2000 BMW E39 520iA TITANSILBER METALLIC

emirhancakir

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Herkese selam arkadaşlar. Uzun zamandır, hatta çook uzun zamandır aramış olduğum aracımı sonunda buldum ve aldım direk. Gelen geçen Hyundai ve Kia araçlarımdan sonra çok iyi geldi. Bana yardımlarını ve desteklerini, bilgilerini esirgemeyen canım abim Oğuz abime çok teşekkürler. Saat 14.00 de benim için işten çıktı ve araca bakmaya götürdü. Beğendiğimiz gibi hemen Kartal Otorapor'a götürdük ve expertizimizi yaptırıp, her şey istediğimiz gibi çıkınca notere gidip satışımızı aldık.

Aracın satışını aldığımız 65 yaşlarında emekli öğretmen bir teyze, noterde ve expertizde gına getirdi millete. Biraz daha devam etse iki yerde de kavga çıkaracaktı sanırım :) Oğuz abi de sağolsun bıraktı beni başbaşa, kaçtı kurtardı kendini :D

Araç 262.000 Orjinal Kilometresinde, hiç oynanmamış ve her şeyi ile orjinal kalmış bir araç. Elektrik tesisatında dahi 1 tane ek kablo vs.. yok. Akışmetresi bile orjinal VDO SIEMENS ve 18 yıldır hiç değişmemiş :) Sorunu yok, sadece çok az eksikleri var. Zaman ile hallolacak şeyler onlarda.

29.08.2018 Tarihinde Borusan'dan arandım ve ruhsat bilgilerini serviste bulunan, benim adıma geçirdiler. Son servise girişi 06.2017 imiş daha fazla detay vermiyorlar. Ruhsat sahibi servisten bilgi alabiliyormuş sadece. Telefonda vermiyorlarmış.

"Borusan Otomotiv" yazılı plakalık da gönderecekler kargo ile ücretsiz olarak sağolsunlar :) Ne plakalık ücreti ne de kargo ücreti, hiç bir ücret yok.

Noterde çekilmiş ayaküstü fotolarına geçelim :)

Ben satışı alırken Oğuz abi çekmiş resimleri gitmeden önce kendisi. Detaylı resimler, detaylı temizlik sonrasında gelecek.

Tüm bakımları tam 262.000 de iken yapılmış. Şanzıman revizyon edilmiş, tüm balatalar, taslar vs.. her şey değişmiş kovan hariç. Ön takım komple yeni. Fren balataları, diskler yeni. Bize arka takım yapmak kalıyor ama zaten sağlam şu an, bir sorunu yok şükür. Amortisörler yeni.

Aldıktan sonra podyuma çıkalım dedik :)

Kordon güzelinin resimleri, Oğuz abim ile beraber yaptığımız test sürüşü öncesi.

Okuduğunuz ve yorumlarınızı esirgemediğiniz için teşekkür ederim.

emirhancakir

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
O zaman kendisini bu mükemmel foruma üye de yapalım, yakışır :)
Araba 5.25 ya da 5.28 olaydı daha bi güzel olurdu sanki...
Güzel günlerde kullanın, kazasız belasız inşallah...
Kendisini de umarım buraya üye edebilirim. 528 ve 530 bakıyordum ama istediğim temizlikte ve ihtiyardan full bakımlı araç bulamayınca mecbur 520 ye yöneldik. Doluluk da önemli tabi :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Hayırlı olsun keyifli bir araba güle güle kullan.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

emirhancakir

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Güle güle binin. Detaylı uygulama pozları bekleriz forumcak ;)
İnşAllah ilerleyen zamanlarda olacak, iyi dileklerin için teşekkür ederim :)

Hayirli Ugurlu olsun..Allah kazadan beladan saklasin….güzel arac..
Amin cümlemizin araçlarını :)

Hayırlı olsun keyifli bir araba güle güle kullan.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkürler Süleyman abi, sonunda burda tanışmak nasip oldu :) 4 yıl aradım araç, artık keyfini sürüyorum..

Hayırlı olsun. Kazasız belasız binmek nasip olsun :)
Amin, cümlemize hocam :)

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Hayırlısı olsun, E39 kasalar gözüme her zaman güzel gözükmüştür. Düşük model Bmwlerin temizleri çok başka oluyor bee :D

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Hayırlı olsun güle güle kullanın :) . O dönemin araçları arasında w210 nun yeri ayrıdır bende ama büyük motorlu bir e39 da hep aklımın bir köşesinde .

emirhancakir

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Hayırlısı olsun, E39 kasalar gözüme her zaman güzel gözükmüştür. Düşük model Bmwlerin temizleri çok başka oluyor bee :D
E39 kasa, konfor, malzeme kalitesi, olarak muazzam bir araç, gerçekten keyfi çok ama çok başka. BMW'nin temizini bulursan eskilerden, asla kaçırma. Her gün azalıyor bu güzelliğin sayısı ve değerleniyor:)
Hayırlı olsun güle güle kullanın :) . O dönemin araçları arasında w210 nun yeri ayrıdır bende ama büyük motorlu bir e39 da hep aklımın bir köşesinde .
Kesinlikle E39 tatmanız gereken bir araç. 6 Tokmak 520 de olsa olur ama 528'in ve 530'un tadı da çok çok ayrı. W210 lar ds güzel araçlar ama E39 daha başka :)
hayırlı olsun, çok temiz ve diri duruyor.Bi detayını alırız artık.
İnşAllah müsait bir zamanda olur hocam. Elimden geldiğince bakmaya ve korumaya çalışıyorum. :) Sağlam olan bir çok parçası tamamen pimpirikliğimden yenilendi ve yenilenmeye devam edecek de :)
Güzel günlerde kullanın. Maşallah.
Allah razı olsun, maşAlla gerçekten önemli, çok nazar değdirdiler ve halen değdiriyorlar..

