Astra K yıkama - Gyeon Silk Dryer testi

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Merhaba :)
Bugün güzel bir temizlik yapayım dedim.
Ali amcadan jant fırçası geldi. Onu da denedim. Üstüme bütün pisliği sıçratması hariç baya iyi iş çıkardı.

Hadi bi bakalım neler yaptım :)

Kirli hali
IMAG3415.jpg
IMAG3418.jpg

IMAG3416.jpg

IMAG3417.jpg

Vp ansf (1:30) ön yıkama
IMAG3420.jpg

IMAG3427.jpg

Ön yıkama sonrası boncuk durumu
IMAG3430.jpg

Nanolex Pure ile yıkadım
IMAG3434.jpg

IMAG3433.jpg

Detaylar vp ansf
detay.jpg

detay (3).jpg

detay (2).jpg

detay (4).jpg

detay (5).jpg

Jantlarda nanolex pure ve bilberry kullandım.
Davlumbaz için basınçlı pompaya değişik bir karışım yaptım. Kalan ansf içine elime ne geçerse koydum. apc , g-wash ve fairy bulaşık deterjanı :) İyi temizlik yaptı
jant.jpg

Jant fırçası en dar aralıktan bile rahatlıkla giriyor. Beğendim.
jant (2).jpg

Detaylar
jant (4).jpg

Lastik yanakları af verso (1:5)
jant (3).jpg
Birde wet coat attım jantlara. Fotoğrafı yok.

Gyeon Silk Dryer kurulama. Performansı gerçekten çok iyi.
IMAG3443.jpg

Tac System Quartz Max
quartz max.jpg

Camlar Flowey Glass Cleaner
IMAG3444.jpg

Lastiklerde favorim Meguiars Endurance Tire
lastik.jpg

Finaller
IMAG3449.jpg

IMAG3448.jpg

IMAG3451.jpg

IMAG3452.jpg
Maaşallah

İzlediğiniz için Teşekkürler

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Elinize sağlık ürünlerde,uygulamalarda çok keyifli görünüyor :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik guzel yikama olmus. Bu tarz jantlarin temizligi basa bela hele bu tip jant fircalariyla ileri geri hareketlerde ustunuzun basinizin batmasi kacinilmaz... Eger bulabilirseniz parmaklara gecen yarim eldiven gibi urunler bir miktar daha kolaylik sagliyor. Silk dryer bu twisted pile havlularin atasidir. Finaller cok sahane olmus tekrardan paylasim icin tesekkurler

Sent from my iPhone using Tapatalk

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, güzel yıkama olmuş, ben havluya depilde tavandaki yansımaya tutuklu kaldım.

esstel

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Elazığ
Emeğinize sağlık..cam ürününü ne kadar sulandirdiniz? Performans i nasıl?

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Sevgili opeldaşım :) eline emeğine sağlık güzel uygulama olmuş. Plastik kısımlara da koruma için birşeyler kullansanız daha güzel olurdu diye içimden geçirmedim değil. Renk detaya çok uygun.

Maşallah

Ramazanerdmr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
Çok güzel olmuş, araç çok güzel parlamış ellerinize sağlık.
Bizim araçların ön halı davlumbazları keşke arka tarafta da olsa diyorum her seferinde. Arka lastik davlumbaz arası çok açık iyi temizlenmediği zaman çok çirkin görünüyor halı olsa o kadar sırıtmaz.
Jantlar için kullandığınız fırça iç kısımları güzel temizliyor mu? Yumuşak olmasından kaynaklı bana pek iyi temizleyemez gibi geliyor.

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Güzel yıkama eline sağlık. Jant fırçasındaki olumsuz duruma katılıyorum. Fırçayı çekerken olabildiğince yavaş çekiyorum minimum sıçrama oluyor.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Maşallah :nazar:

Kara bomba olmuş ellerine sağlık
Yansıma güzel, havlu güzel daha ne olsun:D

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Renk çok güzel detay için. Keza kullanılan ürünler anlatım resimler gerçekten güzel uygulama olmuş ellerinize sağlık. O jantları her yıkamada detaylandırmaya Allah kolaylık ve sabir versin diyorum başka bir şey demiyorum. :of:
Naçizane birkaç tavsiyem, detay için yapılmış fırçalardan temiz edin dış akşam plastik logo vs detayları için janta da kullanırsınız bijonlara ve araya dereye kuytu köşeye ki 3 lüsü 5-6 usd gibi Aliexpresste tüyleri dökülmez sağlam yumuşak ve yuvarlak olduğu için daha rahat ve aynı şekilde lastik yanakları için. Bir de dış akşam detaylara ansf düzenli kullanımda yetebilir ama arada sırada apc hazırlarsanız daha iyi temizler. Ellerinize sağlık. Aynı başlık altında uygulamalaırnızı paylaşırsanız seve seve takip edelim.

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Elinize sağlık ürünlerde,uygulamalarda çok keyifli görünüyor :)
Teşekkürler :)
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkür ederim :D
Elinize saglik guzel yikama olmus. Bu tarz jantlarin temizligi basa bela hele bu tip jant fircalariyla ileri geri hareketlerde ustunuzun basinizin batmasi kacinilmaz... Eger bulabilirseniz parmaklara gecen yarim eldiven gibi urunler bir miktar daha kolaylik sagliyor. Silk dryer bu twisted pile havlularin atasidir. Finaller cok sahane olmus tekrardan paylasim icin tesekkurler

Sent from my iPhone using Tapatalk
Şimdilik sünger ve fırça kullanıyorum işimi görüyor eğer denk gelirsem farklı bir şey almayı düşünüyorum. Evet üstümüz başımız battı biraz. Ben teşekkür ederim :)

Eline sağlık, güzel yıkama olmuş, ben havluya depilde tavandaki yansımaya tutuklu kaldım.
O yansımalar olmasa bu eziyet çekilmez :) Teşekkürler
Emeğinize sağlık..cam ürününü ne kadar sulandirdiniz? Performans i nasıl?
1:15 oranında sulandırdım.
Elinize sağlık. Silk dryer boyutları da maşallah :)
Bornoz gibi değil mi :mutlu:
Sevgili opeldaşım :) eline emeğine sağlık güzel uygulama olmuş. Plastik kısımlara da koruma için birşeyler kullansanız daha güzel olurdu diye içimden geçirmedim değil. Renk detaya çok uygun.

Maşallah
Asında ara sıra kullanıyorum aklıma gelmedi bu sefer. (bazen de çok üşeniyorum aramızda kalsın :D)
Teşekkürler
Elinize sağlık
Güzel ürünlerle güzel temizlik olmuş
Yansımalar harika
o_O
Teşekkürler :tesekkurr:
Jilettt gibi olmuş eline emeğine sağlık, :nazar: havlu dediğin şöyle olacak ya ne güzel aldı tüm damlaları :komik:
Teşekkür ederim. Mıknatıs gibi çekiyor gerçekten.

Çok güzel olmuş, araç çok güzel parlamış ellerinize sağlık.
Bizim araçların ön halı davlumbazları keşke arka tarafta da olsa diyorum her seferinde. Arka lastik davlumbaz arası çok açık iyi temizlenmediği zaman çok çirkin görünüyor halı olsa o kadar sırıtmaz.
Jantlar için kullandığınız fırça iç kısımları güzel temizliyor mu? Yumuşak olmasından kaynaklı bana pek iyi temizleyemez gibi geliyor.
Evet temizlenmediği zaman çok kötü gözüküyor ama plastik davlumbaz temizlemek çok kolay. Ön halı davlumbazları temizlemek bir hayli zor. Ama tabiki insan diyor keşke arkalar da halı olsaydı diye.
Fırça benim tahminimden iyi temizledi. Aklıma gelmedi jantın içinin fotoğrafını çekmek. Ama şöyle bir şey var eğer uzun süre temizlenmezse hangi fırça olursa olsn bir demir tozu temizleyiciyle fırçalamadan tam olarak çıkmıyor. Bir kere temizlendi mi rutin yıkamalarda işiniz çok kolaylaşıyor.
Güzel yıkama eline sağlık. Jant fırçasındaki olumsuz duruma katılıyorum. Fırçayı çekerken olabildiğince yavaş çekiyorum minimum sıçrama oluyor.
Teşekkürler :D
Maşallah :nazar:

