1 aylık kirden arındık ve rahatladık :)

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşlar merhaba :)
Bugün uzun süredir fırsatını bulup yapamadığım yıkama operasyonunu çok şükür gerçekleştirdim.
Birçoğumuzun sorunu olan yıkama yeriyle ilgili sorundan bende muzdaribim.
Neyseki bugün hafta içi olmasından dolayı normalde çok yoğun olan evin yakınındaki yıkamacıya giderek normal yıkama ücretinin fazlasını vererek kendim yıkama yaptım. Öncesinde bauhaus a uğradım fullcron double aldım. Fakat sadece öncesi ve sonrası fotoları çekebildim. Açıkcası orda yıkarken foto çekmeye utandım .
Manyak mı bu herif demesinler diye .
Birdahaki sefere detaylı fotolar çekerim inşallah
İşleme önce araca önden bir su tutarak başladım.
Akabinde AD citrus pre wash
Ve jantlara billbery uyguladım.
Sonra yıkamacının kostiği minimum dediği köpükle komple köpükledim. ( Başka çarem yoktu, araç çok kirliydi)
Duruladıktan sonra zymöl şampuan ile çift kova ya geçtim. Durulama öncesi davlumbazlara fullcron sıktım. Ve yıkamadan artan zymöl lü suyu başka bir kovaya alıp, mjjc jant fırçası ile jantlara giriştim.
Durulamayı yapıp yıkamadaki Kurulama bölümüne geçtim. CG mamut ile genel, kapı içleri ve marşbiyel ler için ayrı microfiber bezlerle kurulamayı tamamladım.
Son olarak bsd&cg v07 karşımını sık sil şeklinde uygulayarak bu macerayı bitirdim :)

Öncesi fotoları yla başlayalım :

Ve Final fotoları :

Bunlarda eve geldikten sonra içerden :

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
1 aylık kirden arındık ve rahatladık

Eline sağlık hocam.Maşallah

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Maşallah çok güzel araç.

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Masallah on numara beş yıldız kazasız belasız güzel günlerde kirlensin :)

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Teşekkürler arkadaşlar sağolun

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli

Ellerine saglık yeni E kasanın içi çok kalite olmuş güle güle kullanın

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Dragstar' Alıntı:
Ellerine saglık yeni E kasanın içi çok kalite olmuş güle güle kullanın

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Sağolun Süleyman Bey
Yıllarca BMW kullandıktan sonra bende bu aracı çok beğenerek aldım gerçekten :)

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Maşallah yıldıza, Ellerinize sağlık şahane görünüyor..   Konu ilgili bölüme taşındı.

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Pro' Alıntı:
Maşallah yıldıza, Ellerinize sağlık şahane görünüyor..   Konu ilgili bölüme taşındı.

Adminim teşekkürler

erguel

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Maaşallah hocam, çok güzel olmuş emeğine sağlık.

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul

erguel' Alıntı:
Maaşallah hocam, çok güzel olmuş emeğine sağlık.

Teşekkürler

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, Pırıl pırıl olmuş, maaşallah, bu araca beyaz da ayrı bir yakışıyor.
Bir kaç önerim olacak.
Pre wash uygulamadan önce araca su tutma yani kuru araca uygula ki su kir ile arada perde oluşturmasın.
Jantlara fırça ile girmeden bir demir tozu sökücü yada en azında fulcron, hiç olmadı bi deagreaser, apc sıkıp su tut ki janttan kaba kirleri  uzaklaştır ki fırça ile girdiğinde jantlar çizilmesin. (Bilbery olmaz ama)

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul

onurçiko' Alıntı:
Eline sağlık, Pırıl pırıl olmuş, maaşallah, bu araca beyaz da ayrı bir yakışıyor.
Bir kaç önerim olacak.
Pre wash uygulamadan önce araca su tutma yani kuru araca uygula ki su kir ile arada perde oluşturmasın.
Jantlara fırça ile girmeden bir demir tozu sökücü yada en azında fulcron, hiç olmadı bi deagreaser, apc sıkıp su tut ki janttan kaba kirleri  uzaklaştır ki fırça ile girdiğinde jantlar çizilmesin. (Bilbery olmaz ama)

Teşekkürler Bak yine keşke komşu olsaydık dedirttin bana Onur
Tamamdır bütün bunları dikkate alarak yıkayacağım bundan sonra
Bilbery ide bol bol sıktım ki bir an bitsin diye. Daha da almam zaten.
Hatta Dragons var elimde 1lt kadar, olmadı ona bırakırım jant işini.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
onurçiko' Alıntı:
Bir kaç önerim olacak.
Bilberry deki sıkıntı nedir işe yaramaz kullanma diyenler var memnunum diyenler var. Çözemedim açıkçası aorun nedir ve alternatif ne kullanılabilir?

