Arkadaşlar fikrinize ihtiyacım var

Sizce bu güncellemeyi yapmalı miyim?

• Yapmalısın

Kullanılan: 3 9.1%
  • Orjinalini boyat

Kullanılan: 29 87.9%
  • Başka bir yan sanayi ürün düşünmelisin

Kullanılan: 1 3.0%

• Kullanılan toplam oy
    33

cerrah

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhaba. W213 aracımın on tamponunda bolca taş atığı ve yine eski sahibinden kalma alt taraflarda sürtmeler var. Aracın tamamini PPF ile kaplatmıştım ama ön tampon hariç. Ne zamandır boyatsam mi yoksa taiwan yeni bir tamponla güncelleme mi yapsam karar veremiyorum. Orjinalini boyatmak istemedim satarken filanda uğraşmamak adına ama içimde bastıramadıgim bir orjinallik isteği var kargoyla gelecek yan sanayi ürünün nasıl çıkacağını da kestiremiyorum. Bir ürün buldum ve fikrinize ihtiyacım var. Ayrıca belki aranızdan birinin bu tarz ürünler satan tanıdığı yada alış veriş yaptığı bir yerler vardır diye Umut ediyorum.

Gearbox

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Orjinal tamponu isinin ehli bir yerde boyatıp keyfime bakardım..
Satış konusunda Boyali olmasina takilacak arkadasa da allah akıl fikir versin.

Taiwan vb 2. Kalite urunlerden kesinlikle uzak dururdum.

değişik

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
.
Ben yerinizde olsam orjinali olduğu gibi kullanır içime sinen kalitede parça buluncada onunla değiştiririm vardır mutlaka bulursunuz bence

cerrah

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ben yerinizde olsam orjinali olduğu gibi kullanır içime sinen kalitede parça buluncada onunla değiştiririm vardır mutlaka bulursunuz bence
O da bir ihtimal ama Sivas’ta olunca gidip görme şansım olmuyor maalesef.
MERCEDES W213 E63 s AMG TAMPON MAYBACH PANJUR / EM GARAGEİlan No: 861463344
Otomobil & Arazi Aracı / Dış Aksesuar / MERCEDES W213 E63 s AMG TAMPON MAYBACH PANJUR / EM GARAGE sahibinden.comda - 861463344 ürün bu ama tutupta taktıktan sonra sağı solu oynar orjinal olmadığı anlaşılacak bir duruşu olmazsa soğutur beni :)

pilotgokhann

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
ANKARA
Yan sanayi üründen özellikle de böyle bir aracın parçası için uzak durun. Orijinalini çok iyi bir araştırma yapıp çok titiz bir ustaya hakkını verip boyatıp işinize bakın. Kolay gelsin.

cerrah

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Yan sanayi üründen özellikle de böyle bir aracın parçası için uzak durun. Orijinalini çok iyi bir araştırma yapıp çok titiz bir ustaya hakkını verip boyatıp işinize bakın. Kolay gelsin.
Ya instagramdan takip ediyorum suan inanılmaz lüks araçlara face liftler yaptırılıyor e serisinden maybach yaptıranlar bile var suan ama haklısınız sonuçta yan sanayi bir sene sonra sağının solunun kendini birakmayacaginin garantisi yok oda bizim gibi detaycı adamları tiksindirir:)

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Hocam ben tamponlara pek takılmıyorum şahsen. İlla önden arkadan arabaya kesin dokunduranlar oluyor. O zaman sigortadan boyatmayı tercih ederim.

bahtitopal

Usta Detaycı
Üye
Alım satımlar esnasında aracın tamponunun boyasının orjinalliği pek önemli değil, zaten expertizlerde çoğu zaman plastik kısımlar dışarıda tutulur.Güzel bir usta bulup güzel bir işçilikle boyatın.Yan sanayi ürünler ne kadar düzgün kalıp olsa da boya tutması ve kalitesi orjinal gibi olmuyor.Bende aracımı 2016 da sıfır aldım şuan eşim de kullandığı için ufak tefek sürtme var altta ve taş izleri var.Yaza doğru bende boyatacağım aracım hatasız boyasız.Satayım dediğimde aaa senin tamponun boyalı diyecek kişiye araç falan satmam sizde satmayın :)

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Hocam şahsen tampona işlem yapmışken e63s tampona geçerdim. Bu tarz tampon sektörü gerçekten ileri seviyeye geldi. Goodgo firmasının ürünleri bu anlamda sektörde baya adından söz ettiriyor. O eski eğri büğrü duran, oturmayan tampon kalıpların yerine bu tarz kaliteli ürünler bulunmaya başladı piyasada. Goodgo markasını sorarak alırsanız pişman olmazsınız.

