Aracıma motor temizliği yaptım

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Ellerine sağlık:tesekkurr:

Uyarıları yapmış forumdaşlarımız. Sizde o hataların aslında nasıl olduğunu yazmışsınız.

Yalıtım keçesine su tutmak:noo:
Elektrik bağlantılarını yalıtmamak:noo:
Yakın tazyik su:noo:
Blowersiz, basınçlı havasız kurutmak:noo:

Geriye kalan aslında işin en zevkli kısmı, detay:alkisss::cicek:
Yukarıdaki olumsuzlukların sebeb-sonuç ilişkilerini iyi biliyorsun belli ki. Pata küte tokatlamışsınız daciayı:komik:@SubaruOutback beyin dediği gibi yanlış yönlendirmeme adına çokta güzel bir önlem olur, iyi olur.
Korumaya almak çok iyi oluyor. Ben ta yazın mp kullandım ara ara blower ile tozunu uçururum hala mis gibi.
Bizim poloların altına çelik karter muhafaza varmış tampon arkasından şöför ayaklarına kadar motor evinin heryerini koruyan. Bu aralar benimde aklımda ondan var. Toza da etki eder belki. Bu muhafazayı alırsam onun sayesinde yine motor yıkarız:mutlu:

mirafiori

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ellerine sağlık:tesekkurr:

Uyarıları yapmış forumdaşlarımız. Sizde o hataların aslında nasıl olduğunu yazmışsınız.

Yalıtım keçesine su tutmak:noo:
Elektrik bağlantılarını yalıtmamak:noo:
Yakın tazyik su:noo:
Blowersiz, basınçlı havasız kurutmak:noo:

Geriye kalan aslında işin en zevkli kısmı, detay:alkisss::cicek:
Yukarıdaki olumsuzlukların sebeb-sonuç ilişkilerini iyi biliyorsun belli ki. Pata küte tokatlamışsınız daciayı:komik:@SubaruOutback beyin dediği gibi yanlış yönlendirmeme adına çokta güzel bir önlem olur, iyi olur.
Korumaya almak çok iyi oluyor. Ben ta yazın mp kullandım ara ara blower ile tozunu uçururum hala mis gibi.
Bizim poloların altına çelik karter muhafaza varmış tampon arkasından şöför ayaklarına kadar motor evinin heryerini koruyan. Bu aralar benimde aklımda ondan var. Toza da etki eder belki. Bu muhafazayı alırsam onun sayesinde yine motor yıkarız:mutlu:
Yorumun için teşekkür ederim.

Yalıtım keçesi dediğim gibi süngerimsi bir yapıda keçede değil aslında gayet yıkamaya müsait bir ürün bence :)
Elektrik bağlantısı konusunda haklısınız ama sadece sürücü tarafında sigorta paneli var onun da üzerinde basınçlı su uyarısı var ondan uzak durdum. Dacia nekadar elektronik sorusu? :) Pataküte olayının çıkış noktası :) Sırada Şahin var esas o güzel olacak :D
Yukarda da belirttiğim gibi yakın temas şase ve blok v.b yerlere oldu, incik cincik yerlere perde olarak suyu geçtim ve makinenin K1 olduğunu belirtmek isterim.
Blower veya basınçlı hava konusunda sonuna kadar haklısınız.

Son düzenleme: