSD'yi kullanıyorum ve açıkçası bir sıkıntı da yaşamadım.
Temizleyici içerdiği için quick detailer elenebilir. Ama açıkçası kullanıldığında da bir zararı olacağını sanmıyorum.