Auto Finesse Revive Trim Dressing

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Baştan belirteyim ürün 7 yaşında bir ürün. Biraz kendini de salmış ama halen ölmemiş bir ürün. Jel tipi ama biraz akışkan bir jel diyebilirim. Yani bunu chemical guys trim gel ile karşılaştırırsam, chemical guys bunun yanında çok yoğun kalacaktır.
Ürünün içeriğinde silikon polimerler varmış. Ürünü, hem Subaru'da hem de Duster'da kullandım. Her ikisinde de beklentimin üzerinde bir değişim oldu. ÜRün için vaad edilen süre 1 ay. Ben her iki otomobili de kapalı garajda muhafaza ediyorum. Subaru'yu bu ara yıkama fırsatım olmadı. Zira en son 2 hafta önce haberim olmadan serviste yıkandı. O gün bugündür de üzerinde belli belirsiz toz var. Bu süreçte hiç yağışlı havaya da denk gelmeyince haliyle kirlenme olmadı. Duster'ı daha fazla kullanıyorum ve onun üzerinde geçenlerde epey bir şantiye tozu toprağı birikmişti. O nedenle şampuanla yıkamıştım. Dün de sadece basınçlı su tutum sildim.
Subaru'da yaptığım uygulama toplamda 35.gününe girdi. Görüntü ilk günkü gibi değil, matlaşmış diyebilirim ama hidrofobi halen devam ediyor. Duster'da ise sadece tavan raylarında ilk günkü görüntü devam ediyor. Kapı altlarındaki plastiklerin tazelenmesi gerektiği için onları 1 ay sonra tazeledim. Tamponların durumu da marşpiyeldeki plastiklerden iç güveysinden halliceydi. Dolayısıyla onları da tazeledim. Sadece tavan raylarını ellemedim.
Duster'ı Subaru'dan daha fazla yıkadım ve deneme amaçlı aynı gün aynı bölgeyi (marşpiyel ve tavan rayları) defalarca sünger , şampuan ikilisi ile yıkadım. Subaru'daki uygulamayı da tazelesem iyi olur ama şişenin dibinde kalanı tamamen Duster'a boca etmeyi planlıyorum. Böylelikle revive ile vedalaşmış olurum.
Uygulamaya ait videoyu aşağıya bırakıyorum.

İlerleyen günlerde Subaru'daki plastiklerin durumu ile ilgili kısa bir videoyu da paylaşacağım.

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
Eline sağlık Hakan @SubaruOutback ,
Ben dış trimlerde bıraktığı parlaklığı seviyorum, ama dayanımı biraz az gibi sanki tabi fiyatını ve yaşını göz önüne alınca yaptığı iş yeterli diyebiliriz sanırım.
İnceleme için teşekkürler, video izlendi like atıldı :)

Celal

Uzman Detaycı
Üye
Elinize sağlık üstadım .benimde geçen yıl kullandığım bir üründü dayanımı az olduğu için kullanmayı bıraktım.şuan dodikler dağil moonlight kullanıyorum kalıcılığı ve parlaklığı tatminkar geldi bana,plastiklerdede güzel iş yaptı moonlight tabi fiyat performans ilişkisinde yüksek kalabilir ama sonuç gayet güzel oldu.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Eline sağlık Hakan @SubaruOutback ,
Ben dış trimlerde bıraktığı parlaklığı seviyorum, ama dayanımı biraz az gibi sanki tabi fiyatını ve yaşını göz önüne alınca yaptığı iş yeterli diyebiliriz sanırım.
İnceleme için teşekkürler, video izlendi like atıldı :)
Dayanımı malesef az, şimdilik Subaru'da hidrofobi etkisi fena değil ama 1-2 yıkama sonra işler değişecektir. Hele birde ön yıkama şampuanı kullanırsam işin rengi hepten değişebilir.
Desteğin için teşekkür ederim :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Elinize sağlık üstadım .benimde geçen yıl kullandığım bir üründü dayanımı az olduğu için kullanmayı bıraktım.şuan dodikler dağil moonlight kullanıyorum kalıcılığı ve parlaklığı tatminkar geldi bana,plastiklerdede güzel iş yaptı moonlight tabi fiyat performans ilişkisinde yüksek kalabilir ama sonuç gayet güzel oldu.
Kesene bereket :) Moonlight bana çok pahalı geldiği için elimi sürmedim. Ama angelwax corona aldım belki onu denerim :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Tesekkürler,inş bir sıkıntı çıkmaz
Sağlık olsunlar, tek parça gidip tek parça dönsünler. Bu dönemde eksik öğrenseler de derdim değil. Önceliğim sağlık. Bizimkinin bünyesi çok zayıf. Keşke veli insiyatifi devam etseydi. Böyle ateşe atıyoruz gibime geliyor. Offf yine içim şişti :(

Celal

Uzman Detaycı
Üye
Sağlık olsunlar, tek parça gidip tek parça dönsünler. Bu dönemde eksik öğrenseler de derdim değil. Önceliğim sağlık. Bizimkinin bünyesi çok zayıf. Keşke veli insiyatifi devam etseydi. Böyle ateşe atıyoruz gibime geliyor. Offf yine içim şişti :(
Tabiki önce sağlık gerisi boş üstad..sen gönlünü ferah tut bişey olmaz Allahın izniyle.hiç sıkma canını bence.