Auto Finesse Satin Lastik Parlatıcı İncelemesi

Mehmet55

Usta Detaycı
Üye
Bozuk yollardan geçmek zorunda kaldığım için sağ ön lastiğin yanak uçlarında toz,toprak birikmiş ama genel görüntüde sıkıntı yok. :)
Diğer lastiklerin genel durumu da halen temiz izlenimi veriyor :)
Hocam ben 1 seneye yakın kullandım köy yolunda hiç dayanımı olmadı rafa attım begenmedim şahsen

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Hocam ben 1 seneye yakın kullandım köy yolunda hiç dayanımı olmadı rafa attım begenmedim şahsen
Kullandığım yollar arasında 1-2 yerde kazı çalışması yapmışlar. Ben birkaç defa toz toprak bıraktıkları yerlerden geçtim. Daha bugün anca kirlenmeye başladı. Sürekli tozlu, topraklı bozuk yollarda kullanma deneyimim olmadığı için bu konu da olumlu olumsuz bir şey diyemiyorum.
Ha 160 TL verir miyim, şahsen vermem. 100 TL ve altında olduğu sürece alınabilir bir ürün gibi gözüküyor.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Eline sağlık Hakan'cığım, ürün bence final olarak güzel. Kışın ne tepki verir ona bakıp bu kadar para verilir mi değerlendirmek lazım.
Dün bütün gün yağmur yağdı. Ben de haliyle yağışlı havada otomobili kullandım. Uygulama yapalı 25 gün olmuştu ve gün sonunda lastikler kirlenmişti. Ama henüz hidrofobi var mı yok mu ona bakmadım. Bu ürün ile ilgili 2 video daha ekleyeceğim. Sonrasında da kalan kısmı yoğun yağışlı geçecek günlerde kullanmak gibi bir planım var :)
Dediğim gibi 160 TL kesinlikle vermem.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
18 gün sonraki haline ait kısa videoyu aşağıya bırakıyorum . Bu süreçte hiç yağışlı havada otomobili kullanmayınca haliyle lastiklerde kirlenmedi. Amma velakin henüz videosunu çekmedim ama geçen gün yani 23 eylülde bütün gün yağışlıydı bende fırsat bu fırsat diyerek otoyolu tercih ettim ve lastikler artık temiz değil. Hidrofobik durumuna da bakmadım. Bugün veya yarın vakit ayırıp video çekip burada paylaşacağım.
Bu arada, daha bu ürünle işim bitmedi. Birde birkaç kat uygulama yapınca ne kadar parlaklık sağlıyor ona bakacağım. Birde kışın uygulama yapacağım ve incelemeyi tamamlayacağım :)

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
18 gün sonraki haline ait kısa videoyu aşağıya bırakıyorum . Bu süreçte hiç yağışlı havada otomobili kullanmayınca haliyle lastiklerde kirlenmedi. Amma velakin henüz videosunu çekmedim ama geçen gün yani 23 eylülde bütün gün yağışlıydı bende fırsat bu fırsat diyerek otoyolu tercih ettim ve lastikler artık temiz değil. Hidrofobik durumuna da bakmadım. Bugün veya yarın vakit ayırıp video çekip burada paylaşacağım.
Bu arada, daha bu ürünle işim bitmedi. Birde birkaç kat uygulama yapınca ne kadar parlaklık sağlıyor ona bakacağım. Birde kışın uygulama yapacağım ve incelemeyi tamamlayacağım :)
Kolay gelsin Satin birak beni Agam ben tamamim diyor :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme için teşekkürler Hakan abi.. Satin güzel bir görüntü bırakmış ancak dayanım olarak pek de iddialı değil sanırım.

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık üstad, finishi güzel yeni lastik görüntüsü gibi ama bu fiyata satin finishli gyeon tire express tercih ederim

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
23 Eylül'deki yağışlı havada otomobili kullandım aşağı yukarı otoyolda 60 km yol yaptım. Ve gün sonunda malesef parlaklıktan ya da temiz görüntüden eser kalmamıştı. Yani uygulama yaptığım günü de dahil edince 25.günde yağışlı havaya denk geldim ve sonuç videodaki gibi oldu. İlginç şekilde hidrofobi az da olsa devam ediyordu. Ürünün hidrofobik etkisi 30 eylüldeki yağışlı havada biraz daha azaldı ve son olarak 1 ekimdeki yağışlı havada sürüş sonrası tamamen yok oldu.
Sizlere, 30 eylülde sürüşe çıkmadan önce çektiğim videoyu aşağıya bırakıyorum. Ürün ile ilgili gözlemlerimi şimdilik noktalıyorum. Yağışlı havaların yoğun olacağı zamanlarda tekrar uygulamayı da düşünüyorum. Yani kış testi de yapabilirim.

drerdogan

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
ısparta
üstad inceleme için teşekkürler, ben de burada clio lu bir arkadaştan görüp almıştım ama öyle heves edecek bir durum yaşatmadı bende. Bir defa sıvı olduğu için sarfiyat fazla. 500 ml ürün 6 ayı çıkarmaz. Ayrıca dayanım da yeterli değil. İlk yapıldığında bıraktığı doku iyi sadece. Bu konuda favorim endurance jel.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
üstad inceleme için teşekkürler, ben de burada clio lu bir arkadaştan görüp almıştım ama öyle heves edecek bir durum yaşatmadı bende. Bir defa sıvı olduğu için sarfiyat fazla. 500 ml ürün 6 ayı çıkarmaz. Ayrıca dayanım da yeterli değil. İlk yapıldığında bıraktığı doku iyi sadece. Bu konuda favorim endurance jel.
Katılıyorum, yağışsız havalarda fena değil ama hiç fiyatının ürünü değil. Kışın da test yapacağım. Bitirince de endurance veya başka bir urun alırım. Bunu bir daha anca çok uygun fiyat olduğunda satın alırım . :)