Kara bomba olmuş ellerine sağlık
Yansıma güzel, havlu güzel daha ne olsun:D
Teşekkür ederim :tesekkurr:Siyah gibi duruyor değil mi ? Mavi aslında :)

elinize sağlık güzel uygulama ve detaylı fotograflar için teşekkür ederiz.
Teşekkürler :)

elinize saglik.......bu tarz jantlar ,temizlenmesi gercekden zor olsa gerek. Meg tyre dressing benimde favorimdir.
Evet gerçekten zor ve yorucu. Teşekkürler
Renk çok güzel detay için. Keza kullanılan ürünler anlatım resimler gerçekten güzel uygulama olmuş ellerinize sağlık. O jantları her yıkamada detaylandırmaya Allah kolaylık ve sabir versin diyorum başka bir şey demiyorum. :of:
Naçizane birkaç tavsiyem, detay için yapılmış fırçalardan temiz edin dış akşam plastik logo vs detayları için janta da kullanırsınız bijonlara ve araya dereye kuytu köşeye ki 3 lüsü 5-6 usd gibi Aliexpresste tüyleri dökülmez sağlam yumuşak ve yuvarlak olduğu için daha rahat ve aynı şekilde lastik yanakları için. Bir de dış akşam detaylara ansf düzenli kullanımda yetebilir ama arada sırada apc hazırlarsanız daha iyi temizler. Ellerinize sağlık. Aynı başlık altında uygulamalaırnızı paylaşırsanız seve seve takip edelim.
Jantları detaylandırmak arabayı yıkamaktan daha zor gerçekten.. Bir tane fırça buldum dış detay için yakında sipariş vericem. Dış plastiklerde seramik olduğu için ve düzenli yıkadığım için apc kullanmak istemiyorum mecbur kalmadıkça. Yorumunuz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :)
Maşallah , yansımalar çok güzel görünüyor . Ellerine sağlık :)
Teşekkürler :tesekkurr:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Merhaba :)
Bugün güzel bir temizlik yapayım dedim.
Ali amcadan jant fırçası geldi. Onu da denedim. Üstüme bütün pisliği sıçratması hariç baya iyi iş çıkardı.

Hadi bi bakalım neler yaptım :)

Kirli hali
Ekli dosyayı görüntüle 8602
Ekli dosyayı görüntüle 8603

Ekli dosyayı görüntüle 8615

Ekli dosyayı görüntüle 8604

Vp ansf (1:30) ön yıkama
Ekli dosyayı görüntüle 8605

Ekli dosyayı görüntüle 8606

Ön yıkama sonrası boncuk durumu
Ekli dosyayı görüntüle 8609

Nanolex Pure ile yıkadım
Ekli dosyayı görüntüle 8607

Ekli dosyayı görüntüle 8608

Detaylar vp ansf
Ekli dosyayı görüntüle 8610

Ekli dosyayı görüntüle 8611

Ekli dosyayı görüntüle 8612

Ekli dosyayı görüntüle 8613

Ekli dosyayı görüntüle 8614

Jantlarda nanolex pure ve bilberry kullandım.
Davlumbaz için basınçlı pompaya değişik bir karışım yaptım. Kalan ansf içine elime ne geçerse koydum. apc , g-wash ve fairy bulaşık deterjanı :) İyi temizlik yaptı
Ekli dosyayı görüntüle 8616

Jant fırçası en dar aralıktan bile rahatlıkla giriyor. Beğendim.
Ekli dosyayı görüntüle 8617

Detaylar
Ekli dosyayı görüntüle 8619

Lastik yanakları af verso (1:5)
Ekli dosyayı görüntüle 8618
Birde wet coat attım jantlara. Fotoğrafı yok.

Gyeon Silk Dryer kurulama. Performansı gerçekten çok iyi.
Ekli dosyayı görüntüle 8620

Tac System Quartz Max
Ekli dosyayı görüntüle 8621

Camlar Flowey Glass Cleaner
Ekli dosyayı görüntüle 8622

Lastiklerde favorim Meguiars Endurance Tire
Ekli dosyayı görüntüle 8623

Finaller
Ekli dosyayı görüntüle 8624

Ekli dosyayı görüntüle 8625

Ekli dosyayı görüntüle 8626

Ekli dosyayı görüntüle 8627
Maaşallah

İzlediğiniz için Teşekkürler
Ellerinize sağlık. Aracın maşallahı var. Sizinki gibi sık kollu jantlarda en ideal kullandığınız jant fırçası oluyor. Ancak fırça olduğu için biraz sıçratma yapabiliyor :komik: