3m seramik fiyasko mu?

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Merhaba arkadaşlar
10 gün kadar oldu 3m seramik kaplama yapıldı aracıma. Yağmurda veya su püskürtme sonrasında boncuklanma var. Ama bugün yıkama sonrasında Sanki su iticilik hiç yok su öylece duruyor gibi geldi bana. Aslında aracın parlaklığından, uygulamadan genel olarak memnunum ama seramikten emin olamadım.

Şöyle bir detay vereyim. Seramik kaplamayı yaparken izledim. 3m seramiğide yanımda açıp kullandılar. O konuda şüphe duymuyorum.

Yalnız uygulamadan 15 dk sonra araç çıkabilir dediler. Kürleşme süresi kapalı durması gerekmezmi diye sordum gerek yok bize eğitimde böyle anlatıldı dediler. O ana kadar söylediklerinde ve uygulamalarında bir hata görmeyince güvenmeyi tercih ettim. O gecede yağmur yağdı. Acaba yağmur ürünü bozmuş yada performansı düşürmüş olabilirmi?

Ayrıca su iticilik dışında seramiği kontrol etmenin bir yolu varmıdır. Uygulama yapan yere gitmeden önce bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Uygulama sonrası.. yağmur sonrası ve yıkama sonrası IMG_20190130_170712.jpg IMG_20190130_170558.jpg IMG_20190130_170614.jpg
IMG_20190131_165052.jpg IMG_20190131_165046.jpg IMG_20190208_174539.jpg IMG_20190208_174527.jpg IMG_20190208_174519.jpg IMG_20190208_174534.jpg

Son düzenleme:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bu uygulamada büyük sıkıntı var, 10 gün önce uygulanan bir seramik için hem boncuk yapısı çok kötü, hem hidrofobi yok denecek düzeyde. Yani herhangi bir qd yada qw kullansanız bu durumdan daha iyisi olurdu.Bence bir an önce uygulamayı yaptırdığınız yere gidip itiraz etmelisiniz.

kaangiu

Çaylak Detaycı
Üye
Ürün kurlesmemis bence şansınıza birde o gece yağmur yağmış
Seramik uygulandiktan sonra ufo benzeri isiticilarla araç isitildimi
Yoksa silip gonderdilermi sizi

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Ürünün fotoğrafını cektiniz mi acaba en kötü qd bile 10 gün kalıyor çok büyük sıkıntı var. Parlaklığın hoşunuza gitmesinin sebebi yüzeyden çiziklerin alınmış olmasıdır
Ürün kurlesmemis bence şansınıza birde o gece yağmur yağmış
Seramik uygulandiktan sonra ufo benzeri isiticilarla araç isitildimi
Yoksa silip gonderdilermi sizi
İnfrared kullanmamıyor genelde bu tip bayiler adamlar direk yollamis

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Merhaba.

Resimlerden anladığım , waxın ömrü bitmeye yakın durum gibi. Yanlış anlamayın , boncuklar çok kötü :(. Seramik sanki ömrünü tamamlamaya yakın edasında. Bu uygulamada problem var. Wax yapılıp 15 dk sonra teslim edilse anlarım ; fakat seramik sonrası bu kadar kısa sürede teslimi bir bilgi eksikliğini çağrıştırdı

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İlginiz için çok teşekkür ederim. beklediğim cevaplardı zaten itiraza giderken kendimden emin gitmek istedim.

Peki 2. Soru. Seramik sadece su iticilik lemi anlaşılır, test edilir. Başka yolu yok mudur.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
İlginiz için çok teşekkür ederim. beklediğim cevaplardı zaten itiraza giderken kendimden emin gitmek istedim.

Peki 2. Soru. Seramik sadece su iticilik lemi anlaşılır, test edilir. Başka yolu yok mudur.

Malesef seramigin varligini herhangi bir sekilde bakarak vs. anlayamazsiniz yani geriye sadece su iticilik yani boncuklama olayi kaliyor. Yikama sonrasi sayet yer yer boncuklamasi oluyor olsaydi belki yikadiginiz sampuan etkisini baskilamis diye optimist bir yorum yapmak isterdim ama gorunen o ki ciplak bir yuzey var gibi duruyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Öncelikle geçmiş olsun.