cerrah

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam şahsen tampona işlem yapmışken e63s tampona geçerdim. Bu tarz tampon sektörü gerçekten ileri seviyeye geldi. Goodgo firmasının ürünleri bu anlamda sektörde baya adından söz ettiriyor. O eski eğri büğrü duran, oturmayan tampon kalıpların yerine bu tarz kaliteli ürünler bulunmaya başladı piyasada. Goodgo markasını sorarak alırsanız pişman olmazsınız.
Exlusive görüntüyü kaybetmek istemiyorum bir sürü araç bar sonradan dandik malzeme ile amg yapılan ama exlusive daha Mercedes geliyor bana. Öyle olunca mevcut panjura uyacak bir ürün aradım. Aslında sadece maybach tampon satan biyer bulsam Alicam ama on arka tampon artı Diffuser egzoz ucu maybach ızgara tamamını satıyorlar nakşeder. Denk gelirseniz ve bi link atarsanız duacı olurum :)

cerrah

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Exlusive görüntüyü kaybetmek istemiyorum bir sürü araç bar sonradan dandik malzeme ile amg yapılan ama exlusive daha Mercedes geliyor bana. Öyle olunca mevcut panjura uyacak bir ürün aradım. Aslında sadece maybach tampon satan biyer bulsam Alicam ama on arka tampon artı Diffuser egzoz ucu maybach ızgara tamamını satıyorlar malesef. Denk gelirseniz ve bi link atarsanız duacı olurum :)

cerrah

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Orjinal tamponu isinin ehli bir yerde boyatıp keyfime bakardım..
Satış konusunda Boyali olmasina takilacak arkadasa da allah akıl fikir versin.

Taiwan vb 2. Kalite urunlerden kesinlikle uzak dururdum.
Bugün boyacıya gittim tamamen sokulup fırın boya yapilmasi icin 1000 tl gibi bir rakam istedi. Üzerinde boyatmak istemiyorum park sensörlerinin aralarına, far kenarlarına filan boya kesin taşıyor üzerinde boyayinca. Sanırım boyatmaya daha yakınım. Boyandiktan sonra ppf kaplama sanırım 1500 tl filan tutar. Mengerlerden krom detaylari yenilemek için fiyat alacağım ama her türlü daha ucuza gelecek sanırım

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Merhaba. W213 aracımın on tamponunda bolca taş atığı ve yine eski sahibinden kalma alt taraflarda sürtmeler var. Aracın tamamini PPF ile kaplatmıştım ama ön tampon hariç. Ne zamandır boyatsam mi yoksa taiwan yeni bir tamponla güncelleme mi yapsam karar veremiyorum. Orjinalini boyatmak istemedim satarken filanda uğraşmamak adına ama içimde bastıramadıgim bir orjinallik isteği var kargoyla gelecek yan sanayi ürünün nasıl çıkacağını da kestiremiyorum. Bir ürün buldum ve fikrinize ihtiyacım var. Ayrıca belki aranızdan birinin bu tarz ürünler satan tanıdığı yada alış veriş yaptığı bir yerler vardır diye Umut ediyorum.

Tamponun boyalı olup olmaması benim bile hiç umrumda değil. Şahsen gözüme batan yeri iyi bir yerde söktürüp boyatırdım. Hiç öyle orijinal olmayan ürünlerle uğraşmam. Ha bunlar fabrika onaylıdır o zaman başka. Ya da ne bileyim orijinal amg tampondur o zaman onu alır takarım :)
Plastik parçanın boya ölçümü zaten yapılamıyor ve fabrikada banttan çıkan otomobilde bile plastik parçalar ile gövde rengi bazen bir tık uyumsuz olabiliyor. Siyah renk düzgün boyanırsa yani portakal kabuğu gibi desenler oluşmaz ise tamponun boyalı olduğunu tek seferde anlayabilenin picassonun torunu olması lazım :D :D

cerrah

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Tamponun boyalı olup olmaması benim bile hiç umrumda değil. Şahsen gözüme batan yeri iyi bir yerde söktürüp boyatırdım. Hiç öyle orijinal olmayan ürünlerle uğraşmam. Ha bunlar fabrika onaylıdır o zaman başka. Ya da ne bileyim orijinal amg tampondur o zaman onu alır takarım :)
Plastik parçanın boya ölçümü zaten yapılamıyor ve fabrikada banttan çıkan otomobilde bile plastik parçalar ile gövde rengi bazen bir tık uyumsuz olabiliyor. Siyah renk düzgün boyanırsa yani portakal kabuğu gibi desenler oluşmaz ise tamponun boyalı olduğunu tek seferde anlayabilenin picassonun torunu olması lazım :D:D
Yok hocam uzak Doğu menseili ürünler. Mevcut döviz kuru ile orjinal ürünler brabus ve zor tabi. Anlaşıldı boyatıyoruz :)ayrıca bizim gibi detaycilarin arabasını almayan adamda zaten almasın :)

