Af Tripple & 3D HD Speed Karşılaştırma

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elle Polisaj olur mu?
Olmaz dediğinizi biliyorum ama yine de bir deneme yapmak istedim. Geçenlerde bizimkiler bagajdaki kuş pisliğini zor temizledik, baya uğraştık falan deyince içime bir kurt düştü. Dedim bir inip bakayım. Hazin son ile karşılaştım, derin bir çizik kümesi oluşmuş. Malzemede varken karşılaştırma testi yapmak istedim. Hava iyice kapayınca pek güzel çıkmadı ama idare edin arkadaşlar, yakın zamanda telefonu değiştireceğim inşallah :)
Okuduğunuz için teşekkürler...
Çizik durumu,

1.jpg

Af Tripple sonrası,

2.jpg

3D Speed Sonrası, Totat'in kapatma özelliği Tripple'dan çok daha iyi.

3.jpg

Araç rengi beyaz olduğu için pek de bir şey görülmez diye piano black kısımlarda da deneme yaptım. Öncesi,

4.jpg

Uygulama sonrası, Sol tarafa Speed, sağ tarafa ise Tripple uygulandı,

5.jpg

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
İşini güzel yapmış 3D inceleme için teşekkürler hocam :)

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
3D'nin bu ürünü iyiymiş göze batan yerlerde işe yarayabilir. Bizim gibi polisaj imkanı olmayanlar için fena değil. Dolgu özellikli bir ürün mü?

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ellerinize sağlık bugün testler karşılaştırmalar havada uçuşuyor. Performansa alkış. :alkis::alkis: bu tip durumlarda normal pasta da deneyebilirsiniz daha kesin çözüm olur keza bu hepsi bir arada ürünler çizik kapattiklari için üzerine koruma atılmazsa pek fazla süre yüzeyde kalamazlar. 3d Speed yabancı forumlarda Amerikada oldukça övülen bir AIO hepsi bir arada ürün. Ben de fiyat cazip olunca ufak boyundan aldım denemek için. Benim stratejim nispeten temiz çiziksiz yüzeyde aşındırıcı kullanmaktansa orbital makine ile 3D SPEED ardına koruma uygulamak olacak. Bu tarz ürünleri ayrıca el ile kapı eşikleri bagaj içi gibi yerlerde uygulayabilirsiniz.

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık bugün testler karşılaştırmalar havada uçuşuyor. Performansa alkış. :alkis::alkis: bu tip durumlarda normal pasta da deneyebilirsiniz daha kesin çözüm olur keza bu hepsi bir arada ürünler çizik kapattiklari için üzerine koruma atılmazsa pek fazla süre yüzeyde kalamazlar. 3d Speed yabancı forumlarda Amerikada oldukça övülen bir AIO hepsi bir arada ürün. Ben de fiyat cazip olunca ufak boyundan aldım denemek için. Benim stratejim nispeten temiz çiziksiz yüzeyde aşındırıcı kullanmaktansa orbital makine ile 3D SPEED ardına koruma uygulamak olacak. Bu tarz ürünleri ayrıca el ile kapı eşikleri bagaj içi gibi yerlerde uygulayabilirsiniz.
Makine kullanma olanağı olmadığı için lokal bölgelerde kullanıyorum. Özellikle piano black de çıkardığı iş çok hoşuma gitti. Tripple'dan çok daha iyiydi. Kapı kolu arasında falan da uyguladım. Çeyizde bulunduracağım temel ürünlerden olur kendileri :)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Üstad ne zaman topladınız bu kadar ürünü. Anlaşılan indirim kapsamında sadece wax alınmamış 3d komple sömürülmüş :komik:. Bu senenin ürün karşılaştırma konusu ödüllerine hızlı bir giriş yaptınız.

Bu arada hangi ürünle uygulama yaptınız?

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Üstad ne zaman topladınız bu kadar ürünü. Anlaşılan indirim kapsamında sadece wax alınmamış 3d komple sömürülmüş :komik:. Bu senenin ürün karşılaştırma konusu ödüllerine hızlı bir giriş yaptınız.

Bu arada hangi ürünle uygulama yaptınız?
Ya aslında peyder pey birşeyler alıyorum, stokları serelim de paylaşıyorum ama uygulama yapmak için vakit ayarlama işini pek beceremiyordum.
Bu hafta sonu kesin karar verdim, dedim test konuları açayım, muhabbet edelim biraz, ürün yorumu yapalım.
Uygulamayı normalde Auto Finesse handipuck ve 2 nolu padi ile yapıyorum (handipuck serisi olan pad). Fakat bu sefer geçenlerde aliekspres den aldığım padler ile yaptım. Çok da memnun kaldım. Pad in boyutları tam ellerime göre rahatça baskı uygulayabildim.Yıkamasını da nanolex microfiberwash ile yaptım, ilk günkü formunu koruyorlar, merak edenler için buyrun link :)

US $2.99 |Tahmini Teslimat Zamanı

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Evet, dolgu özelliği mevcut. All in one özellikli (Hafif aşındırıcı+glaze+wax)
Uyguladığınız araç ne hocam sizin? Bildiğim kadarıyla benim vw gibi alman araçlarında bu tarz ürünler vernik tabakası sert olduğundan verimli olmuyor bir ara araştırmıştım el ile uygulama yapmak için sonra vazgeçmiştim.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık tekrar, yardırmışsın Valla bugün, hızına yetişemiyoruz. 3d açık ara almış götürmüş, kapı içlerinde falan tam süper olur. Ayrıca dediğiniz gibi ufak dokunulması gereken yerlerde hemen pratik olarak müdehale edebilirsiniz.

green_spell

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Eline sağlık tekrar, yardırmışsın Valla bugün, hızına yetişemiyoruz. 3d açık ara almış götürmüş, kapı içlerinde falan tam süper olur. Ayrıca dediğiniz gibi ufak dokunulması gereken yerlerde hemen pratik olarak müdehale edebilirsiniz.
Hocam senin kadar olamayız :) Uygulamalar ile uğraşırken bir ara enerjim tükendi artık, aklıma gün boyu uğraştığın araçlar geldi, bir kez daha takdir ettim seni :nazar::cicek:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hocam senin kadar olamayız :) Uygulamalar ile uğraşırken bir ara enerjim tükendi artık, aklıma gün boyu uğraştığın araçlar geldi, bir kez daha takdir ettim seni :nazar::cicek:
Teşekkür ederim, aldığımız güzel sonuçlar ve yorumlar bütün yorgunluğumuzu alıveriyor.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Elinize sağlık
Maaşallah karşılaştırmalar peş peşe geliyor
3d speed performansına ağzım açık kaldı,maaşallah neredeyse tertemiz yapmış
Bir ara çok düşünmüştüm almayı ama hakkında pek yorum bulamayınca vaz geçmiştim
O zaman bu konu olsa ve görsem kesin alırdım,gerçi şimdi de aşağıdan aşağıdan bir kaşıntı geliyor :aksii:
Acaba üzerine atılacak korumayla arası nasıl :dusun:
Eğer ömründen çalmıyorsa,hatta az çalıyorsa bile alınır bence

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Elle Polisaj olur mu?
Olmaz dediğinizi biliyorum ama yine de bir deneme yapmak istedim. Geçenlerde bizimkiler bagajdaki kuş pisliğini zor temizledik, baya uğraştık falan deyince içime bir kurt düştü. Dedim bir inip bakayım. Hazin son ile karşılaştım, derin bir çizik kümesi oluşmuş. Malzemede varken karşılaştırma testi yapmak istedim. Hava iyice kapayınca pek güzel çıkmadı ama idare edin arkadaşlar, yakın zamanda telefonu değiştireceğim inşallah :)
Okuduğunuz için teşekkürler...
Çizik durumu,

Ekli dosyayı görüntüle 8848

Af Tripple sonrası,

Ekli dosyayı görüntüle 8849

3D Speed Sonrası, Totat'in kapatma özelliği Tripple'dan çok daha iyi.

Ekli dosyayı görüntüle 8850

Araç rengi beyaz olduğu için pek de bir şey görülmez diye piano black kısımlarda da deneme yaptım. Öncesi,

Ekli dosyayı görüntüle 8851

Uygulama sonrası, Sol tarafa Speed, sağ tarafa ise Tripple uygulandı,

Ekli dosyayı görüntüle 8852
Hocam maşallah şahane incelemelerle güne başladık. Mk7 sahibi olarak bende de piano black kısımlar kan ağlıyor malesef :( 3d speed hakkında uzun dönem deneyimlerinizi bekliyorum :) memnun kalırsanız en azından ufak boyunu alıp denemek isterim :) şu anki berbat halinden iyi olacağı kesin en azından

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hocam maşallah şahane incelemelerle güne başladık. Mk7 sahibi olarak bende de piano black kısımlar kan ağlıyor malesef :( 3d speed hakkında uzun dönem deneyimlerinizi bekliyorum :) memnun kalırsanız en azından ufak boyunu alıp denemek isterim :) şu anki berbat halinden iyi olacağı kesin en azından
En azından düzenli uygularsanız çirkin görüntüden kurtulursunuz. Polisaj şansınızda yoksa stokta olması şart bence.

Son düzenleme:

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik gercekten 3d den bu performansi beklemezdim ama gercekten basarili sonuc vermis. Polisaj imkani olmayan gecici cozum arayan arkadaslar icin cok anlamli bir test olmus tesekkurler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Elinize sağlık
Maaşallah karşılaştırmalar peş peşe geliyor
3d speed performansına ağzım açık kaldı,maaşallah neredeyse tertemiz yapmış
Bir ara çok düşünmüştüm almayı ama hakkında pek yorum bulamayınca vaz geçmiştim
O zaman bu konu olsa ve görsem kesin alırdım,gerçi şimdi de aşağıdan aşağıdan bir kaşıntı geliyor :aksii:
Acaba üzerine atılacak korumayla arası nasıl :dusun:
Eğer ömründen çalmıyorsa,hatta az çalıyorsa bile alınır bence
3D Speed dediğim gibi Amerikada çok övülüyor AIO ürün olarak. Üzerine güzel bir carnauba wax iyi gidecektir ölürsen çok çalmaz zaten carnauba ömrü 2-3 ay istisnalar hariç ve tabiki uygulandığı iklime bağlı olarak. Fakat esas anlamda verim almak istenirse orbital makine ve finishing pad tavsiye ederim. Srp de aynı işi görür İbrahim elinde varsa orbital ile denemeni tavsiye ederim üzerine de wax. Piano blackde iyi iş çıkarmış ama geçici neticede m700 ile silsen ya da birkaç yıkama sonrası eski haline dönecektir fakat düzenli uygulanırsa görüntü korunur ve pratik el ile en azından 5 dakikada tamamdır. Kıyaslamak için imkanın varsa @green_spell bir de h8 veya 400 muadili aşındırıcı pasta elinle denersen fikir verir çok kişiye.