Aracın parlaklığının sebebi yüzeyin oksidasyondan ve çiziklerden arındırılmış olması. Yani seramik yapılmasa bile parlaklık sizi tatmin edecekti.

Su iticiliğe gelirsek eğer 10 gün içerisinde bu hale gelen bir seramik daha önce görmedim. Wax bile görmedim desem yeri var. Ya seramik uygulanmadan önce yüzey temizliği iyi yapılmadığı için boyaya tutunamadı ürün ya da kürleşme süresine önem vermedikleri için ürün hasar gördü.
Bu yazdıklarımdan her ikisi de etkili olabilir yaşadığınız soruna.

Bence bir an önce uygulamayı yaptırdığınız yere gidin ve su iticilik nereye kayboldu açıklamasını isteyin.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Öncelikle geçmiş olsun.

Aracın parlaklığının sebebi yüzeyin oksidasyondan ve çiziklerden arındırılmış olması. Yani seramik yapılmasa bile parlaklık sizi tatmin edecekti.

Su iticiliğe gelirsek eğer 10 gün içerisinde bu hale gelen bir seramik daha önce görmedim. Wax bile görmedim desem yeri var. Ya seramik uygulanmadan önce yüzey temizliği iyi yapılmadığı için boyaya tutunamadı ürün ya da kürleşme süresine önem vermedikleri için ürün hasar gördü.
Bu yazdıklarımdan her ikisi de etkili olabilir yaşadığınız soruna.

Bence bir an önce uygulamayı yaptırdığınız yere gidin ve su iticilik nereye kayboldu açıklamasını isteyin.
Benim kullandığım QD lerde bile görmedim :)

Mk.dursunaydin

Çaylak Detaycı
Üye
Geçmiş olsun.
Kesinlikle bir sorun var.
Bsd dahi ki benim çok severek kullandığım bir üründür enaz 2 ay etkisini gösteriyor.
En kötu katı wax dahi 15 gün koruma yapıyor.
Seramik çok daha uzun süre kullanım ömrüne sahip olmalıdır.

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Merhaba.

Resimlerden anladığım , waxın ömrü bitmeye yakın durum gibi. Yanlış anlamayın , boncuklar çok kötü :(. Seramik sanki ömrünü tamamlamaya yakın edasında. Bu uygulamada problem var. Wax yapılıp 15 dk sonra teslim edilse anlarım ; fakat seramik sonrası bu kadar kısa sürede teslimi bir bilgi eksikliğini çağrıştırdı
Teşekkür ederim hocam. Yanlış anlamadım ayrıca cevaplarınız benim kendi bulduğum cevaplarla örtüştüğü için daha emin oldum.

Arkadaşlar ilginize ayrı ayrı teşekkürler.

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İlk günden soru yağmuru olacak ama.
Reçine yada kuş pisliği kaynaklı tavanın ortasında boyaya kadar inmiş 10 kuruş kadar bir iz var. Şu an (polisaj sonrası) görüntü olarak rahatsız etmiyor. Seramik kaplama bu bölgeyi korur mu, büyümesini engellermi? Yoksa rötuşla kapatıp sonramı seramik kaplama yapılması daha uygun ve koruyucu olur?. Fusso 12 ile düzenli tekrarlamama rağmen çok az büyüdü gibi gelmişti.

Bu soruyu sorma sebebim belki saçma gelebilir ama. İzlediğim videolardan, okuduklarımdan aklımda kalan.. seramik, vernikle kimyasal bağ kurarak yüzeye tutunuyor. Aynı tutunmayı bu vernik kalkmış sadece boya kalmış bölgeye yapabilirmi.

Polisaj öncesi durum. Polisajdan sonra çok daha iyi oldu. Foto çekmemişim.
IMG_20190129_142814.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
15 dk sonra seramiğin kurlestigini söyleyen dahiyane uygulamaci kim merak ettim, yaptırdığıniz firmanin ismini bizlerle paylaşın ki diğer arkadaşların başına aynı olay gelmesin.

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam geçmiş olsun. uygulamada sorun olduğu çok belli. arkadaşlar zaten bunu ifade etmiş. uygulama yapılan yer ile görüşmelisiniz. Seramik kaplama 10 gün sonra bu hale gelmemeliydi...

