Audi A3 Haftasonu Temizligi

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Arkadaslar Merhaba Bugun ku konumuz Pazar Temizligi Sagolsun @mithtacan80 Arkadasimla beraber hem onun hem kendi aracimi temizledik.Lojman da oturdugum icin Yakit Fuel Oil kullaniyor o yuzden otopark alanina Baca Kurum nokta siyah islenmeler olusuyor birde uzerine yagmur yagdigi zaman siyah lekeler akip gittiginde daha kotu goruntu olusturuyor malesef neyse sozun kisasi yikama uygulamamiz sizlerle iyi seyirler:)

Kirli Hallerimiz bahsettigim siyahlar

Yikama Asamamiz

Ön Yikama Flowey B33 ve İK Foam Pro 2

Jant ve Davlumbaz Temizleme

Meguiars Wheel Brightener Jant Temizleme
Meguiars All Wheel Clenar Jant Demirtozu Temizleyici
3D Davlumbaz Fircasi
Meguiars Jant Temizleme fircasi
Spta Jant Fircasi
Tuff Shine Lastik Temizleme Fircasi

Davlumbaz iclerine de B33 ile mudahale edildi

ımage

Yikama Asamasi

Coklu Eldiven Lucullan ve Auto Finesse nin eldivenleri
Detail Forum Yikama Kovalari
Meguiars Soft Jel Sampuan

Demirtozu ve Kil Temizligi

Koch Chemie FB
Marflo Kil Eldiveni
Meguiars M34 Yuzey Temizleyici Kil Kaydirici

Bir Kaç Demirtozu yakaladim ve hemen arkasindan M34 arti bizim icin bulunmaz nimet kil eldiveni ile gectim :)

Kurulama ve Trim Temizligi

Meguiars Water Magnet Kurulama Bezi
Spark Kurulama Bezi
Meguiars Trim Jel
Meguiars Uygulama Pedi

Spark Kurulama Bezini Kapi İclerini ve kenarlarini temizledim gayet basarili

Lastik ve Davlumbaz Korumasi

Endurance Jel
Hyper Dressing

Koruma Uygulamasi

Meguiars X Press Sentetik Wax
Supreme Shine Silme Bezi

Finaller Sizlerle

İc Aksam Temizdi Hafif Tozunu aldim yeterli geldi.

DETAİLFORUM AİLESİ İYİ DETAYLAR

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
@mithtacan80 @Sefa46 ellerinize sağlık, aklanmış paklanmış araçlar oh miss. :yıldızlı:
İk Foam 'da işini yapmış hocam. Yorumlarını alalım bu konuda :)
Hocam Bagajda Kwazar da vardi karsilastiracaktim İK ye B33 koydum uygulamaya baslayinca gerek kalmadi İK bir tik daha iyi Tras Kopugu seklinde atiyor performansi guzel begendim pompalamasi cok rahat Kwazar da bazen Oringden bosa saliyor havanin cabuk bitme durumu ve zor pompalanma durumu oluyordu suan lik İK de boyle bir sikinti yasamadik uzun kullanim sonrasi yine bilgilendirme yapariz.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Elinize sağlık hocam keyifli temizlik olmuş :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerinize sağlık dostlar. Güzel bir temizlik olmuş. :alkıssx: Yalnız fuel oil işi çok sıkıntılıymış. :maskelixx:

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Usta Kolay gelsin birdahakine bende geleyim sizlerle elinize saglik cok guzel olmus
Tamamdir Memur Bey cagiralim :)

Elinize sağlık hocam keyifli temizlik olmuş :)
Tesekkurler Can Hocam :)
Ohh ben rahatladım valla elinize sağlık :)
Tesekkurler Hocam sevindim begendiginize :)

Güzel bir gündü seninde eline sağlık bir kaç şey öğrendik sayende @Sefa46 :)
Cok guzel birgun du ben tesekkur ederim kardesim :)

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
@Sefa46 güzel bir yıkama olmuş :) araçtaki s3 detayları sade ve şık detaylar katmış. fuel oil'in izlerinin benzerini bahçeye gidip geldikten sonra toz kaplı araca yağmur yağdığında bolca yaşıyorum ben de ama bendeki benekler kahverengi oluyor tabi :D ik foam tam pompalama ile kaç paneli köpükleyebiliyor? modifiyeli secho 2lt ile bi iki kez denedim fakat bu böyle olmayacak diyip bıraktım :D

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
@Sefa46 güzel bir yıkama olmuş :) araçtaki s3 detayları sade ve şık detaylar katmış. fuel oil'in izlerinin benzerini bahçeye gidip geldikten sonra toz kaplı araca yağmur yağdığında bolca yaşıyorum ben de ama bendeki benekler kahverengi oluyor tabi :D ik foam tam pompalama ile kaç paneli köpükleyebiliyor? modifiyeli secho 2lt ile bi iki kez denedim fakat bu böyle olmayacak diyip bıraktım :D
İK ile 2 panele yaklasiyor hocam tam perdeleme yapacaksak Secho cok zor hocam Yarim panel de nerdeyse bitiyor :) Secho kullanacaksan Modifiye Mini Hava Pompasi Sart Hatta Bir sonraki yikama da Kwazar i da dahil edip Pompalari test edelim net bilgi verelim

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
İK ile 2 panele yaklasiyor hocam tam perdeleme yapacaksak Secho cok zor hocam Yarim panel de nerdeyse bitiyor :) Secho kullanacaksan Modifiye Mini Hava Pompasi Sart Hatta Bir sonraki yikama da Kwazar i da dahil edip Pompalari test edelim net bilgi verelim
çok sevinirim :) sechoya yarım lt falan karışım yapıp öyle deneyeceğim bir de mecbur :D 1 paneli yapamadan bitiyor hep. yine istediğim verim olmazsa mecbur köpüksüz sıvı halde ön yıkamaya başlayacağım :) testi merakla bekliyorum.

bydemirci

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Tertemiz olmuş elinize sağlık. Kil konusunda bilgim yokda. Yıkamadan sonra yüzeydeki artıkları kille temizledikten sonra üzerine koruma yapılmalı mı ? Hızlı wax gibi ? Yani kil yüzeydeki korumayı da alıyor mu

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Tertemiz olmuş elinize sağlık. Kil konusunda bilgim yokda. Yıkamadan sonra yüzeydeki artıkları kille temizledikten sonra üzerine koruma yapılmalı mı ? Hızlı wax gibi ? Yani kil yüzeydeki korumayı da alıyor mu
Soyle Cevap vereyim hocam Kil uygulamasi yapildiktan sonra koruma yapilirsa cok iyi olur.Kil Uygulamasi Koruma olarak kullanilan urune baglidir Bazi urunlerin korumasini alir bazilarinkini alamaz.

Birsen1983

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Erzurum
Sefa Reis Elinize sağlık muhteşem temizlik olmus her malzeme ayri güzellikte finaller sahane olmus çok çok selamlar size