Okan48

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun değeri bilindiğinde insanı üzmeyecek araçlar size bu aracı uzun süre kullanmış biri olarak abs beyni yaz aylarında sıcaktan arıza yapabilir kış vakti anlamassınız abs beyninin yan tarafına ısı kalkanı gibi aliminyumdan bir parça kestirebilirseniz tam örtecek şekilde sıkıntı yaşamassınız abs beyni arıza yaptıgında gösterge hız tablosu ve abs esp calısmaz devre dısı kalır km sayacı işlemez ikinci eli bile bayagı tuzludur kaputu açıp 5 dakika havalandırıp tekrar çalıştırınca düzelirdi benimkisi iyi günlerde kullanınız bir kaç resim bende paylaşayım sizinle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
BMW'nin en sevdiğim kasası. İyi günlerde kazasız belasız mutlu mesut kullanın yeni aracınızı :foto:

Bu kasayı bu temizlikte bulmak artık çok zor. İyi denk getirmişsiniz. Kıymetini bilen birine gittiği için araç da çok şanslı :alkis:

emirhancakir

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun değeri bilindiğinde insanı üzmeyecek araçlar size bu aracı uzun süre kullanmış biri olarak abs beyni yaz aylarında sıcaktan arıza yapabilir kış vakti anlamassınız abs beyninin yan tarafına ısı kalkanı gibi aliminyumdan bir parça kestirebilirseniz tam örtecek şekilde sıkıntı yaşamassınız abs beyni arıza yaptıgında gösterge hız tablosu ve abs esp calısmaz devre dısı kalır km sayacı işlemez ikinci eli bile bayagı tuzludur kaputu açıp 5 dakika havalandırıp tekrar çalıştırınca düzelirdi benimkisi iyi günlerde kullanınız bir kaç resim bende paylaşayım sizinle

Güzel dilekleriniz ve iyi niyetinizden dolayı paylaştığınız bilgi için teşekkür ederim hocam :) ABS beyni çok hassas E39 larda. Bütün göstergeler gidiyor, ABS, ASC lambası yanıyor hemen. Aracımın her bakımını ve tamirini kendi ellerimle yapıyorum:) ABS beyninin sorunlu olduğunu E39 larda biliyordum, sudan etkileniyor genelde ve direk bozuluyor. Şimdi ısıdan etkilendiğini yıllar sonra sizden duydum ilk defa. Ona da bir kalkan yaparız o zaman hocam :)

Bu arada aracının gerçekten maşAllahı varmış, DSP bile var ve içi pırıl pırıl. Direksiyon'un ortası dolu E39 bulunmaz kolay kolay.. Jantları bile değiştirmemişsiniz ne güzel bakmış ve korumuşsunuz o güzelliği siz de :) 528 miydi araç?
BMW'nin en sevdiğim kasası. İyi günlerde kazasız belasız mutlu mesut kullanın yeni aracınızı :foto:

Bu kasayı bu temizlikte bulmak artık çok zor. İyi denk getirmişsiniz. Kıymetini bilen birine gittiği için araç da çok şanslı :alkis:
Çok sağolun gerçekten. Bu kondisyonda bir BMW bulmak artık samanlıkta iğne aramaktan beter hocam abartmıyorum. En azından benim için öyle. 60k lı kilometrede olan hatasız araçlar da var ama bize satmıyor sahipleri işte :alisveris:

Okan48

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Aynen dediğiniz gibi suda etkiler , tam eksoz çıkışlarının üstüne denk geldiğinden abs beyni oradaki ısıdan etkileniyor cok sıcak havalarda ve dur kalkta ki trafikten etkileniyordu el deymiyordu abs beynine öyle söyleyeyim ısıdan. Kalkan yaptırdım aliminyumdan üstüne oturtuk bidaha sıkıntı yaşamamıştım birde motor kulakları çok kronik çabuk dagalıyor başkada bir eksiğini görmedim aracı 97 bin km de ilk sahibinden 8 adet jant ile birlikte aldım (öteki jantları sizinkinden ) tamponlarına dek boyasızdı 137 binde sattım koyar koymaz daha fotoraf yüklemeden müşterisi çıktı aldı gitti bayada para kazanmıştım o araçtan , m52tu 5.20ia buisness dı araç 5.30 gibi değildi yada 5.25 hantal kalıyordu ancak keyfine diyecek yoktu üzerine cok araç değiştirdim ancak hala o kalite ve keyifi bulamıyorum buda diğer orjinal jantları sizinkiyle aynı

Moderatör tarafında düzenlendi: