2018 Mercedes Actros Projesi

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
@Detail Guy sağolun hocam teşekkürler :)
@diesel32 hocam yakıt tüketimi çok güzel bu kamyonun. Yarı motor gücünde olan Man’dan daha az yakıyor. 100km’de eğer mercedesden dersini alırsanız 15lt yakıyor. Almazsanız rastgele kullanımda 18lt yakıyor. Tabiki kasada yük olmayınca bu değerler. Allah nasip eder uzunyol işi çıkarsa onlarada bakacağım mutlaka :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ozeba

Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
Motors' Alıntı:
@Detail Guy" sağolun hocam teşekkürler :)
@"diesel32 hocam yakıt tüketimi çok güzel bu kamyonun. Yarı motor gücünde olan Man’dan daha az yakıyor. 100km’de eğer mercedesden dersini alırsanız 15lt yakıyor. Almazsanız rastgele kullanımda 18lt yakıyor. Tabiki kasada yük olmayınca bu değerler. Allah nasip eder uzunyol işi çıkarsa onlarada bakacağım mutlaka :)
Dersini alirsaniz derken :) mercedes egitim mi veriyor kamyon kullanimi icin? Acaba neler ogretiyorlar merak ettim.

diesel32

Amatör Detaycı
Üye
İl
istanbul
Motors' Alıntı:
@Detail Guy" sağolun hocam teşekkürler :)
@"diesel32 hocam yakıt tüketimi çok güzel bu kamyonun. Yarı motor gücünde olan Man’dan daha az yakıyor. 100km’de eğer mercedesden dersini alırsanız 15lt yakıyor. Almazsanız rastgele kullanımda 18lt yakıyor. Tabiki kasada yük olmayınca bu değerler. Allah nasip eder uzunyol işi çıkarsa onlarada bakacağım mutlaka :)
15-18lt baya iyi değerler... fiat ducato 12lt / crafter 14.5lt tüketiyor. gerçi bu araçlar istanbul şehiriçi ve yüklü şekilde :D

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
@ozeba" bu kamyonların teknolojisi otomobillerden çok farklı. Özellikle yakıt teknolojisi çok farklı. Aracın daha az yakıt yakması için ders veriyorlar Aksaray fabrikasında.

@"diesel32 tabiki çok iyi bir değer :) Man’ın motor gücü bunun yarısı kadar olmasına rağmen daha fazla yakıt yakıyor Man. Euro 5 2015 model hatta Man :)

serdar8424

Çaylak Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
uşak
@Motors güle güle kullanın çok seviyorum böyle cüsseli araçları Jantlarda bi demir tozu temizliği yaparsın artık uzun yoldan sonra bakalım

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
serdar8424' Alıntı:
@Motors güle güle kullanın çok seviyorum böyle cüsseli araçları Jantlarda bi demir tozu temizliği yaparsın artık uzun yoldan sonra bakalım

Valla pahalı temizleyici kullanırmıyım bilmiyorum :) çünkü sürekli yollarda olduğu için hep kirleniyor. @Ozgur_gs_91 testini yaptığı 5lt 12tl olan jant temizleyiciden alacağım. Demirtozu israf olabilir ya kamyona :D

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Motors' Alıntı:
serdar8424' Alıntı:

Valla pahalı temizleyici kullanırmıyım bilmiyorum :) çünkü sürekli yollarda olduğu için hep kirleniyor. @Ozgur_gs_91 testini yaptığı 5lt 12tl olan jant temizleyiciden alacağım. Demirtozu israf olabilir ya kamyona :D
Ona gider tam ürünü :D

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ozgur_gs_91' Alıntı:
Motors' Alıntı:
Ona gider tam ürünü :D
Aynen abi tam onun ürünü :D

babapars

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kayseri
RE: Mercedes Actros Projesi

Motors' Alıntı:
Evet.. Kamyonumuzu Ankara'ya getirdik uzun bir soluktan sonra.. Aksaray'dan yola çıkıp İstanbul'a üzerine kasa yapılmak üzerine giden kamyonumuzun tüm işlerimleri bitti sayılır. Bizde dün akşam çıktık yola ve getirdik kamyonumuzu.  :)

Tabii.. Bu demek olmuyorki her işi bitti.. Benim için herşey daha yeni başlıyor :D İçi berbat durumda şuanda, çok kirli, fabrika pisliği var üzerinde. İçini inşallah salı, çarşamba gibi veya yarın uygulamaya sokacağım. Dışının uygulaması ise, seramik kaplama, wax şeklinde yapacağım. Muhtemelen ön kaputun bir kısmına kaput koruma filmi çektireceğim. Ayrıca içinin döşemelerini değiştireceğiz. Umarım yapacağım uygulamaları beğenirsiniz. :)

Actros, birçok kişinin merak ettiği tır ve kamyonlardan biri olduğu için güzel inceleme tadında bir video çekeceğim temizlik işlerimiz bittikten sonra. Hatta temizlik anınıda video çekebilirim, taktir sizin :)

Sıkı durun takipte kalın  :D @_CaN_ kabuklu yemiş olmadan olmaz :)

Merakla bekliyoruz uygulamalarınızı bu arada kasa frigo mu

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara

babapars' Alıntı:
Motors' Alıntı:
Evet.. Kamyonumuzu Ankara'ya getirdik uzun bir soluktan sonra.. Aksaray'dan yola çıkıp İstanbul'a üzerine kasa yapılmak üzerine giden kamyonumuzun tüm işlerimleri bitti sayılır. Bizde dün akşam çıktık yola ve getirdik kamyonumuzu.  :)

Tabii.. Bu demek olmuyorki her işi bitti.. Benim için herşey daha yeni başlıyor :D İçi berbat durumda şuanda, çok kirli, fabrika pisliği var üzerinde. İçini inşallah salı, çarşamba gibi veya yarın uygulamaya sokacağım. Dışının uygulaması ise, seramik kaplama, wax şeklinde yapacağım. Muhtemelen ön kaputun bir kısmına kaput koruma filmi çektireceğim. Ayrıca içinin döşemelerini değiştireceğiz. Umarım yapacağım uygulamaları beğenirsiniz. :)

Actros, birçok kişinin merak ettiği tır ve kamyonlardan biri olduğu için güzel inceleme tadında bir video çekeceğim temizlik işlerimiz bittikten sonra. Hatta temizlik anınıda video çekebilirim, taktir sizin :)

Sıkı durun takipte kalın  :D @_CaN_ kabuklu yemiş olmadan olmaz :)

Polyester fiber kasadır. Özel yaptırıyoruz biz bunu istanbulda evden eve kasası olarak dizayn ettiriyoruz içini.

babapars

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kayseri

Motors' Alıntı:
babapars' Alıntı:
Polyester fiber kasadır. Özel yaptırıyoruz biz bunu istanbulda evden eve kasası olarak dizayn ettiriyoruz içini.
Allah kaza bela vermesin hayırlı bereketli kazançlar dilerim

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara

babapars' Alıntı:
Motors' Alıntı:
Allah kaza bela vermesin hayırlı bereketli kazançlar dilerim
Amin, Allah razı olsun. Allah isteyen herkese gönlündekinden fazlasını nasip etsin.

Motors

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Aslanın plakasını taktık  :)  İnşallah hafta içinde kendi çapımda güzel olacağını tahmin ettiğim bir ufak inceleme videosu çekeceğim. Veee.. detailing tabiki olmazsa olmazz. On numara detay uygulamalarıyla karşınıza geleceğim