Adam’s Garage

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhaba
Satarken uğraşmak istemem demenizden dolayı araç alımı ve satımı ile uğraştığım için tecrübelerimi aktarmak istedim.

Öncelikle satışlarda plastik aksam boyası kontrol edilmez, ölçümünü yapabilen bir alet de yoktur ve tampon boyası expertiz raporunda işaretlenmez. Yani iyi bir işçilikle boyanmış tampon satış konusunda sizi kesinlikle uğraştırmaz.

Diğer taraftan yaptıracağınız yan sanayi ürünler ve araç üzerindeki oynamalar özellikle E serisi araç müşterilerilerine biraz itici gelebiliyor. E serisi araç müşterileri özellikle Exclusive paket tercih edenlerde sizinde bahsettiğiniz gibi bir orjinallik takıntısı genelde vardır. Ayrıca zevk tercihlerini bir tarafa bırakarak söylemek isterim ki satılık ilanlarında yan sanayi parça kullanılan mercedes araçların çok büyük bir bölümünü kazalı araçlar oluşturur ve ilanın açıklamasını bile okumadan atlayan kesim bir hayli yüksektir.

Özetlemek gerekirse benim tecrübeme göre iyi bir işçilikle tamponu boyanmış bir aracı yan sanayi tampon takılmış yada çizikleri ve taş izleri duran boyasız tamponlu araçtan çok daha sorunsuz ve hızlı satabileceğiniz yönünde.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Her zaman orijinal iyidir. Boyatıp devam etmek en iyisi bence.

Ben aracın yeni sahibi olacak olsam ohh mis gibi boyanmış ön tampon taş izi vs. yok ne güzel derdim.

cerrah

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhaba
Satarken uğraşmak istemem demenizden dolayı araç alımı ve satımı ile uğraştığım için tecrübelerimi aktarmak istedim.

Öncelikle satışlarda plastik aksam boyası kontrol edilmez, ölçümünü yapabilen bir alet de yoktur ve tampon boyası expertiz raporunda işaretlenmez. Yani iyi bir işçilikle boyanmış tampon satış konusunda sizi kesinlikle uğraştırmaz.

Diğer taraftan yaptıracağınız yan sanayi ürünler ve araç üzerindeki oynamalar özellikle E serisi araç müşterilerilerine biraz itici gelebiliyor. E serisi araç müşterileri özellikle Exclusive paket tercih edenlerde sizinde bahsettiğiniz gibi bir orjinallik takıntısı genelde vardır. Ayrıca zevk tercihlerini bir tarafa bırakarak söylemek isterim ki satılık ilanlarında yan sanayi parça kullanılan mercedes araçların çok büyük bir bölümünü kazalı araçlar oluşturur ve ilanın açıklamasını bile okumadan atlayan kesim bir hayli yüksektir.

Özetlemek gerekirse benim tecrübeme göre iyi bir işçilikle tamponu boyanmış bir aracı yan sanayi tampon takılmış yada çizikleri ve taş izleri duran boyasız tamponlu araçtan çok daha sorunsuz ve hızlı satabileceğiniz yönünde.
. Son Noktayı koymuşsunuz:) heryer gtr panjurlu e serisi doldu ama aynen hiç cekici gelmiyor orjinal dışı isler. Panjur çerçevemde de çok ufak taş izleri vardı ama orjinalini 3 tane yan sanayi Gtr panjur fiyatına taktırdım. kesinlikle kayılıyorum size:) yapılacak şey belli oldu :)

cerrah

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Her zaman orijinal iyidir. Boyatıp devam etmek en iyisi bence.

Ben aracın yeni sahibi olacak olsam ohh mis gibi boyanmış ön tampon taş izi vs. yok ne güzel derdim.
Carsamba aracı bırakacağım tampon, park sensörleri vs tamamen sokulup boyanacak. Ama ppf icin boyadan sonra ne kadar beklemeliyim:) (usta bulmuşken kacirmamak icin soruyorum ) :)