Wax üzerine atılacak hızlı cila veya quick detailer önerileri

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Merhaba arkadaşlar,

Aracımda AutoGlym HD Wax var. Bunu periyodik aralıklarla elbet tekrarlayacağım. Merak ettiğim sizler Wax olan bir araca yıkama sonrası hızlı cila veya quick detailer uyguluyor musunuz?

Eğer cevap evet ise deneyimleri alalım lütfen :)

Bu arada iki tecrübemi ekleyeyim;

1. Meguiars NXT 2.0 Wax üzerine yine Meguiars Quick detailer uyguluyordum. Sonuç olarak ilk deneyim için tatmin etmişti.

2. AutoGlym HD Wax ile üzerine Auto Finesse Finale yaptım. Meguiars dan daha başarılı bir sonuç elde ettim.

Şimdi kafama takılan soru şu;

- Wax üzerine atılan birçok qd veya hızlı cila ürünü Wax'ın ömrünü azalttığı yönünde yazılar/tartışmalar okudum. Bu durumda nasıl ilerleyebiliriz?
- Wax üzeri hızlı cila uygulamasının dez avantajı sadece Wax ömrünü azaltmak mıdır? Bir daha waxlarız olur biter :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Merhaba arkadaşlar,

Aracımda AutoGlym HD Wax var. Bunu periyodik aralıklarla elbet tekrarlayacağım. Merak ettiğim sizler Wax olan bir araca yıkama sonrası hızlı cila veya quick detailer uyguluyor musunuz?

Eğer cevap evet ise deneyimleri alalım lütfen :)

Bu arada iki tecrübemi ekleyeyim;

1. Meguiars NXT 2.0 Wax üzerine yine Meguiars Quick detailer uyguluyordum. Sonuç olarak ilk deneyim için tatmin etmişti.

2. AutoGlym HD Wax ile üzerine Auto Finesse Finale yaptım. Meguiars dan daha başarılı bir sonuç elde ettim.

Şimdi kafama takılan soru şu;

- Wax üzerine atılan birçok qd veya hızlı cila ürünü Wax'ın ömrünü azalttığı yönünde yazılar/tartışmalar okudum. Bu durumda nasıl ilerleyebiliriz?
- Wax üzeri hızlı cila uygulamasının dez avantajı sadece Wax ömrünü azaltmak mıdır? Bir daha waxlarız olur biter :)
Kullanılan ürüne göre değişir. Quick detailer ürünleri waxa zarar verebilirler. Ben HD wax üzerine yine Autoglym'in express wax ını kullandım. Çok memnundum koruma olarak. Ancak ben hayatımda bu kadar toz tutan bir sıvı koruma daha görmedim. :rulet:

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Kullanılan ürüne göre değişir. Quick detailer ürünleri waxa zarar verebilirler. Ben HD wax üzerine yine Autoglym'in express wax ını kullandım. Çok memnundum koruma olarak. Ancak ben hayatımda bu kadar toz tutan bir sıvı koruma daha görmedim. :rulet:
Sonax hızlı cilalar da çok fena hocam, toz mıknatıs gibi yapışıyor...

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
1.resim nxt + qd

2.resim hd wax+af finale fakat aradan 3 ay geçmişti tekrar sadece finale atmıştım.

Meguiars ikilisi çok fazla toz tutuyordu, bu net.

Finale bitti, ne alsam diye araştırıyorum. Finale alacaksam da 5lt olanı alırım sanırım. 500ml için o kadar para vermek doğru gelmiyor bana.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Ben meguiars quick wax kullanıyorum memnunum sonuçta hepsi hızlı cila aşırı bir beklentimiz olmamalı aracımızın bir kaç gün daha parlak hoş bir görüntüde olması için idealler.

Nxt 2.0 elimde var yıllar önceden kalma hemen bitsin de katı waxa geçeyim diye bu yaz her ay uygulayacağım üzerine de meguiars ultimate quick wax tabiki

cabay

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Ben meguiars quick wax kullanıyorum memnunum sonuçta hepsi hızlı cila aşırı bir beklentimiz olmamalı aracımızın bir kaç gün daha parlak hoş bir görüntüde olması için idealler.

Nxt 2.0 elimde var yıllar önceden kalma hemen bitsin de katı waxa geçeyim diye bu yaz her ay uygulayacağım üzerine de meguiars ultimate quick wax tabiki
Sizde toz tutma durumu nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ben wax üzerine herhangi bir ürün uygulamayı bıraktım. Kullandığım denediğim ürünler CG V07, Soft99 Fukupika, Soft99 Luxury Gloss, Koch QS, 3D Final Touch, AF Finale vs. QD lee genel olarak waxı etkiliyor bu konuda tavsiyem fukipika olur özellikle ıslak araca ama bana kalırsa altta daha kaliteli wax varken üstüne birşey uygulamak mantıksız. Sadece koruma zayıflayınca Koch PW kullanıyorum arada pratik olduğundan ekonomik olduğundan ve gerçekten etkili olduğundan. Onun dışında QD leri kapı araları jant silmek için kullanıyorum.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Af finale kullanıyorum gayet memnunum
Quick Detailer olarak kullandığınız ürünlerin içerisinde az da olsa temizleyici bulunur. Bu nedenle asıl koruma amaçlı attığınız katı waxı kötü yönde etkiler. Siz zannedersiniz ki koruma var. Ancak zaman içerisinde silmiş bile olabilir. Ben quick detailer tarzı ürünleri sadece temizlik amaçlı kullanıyorum. Mesela kil uygularken :atess: Bakın quick wax demiyorum. Onlar kullanılabilir tercihe göre. Ancak onların da bir kötü yanı var alttaki korumayı maskeliyorlar.
Ayrıca korumanız yeterliyse, yani güzel su itiyor ve boncuk yapıyorsa üzerine destekleyici ürün kullanmanın pek bir artısı yok bana göre.

beratt_hero

Çaylak Detaycı
Üye
İl
izmir
Abiler ben soft99 kıwami üstüne polytop velox shine yapıyorum. Yanlış mı yapıyorum acaba tavsiyeniz nedir.

beratt_hero

Çaylak Detaycı
Üye
İl
izmir
Onuda denerim abi. Acaba attığım cila zarar veriyor mu onu merak ediyorum ben. Ortalama 2 ay gibi gidiyor. Haftada bir yıkanırsa. Ve yağmur yağarsa.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Onuda denerim abi. Acaba attığım cila zarar veriyor mu onu merak ediyorum ben. Ortalama 2 ay gibi gidiyor. Haftada bir yıkanırsa. Ve yağmur yağarsa.
Kiwami'nin ömrü tek başına en fazla 3 ay.
Luxury Gloss'un tek başına etkisi de 1 ay sürüyor. Ki iddiası da bu yönde. Ama ilginç şekilde her ne kadar çizikleri maskelemese de ölü boyayı bile parlak ve kaygan hale getirebiliyor. Bitmesin diye kıyamadığım ürünlerdendir.
Polytop'u hiç tecrübe etmedim. Birşey diyemeyeceğim :(