Bu arada araba da güzelmiş içi ayrı güzelmiş. Kazasız belasız. Elleirne aağlık detay için de güzel ılmuş yıkama bence

Mbdriver

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul

nuriksari' Alıntı:
onurçiko' Alıntı:
Bir kaç önerim olacak.
Bilberry deki sıkıntı nedir işe yaramaz kullanma diyenler var memnunum diyenler var. Çözemedim açıkçası aorun nedir ve alternatif ne kullanılabilir?

Bu arada araba da güzelmiş içi ayrı güzelmiş. Kazasız belasız. Elleirne aağlık detay için de güzel ılmuş yıkama bence

Teşekkürler
Valla evet bende bilemiyorum,
Açıkcası çok tercih edilen bir ürün diye aldım sonra dan bayaa bişeye yaramıyor diyenler oldu.
Ben acemiyim. Ustalar buna daha doğru yanıt vereceklerdir.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Eline sağlık çok güzel bir iş olmuş. Onur abiye katılıyorum.
@nuriksari bilbery fırça kullanmadan pek bir kir söktüğü yok üstelik jantta koruma filan varsada bozuyor onu. Ayrıca normal apc kullansanda aynı işi görür bilbery yerine. Hatta citrus washlarda aynı gibi. Heleki fırça kullanıyorsan yıkarken. Şampuanlı su bile aynı işi yapar.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ozgur_gs_91' Alıntı:
@nuriksari bilbery fırça kullanmadan pek bir kir söktüğü yok üstelik jantta koruma filan varsada bozuyor onu. Ayrıca normal apc kullansanda aynı işi görür bilbery yerine. Hatta citrus washlarda aynı gibi. Heleki fırça kullanıyorsan yıkarken. Şampuanlı su bile aynı işi yapar.
Sonuçta fırça kullanmadan detaylı temizlik zaten mümkğn olmayacaktır ne kullanırsan kullan. Demirtozu sökücüler korumayı bozmaz mı? Ben bilberry ve dmirtozu sökücü arada sırada detaylı temizlikte kullanılması taraftarıyım sonuçta ağır temizleyiceler uzun vadede soruna açıktır ya da zaten gereksizdir. Düzenli bakımı temizliği koruması yapılan jant şampuanlı su ve iyi bir elsiven fırça girişimiyle tertemiz olur. Bilberry de jantın içini arkasını kenarında kalanları 2-3 ayda 1 temizlemek için iyi bir alternatiftir bence. Ama ürüne çok olumsuz yorumlar duydukça anlamaya çalışoyorum ya da alternatif arıyorum onu duymak istiyorum.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
nuriksari' Alıntı:
Ozgur_gs_91' Alıntı:
@nuriksari  bilbery fırça kullanmadan pek bir kir söktüğü yok üstelik jantta koruma filan varsada bozuyor onu. Ayrıca normal apc kullansanda aynı işi görür bilbery yerine. Hatta citrus washlarda aynı gibi. Heleki fırça kullanıyorsan yıkarken. Şampuanlı su bile aynı işi yapar.
Sonuçta fırça kullanmadan detaylı temizlik zaten mümkğn olmayacaktır ne kullanırsan kullan. Demirtozu sökücüler korumayı bozmaz mı? Ben bilberry ve dmirtozu sökücü arada sırada detaylı temizlikte kullanılması taraftarıyım sonuçta ağır temizleyiceler uzun vadede soruna açıktır ya da zaten gereksizdir. Düzenli bakımı temizliği koruması yapılan jant şampuanlı su ve iyi bir elsiven fırça girişimiyle tertemiz olur. Bilberry de jantın içini arkasını kenarında kalanları 2-3 ayda 1 temizlemek için iyi bir alternatiftir bence. Ama ürüne çok olumsuz yorumlar duydukça anlamaya çalışoyorum ya da alternatif arıyorum onu duymak istiyorum.
Demirtozu sökücüler korumaya zarar vermez:Billbery çok kısır bir ürün.Alternatif Jant temizleyici olarak CG diablo tavsiye ederim.Çok daha etkili bir ürün, ayrıca korumaya hiç zarar vermez, her yıkamada rahatlıkla kullanabilirsiniz ben kullanıyorum.Turtle wax ın jant temizleyicileri bile daha iyi bana göre bilberyden.Amazondan toplu alım ile aldığımız Williamsın jant temizleyicisi de fiyat olarak çok iyiydi ve performansını çok beğenmiştim.Alternatifleri çok.