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
15 dk sonra seramiğin kurlestigini söyleyen dahiyane uygulamaci kim merak ettim, yaptırdığıniz firmanin ismini bizlerle paylaşın ki diğer arkadaşların başına aynı olay gelmesin.
3m car care. Kürleşme süresi 24 saat basınçlı suyla yıkanmadığı sürece sorun olmaz dediler.

Son düzenleme:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İlk günden soru yağmuru olacak ama.
Reçine yada kuş pisliği kaynaklı tavanın ortasında boyaya kadar inmiş 10 kuruş kadar bir iz var. Şu an (polisaj sonrası) görüntü olarak rahatsız etmiyor. Seramik kaplama bu bölgeyi korur mu, büyümesini engellermi? Yoksa rötuşla kapatıp sonramı seramik kaplama yapılması daha uygun ve koruyucu olur?. Fusso 12 ile düzenli tekrarlamama rağmen çok az büyüdü gibi gelmişti.

Bu soruyu sorma sebebim belki saçma gelebilir ama. İzlediğim videolardan, okuduklarımdan aklımda kalan.. seramik, vernikle kimyasal bağ kurarak yüzeye tutunuyor. Aynı tutunmayı bu vernik kalkmış sadece boya kalmış bölgeye yapabilirmi.

Polisaj öncesi durum. Polisajdan sonra çok daha iyi oldu. Foto çekmemişim.
Ekli dosyayı görüntüle 5635
Hakkı ile yapılan bir seramik koruma hasar görmüş boya yüzeyini bir tık fazla korur diyebiliriz.

Ancak bu bölge ne yaparsanız yapın büyüyecektir. Siz sadece yavaşlatabilirsiniz.

BlaJKeagle

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Hakkı ile yapılan bir seramik koruma hasar görmüş boya yüzeyini bir tık fazla korur diyebiliriz.

Ancak bu bölge ne yaparsanız yapın büyüyecektir. Siz sadece yavaşlatabilirsiniz.
Kaliteli bir şeffaf Kaplamada ne yaparsanız yapına dahilmi hocam. Boyatmayıda düşündüm ama ya komple yada tavanın yarısı kadar bir alandan bahsediyor boyacı ustalar.

Ammada sordum dimi:utan: peşpeşe.
Diğer forumda sorup sorup öylece beklemekten içim şişmiş. Burası baya aktif.. 1 gecede 3 günde almadığım cevapları aldım. Tekrar teşekkür ederim.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Kaliteli bir şeffaf Kaplamada ne yaparsanız yapına dahilmi hocam. Boyatmayıda düşündüm ama ya komple yada tavanın yarısı kadar bir alandan bahsediyor boyacı ustalar.

Ammada sordum dimi:utan: peşpeşe.
Diğer forumda sorup sorup öylece beklemekten içim şişmiş. Burası baya aktif.. 1 gecede 3 günde almadığım cevapları aldım. Tekrar teşekkür ederim.

Kaliteli şeffaf kaplama çok daha iyi tabii ki. En azından fiziksel bir koruma sağlıyorsunuz. Ancak yarın bir gün sökmeye kalktığınızda durum çok daha kötü olacaktır. Boyatma durumu en son tercih edeceğiniz şey olmalı. Artık çok kötü olur gözünüz görmek istemez işte o zaman durumu fotoğraflayarak boyatabilirsiniz.

Diğer forumlardan farkımız, bizim temelimizde yardım sever, paylaşımcı ve objektif bir bakış açısı var. Forum yönetimi olarak kurduğumuz forum ile doğrudan alakalıyız. Yani belli bir bilgi ve tecrübe birikimimiz var :hava:

Ayrıca kimseden fayda sağlama gibi bir amacımız yok. Bir fayda sağlanacaksa tüm forum ailesi olarak sağlanmalı.

Son düzenleme:

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Kaplama ne kadar kaliteli olursa olsun bence öncesinde lokal bir zımpara uygulaması yapmakta fayda var.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Normalde 1 gün kadar kurumaya bırakılıyor uygulamadan sonra. 15 dakikada çıkartmak ilginç olmuş. Ancak şu da var 2 hafta kadar aracı şampuanla yıkamayın derler. Anladığım kadarıyla siz bu süre içinde yıkamışsınız. Kullandığınız şampuan nedir?

Edit: Geçmiş olsun bu arada.