Audi S-Line koltuk yıkama

Schweppes

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Herkese merhabalar aracın koltuklarında bir iki leke var bu yuzden yıkamaya karar verdim. Kaliteli iyi vakumlayan bir hali-koltuk yıkama makinam var L.O.C ile yıkamayı düsünüyorum sizce bir sıkıntı olur mu? Koltukda ısıtma var bir zarar verir mi?
Screenshot_20190306-000250.png

Resimdeki gibi yanları deri ortası delikli kumas koltukların.

Ömer88

Usta Detaycı
Üye
Isıtmaya zararı olurmu bilemem ama sonuçta rezisdans var elektronik bir devre değil, tavsiye olarak fazla ıslatmadan yapabilirsiniz bence. Koch chemie pol star sizin işinizi görebilir hem deride hem kumaşta hemde alcantarada kullanılabiliyor.

Son düzenleme:

Schweppes

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Loc elimde var acaba bunu almaya degecek kadar fark var mıdır.

Ömer88

Usta Detaycı
Üye
Loc dediğiniz ürünü bilmiyorum ama kısa bir araştırma yaptım. Amway loc çıktı karşıma bu ürünse ev temizliği vs için kullanılan bir ürün. Benim önerdiğim ürün ise profesyonel bu iş için üretilmiş bir ürün kıyaslama yapılmaz bile bence aralarında. Üstelik genel amaçlı temizleyici ile deride temizlenmez hele sizin ürünle ben denemezdim bile. Pol star ile hem deri hem kumaş temizleyebilirsiniz. Yok sadece kumaş temizleyecekseniz valet pro carpet cleaner bu işte en fazla kullanılan ürünlerden biri.

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
dikkat etmeniz gerekenler:
- temizleyici direkt derinin üzerine sikmayin
-köpüklü temizleyici ilen calisin.Köpük o kadar sivi deyil .
-deri firca ilen calisabilirsiniz.
-artiklari nemli bez ilen silin

Schweppes

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Deri kısım degil kumas kısımı temizleyecegim. Deride sıkıntı yok zaten.

Schweppes

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Loc dediğiniz ürünü bilmiyorum ama kısa bir araştırma yaptım. Amway loc çıktı karşıma bu ürünse ev temizliği vs için kullanılan bir ürün. Benim önerdiğim ürün ise profesyonel bu iş için üretilmiş bir ürün kıyaslama yapılmaz bile bence aralarında. Üstelik genel amaçlı temizleyici ile deride temizlenmez hele sizin ürünle ben denemezdim bile. Pol star ile hem deri hem kumaş temizleyebilirsiniz. Yok sadece kumaş temizleyecekseniz valet pro carpet cleaner bu işte en fazla kullanılan ürünlerden biri.
Cok tesekkurler ben bunlardan birini alayim en iyisi.

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Deri kısım degil kumas kısımı temizleyecegim. Deride sıkıntı yok zaten.
Yöntem deyismiyor. Koltuk isitmaniz var. Bunlar folye ilen kapli olsada , yinede cok sivi ilen calismak tavsiye edilmiyor. Köpüklü temizleyici koltugun icine fazla emmiyor. Temizlemesi daha saglikli ve basit.
Hali koltuk yikamasi ilen birsey olmaz. Bu arada sormadan duramicam..... LOC ney ?

Son düzenleme:

Schweppes

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Amway in bi urunu normal evdeki kumas mobilyalarda falan her seyde kullaniliyomus. Bende pek bilmiyorum buraya sordum o yuzden kimyasal degil organik falan diyolar bilemiyorum. Sizin onerdiginiz kopuk seklinde bir urun var mı?
Yöntem deyismiyor. Koltuk isitmaniz var. Bunlar folye ilen kapli olsada , yinede cok sivi ilen calismak tavsiye edilmiyor. Köpüklü temizleyici koltugun icine fazla emmiyor. Temizlemesi daha saglikli ve basit.
Hali koltuk yikamasi ilen birsey olmaz. Bu arada sormadan duramicam..... LOC ney ?

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Sizin makinenizi bilmiyorum, ama ben hali yikama makinesi olarak bu tarzdan bahsediyorum.Bu tarz alet ilen sorun olmaz.

Yukarda yazdigim gibin, koltuk isitmalariniz folye tarzi birseyle kapli. Ama yinede dikkatli olmakda fayda var, sayet el ile temizliyecekseniz.
Aklima ilk gelen Sonax ve Koch Chemie ürünleri var bu konuda basarili olan.......(Polstar , Sonax Xtreme Polster Alcantara temizleyici ...)

Schweppes

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Aynen alet bu sekilde yarin bi urune karar verip siparis edeyim bakalim nasil olcak.

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Amway Loc apc diye biliyorum ben. onun yerine kumaş temizleme ürünü tercih etmeniz daha doğru olur bence. KC Pol star kullanıyorum , memnunum . yalnız koltuk ısıtma var madem @El_Diablo hocamın da dediği gibi köpük tarzı bir ürün ile temizlemeniz daha iyi olur...

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Kullanmak istediğiniz ürünü köpük yapmak isterseniz, köpük el sabunlarının boşunu kullanabilirsiniz, güzel köpük yapıyor.

hendeser

Acemi Detaycı
Üye
İl
ordu
@Schweppes Hazır sprey köpük ürünleri olabilir.. Würth activ cleandi sanırsam yada auto glym hi-foam köpük kullanılabilir .Bu ürünler fazla ıslaklık yapmadığı için tavanda kullanılıyor özellikle sarkma olmasın diye. Sonrasında makinenin spreyi ile temiz su püskürtülürken vakumlanarak durulanır.Bunun yerine çok ıslanacak gibi ise sprey şişe biraz temiz su sıkılarak fazla ıslatmadan durulanabilir.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Elinizde kaliteli iyi vakumlayan bir hali koltuk yıkama makinesi var ise evde daha önce nasıl kullandıysanız halınızda ya da koltuklarınızda aynen deneyin kullanın memnun kalmazsanız ki kalmama ihtimaliniz yok iyi bir vakum makine ile o zaman başka ürünler tercih edebilirsiniz. Evdeki hali şampuanını da kullanabilirsiniz kumaş koltuklarınız için loc da olur evde kullanıyorsunuz biliyorsunuz ürünü zaten. Çok eskiden apc bilinmezken kullanırdık araç içi plastiklerde 1:10 sulandırarak zaten loc da apc dır organik, kimyasal olmayan bir çok amaçlı temizleyicidir. İleride kumaş için ürün isterseniz vp carpet cleaner, deri için de pek çok seçenek mevcut 1 temizleme 1 koruma ürünü almanızı ve düzenli temizlemenizi öneririm. Vp carpet cleaner sulandırma oranı yüksektir o yüzden çok ekonomiktir 250ml bile bitirmeniz neredeyse imkansız. ;) buradan detayları paylaşırsanız uygulama yapınca seviniriz. Koltuk ısıtma için de endişelenmeyin birşey olmaz köpük aparatı da elzem değil hem çok ıslatmayacaksınız koltukları hem de zaten makineniz var çekeceksiniz tüm ıslaklığı.

Son düzenleme:

Schweppes

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Bir üründe karar kılıp aldığım ve elime usatığı anda islemi yapip oncesi sonrasini koyucam zatende ne alacagima karar veremedim yada makine kullanmama gerek varmi sikip ovalayip silsemmi sadece acaba

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Amy L.O.C işinizi görür görmesine de detailing ile yeni ilgilenmeye başladım demiştiniz. Tahminim elinizde zaten deri temizleyici yoktur. Araç da A5 di hassas birçok yeri vardır. Bence Koch Chemie Polstar alın yanına da aliexpressten bir tane köpük yapma aparatından alın. Polstar hem tekstil döşemede hem de deride (özellikle VW grubu araçlarda yaygın şekilde kullanılan alcantarada) kullanılabiliyor. 1:5-1:20 sulandırılabildiği için bereketli de bir ürün. Normalde sprey başlık ve mikrofiber ped ile kullanılıyor ve bu durumda dahi su izi vs. bırakmadan gayet güzel temizliyor. Makina ile çektirseniz daha da temiz olur ama şayet benim içim rahat etmeyecek derseniz köpük aparatı ile de kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Schweppes

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Koch chemie siparis ediyorum madem. Peki bunu makina ilemi kullanayim sadece firca bez ilemi.

Ömer88

Usta Detaycı
Üye