amatör uygulama için yardım

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
arkadaşlar merhaba.bayram sonrası kullanacağım yıllık iznimde hanımın arabasına kendimce bir bakım yapmayı düşünüyorum.araç.2004 otomatik orijinal boyalı(boyalı parça yok)güneş yanığı olmayan palio.yapmayı düşündüğüm sıralama şu şekilde

1-normal benzinlik köpüğü ile yıkama
2-marflo kil eldiveni ile temizlik.
3-bölünmüş olarak elimde bulunan menzerna 2500 ile polisaj.
4-yine elimde bulunan fk1000p veya vp mad wax uygulama

kapalı yer ve yeterli tecrübem olmadığımdan polisajı elle yapmak zorundayım.tecrübelerinizden ve tavsiyelerinizden yardım bekliyorum.saygılarımla.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Yıkamadan sonra kilden önce demir tozu temizleyici bir ürün ile decontamination basamağı eklemek lazım. Yine waxtan önce ipa,m600 vs. ile yüzeyi temizlemek lazım. Wax bu sayede daha iyi tutunur. Ayrıca el ile polisaj pek mümkün değil.

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Yıkamadan sonra kilden önce demir tozu temizleyici bir ürün ile decontamination basamağı eklemek lazım. Ayrıca el ile polisaj pek mümkün değil.
elle olamayacağını biliyorum ama dediğim gibi kapalı mekan ve yaşımdan dolayı olan çekingenlikten dolayı makina kullanamıyorum:)birde fiat grubu araçların boyalarının yumuşak boya diye tabir edilen yapıda olduğunu tahmin ettiğimden dolayı elle yapmayı düşündüm.demir tozu temizliği uyarınız için de teşekkür ederim.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
arkadaşlar merhaba.bayram sonrası kullanacağım yıllık iznimde hanımın arabasına kendimce bir bakım yapmayı düşünüyorum.araç.2004 otomatik orijinal boyalı(boyalı parça yok)güneş yanığı olmayan palio.yapmayı düşündüğüm sıralama şu şekilde

kapalı yer ve yeterli tecrübem olmadığımdan polisajı elle yapmak zorundayım.tecrübelerinizden ve tavsiyelerinizden yardım bekliyorum.saygılarımla.
Elle herhangi bir polisaj sadece ürün ve zaman kaybı olacaktır. Detaylı güzelce yıkayın özenerek. Marflo kik eldiveninden ziyade daha sert bir kil varsa normal onu uygulayın eper ki araç ilk defa kil görecekse. Yoksa da mecbur kil eldivenine devam. Öncesinde demir tozu temizliği ve zift temizliği tavsiye ederim. Waxtan önce ipa ya da m600 uygulayın.

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Elle herhangi bir polisaj sadece ürün ve zaman kaybı olacaktır. Detaylı güzelce yıkayın özenerek. Marflo kik eldiveninden ziyade daha sert bir kil varsa normal onu uygulayın eper ki araç ilk defa kil görecekse. Yoksa da mecbur kil eldivenine devam. Öncesinde demir tozu temizliği ve zift temizliği tavsiye ederim. Waxtan önce ipa ya da m600 uygulayın.
polisaj demeyelim de hem temizlik hem el becerisini geliştirme hem de boş zamanı değerlendirme diyelim.yoksa elle sonuç alamayacağımı buradaki okuduklarımdan biliyorum.ilginize çok teşekkür ederim

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Ne temizlik ne de el becerisi olmuş olur. Menzerna 2500 makine için yapılmış bir polish sonuçta. El becerisi geliştirmek ve temizlik ise amaç tripple ya da rejevunueta srp gibi elle uygulamaya nispeten uygun en azından temizlik yapacak ürün kullanmanız daha yerinde olur.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Eğer polisaj makinası varsa hiç çekinmenize gerek yok ve bu işin yaşla da alakasi yok çekinmeyin bence.. Cutting olmazsa da polishing pedle fln 2500 uygularsiniz araç orijinal boya olduğundan sorun yaşamanız neredeyse imkansiz.. Belki çizikleri yok edemezsiniz ama yinede makine tecrübesi kazanıp ileride daha iyi işler çıkarabilirsiniz...

Eğer illa elle uygulama diyorsaniz trifoam ped ile pasta uygulayın boya yüzeyini hafifiten temizlemiş olursunuz. Kil öncesi kesinlikle demirtozu temizleyici uygulayın ve pasta sonrasinda m600 ile yüzeyi waxa hazırlayın..

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Eğer polisaj makinası varsa hiç çekinmenize gerek yok ve bu işin yaşla da alakasi yok çekinmeyin bence.. Cutting olmazsa da polishing pedle fln 2500 uygularsiniz araç orijinal boya olduğundan sorun yaşamanız neredeyse imkansiz.. Belki çizikleri yok edemezsiniz ama yinede makine tecrübesi kazanıp ileride daha iyi işler çıkarabilirsiniz...

Eğer illa elle uygulama diyorsaniz trifoam ped ile pasta uygulayın boya yüzeyini hafifiten temizlemiş olursunuz. Kil öncesi kesinlikle demirtozu temizleyici uygulayın ve pasta sonrasinda m600 ile yüzeyi waxa hazırlayın..
maalesef makinam yok.değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.kesinlikle dikkate alacağım.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Elle uygulama yapmak biraz zor olur. Rl ile uygulamaya yönelik ürünler genelde dolgu yapan ürünler. Etkiside kısa süreli oluyor. Yorulduğunuza değicek ürünler değil. Makina olurda çok daha iyi olur.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Merhabalar, sanırım el ile yapmaya kararlısınız dolayısıyla bende buna göre tavsiyeler vereyim nacizane.Evet Fiat grubu araçların boyaları yumuşak tabir ettiğmiz boyalar fakat öyle el ile ve 2500 ile çizik alacak kadar da yumuşak değiller tabiikide.yani o kadar yumuşağını bulmak zor:)2500 değilde daha agresif bir aşındırıcı le girmenizi tavsiye ederim.Emin olun ki bu sizi makina ile yapmaktan çok daha fazla yoracaktır.Bu yüzde hepsini bir günde değilde bir kaç güne yayarak yapmanızı tavsiye ederim.Aşındırıcı olarak mesela Meg. Ultımate Compound var ben onu severek kullanıyordum eskiden makinamın olmadığı dönemlerde.
arkadaşlar diğer tavsiyeleri vermişler, demir tozu temizliği gibi.Ayrıca kapatıcı özellikleri olan bir ürün kullanacaksanız M600 falan gibi temileyici şeyler kullanmayın waxtan önce.Sadece biraz daha sık wax yenilesiniz.Umarım yardımı olur tavsiyelerimin.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri

Bayramdan hemen sonraki hafta degilde secimden sonra herahngi bir gun kiziltepeye gelirseniz yardimci olurum. Hem polisaj yapariz hem muhabbet :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Merhaba. Gerekli olan tum tavsiyeler verilmis. Bende @onurçiko abi gibi meguiars ultimate compound tavsiye ederim. Daha oncesinde bu urunu el ile uygulamisligim vardir. Cok cok az da olsa cizik alabiliyorsunuz.

Kolunuza kuvvet :)

Sonuclari bekliyoruz.

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Merhabalar, sanırım el ile yapmaya kararlısınız dolayısıyla bende buna göre tavsiyeler vereyim nacizane.Evet Fiat grubu araçların boyaları yumuşak tabir ettiğmiz boyalar fakat öyle el ile ve 2500 ile çizik alacak kadar da yumuşak değiller tabiikide.yani o kadar yumuşağını bulmak zor:)2500 değilde daha agresif bir aşındırıcı le girmenizi tavsiye ederim.Emin olun ki bu sizi makina ile yapmaktan çok daha fazla yoracaktır.Bu yüzde hepsini bir günde değilde bir kaç güne yayarak yapmanızı tavsiye ederim.Aşındırıcı olarak mesela Meg. Ultımate Compound var ben onu severek kullanıyordum eskiden makinamın olmadığı dönemlerde.
arkadaşlar diğer tavsiyeleri vermişler, demir tozu temizliği gibi.Ayrıca kapatıcı özellikleri olan bir ürün kullanacaksanız M600 falan gibi temileyici şeyler kullanmayın waxtan önce.Sadece biraz daha sık wax yenilesiniz.Umarım yardımı olur tavsiyelerimin.
kapalı mekan olmayışından dolayı elektrik konusunda sıkıntı yaşadığımdan elle yapmak zorundayım.2500 elimde mevcut olduğundan değerlendirmek ve araç boyasın da az da olsa temizlik yapabilir düşüncesi ile tercih ettim.ilk mesajım da belirttiğim gibi 2500 ardından ipa ile silip wax atmayı düşünüyorum.sorularıma vakit ayırıp cevap vermeniz en büyük yardım.çok teşekkür eder saygılar sunarım.

erdal.t

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Merhaba. Gerekli olan tum tavsiyeler verilmis. Bende @onurçiko abi gibi meguiars ultimate compound tavsiye ederim. Daha oncesinde bu urunu el ile uygulamisligim vardir. Cok cok az da olsa cizik alabiliyorsunuz.

Kolunuza kuvvet :)

Sonuclari bekliyoruz.
dediğiniz gibi kol gücüne baya ihtiyacım olacak:).yapar yapmaz sonuçları paylaşacağım.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
kapalı mekan olmayışından dolayı elektrik konusunda sıkıntı yaşadığımdan elle yapmak zorundayım.2500 elimde mevcut olduğundan değerlendirmek ve araç boyasın da az da olsa temizlik yapabilir düşüncesi ile tercih ettim.ilk mesajım da belirttiğim gibi 2500 ardından ipa ile silip wax atmayı düşünüyorum.sorularıma vakit ayırıp cevap vermeniz en büyük yardım.çok teşekkür eder saygılar sunarım.
O zaman sonuçları merakla bekliyoruz, kolay gelsin.Güzel bir konu bekliyoruz sizden.